<
 • Главная
Статьи

Шолом віртуальної реальності Oculus Rift

Я, зізнатися, до цих шоломів віртуальної реальності до певного часу ставився без особливого інтересу Я, зізнатися, до цих шоломів віртуальної реальності до певного часу ставився без особливого інтересу. У мене був цей шолом від Samsung, я з ним пару раз погрався - і закинув. Переважна більшість цих шоломів розраховане на використання зі смартфоном: в коробку горизонтально вставляється смартфон, ви одягаєте шолом на голову і дивіться на екран смартфона через два окуляра з лінзами.

На смартфоні при цьому використовуються спеціальні програми, які виводять стереозображення - для створення тривимірного ефекту. Так як смартфон вміє відслідковувати своє положення в просторі, він змінює картинку в залежності від положення вашої голови, так що у вас виходить не тільки тривимірний ефект, але й ефект присутності.

На екрані смартфона такий додаток виглядає якось так.

На екрані смартфона такий додаток виглядає якось так

Більш-менш стандартний дозвіл сучасних смартфонів - FullHD, злегка збільшене по ширині для форматів 16: 9 і аналогічних. На екран виводяться дві однакові картинки, а це значить, що у них буде дозвіл щось на зразок 950 × 950 (там ще частина зображення не використовується, тому що зображення певним чином заокруглені). Ну і цілком очікувано, що з таким дозволом якість виходить дуже і дуже так собі. У іграшки ще пограти можна, хоча там ефект новизни швидко пропадає, а вже якщо пробуєш, наприклад, дивитися фільми - тут відтворюється ефект кіноекрану, - то тут все настільки сумно за якістю, що просто не має ніякого сенсу.

А потім я з'ясував, що бувають абсолютно інші шолом віртуальної реальності, що надають абсолютно іншу якість зображення і значно більш розширені можливості. це Oculus Rift , HTC Vive і кілька шоломів на платформі Windows Mixed Reality від Samsung, Dell, Acer, Lenovo і Asus.

Це десктопні рішення, так як вони мають свої власні дисплеї, а зображення створюється за допомогою потужного десктопного комп'ютера VR-ready - це повинен бути досить потужний комп'ютер з крутої відкритий.

Перевірити, наскільки ваш комп'ютер VR-ready, можна за допомогою програми SteamVR Performance Test , Також з сайту Oculus можна скачати програму , Яка перевірить сумісність.

І такі шоломи - зовсім інша історія: вони з'єднуються з комп'ютером по дроту (або по бездротовому зв'язку), у них власний звук, власні ігрові контролери під кожну руку і свої датчики положення в просторі.

Я вирішив повивчати Oculus Rift - вони, наскільки я зрозумів, були першопрохідцями в розробці подібних шоломів. До речі, що цікаво, спочатку кошти на розробку збирали на Kickstarter, а в 2014 році компанію купив Facebook за $ 4 мільярди. Rift - це третє покоління шоломів віртуальної реальності Oculus.

На іспанському сайті Oculus він продавався за € 449 з контролерами і датчиками простору, а на іспанському Amazon він продавався аж за € 609 без контролерів.

У Росії по "Яндекс.Маркет" вони продаються десь від 34-35 тисяч разом з контролерами Touch (без них купувати особливо сенсу немає).

Ну і тепер давайте подивимося, що він собою являє.

Oculus Rift - шолом віртуальної реальності.

Oculus Rift  - шолом віртуальної реальності

Технічні характеристики

Дисплей: два OLED-дисплея з діагоналлю 3,5 "з роздільною здатністю 1080 × 1200 пікселів, 456 DPI, частота оновлення 90 Гц, кут огляду 110 градусів
Вага: 470 г
Інтерфейси: HDMI, USB 3.0, USB 2.0
Датчики: магнетометр, гіроскоп, акселерометр
Управління: контролери Touch, геймпад Xbox One, пульт

Комплект поставки

Велика біла коробка, на якій зображені сам шолом та контролери Touch. Але не вірте очам своїм, там всередині ще будуть два трекера.

Отже, в комплекті: шолом, два контролера Touch, два інфрачервоних трекера, інструкція, дві батарейки для контролерів, наклеечки з логотипом Oculus.

Зовнішній вигляд і особливості

Тилова частина шолома, прилегла до голови, обклеєна м'яким пористим матеріалом, так що шолом не сильно тисне на обличчя. Кріплення, який охоплює голову з трьох сторін, добре продуманий, і шолом сидить цілком стійко. Він також з трьох сторін регулюється під розмір голови.

Він також з трьох сторін регулюється під розмір голови

Стрічки, якими кріпиться шолом, мають великий запас по регулюванню - близько 17 сантиметрів. А навушники можуть рухатися на певний кут.

А навушники можуть рухатися на певний кут

У нижній частині шолома знаходиться ручка підстроювання лінз під ваше відстань між зіницями.

У нижній частині шолома знаходиться ручка підстроювання лінз під ваше відстань між зіницями

А ось чого тут немає як класу і мене це страшно здивувало - у лінз не регулюються діоптрії. Так, у недорогих шоломів вони також не регулюються, але в шоломах за € 450 відсутність цієї можливості безмірно дивує.

В результаті очкарикам доводиться подовжувати власники і надягати шолом на голову поверх окулярів. Користуватися при цьому можна, але надягати і знімати - досить незручно. Плюс якщо окуляри зсуваються щодо лінз, то виникає расфокусировка, шолом треба поправляти.

Правий контролер: у нього три кнопки, два курка і джойстик.

Правий контролер: у нього три кнопки, два курка і джойстик

Два курка під великий і вказівний пальці.

Два курка під великий і вказівний пальці

Лівий і правий контролери. Вони забезпечені спеціальними матер'яними петлями, що надягаються на зап'ястя, які повинні страхувати Котроллер від падіння в динамічних сценах.

Вони забезпечені спеціальними матер'яними петлями, що надягаються на зап'ястя, які повинні страхувати Котроллер від падіння в динамічних сценах

Трекер.

Трекер

Налаштування пристрою

Шолом підключається до комп'ютера до порту HDMI і до звичайного USB. Трекери підключаються до портів USB 3.0 (швидше за все, для них знадобиться окремий хаб) і ставляться зліва-праворуч від монітора ІЧ-датчиком до користувача.

Далі з сайту Oculus скачується ПО Oculus Rift , Інсталюється і запускається: там спочатку буде невеличкий майстер з інструкціями, як правильно встановити і налаштувати трекер.

Після цього буде потрібно створити нового користувача, налаштувати спосіб оплати (для придбання платних додатків) - там можна використовувати пластикові карти і рахунок PayPal, ну і, загалом, все буде готово.

Робота пристрою

Домашня сторінка додатка Oculus.

Надягаєте шолом і опиняєтеся у віртуальній реальності. Ви на ділянці, ззаду будинок, зліва басейн, якісь рослини. Ви - в сфері 360 °, можете дивитися в будь-яку сторону, включаючи верх і низ, і пересуватися в межах прямокутника 2,5-3 метра, який створюють трекери. Контролери в цій віртуальній реальності ви бачите, вам їх показують в білому кольорі.

Перед вами в повітрі висять панелі додатків, знизу - піктограми: ваша бібліотека, магазин і так далі. За напрямком вашого погляду слід біла точка, яку ви можете навести на піктограму і переключитися на неї натисканням кнопки контролера, а можете запустити додаток, якщо натиснути на його панелі.

У магазині доступні найрізноманітніші програми: демонстрації, сервіси, ігри всіляких видів.

Подивився кілька демонстрацій - враження, треба сказати, дуже сильні. Ти дійсно знаходишся у віртуальній реальності і в ній можеш здійснювати найрізноманітніші дії. Причому в різних додатках кнопки контролерів у тебе в VR мають свій власний вид і поруч з ними виводяться підказки з приводу їх призначення в даний момент.

При цьому на екрані комп'ютера запущено додаток, з яким ти працюєш в даний момент, але в його віконці видно тільки невелика частина того, що ти бачиш в напрямку свого погляду.

Для ознайомлення скачав і запустив Oculus Dreamdeck. Там кілька демонстрацій, які показують можливості цього шолома VR. Ти то знаходишся в кабіні космічного корабля, в якій щось відбувається, а по ній можна ходити, то стоїш поруч з живим тиранозавром, причому його можна обходити з усіх боків, ну і так далі. Вражає, так.

Скачав і запустив Google Earth VR. Абсолютно приголомшлива штука - там годинами можна вивчати красиві міста і цікаві місця. Причому управління всім цим - різноманітне: ти можеш миттєво змінювати масштабування, як би провертати під собою земну кулю, дивитися з різних ракурсів, перемикатися в режим Street View і подорожувати по поверхні, знову злітати і літати над місцевістю, розглядаючи подробиці. Також тут можна міняти час доби.

Ось кілька скріншотів зі сторінки програми в Steam.

Ось кілька скріншотів зі сторінки програми в Steam

Причому видно, наскільки непросто мого комп'ютера це все прораховувати в реальному часі: деталей дуже багато, вони швидко змінюються, тому чутно, як там збільшується частота обертання вентилятора, також починають бути чутними два кулера на відеокарті.

Спробував кілька Roller Coaster (американські гірки). Пам'ятається, пробував їх на звичайних шоломах зі вставленим смартфоном - враження так собі. Тут, звичайно ж, зовсім інша справа: вражає безмірно, але при цьому може крутитися голова і можуть з'явитися неприємні відчуття. Але там під себе треба підібрати - вони досить різні.

Дуже цікаві відчуття в грі ADR1FT - це робота на космічній станції з вражаючим ефектом занурення.

Ось їх демонстраційний ролик - вже здорово, але в шоломі відчуття абсолютно непередавані.

Дуже цікаві подорожі по нових світів - ось, наприклад, деморолик Farlands. Тільки уявіть, що ви в цьому прогулюється і бачите це все ніби в реальності.

Є купа всяких "віртуальних кінотеатрів", де створюється повний ефект, що ви сидите в кінозалі. Виглядає цікаво, але реально так дивитися фільми не особливо має сенс - дозвіл щось для фільмів невисока.

І тут можна спробувати, наприклад, Bigscreen Beta - вони можуть на кіноекран виводити і вміст вашого робочого столу.

І тут можна спробувати, наприклад, Bigscreen Beta - вони можуть на кіноекран виводити і вміст вашого робочого столу

Автосимулятори - відчуття неймовірні. Але для них потрібно відповідне спорядження, якщо хочеш отримати повну ілюзію управління: кермо з вібровіддачею і педалі. Якщо їх немає, то можна просто покататися в режимі демонстрації, коли ти сам не керуєш, але бачиш, що відбувається з салону гоночного боліда - наприклад, в Project Cars.

Якщо їх немає, то можна просто покататися в режимі демонстрації, коли ти сам не керуєш, але бачиш, що відбувається з салону гоночного боліда - наприклад, в Project Cars

Шутери від першої особи десь в оглядах лаяли, але, наприклад, Arizona Sunshine, де потрібно відстрілювати зомбі, відчуття дає дуже цікаві. Тут ти дійсно сам стріляєш з різної зброї, рукою спрямовуючи його на ворогів, - це абсолютно не те ж саме, що комп'ютерна стрілялка.

Тут ти дійсно сам стріляєш з різної зброї, рукою спрямовуючи його на ворогів, - це абсолютно не те ж саме, що комп'ютерна стрілялка

Різні авіаційні симулятори дають ще більш цікавий ефект занурення, ніж автосимулятори. Там можна використовувати будь-які демонстраційні режими, а можна і повністю брати на себе управління, але тут, звичайно, з цим управлінням потрібно буде якийсь час розбиратися.

Ось ролик з описом системи управління гри War Thunder - він в якійсь мірі дає уявлення про те, що навколо себе бачить гравець. Але, звичайно, абсолютно не передає відчуття, які він при цьому відчуває.

Також є програми, що дають відмінний ефект присутності, коли ти знаходишся поруч з викладачем, який тобі щось пояснює і показує. Така собі віртуальна лекція один на один.

для дорослих

Втім, показувати тобі може далеко не тільки викладач: в різних оглядах шоломів VR сором'язливо нічого не згадують про те, що технології віртуальної реальності дуже активно освоюються в порноіндустрії, туди вкладаються величезні гроші і інтерес до цієї області зростає вибухово. На порносайтах наповнюються розділи з маркуванням VR, ці ролики можна завантажувати і відтворювати за допомогою якого-небудь спеціального плеєра на кшталт BaDoink VR Player.

Також є спеціальні програми на кшталт SLR VR Application, що надають доступ до сотень роликів різних студій, які зараз ростуть як гриби після дощу, і там ви можете подивитися демонстрації і придбати якісь ролики, які вам сподобалися. І спектр пропозицій там широкий - від цілком невинних дівчат у бікіні, які прогулюються перед вами і можуть продемонструвати легкий стриптиз, до, власне, безпосередніх контактів, знятих з урахуванням того, що це буде відтворюватися в шоломі віртуальної реальності.

Такі ролики знімаються двома камерами зі сверхширокими об'єктивами, і сюжети там адаптуються під VR.

Ось цікава стаття "Розквіт VR-порно: чому індустрія фільмів для дорослих так вірить в цей жанр" , Яка є перекладом статті з Wired .

Більшість роликів цього типу знімаються в режимі POV - коли чоловік лежить на першому плані і бачить все, що відбувається своїми очима, а користувач з шоломом VR буде ототожнювати себе з цим чоловіком.

Ну і якщо для простеньких шоломів, куди вставляється смартфон, якість подібних роликів буде досить низьким, то для серйозних шоломів на кшталт цього Oculus Rift якість дуже гарне і тут виникає прямо-таки лякає ефект реалістичності.

Я думаю, що у багатьох сімейних пар будуть виникати всякі етичні питання з приводу того, чи не є перегляд подібних роликів якимось видом подружньої зради - аж надто все достовірно виглядає.

Втім, для людей, які з різних причин не мають подруги і не можуть займатися реальним сексом, подібні розваги будуть виходом з положення і дуже непогано компенсують їм те, чого вони позбавлені.

Спостереження при роботі і висновки

Пристрій більш ніж цікаве, я ні разу не пошкодував, що його придбав. Відсутність регулювання діоптрій лінз засмучує, але критичним не є: шолом просто не дуже зручно одягати і знімати, коли на носі окуляри.

Безумовно, ці технології будуть активно розвиватися для найрізноманітніших застосувань. Вже зараз подібні шоломи коштують не надзвичайно дорого, і ціни на них поступово знижуються.

І це ніяк не є одноразовою іграшкою з серії "погрався і закинув". Весь час з'являються нові сервіси і нові ігри, які хочеться спробувати. До речі, багато VR-гри також доступні в Steam і там вони можуть бути помітно дешевше.

Прямий конкурент Oculus Rift - HTC Vive, який дорожче, але за типом використання і якості, як я зрозумів, дуже схожий. Якщо буде можливість потестувати, спробую їх порівняти.

PS Деякий час назад компанія випустила шолом Oculus Go за € 219. Йому не потрібен комп'ютер, роздільна здатність екрану для кожного ока - 1280 × 1440. Трекерів у нього немає, тому користувач дещо обмежений в переміщеннях в віртуальному світі, проте багато можливостей для Oculus Rift тут цілком доступні, просто користувач буде сидіти в кріслі. Ось з ним точно треба буде познайомитися і порівняти його з Oculus Rift. І до нього можна окремо докупити лінзи з діоптріями, а в комплект входить спеціальна проставка для окулярів.Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью