<
 • Главная
Статьи

Створення віртуального жорсткого диска в Windows 8

 1. 0. Зміст:
 2. 1. Віртуальний жорсткий диск - що це?
 3. 2. Для чого використовується віртуальний диск?
 4. 3. Створення та підключення віртуального диска
 5. 4. Ручне приєднання віртуального диска для відображення в провіднику Windows
 6. 5. Процедура відключення віртуального диска
 7. Дивіться також:

Про віртуальних жорстких дисках не з чуток знають любителі експериментів з віртуальними машинами Про віртуальних жорстких дисках не з чуток знають любителі експериментів з віртуальними машинами. За допомогою програм для віртуалізації (Гіпервізора) можна всередині реального комп'ютера створити віртуальний - частково клон реального комп'ютера, частково з налаштованим параметрами в залежності від потреб встановлюється віртуальної ОС. Однак віртуальний диск можна створити не тільки за допомогою гіпервізора, але також штатними засобами Windows 8 , Windows 7. Такий віртуальний диск можна використовувати як звичайний розділ HDD або знімний носій.

0. Зміст:

 1. Віртуальний жорсткий диск - що це?
 2. Для чого використовується віртуальний диск?
 3. Створення та підключення віртуального диска
 4. Ручне приєднання віртуального диска для відображення в провіднику Windows
 5. Процедура відключення віртуального диска

1. Віртуальний жорсткий диск - що це?

Віртуальний жорсткий диск в провіднику системи нічим не буде відрізнятися від звичайних розділів диска.

А ось внутрішня структура у нього інша - це файл формату «.vhd», який необхідно приєднати до системи для його відображення в якості окремого розділу диска. Принцип дуже схожий з монтуванням в систему образів дисків. Файл «.iso» за допомогою спеціальних програм (типу Daemon Tools або Alcohol 120%) монтується у віртуальний привід і відображається в провіднику Windows як звичайний CD / DVD-привід поруч зі справжнім, який вбудований в системний блок або ноутбук апаратно. Тільки у випадку з файлом віртуального диска «.vhd» на нього можна копіювати і переносити дані, як на звичайний розділ диска. Ну ще не потрібно ніяких сторонніх програм для монтування, все робиться, як уже згадувалося, штатними засобами Windows.

Файл «.vhd» віртуального диска з усіма наявними на ньому даними можна перемістити в інший каталог розділу, в інший розділ диска, на знімний носій, в хмарне сховище. А можна взагалі перенести його на інший комп'ютер і використовувати там.

2. Для чого використовується віртуальний диск?

Віртуальний диск, на жаль, у багатьох випадках не замінить звичайний розділ жорсткого диска або зовнішній знімний носій. Наприклад, з нього не можна завантажитися, як з флешки, приводу або HDD. І він звичайному користувачеві швидше послужить окремим місцем для зручної організації внутрішнього простору комп'ютера, ніж привнесе практичну користь. Так, на віртуальному диску можна зберігати якісь важливі дані - цінні документи, професійні напрацювання, сімейні фото- і відеоколекції. Періодично з цього віртуального диска, як зі звичайного розділу диска, можна робити резервні копії даних і переміщати їх в хмарне сховище або на знімний носій. Замість резервної копії віртуального диска в хмарне сховище або на знімний носій можна перемістити архів файлу «.vhd». Якщо зовнішнє простір не соромлячись лімітом безкоштовного місця в «хмарі» або малим об'ємом флешки, файл «.vhd» можна перенести в початковому вигляді - без архівації та резервного копіювання.

Але це не саме унікальне і незамінний застосування віртуального жорсткого диска, оскільки точно так само зручно організувати свої файли можна на окремому несистемно розділі диска або в окремій папці, періодично роблячи з них резервні копії або архіви для перенесення в хмарне сховище або на знімній носій. Віртуальні жорсткі диски, як правило, використовують любителі дослідження різних ОС, їх версій і збірок. Так, на віртуальний жорсткий диск можна встановити іншу версію Windows (або Linux) і запускати другу систему на комп'ютері, вибравши її в меню завантажувача.

Віртуальний диск можна підключити і до фізичної, і до віртуальної ОС, встановленої на віртуальну машину за допомогою програм Hyper-V , VMware Workstation або VirtualBox . На загальний підключений віртуальний диск можна переміщати файли в одній системі, а працювати з ними - вже в іншій.

Віртуальний диск також можна використовувати в якості носія для резервування даних штатної утилітою Windows «Історія файлів» , Що з'явилася в версіях системи, починаючи з восьмої.

3. Створення та підключення віртуального диска

Щоб запустити штатну утиліту управління дисками в Windows 7, 8, 8.1, скористаємося командою «Виконати». Виберемо її в класичному меню «Пуск» Windows 7 або в контекстному меню на кутовий кнопці Windows у версії системи 8.1. У Windows 8 можна скористатися чудо-кнопкою пошуку по системі. А найкраще тисніть клавіші «Win + R» - це універсальний і швидкий спосіб виклику команди «Виконати».

вводимо:
diskmgmt.msc

І тиснемо клавішу «Enter».

Запуститься системна утиліта управління дисками. Нам потрібно меню вгорі. У розділі «Дія» тиснемо команду створення віртуального диска.

З'явиться віконце створення і приєднання віртуального диска, де потрібно вказати місце розташування файлу «.vhd», розмір диска і його тип - фіксований або динамічний. Формат файлу віртуального диска - «.vhd» - встановлений за замовчуванням.

Якщо створюємо віртуальний диск, щоб зберігати на ньому якісь важливі дані, вибираємо місце на несистемно диску, щоб не втратити файли в разі збою роботи системи. Фіксований або динамічний віртуальний диск? Для установки ОС краще вибрати фіксований віртуальний диск, щоб динамічний диск не "розрісся» різними оновленнями системи, кешем або тимчасовими файлами. До речі, якщо файл «.vhd» буде розташовуватися на системному диску, в такому випадку основна система може не запуститися через брак місця. Для зберігання своїх даних краще підійде динамічний - він буде збільшуватися в міру поповнення файлами.

Тиснемо «ОК» після виставлення всіх параметрів. Далі у вікні утиліти управління дисками щойно створений віртуальний диск буде виднітися розділеного простору.

Далі у вікні утиліти управління дисками щойно створений віртуальний диск буде виднітися розділеного простору

Викликаємо на щойно створеному диску контекстне меню (у лівій частині його візуального відображення, де написано «Диск 1») і натискаємо опцію «Ініціалізувати диск». Це необхідно, щоб він виднівся в провіднику Windows.

Це необхідно, щоб він виднівся в провіднику Windows

У віконці, що з'явилося, нічого не змінюючи, тиснемо «ОК».

У віконці, що з'явилося, нічого не змінюючи, тиснемо «ОК»

Тепер знову викликаємо контекстне меню на створеному віртуальному диску, але вже в правій частині його візуального відображення. Нам потрібна команда створення простого томи.

Нам потрібна команда створення простого томи

Потім просто слідуємо вказівкам запущеного майстра.

Потім просто слідуємо вказівкам запущеного майстра

Тиснемо «Далі» у вікні розміру тому.

Тиснемо «Далі» у вікні розміру тому

Вибираємо букву англійського алфавіту для позначення віртуального диска в провіднику Windows.

Вибираємо букву англійського алфавіту для позначення віртуального диска в провіднику Windows

Погоджуємося на пропозицію відформатувати віртуальний диск. Якщо віртуальний диск буде використовуватися в Windows, не потрібно міняти встановлену файлову систему NTFS.

Якщо віртуальний диск буде використовуватися в Windows, не потрібно міняти встановлену файлову систему NTFS

Далі з'явиться вікно завершення майстра з звітними даними, тиснемо «Готово».

Далі з'явиться вікно завершення майстра з звітними даними, тиснемо «Готово»

Віртуальний диск в утиліті управління дисками тепер буде відображатися як повноцінний розділ (том), а система виявить поява віртуального диска як підключення знімного носія.

Віртуальний диск в утиліті управління дисками тепер буде відображатися як повноцінний розділ (том), а система виявить поява віртуального диска як підключення знімного носія

Відкриваємо провідник Windows (або сторонній файловий менеджер). І побачимо, що віртуальний жорсткий диск відображається в одному ряду з розділами цього диска і знімними носіями.

І побачимо, що віртуальний жорсткий диск відображається в одному ряду з розділами цього диска і знімними носіями

На віртуальний диск можна копіювати файли, видаляти їх, створювати нові на ньому - робити все те ж, що і на звичайних розділах диска, флешках або SD-картках.

На віртуальний диск можна копіювати файли, видаляти їх, створювати нові на ньому - робити все те ж, що і на звичайних розділах диска, флешках або SD-картках

4. Ручне приєднання віртуального диска для відображення в провіднику Windows

Щоб віртуальний диск, як і інші розділи, відображався в провіднику Windows, його потрібно приєднати. При створенні і ініціалізації цей процес проходить автоматично. А ось раніше створений віртуальний диск або перенесений з іншого комп'ютера для видимості системою потрібно приєднати вручну.

Запускаємо системну утиліту управління дисками. Відкриваємо меню «Дія» та вибираємо команду приєднання диска.

Відкриваємо меню «Дія» та вибираємо команду приєднання диска

У який з'явився невеликому віконці тиснемо кнопку огляду і вказуємо місце розташування файлу «.vhd».

vhd»

Тепер можемо шукати віртуальний диск в провіднику Windows або у файловому менеджері.

5. Процедура відключення віртуального диска

Якщо в віртуальному диску більше немає необхідності, його можна від'єднати від системи, а потім видалити сам файл «.vhd».

Запускаємо системну утиліту управління дисками. У лівій частині візуального відображення віртуального диска викликаємо контекстне меню і вибираємо команду від'єднання віртуального диска.

У лівій частині візуального відображення віртуального диска викликаємо контекстне меню і вибираємо команду від'єднання віртуального диска

Підтверджуємо свою дію в який з'явився невеликому програмному віконці.

Підтверджуємо свою дію в який з'явився невеликому програмному віконці

У цьому віконці видніється шлях до файлу «.vhd», якщо раптом з часом забудеться його місце розташування на реальному диску. Тепер залишається тільки видалити сам файл «.vhd».

Все - віртуальний диск видалений з комп'ютера.

Дивіться також:

 • Створення нового завдання в Windows Server 2008 R2

  Тут я розповім як створити просту задачу в планувальнику завдань в Windows Server 2008. 1. Постановка завдання Припустимо, що нам треба запускати файл "С: \ Example \ start.bat" протягом доби кожні 20 хв. ...

 • Пошук по вмісту в Windows

  За замовчуванням пошук в Windows (в даному прикладі в Windows 7) шукає файли по імені. Вміст враховує тільки в проіндексованих розташуваннях. Щоб пошук шукав по вмісту всіх документів, потрібно змінити ...

1. Віртуальний жорсткий диск - що це?
2. Для чого використовується віртуальний диск?
Для чого використовується віртуальний диск?
1. Віртуальний жорсткий диск - що це?
Фіксований або динамічний віртуальний диск?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью