<
 • Главная
Статьи

Установка і настройка віртуальної машини VirtualBox

 1. 0. Зміст
 2. 1. Особливості програми
 3. 2. Мінімальні системні вимоги
 4. 3. Як безкоштовно завантажити програму
 5. 4. Як встановити програму
 6. 5. Створення віртуального комп'ютера
 7. 6. Установка операційної системи на віртуальний комп'ютер
 8. Дивіться також:

Щоб не піддавати ОС, встановлену на комп'ютері, ризику, але мати можливість досліджувати як різне ПО, так і функціонал будь-який інший ОС, на ринку софта існує спеціальний тип програм для створення віртуальних комп'ютерів Щоб не піддавати ОС, встановлену на комп'ютері, ризику, але мати можливість досліджувати як різне ПО, так і функціонал будь-який інший ОС, на ринку софта існує спеціальний тип програм для створення віртуальних комп'ютерів. Такі програми створюють віртуальне середовище з емуляцією апаратного комп'ютера. І на цей емулятор можна встановлювати таку ж віртуальну ОС. Найвідомішою такою програмою є VirtualBox від американського розробника Oracle .

0. Зміст

 1. особливості програми
 2. Мінімальні системні вимоги
 3. Як безкоштовно завантажити програму
 4. Як встановити програму
 5. Створення віртуального комп'ютера
 6. Установка операційної системи на віртуальний комп'ютер

1. Особливості програми

Безкоштовність, функціональність, кроссплатформенность, русифікація, інтуїтивно-зрозумілий інтерфейс, простота і зрозумілість програмних процесів і налаштувань, покроковий матер створення віртуальних комп'ютерів - ось головні переваги VirtualBox, завдяки яким вона серйозно обігрує своїх конкурентів.

Так, один з головних конкурентів - програма VMware Workstation - це платний комерційний софт. Безкоштовно можна використовувати тільки VMware Player - це сильно урізана по функціоналу версія програми Workstation. У той час як VirtualBox безкоштовно надає повноцінний функціонал. Плюс до цього - VirtualBox існує у версіях для установки не тільки на ОС Windows і Linux, як VMware Workstation, але також першу можна встановити і на ОС Mac OS X, і на Solaris.

Та й можливості регулювання відеопам'яті, як у VirtualBox, у VMware Workstation немає.

У обох цих програм також є спільний конкурент від компанії Microsoft - Hyper-V, який входить до складу деяких версій Windows. І, природно, працювати з ним можна тільки в рамках вивчення всюдисущої ОС Windows. Ні Linux, ні Mac OS X програма не підтримує.

У VirtualBox найбагатший вибір систем, які можна встановлювати в якості віртуальної ОС - це більшість версій Windows, Linux, Mac OS X і Solaris, включаючи як 32-бітну розрядність, так і 64-бітну. Деякі навіть примудряються за допомогою VirtualBox створити Андроїд-емулятор.

Як бачите, якщо ви твердо вирішили стати на шлях експериментів з віртуальною комп'ютерної середовищем, VirtualBox ідеальний для цього інструмент.

2. Мінімальні системні вимоги

Що стосується установки VirtualBox не в режимі активного віртуального комп'ютера, тут програма не вимоглива до апаратних ресурсів - для установки програми необхідний самий мінімум:
- 512 Мб оперативної пам'яті,
- 200 Mб місця на жорсткому диску для інсталяції,
- процесор з частотою, відповідно до вимог самої ОС, наприклад у випадку з Windows ХР це Pentium не менше 300 МГц або його аналог від AMD.

Але, повторимося, це системні вимоги суто для установки VirtualBox на фізичну (основну) ОС. Для режиму активного віртуального комп'ютера буде потрібно набагато більше системних ресурсів, і конкретні вимоги будуть вже визначатися тієї самої віртуальної (гостьовий) ОС.

VirtualBox створює віртуальний комп'ютер на базі апаратних характеристик фізичного ПК, частина яких автоматично емулюється в віртуальний комп'ютер - наприклад, процесор, відеокарта, CD / DVD-привід, USB-порти. А частина - оперативна пам'ять і займане дисковий простір - емулюються згідно налаштувань, які ви встановлюєте в процесі створення віртуального комп'ютера програмою. Деякі апаратні характеристики віртуального комп'ютера в подальшому можна міняти, задаючи їм менші граничні параметри, які VirtualBox має право задіяти. Адже віртуальний комп'ютер в працюючому стані міць процесора, відеокарти, оперативної пам'яті буде запозичувати якраз таки у фізичної ПК.

Яку частину оперативної пам'яті і дискового простору можна віддати віртуального комп'ютера при його створенні програмою VirtualBox?

Віртуальної ОС рекомендується віддавати не більше половини наявного обсягу оперативної пам'яті на фізичному ПК. Але і для роботи віртуальної ОС може знадобитися мінімум від 512 Мб до 1 Гб оперативної пам'яті. Наприклад, для більш-менш нормального функціонування віртуальної Windows ХР або Linux потрібно мінімум в 512 Мб оперативної пам'яті.

А для установки на віртуальний комп'ютер ОС Windows 7 або 8 (8.1) мінімальним показником оперативної пам'яті буде 1 Гб.

Місце на жорсткому диску комп'ютера віртуальна ОС буде займати постійно як файл формату програми. І якщо зайвих 4-5 Гб мінімуму для Windows ХР або Linux без проблем напевно знайдеться у багатьох, то про 20-25 Гб для повноцінної роботи ОС Windows 7 або 8 (8.1) наприклад, власникам старих збірок ПК з вінчестером на якихось 160 Гб доведеться подбати заздалегідь, розпрощавшись з давно не використовуються файловим мотлохом.

3. Як безкоштовно завантажити програму

на офіційному сайті розробника інсталятор програми VirtualBox в актуальній версії 4.3.8 можна завантажити абсолютно безкоштовно.

4. Як встановити програму

Для установки програми досить скачаний інсталятор запустити з завантажень браузера. VirtualBox інсталюється стандартно, правда на англійській мові. Не варто переживати, якщо ця мова вам не знайомий: що від вас і буде потрібно, так це натиснути пару раз «Next» - тобто «Далі».

Тим більше, що всі активні компоненти, з якими встановлюється VirtualBox, будуть потрібні для повноцінної її роботи.

Єдине, що в процесі установки програми на пару хвилин пропаде з'єднання з локальною мережею. Це потрібно для установки мережевих драйверів, щоб на віртуальному комп'ютері працював Інтернет. Втім, VirtualBox про це видасть відповідне повідомлення, правда на англійській мові.

Втім, VirtualBox про це видасть відповідне повідомлення, правда на англійській мові

Не варто турбуватися про це, можна сміливо тиснути команду установки - «Install».

Не варто турбуватися про це, можна сміливо тиснути команду установки - «Install»

ОС Windows 7 і 8 (8.1) недовірливі спочатку до стороннього софту, тому постійно просять то прав адміністратора, то дозволу довіряти якомусь розробнику, то на установку окремих компонентів дай їм дозвіл. Тому якщо при установці додатково знадобиться підтвердити установку компонентів VirtualBox - USB Support (підтримка USB-портів) або VirtualBox Networking (підтримка мережі), таке підтвердження, природно, необхідно дати.

Тому якщо при установці додатково знадобиться підтвердити установку компонентів VirtualBox - USB Support (підтримка USB-портів) або VirtualBox Networking (підтримка мережі), таке підтвердження, природно, необхідно дати

Після цього програма завершить процес установки, і якщо не зняти галочку з автоматичного запуску, відразу ж після натискання кнопки завершення - «Finish» - VirtualBox постане перед вами у всій своїй красі, причому вже з російськомовним інтерфейсом.

Все - процес установки самої програми завершено. Але попереду - створення віртуального комп'ютера і установка на нього обраної вами віртуальної ОС.

5. Створення віртуального комп'ютера

При створенні віртуального комп'ютера за допомогою VirtualBox можна помилитися: після установки в головному вікні програми буде виднітися єдина активна кнопка - «Створити», власне, куди і потрібно натиснути. У вікні необхідно віртуального комп'ютера задати назву, вибрати ОС і її конкретну версію.

Тисніть «Next».

У наступному вікні настройки VirtualBox потрібно виставити значення оперативної пам'яті, яке ви віддаєте в тимчасове користування віртуального комп'ютера, коли той буде активний - власне, про що було сказано вище. За допомогою повзунка виставте потрібне значення або введіть точну цифру оперативної пам'яті в поле поряд.

За допомогою повзунка виставте потрібне значення або введіть точну цифру оперативної пам'яті в поле поряд

Не виходьте на червону лінію - це буде передачею віртуального комп'ютера половини апаратних потужностей реального комп'ютера, і в випадках з малопотужними машинами може не вистачити продуктивності на роботу основної ОС, не кажучи вже про віртуальних середовищах. Мінімальні рекомендації самої ж VirtualBox занадто малі для повноцінної роботи, тому, як згадувалося вище, не варто виділяти для роботи менш ресурсномістких ОС менше 512 Мб, а для більш ресурсоємних - менше 1 Гб оперативної пам'яті.

Тисніть «Next».

«Виберіть жорсткий диск» - саме це і потрібно зробити в наступному вікні настройки VirtualBox. І тут для більшості буде доцільно залишити пункт за замовчуванням - «Створити новий віртуальний жорсткий диск».

І тут для більшості буде доцільно залишити пункт за замовчуванням - «Створити новий віртуальний жорсткий диск»

Тисніть «Створити».

З'явиться наступне вікно з декількома форматами файлів зберігання віртуального жорсткого диска, з якими вміє працювати VirtualBox. Необхідно залишити пункт за замовчуванням - «VDI».

Тисніть «Next».

З типом віртуального жорсткого диска - наступного вікна налаштувань VirtualBox - краще вчинити так само, як і вище - залишити пункт за замовчуванням.

З типом віртуального жорсткого диска - наступного вікна налаштувань VirtualBox - краще вчинити так само, як і вище - залишити пункт за замовчуванням

Фіксований жорсткий диск віртуального комп'ютера буде розторопнішим в роботі.

Тисніть «Next».

У наступному вікні VirtualBox запропонує задати ім'я віртуального жорсткого диска. Це не настільки важливо, тому можна залишити назву за замовчуванням, взяте з імені самого віртуального комп'ютера. Куди більш важливіше призначити папку для зберігання файлу віртуального жорсткого диска і грамотно визначити його обсяг.

Куди більш важливіше призначити папку для зберігання файлу віртуального жорсткого диска і грамотно визначити його обсяг

Про мінімальному обсязі віртуального жорсткого диска йшлося вище, відзначимо лише, що тут потрібно виходити суто з наявного місця на фізичному жорсткому диску. Плюс до цього, потрібно враховувати, що крім установки самої віртуальної ОС певне місце займуть різні службові середовища і, власне, тестовані програми.

За замовчуванням папка зберігання файлу віртуального жорсткого диска прописується на системному диску фізичного ПК, де у багатьох може і не бути місця для «важких» Windows 7 і 8 (8.1). Та й навіщо захаращувати системний диск? Краще вибрати місце зберігання на несистемно диску. Натисніть значок у вигляді папки і вкажіть місце зберігання.

Тисніть «Створити».

Зачекайте, поки VirtualBox створить віртуальний комп'ютер. Після цього в лівій частині головного вікна програми з'явиться його назва з позначкою «Виключений», а в правій частині вікна можна побачити основні апаратні параметри.

6. Установка операційної системи на віртуальний комп'ютер

Необхідно заздалегідь підготувати образ інсталяційного диска з обраної операційною системою або вставити завантажувальний диск в CD / DVD-привід фізичного ПК.

У головному вікні VirtualBox запустіть створений віртуальний комп'ютер за допомогою кнопки «Запустити». Потім в автоматично вікні вибору знімного носія для завантаження виберіть або образ інсталяційного диска з ОС, або призначте завантажувальний диск, що знаходиться в CD / DVD приводі. Для цього натисніть значок огляду у вигляді папки.

Для цього натисніть значок огляду у вигляді папки

Тисніть «Продовжити».

Далі на віртуальному комп'ютері запуститься процес установки ОС, і всі подальші дії будуть проходити точно так же, як і при установці системи на звичайному фізичному ПК.

Встановлюючи вперше досі незнайому ОС, просто дотримуйтесь інструкцій інсталятора.

Дивіться також:

 • Імпорт і Експорт віртуальної машини в VirtualBox

  Перевстановлення операційної системи або зміна комп'ютерного пристрою не означає кінець роботи з встановленими гостьовими ОС в програмі VirtualBox. Правда, винятком може бути випадок, коли файли жорстких дисків віртуальних машин знаходяться на ...

Яку частину оперативної пам'яті і дискового простору можна віддати віртуального комп'ютера при його створенні програмою VirtualBox?
Та й навіщо захаращувати системний диск?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью