<
 • Главная
Статьи

Установка VirtualBox на Ubuntu Linux і настройка мережі

 1. Вступ
 2. Термінологія
 3. установка
 4. Створення віртуальної машини
 5. VirtualBox - настройка мережі
 6. Пряме підключення USB модему МТС
 7. Підключення через віртуальну мережу
 8. VirtualBox - настройка локальної мережі
 9. VirtualBox - настройка віртуальної локальної мережі
 10. висновок
 11. Інші статті по VirtualBox
Стаття по установці VirtualBox на Ubuntu 16.04 і 18.04

Стаття з налаштування VirtualBox на Ubuntu 16.04 і 18.04

Вступ

VirtualBox це одна з трьох поширених систем створення віртуальних машин. Системи віртуальних машин це програми, які емулюють апаратне середовище умовного комп'ютера, таким чином, що в цій віртуальній машині можна встановити іншу операційну систему і ця, встановлена ​​усередині віртуальної машини, ОС буде "вважати", що вона працює на цьому комп'ютері. Тобто система ВМ дозволяє на одному фізичному комп'ютері емулювати кілька віртуальних комп'ютерів.

Такі віртуальні машини використовують в різних цілях. Наприклад для того, щоб використовувати прикладні програми, які несумісні з основною ОС. Або для того, щоб створити якусь безпечне середовище, яка не може завдати шкоди основної операційної системи - так звану пісочницю. Зокрема розробники антивірусних програм вивчають поведінку вірусів, заражаючи ними ОС встановлену всередині віртуальної машини.

Чому VirtualBox? Тому, що, на відміну від конкурентів, VMWare і Microsoft Virtual PC, VirtualBox вільна система ВМ, поширювана під ліцензією GNU GPL. Ще одна причина в тому, що VirtualBox кроссплатформенная система - вона може бути встановлена ​​не тільки на GNU / Linux, але і на MS Windows. І "всередину" ВМ VirtualBox можна встановити як GNU / Linux, так і MS Windows.

VMWare також кроссплатформенная система, але це Власницьке комерційне програмне забезпечення. Microsoft Virtual PC взагалі виключно одноплатформенние продукт - встановити можна тільки на Windows і "всередину" ВМ встановити можна тільки Windows.

Термінологія

У системах управління віртуальними машинами використовується спеціальна термінологія і скорочення:

ВМ - віртуальна машина, один екземпляр віртуального комп'ютера.

Хост ОС (або хостової ОС або просто Хост) - операційна система встановлена ​​на реальний комп'ютер, ОС, в якій працює програма управління ВМ.

Гостьова ОС (або просто Гість) - операційна система яка встановлена ​​усередині ВМ.

установка

В репозитарії Ubuntu 10.04 представлений VirtualBox третьої версії в той час як вже є версія 4.1.18. Тому краще скачати з сайту virtualbox.org саме цю, свіжу версію. На сайті є бінарні установчі пакети для всіх актуальних версій Ubuntu. Крім пакету virtualbox-4.1_4.1.8-75467 ~ Ubuntu ~ * .deb, відразу потрібно завантажити пакет Oracle_VM_VirtualBox_Extension_Pack-4.1.8-75467.vbox-extpack - він реалізує підтримку USB 2.0 всередині віртуальної машини. І звичайно потрібно завантажити керівництво користувача.

Перед установкою VirtualBox, потрібно переконатися, що у вашій копії Ubuntu встановлений пакет dkms. Якщо такого пакета немає в списку встановлених, значить його потрібно встановити.

Для установки потрібно всього лише запустити файл virtualbox-4.1_4.1.8-75467 ~ Ubuntu ~ * .deb. Після завершення установки в меню "Додатки - Системні утиліти" з'явиться пункт "Oracle VM VirtualBox". При його запуску майстер відразу запропонує створити нову віртуальну машину, але краще скасувати цю операцію. Після запуску VirtualBox потрібно встановити розширення Extension_Pack це робиться через налаштування VirtualBox. Після встановлення розширення, потрібно закрити VirtualBox і після цього додати поточного користувача Ubuntu в групу vboxusers, це можна зробити або через термінал, або через графічний аплет "Система - Адміністрування - Користувачі і Групи". Якщо планується використання VirtualBox різними користувачами, кожного з них потрібно додати в цю групу. Після додавання користувача в групу vboxusers необхідно зробити завершення сеансу Ubuntu і повторний вхід в систему.

Створення віртуальної машини

Для створення ВМ потрібно запустити VirtualBox і виконати команду "Створити" (кнопкою на панелі або через меню) і потім крок за кроком, в майстра, вказати необхідні параметри ВМ. На першому етапі потрібно вказати тип гостьовий ОС, далі інші параметри - розмір оперативної пам'яті, розмір диска і т.п.

Після цього в створену ВМ потрібно встановити гостьову ОС. Для цього знадобиться образ інсталяційного CD або DVD диска у вигляді ISO файлу. Такий файл можна створити за допомогою багатьох програм, наприклад Nero, InfraRecorder, ImgBurn, UltraISO, IsoBuster і т.д. Якщо ви користуєтеся Linux, тоді найпростіше зробити образ командою dd if = / dev / sr0 of = CD.iso bs = 2048 conv = noerror, sync.

Цей файл-образ прдключается до ВМ як CD привід і при страті ВМ вона виконує завантаження з цього CD, тобто запускається установник ОС. Установка ОС в ВМ відбувається так само як і на звичайному комп'ютері, тільки швидше за все це буде відбуватися повільніше.

Важливе зауваження!

Якщо ви встановлюєте в ВМ пропрієтарних ОС, наприклад Microsoft Windows, ви повинні дотримуватися ліцензійних вимог правовласника точно також як і в випадку зі звичайною установкою на комп'ютер.

Після створення ВМ головне вікно VirtualBox буде виглядати приблизно так:

Після створення ВМ головне вікно VirtualBox буде виглядати приблизно так:

Запуск віртуальної машини здійснюється кнопкою "Старт". При натисканні цієї кнопки відбувається завантаження з носіїв в порядку зазначеному в налаштуваннях ВМ які доступні через кнопку "Властивості".

Вікно працюючої ВМ, в якій вже встановлена ​​ОС Windows XP виглядає ось так (його розмір залежить від того який дозвіл екрана ви встановите в налаштуваннях гостьовий ОС):

Вгорі вікна, розміщено меню VirtualBox, внизу вікна тулбар - індикатори і швидкий доступ до пристроїв CD і USB. Для того, щоб підключити або відключити пристрій CD або USB потрібно натиснути правою кнопкою на потрібній кнопці і потім в меню вибрати пристрій:

Важливе зауваження!

Будь-яка фізична пристрій CD або USB може бути доступно тільки в одній з ОС, або в хостовой, або в гостьовій. Для того, щоб зробити пристрій доступним в гостьовій ОС, його потрібно кнопкою підключити до працюючої віртуальної машині. Для того, щоб зробити пристрій доступним в хост ОС, потрібно кнопкою відключити цей пристрій в працюючій віртуальній машині.

Після установки ОС, при необхідності, можна встановити драйвера на ті пристрої, які не визначились автоматично. Однак потрібно пам'ятати, що встановити драйвера на відеокарту не можна - в ВМ немає емуляції відеокарти. У гостьовій ОС можна встановлювати різні USB пристрої, наприклад стільниковий USB модем.

VirtualBox - настройка мережі

VirtualBox дозволяє робити різноманітні варіанти конфігурації мережі між хостом і гостьової ОС. Можна пов'язати гостьову ОС з реальною локальною мережею. Можна створити віртуальну локальну мережу між хостом і гостем. Можна з'єднати віртуальної мережею декількома ВМ. Можна туди і звідти ганяти Інтернет. Загалом можливі настройки на будь-який смак і колір.

Почнемо з Інтернет.

Якщо в гостьовій ОС потрібен доступ в Інтернет, це можна реалізувати двома шляхами. Підключити пристрій доступу безпосередньо в гостьовій ОС, або використовувати Інтернет з хост ОС через віртуальну мережу.

Пряме підключення USB модему МТС

Модем потрібно увіткнути в USB і після того як він визначиться в хостовой ОС його потрібно підключити до працюючої ВМ. Після цього гостьова ОС повинна "побачити" цей модем.

Примітка: може знадобитися відключення і повторне підключення (кнопкою у вікні ВМ) USB модему для того, щоб він з'явився в провіднику як CD диск з драйверами.

Після цього установка виконується точно так само як описано в статті 3G USB модеми, установка, настройка під Windows . Різниця лише в тому, що установка драйверів швидше за все буде відбуватися повільніше ніж на звичайному комп'ютері.

Примітка: після завершення установки драйверів може знадобитися відключення і повторне підключення (кнопкою у вікні ВМ) USB модему для того, щоб він коректно визначився в списку пристроїв.

Використання такого модему аналогічно його використання на звичайному комп'ютері. Головне пам'ятати, що поки модем задіяний в ВМ, він не може бути використаний в хост ОС.

Підключення через віртуальну мережу

Для ВМ створюється віртуальна мережева карта і через цю карту гостьова ОС може бути підключена до Інтернет або до локальної мережі. Звичайно це буде можливо тільки в тому випадку якщо хост ОС має даний підключення до Інтернет або до локальної мережі. В цьому випадку хост ОС буде виступати в ролі шлюзу для гостьової ОС.

Спочатку потрібно встановити параметри віртуального мережевого адаптера для ВМ. Робиться це через настройки ВМ, при вимкненому ВМ. Тип підключення NAT забезпечує для гостьової ОС шлюз в Інтернет, а також обмежений доступ в локальну мережу:

Тип підключення NAT забезпечує для гостьової ОС шлюз в Інтернет, а також обмежений доступ в локальну мережу:

У самій гостьовій ОС в налаштуваннях мережевого підключення потрібно явно вказати адреси DNS серверів:

У самій гостьовій ОС в налаштуваннях мережевого підключення потрібно явно вказати адреси DNS серверів:

При такому підході Інтернет буде і в хост системі і в гостьовій системі. Крім Інтернет гостьова ОС буде мати доступ до web і ftp ресурсів локальної мережі.

VirtualBox - настройка локальної мережі

Якщо потрібно щоб з гостьової ОС був доступ до локальної мережі з загальними мережевими ресурсами (файлами, принтерами), тоді настройка виконується трохи інакше. В налаштуваннях ВМ потрібно, для віртуального адаптера вказати тип з'єднання міст:

Якщо в локальній мережі є DHCP сервер, то цього буде достатньо - гостьова ОС отримає мережеві настройки автоматично. Але якщо DHCP сервера немає, тоді в гостьовій ОС потрібно буде ввести дані вручну:

Підмережа, яку ви вводите вручну, повинна збігатися з тією підмережею, яка вказана для пов'язаного з ВМ мережевого адаптера в хостовой ОС. Тобто, якщо пишете в гостьовій ОС адресу підмережі 192.168.1, то на адаптері eth0 в хост ОС повинен бути адреса в цій же підмережі 192.168.1

Таким способом можна з'єднати між собою хостовую і гостьову ОС навіть якщо немає реальної локальної мережі. Досить визначити в одній з них або в обох загальні ресурси і тоді буде можливий мережевий обмін між ними.

На цих скріншотах показані мережеві папки хост (shareathost) і гостьовий (install) ОС.

На хост ОС відкрита мережева папка install гостьовий ОС.

У гостьовій ОС відкрита мережева папка shareathost хостовой ОС.

Через таку віртуальну локальну мережу можна забезпечити зручний обмін файлами між хостовой ОС і гостьовий ОС.

Але звичайно не тільки файлами, але і будь-якими іншими ресурсами, які можливо передавати по мережі.

VirtualBox - настройка віртуальної локальної мережі

Якщо хостової комп'ютер не підключений до реальної локальної мережі проте між хостовой і гостьовий ОС можна встановити з'єднання з мережею. Але робити це потрібно інакше ніж було описано вище.

Спочатку, в настройках VirtualBox, потрібно додати віртуальну мережу. Це робиться через меню "Файл - Властивості" і далі в апплете властивостей вкладка Мережа:

Це робиться через меню Файл - Властивості і далі в апплете властивостей вкладка Мережа:

Після цього потрібно в настройках ВМ (кнопка "Властивості") вказати тип з'єднання "Віртуальний адаптер хоста":

Після цього потрібно в настройках ВМ (кнопка Властивості) вказати тип з'єднання Віртуальний адаптер хоста:

Після цього можна запускати ВМ і гостьова ОС отримає мережеві настройки по DHCP. Через цю віртуальну мережу можна розділяти між хостом і гостьової ОС мережеві ресурси. Але Інтернет в гостьову ОС через цю віртуальну мережу не піде.

Якщо потрібно Інтернет "роздати" в гостьову ОС, то це доведеться робити додаванням другого адаптера в ВМ і установкою цього адаптера в режим NAT:

Таким чином в гостьовій ОС буде два мережевих адаптера. Через один буде працювати локальна мережа, через інший Інтернет.

висновок

Потрібно розуміти, що віртуальна машина не є повним аналогом справжнього комп'ютера. Наприклад в ВМ не можна емулювати відеокарту, а це значить, що в гостьовій ОС можна буде використовувати 3D прискорення або якісь специфічні можливості прив'язані до конкретної відеокарти. І це стосується не тільки до відеокарт - якісь пристрої можуть працювати з обмеженням функціональності чи не працювати взагалі. Загалом апаратний профіль віртуальної машини досить скромний.

При цьому потрібно розуміти ще й те, що ресурси жорсткого диска, оперативної пам'яті і процесора будуть розділятися між хост ОС і гостьовий ОС. Якщо у вас на комп'ютері 512 мб оперативної пам'яті, то для ВМ ви не зможете виділити більше ніж 196 - 256 Мб, а цього може не вистачити для гостьової ОС (якщо тільки це не щось старе типу Windows 98). Тобто плануючи використання системи ВМ слід насамперед звернути увагу на реальні апаратні ресурси вашого комп'ютера в поєднанні з тим, яку гостьову ОС ви будете використовувати.

Якщо гостьова ОС у вас буде щось типу MS-DOS, то вам потрібно буде зовсім мало ресурсів для ВМ. А якщо гостьова ОС планується Windows 7 або дистрибутив Linux з графічним середовищем KDE, то однією лише оперативної пам'яті на вашому комп'ютері має бути не менше 2 Гб. А крім цього хоча б 10 Гб вільного місця на жорсткому диску.

Інші статті по VirtualBox

PS

Для вас є простий спосіб встановити VirtualBox. Детальніше...

Іван Сухов, 2012 р


Поділіться цим сайтом з друзями!

Якщо вам виявилася корисна або просто сподобалася ця стаття, тоді не соромтеся - підтримайте матеріально автора. Це легко зробити закинувши грошиків на Яндекс Гаманець № 410011416229354. Або на телефон +7 918-16-26-331.

Або іншими способами (з карти, з телефону)

Навіть невелика сума може допомогти написання нових статей :)

Або поділіться посиланням на цю статтю зі своїми друзями.

супутні статті

Чому VirtualBox?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью