<
 • Главная
Статьи

Установка VirtualBox на Windows 10 з ОС ubuntu

 1. Завантаження і установка VirtualBox на Windows 10
 2. Установка віртуальної машини на windows 10
 3. Додавання спільної папки
 4. підсумок
 5. Відео по темі

На сьогоднішній день існує багато програмних продуктів, що дозволяють використовувати віртуалізацію для різних операційних систем. Найбільш цікавим продуктом є програма VirtualBox, яку випускає і підтримує корпорація Oracle.

Ця програма поширюється за ліцензією GNU GPL, що дає право використовувати її абсолютно безкоштовно. Головним завданням VirtualBox є віртуалізація операційних систем, тобто за допомогою програми ви створюєте віртуальну машину, на якій запускаєте ОС. У даній статті ми докладно розглянемо установку VirtualBox на новітню операційну систему компанії Microsoft - Windows 10.

Завантаження і установка VirtualBox на Windows 10

Для скачування VirtualBox відкрийте будь-який встановлений браузер в Windows 10 і перейдіть за адресою www.virtualbox.org/wiki/Downloads . Перед вами відкриється сторінка завантаження програми.

В даний момент VirtualBox 5.0.8 є найновішою версією програми і повністю сумісна з Windows 10. Тому сміливо завантажуйте цю версію, на яку посилання знаходиться в пункті «VirtualBox 5.0.8 for Windows hosts». Після завантаження запустіть інсталяційний файл, після чого відкриється вікно установки програми.

Натискаємо кнопку Next> і переходимо до вікна, де вам буде наданий вибір трьох встановлюваних компонентів:

 1. Virtualbox USB Support;
 2. Virtualbox Networking;
 3. Virtualbox Python 2 x Support.

Перший компонент відповідає за підтримку USB пристроїв, що підключаються до віртуального комп'ютера. Другий компонент відповідає за підтримку мережі в такій машині, з його допомогою створюються віртуальні мережеві адаптери і встановлюються драйвера для взаємодії віртуальних адаптерів з фізичними. Третій компонент встановлюється для підтримки скриптів, які створюються на мові програмування Python.

Головним завданням скриптів є автоматизація завдань в виртуалке. Також при натисканні кнопки Browse можна задати розташування установки виконуваних файлів.

Також при натисканні кнопки Browse можна задати розташування установки виконуваних файлів

Наступне вікно дозволить створити ярлики на робочому столі і в меню пуск, а також дозволить асоціювати файли віртуальних машин для роботи в VirtualBox.

Наступне вікно дозволить створити ярлики на робочому столі і в меню пуск, а також дозволить асоціювати файли віртуальних машин для роботи в VirtualBox

Далі йде вікно з попередженням «Warning Network Interface». Це вікно означає, що слід встановити додаткові мережеві інструменти для віртуальних машин. Тому сміливо натискайте кнопку Yes.

Тому сміливо натискайте кнопку Yes

Тепер переходимо до останнього вікна інсталяції і натискаємо кнопку Install.

Тепер переходимо до останнього вікна інсталяції і натискаємо кнопку Install

Почнеться процес інсталяції програми на комп'ютер, який займе пару хвилин.

Почнеться процес інсталяції програми на комп'ютер, який займе пару хвилин

Як тільки інсталятором буде завершена установка, з'явиться вікно з оповіщенням, що програма встановлена. Також у вікні буде стояти галочка з написом «Start Oracle VM VirtualBox», яка дозволить вам запустити VirtualBox після натискання кнопки Finish.

Також у вікні буде стояти галочка з написом «Start Oracle VM VirtualBox», яка дозволить вам запустити VirtualBox після натискання кнопки Finish

Після всіх виконаних дій запуститься головне вікно програми, як показано на зображенні нижче.

Після всіх виконаних дій запуститься головне вікно програми, як показано на зображенні нижче

Установка віртуальної машини на windows 10

Спочатку ви повинні вирішити, для якої операційної системи створюється віртуальна машина. Тому для початку підготуємо образ ОС для інсталяції в нашу машину. Для прикладу ми візьмемо образ безкоштовної ОС Linux Ubuntu, який можна завантажити за адресою www.ubuntu.com/download/desktop . Виберемо 32 бітний образ Ubuntu і завантажити його на локальний диск ПК. Самим останнім релізом Ubuntu є версія 15.10.

Тепер розберемося з таким наболілим питанням, як встановити віртуальну машину на Windows 10. Для цього запускаємо VirtualBox і натискаємо кнопку «Створити». У вікні створюємо ім'я віртуальної машини. Тип системи вибираємо Linux, версію Ubuntu і переходимо до наступного кроку.

Тепер зазначимо обсяг пам'яті, що виділяється для нашої віртуальної машини.

Наступним кроком буде створення віртуального диска, тому вибираємо «створити новий віртуальний диск», натискаємо кнопку Створити і переходимо до наступного вікна.

Зазначимо тип нашого жорсткого диска, поставивши галочку «VDI».

Створимо динамічний жорсткий диск, який буде заповнюватися в міру записи на нього інформації, потім натиснемо клавішу Next

Виберемо ім'я і необхідний розмір диска, найбільш вам підходить і натиснемо кнопку Створити.

Все, наша віртуальна машина створена, в настройках якої можна змінювати обсяг пам'яті, підключати і редагувати віртуальні жорсткі диски, редагувати конфігурацію і налаштування мережі, задавати обсяг пам'яті відеоадаптера, а також задавати опції навантаження на ваш процесор. Це лише мала частина описаних налаштувань. Встановивши VirtualBox, ви зможете більш детально розібратися у всіх тонкощах настройки конфігурації машини.

Створення нашого віртуального Linux комп'ютера закінчено, тепер можна його запустити, клікнувши по зеленій кнопці «Запустити». При запуску віртуальна машина запропонує вам вибрати завантажувальний диск. Виберіть завантажувальний диск ubuntu-15.10-desktop-i386.iso, який ми раніше скачали і натисніть Продовжити.

Як ви вже зрозуміли, система почне завантажуватися з обраного нами способу.

Далі йде стандартна установка операційної системи, при якій вам належить вибрати жорсткий диск, часовий пояс, розкладку клавіатури, а також задати ім'я комп'ютера і користувача. Тобто подальша установка піде так, як ніби ви ставите Ubuntu на чистий комп'ютер.

Після установки ви зможете використовувати віртуальну машину як окремий комп'ютер і використовувати всі можливості ОС Ubuntu, які відсутні в Windows 10.

У VirtualBox можна налаштовувати конфігурацію на встановленої віртуальної машині. Наприклад, якщо вашого віртуального комп'ютера не вистачає оперативної пам'яті, то її можна швидко збільшити, перейшовши в налаштування виртуалки. Потрапити в меню настройки можна за допомогою натискання кнопки «Налаштування», попередньо обравши редаговану виртуалку.

В меню настройки ви побачите десять пунктів:

 1. загальні;
 2. система;
 3. дисплей;
 4. носії;
 5. Аудіо;
 6. Мережа;
 7. COM-порти;
 8. USB;
 9. Загальні папки;
 10. Інтерфейс користувача.

Перший пункт дозволяє змінювати ім'я ВМ і тип операційної системи.

Другий дозволяє змінювати обсяг віртуальної пам'яті і порядок завантаження носіїв інформації. Також в цьому пункті можна редагувати налаштування процесора, вибирати кількість ядер для вашої ВМ і включати підтримку технології апаратної віртуалізації Intel-VT і AMD-V.

За допомогою третього пункту можна змінювати обсяг пам'яті віртуального відеоадаптера і включати 3D-прискорення.

Пункт «Носії» дає можливість конфігурувати SATA / IDE носії інформації і додавати нові.

«Аудіо» дозволяє вибрати тип віртуальної звукової карти.

Пункт «Мережа» може змінювати конфігурацію мережі, тип мережевого адаптера, а також дозволяє підключати нові адаптери.

Меню «COM-порти» дозволяє використовувати послідовний COM-порт і змінювати його налаштування.

За допомогою меню «USB» можна включити контролер USB і вибрати його тип, крім цього можна додавати, видаляти і редагувати нові пристрої USB.

Додавання спільної папки

«Загальні папки» дають можливість створювати спільні директорії між ВМ і фізичної системою. За допомогою меню «Інтерфейс користувача» можна налаштувати інтерфейс вікна, в якому запущена ВМ.

Створити загальну папку, насправді не так просто, як хотілося б, проте, ось точна і працює інструкція про те, як це зробити:

 1. Додайте папку, яку ви хочете зробити загальної в системі Windows 10 в розділі «Загальні папки» налаштувань ВМ. Зверніть увагу, що ви задаєте ім'я - воно в подальшому стане в нагоді.
 2. Переконайтеся, що ви встановили диск гостьовий ОС в процесі установки ВМ. Якщо немає, то встановіть його.
 3. Далі, завантажте Ubuntu, створіть в ній папку, наприклад, з ім'ям buffer у вашій домашній теці. Через графічний інтерфейс, або через термінал за допомогою команди sudo mkdir ~ / buffer Далі, в терміналі введіть команду sudo mount -t vboxsf Buffer ~ / buffer де, як ви напевно здогадалися, «Buffer» - ім'я папки, яке ми запам'ятали при виконанні пункту 1 інструкції, а «~ / buffer» - шлях до щойно створеної папці Ubuntu.

підсумок

Сподіваємося, що матеріал, викладений у статті, допоможе вам освоїти методи віртуалізації операційних систем, і у вас не буде виникати питання, як встановити virtualbox на windows 10.

Також хочеться дати кілька порад перед використанням віртуальних машин.

Перед створенням такої машини переконайтеся, що у вас вистачить апаратних ресурсів комп'ютера для її запуску. Тому для запуску віртуальних машин використовуйте потужний процесор, який підтримує технології апаратної віртуалізації Intel-VT і AMD-V. Також важливу роль відіграє обсяг оперативної пам'яті на вашому ПК. Наприклад, якщо ви створите віртуальну машину на базі ОС Windows 10, то вам буде потрібно мінімум 2048 Мб оперативної пам'яті, яка буде виділена з основної системи.

Крім цього, в VirtualBox можна використовувати пакет плагінів Extension Pack, що істотно розширює функціональні можливості програми і додає підтримку нових пристроїв.

Відео по темі

гарна реклама



Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью