<
 • Главная
Статьи

Установка віртуальної машини з Windows 7 в Oracle VM VirtualBox

 1. Установка віртуальної машини з Windows 7 в Oracle VM VirtualBox Представляємо одну з випускних робіт...
 2. 2. Встановлення Oracle VM VirtualBox на Windows
 3. 3. Установка віртуальної машини сWindows 7 на Oracle VM VirtualBox

Установка віртуальної машини з Windows 7 в Oracle VM VirtualBox

Представляємо одну з випускних робіт слухачки нашого  курсу  «Розробка технічних текстів і документації» Олександри Окуневської, присвячену досить частого в роботі технічного письменника дії - встановлення віртуальної системи для подальшої установки в ній об'єкта, над яким необхідно вести роботу Представляємо одну з випускних робіт слухачки нашого курсу «Розробка технічних текстів і документації» Олександри Окуневської, присвячену досить частого в роботі технічного письменника дії - встановлення віртуальної системи для подальшої установки в ній об'єкта, над яким необхідно вести роботу.

Ми не вчимо працювати з віртуальними машинами і не співпрацюємо з їх виробниками. Але у нас Ви зможете навчитися писати такі статті, як ця, і багато іншого!

1. Введення

Oracle VM VirtualBox являє собою безкоштовний додаток для віртуалізації, призначене для запуску на різних операційних системах. Віртуалізація в даному контексті означає, що програма дозволяє встановлювати, запускати і використовувати різні операційні системи на одному фізичному пристрої. Так, наприклад, за допомогою Oracle VM VirtualBox ви можете запустити Linux і Mac на Windows. Всі віртуальні машини ізольовані один від одного, що відкриває широкі можливості для застосування VirtualBox: знайомство з операційними системами, тестування ПО, використання ПЗ, яке з тих чи інших причин не працює в основний операційній системі і багато іншого.

В даному призначеному для користувача керівництві наводиться процес установки програмного забезпечення Oracle VM VirtualBox, а також розглядається приклад розгортання віртуальної машини з операційною системою Windows 7.

1.1. терміни

Для розуміння змісту наступних глав рекомендується спочатку ознайомитися з основними термінами:

Хостової операційна система (хостової ОС) - це операційна система фізичного комп'ютера, на який було встановлено VirtualBox. Існують версії VirtualBox для хостових систем Windows, Mac OS X, Linux і Solaris. Див. Розділ 1.3.

Все, що описується в цьому посібнику користувача, в більшості випадків може бути застосовано до всіх операційних систем; відмінності, зумовлені використанням тієї чи іншої платформи, будуть вказуватися окремо.

Гостьова операційна система (гостьова ОС) - це операційна система, що працює на віртуальній машині. Теоретично на VirtualBox можна запустити будь-яку операційну систему з архітектурою x86 (DOS, Windows, OS / 2, FreeBSD, OpenBSD), проте для того, щоб домогтися показників продуктивності, найбільш наближених до оригінальних, необхідно вибрати оптимальні параметри, властиві певної ОС. Див. Розділ 1.3.

Віртуальна машина (ВМ) - це спеціальне середовище, яку створює VirtualBox для гостьової ОС під час її роботи. Іншими словами, ви можете запустити гостьову ОС в ВМ. Як правило, ВМ набирає вигляду діалогового вікна на робочому столі вашого комп'ютера, але може також відображатися в повноекранному режимі або віддалено на іншому комп'ютері в залежності від того, який призначений для користувача інтерфейс VirtualBox використовується.

ВМ являє собою набір параметрів, які визначають її роботу і які можна побачити в діалозі налаштувань. В даний набір входять налаштування апаратної частини (скільки пам'яті має бути у ВМ, які жорсткі диски і через які файл-контейнери VirtualBox повинен віртуалізувати, образи яких CD-дисків слід записувати і т.д.), а також інформація про стан (запущена чи ВМ зараз, чи збережена, зроблений знімок її стану і т.д.). Ці настройки дублюються в вікні VirtualBox Manager і в інтерфейсі VBoxManage для командного рядка.

1.2. Вимоги до апаратного забезпечення

Запуск і коректна робота Oracle VM Virtual Box можлива на комп'ютері, що задовольняє наступним умовам:

Процесор: будь-який процесор Intel або AMD, сумісний з архітектурою x86, з функцією підтримки апаратної віртуалізації VT-x / AMD-V або без неї. Див. Розділ 3.1.

Вільна оперативна пам'ять: мінімум 1 Гб + RAM, необхідна для запуску і роботи відповідних гостьових ОС. Наприклад, для Windows 7 рекомендований обсяг пам'яті становить 1024-2048 Мб.

Місце на жорсткому диску: 200 Мб для установки VirtualBox + 20 Гб для установки ВМ.

Дані вимоги є приблизними і залежать від системних вимог встановлюються гостьових ОС.

1.3. Підтримувані хостової операційні системи

VirtualBox працює на наступних хостових операційних системах:

 • Windows:
  • Windows Vista SP1 і більш пізні (32-розрядні і 64-розрядні)
  • Windows Server 2008 (64-розрядна)
  • Windows Server 2008 R2 (64-розрядна)
  • Windows 7 (32-розрядна та 64-розрядна)
  • Windows 8 (32-розрядна та 64-розрядна)
  • Windows 8.1 (32-розрядна та 64-розрядна)
  • Windows 10 RTM версія build 10240 (32-розрядна та 64-розрядна)
  • Windows Server 2012 (64-розрядна)
  • Windows Server 2012 R2 (64-розрядна)
 • Mac OS X (64-розрядна):
  • 9 (Mavericks)
  • 10 (Yosemite)
  • 11 (El Capitan)

Потрібно апаратне забезпечення Intel. Див. Оригінальна керівництво користувача для Oracle VM VirtualBox, Глава 14 (англійською мовою).

 • Linux (32-розрядна та 64-розрядна). Сюди також відносяться:
  • Ubuntu, версії з 12.04 по 16.10
  • Debian GNU / Linux 7 ( «Wheezy») і 8 ( «Jessie»)
  • Oracle Enterprise Linux 5, Oracle Linux 6 і 7
  • Redhat Enterprise Linux 5, 6 і 7
  • Fedora Core / Fedora, версії з 6 по 25
  • Gentoo Linux
  • openSUSE, версії з 11.4 по 13.2

VirtualBox також можна запустити на більшості систем, заснованих на ядрі Linux версії 2.6 або 3.x, скориставшись майстром установки VirtualBox або виконавши установку вручну. Див. Оригінальна керівництво користувача для Oracle VM VirtualBox, Розділ 2.3 (на англ. Яз.). Офіційно тестувалися і підтримуються ті версії Linux, для яких представлений відповідний установчий пакет VirtualBox.

Зверніть увагу, що, починаючи з VirtualBox 2.1, хостової системи, засновані на Linux 2.4 більше не підтримуються.

 • Solaris (64-розрядна) підтримується з обмеженнями, в оригінальній керівництво користувача для Oracle VM VirtualBox, Глава 14 (англійською мовою).
  • Solaris 11
  • Solaris 10 (U10 і вище)

Зверніть увагу, що наведений вище перелік є неофіційними. Підтримка Oracle для клієнтів з відповідним контрактом обмежується перерахованими хостової системами. Будь-компонент, позначений як експериментальний, не підтримується. Відгуки і пропозиції за даними компонентам вітаються.

2. Встановлення Oracle VM VirtualBox на Windows

Перед установкою VirtualBox рекомендується ознайомитися з переліком підтримуваних операційних систем. Також настійно рекомендується встановити останні оновлення, випущені для вашої версії операційної системи.

Для установки програми VirtualBox на свій комп'ютер скачайте інсталяційний файл актуальної версії програми, перейшовши за наступним посиланням: https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads

Виберіть пакет ПО Windows hosts (хостової ОС Windows).

Запустіть майстер установки, в діалоговому вікні натисніть Next (Далі), якщо хочете продовжити установку, і Cancel (Скасування), якщо хочете перервати її.

У наступному вікні можна вибрати необхідні компоненти і вказати шлях установки. Крім самого VirtualBox Application (додатки) доступні наступні компоненти:

VirtualBox USB Support (підтримка USB) - даний програмний пакет містить спеціальні драйвери, необхідні для повноцінної підтримки USB-пристроїв в ВМ.

VirtualBox Networking (Мережа) - даний програмний пакет містить додаткові драйвери для настройки мережі, необхідні програмі для підтримки режиму Мережевий міст (він потрібен для того, щоб мережевий адаптер ВМ також був доступний з інших машин з реальної мережі).

VirtualBox Python 2.x Support (підтримка Python 2.x) - даний програмний пакет містить файли підтримки розробки скриптів Python для інтерфейсу VirtualBox API.

Малюнок 1. Компоненти VirtualBox

Увага! Для роботи необхідно, щоб в системі вже була встановлена ​​працююча версія Windows Python.

При натисканні на кожен з елементів з'явиться контекстне меню, де можна буде вибрати спосіб установки для кожного з компонентів: Will be installed on local hard drive (Буде встановлено на локальний жорсткий диск), Will be installed to run from network (Буде встановлено для запуску з мережі), Entire feature will be unavailable (Компонент буде недоступний).

Щоб повернутися на попередній етап установчого процесу, виберіть Back (Назад). Для скасування установки натисніть Cancel (Скасувати).

За допомогою Browse (Огляд) можна змінити папку, куди буде встановлена програма. Кнопка Disk Usage (Використання дискового простору) переведе в вікно Disk Space Requirements (Вимоги до дискового простору), де буде показано, скільки вільного місця на жорсткому диску комп'ютера буде потрібно для установки обраного компонента.

Для продовження стандартної установки натисніть Next (Далі).

У наступному вікні можна вибрати, чи додавати програму в стартове меню, ярлик - на робочий стіл і в панель швидкого запуску, і виконати чи асоціацію файлів (прапорець навпроти даної опції забезпечить відкриття всіх, хто має відношення до VirtualBox файлів тільки цією програмою). Щоб продовжити стандартну установку, нічого не змінюючи, натисніть Next (Далі).

Нове діалогове вікно попередить про те, що на наступному кроці установки відбудеться розрив зв'язку з мережею (як локальної, так і з Інтернетом). Натисніть Yes (Так), а потім - Install (Встановити).

Залежно від налаштувань вашої операційної системи можуть з'явитися запити на підтвердження установки програмного забезпечення. Для продовження виберете Install (Встановити).

По завершенні процесу натисніть Finish (Завершення). Якщо ви не збираєтеся запускати програму відразу ж, то зніміть прапорець з Start Oracle VM VirtualBox after installation (Запустити Oracle VM VirtualBox після установки).

Установка Oracle VM VirtualBox завершена.

3. Установка віртуальної машини сWindows 7 на Oracle VM VirtualBox

3.1. Перевірка функції підтримки апаратної віртуалізації

Перед початком установки рекомендується переконатися, що процесор вашого комп'ютера підтримує функцію апаратної віртуалізації VT-x / AMD-V, яка необхідна для роботи з віртуальними машинами, і що вона включена (деякі виробники ноутбуків, наприклад, відключають її за замовчуванням). В іншому випадку запуск і робота деяких гостьових систем будуть неможливі.

Для цього необхідно зайти в налаштування BIOS: при завантаженні комп'ютера натисніть і утримуйте клавішу F2. Вікно BIOS може виглядати по-різному, але, як правило, для процесорів Intel функція апаратної віртуалізації знаходиться у вкладках Processor, Chipset, Advanced або іноді Security Settings і носить назву I ntel virtualization technology або V irtualization. Для її включення клацніть за назвою функції і змініть статус з Disabled (Відключено) на Enabled (Включено). Якщо у вас процесор AMD, то настройки апаратної віртуалізації можуть носити назву Secure Virtual Machines. Чи включається вона також, як і в попередньому випадку. Для збереження налаштувань натисніть Exit (Вихід) -> Save & Exit Setup (Зберегти і вийти з налаштувань) або Save Changes and Reset (Зберегти зміни та перезавантажити).

У рідкісних випадках в налаштуваннях BIOS не вдається знайти функцію підтримки апаратної віртуалізації, і це може свідчити про те, що ваш процес її не підтримує. Для перевірки можна скористатися безкоштовними програмними продуктами (CPU-Z, Securable), які допоможуть визначити наявність або відсутність підтримки апаратної віртуалізації вашим процесором. Завантажити їх можна за наступними посиланнями: http://www.cpuid.com/downloads/cpu-z/cpu-z_1.79-en.exe (CPU-Z), https://www.grc.com/securable.htm (Securable).

Увага! Для запуску і роботи деяких версій Windows в VirtualBox ця функція не потрібна. Зокрема, це відноситься до ОС Windows 7 і Windows XP. Зверніть увагу, що відсутність підтримки апаратної віртуалізації у процесора вашого комп'ютера швидше за все призведе до того, що при виборі розрядності встановлюється гостьової системи вам буде доступна тільки 32-розрядної версії.

Комбінації клавіш для входу в BIOS відрізняються у різних виробників материнських плат, тому рекомендується заздалегідь ознайомитися з керівництвом користувача для вашої моделі.

3.2. Установка віртуальної машини з Windows 7 на Oracle VM VirtualBox

Для установки віртуальної машини з Windows 7 на VirtualBox спочатку скачайте саму віртуальну машину на ваш фізичний комп'ютер. Зробити це можна на сайті Microsoft для розробників, пройшовши за наступним посиланням: https://developer.microsoft.com/en-us/microsoft-edge/tools/vms/ На даній сторінці можна безкоштовно скачати віртуальні машини з різними версіями Windows. В меню Virtual Machine (Віртуальна машина) на сайті виберете будь-який із запропонованих варіантів Windows 7 (відмінність між ними полягає в версіях Інтернет-браузера Internet Explorer, встановлених на ОС). В Select Platform (Вибрати платформу) знайдіть варіант VirtualBox і натисніть Download. zip (Завантажити файл. zip). У вікні задайте адресу папки, куди хочете помістити файл, натисніть Зберегти. Почнеться скачування файлу. Після завершення завантаження розпакуйте файл з архіву.

Відкрийте розпакувати файл: клацніть по ньому правою кнопкою миші і в контекстному меню виберете варіант Відкрити за допомогою ... -> Продовжити використовувати Oracle VM VirtualBox Manager.

Відкриється вікно Імпорт конфігурацій, де будуть перераховані параметри імпортованої віртуальної машини і її пристроїв.

Відкриється вікно Імпорт конфігурацій, де будуть перераховані параметри імпортованої віртуальної машини і її пристроїв

Малюнок 2. Параметри імпортованої віртуальної машини

Для продовження стандартної установки натисніть Імпорт. Розпочнеться копіювання конфігурації, по завершенні якого віртуальна машина з Windows 7 буде встановлена ​​на VirtualBox.

3.2. Налаштування віртуальної машини з Windows 7

У розділі 3.2. в процесі установки готової віртуальної машини на VirtualBox також були імпортовані її основні параметри. Перед запуском гостьової ОС їх можна перевірити і при необхідності змінити.

Для цього відкрийте Oracle VM Virtual Machine Менеджер, виберете цікаву для вас гостьову систему в списку в лівій частині вікна, клацніть по ній правою кнопкою миші і натисніть Налаштувати ... Відкриється вікно Налаштування.

Малюнок 3. Налаштування гостьовий Windows 7

Виберете розділ Система, вкладка Материнська плата. Для Основний пам'яті задайте 1024-2048 Мб.

Увага! Пам'ять для віртуальної машини буде виділятися з фізичної пам'яті, встановленої у вашому комп'ютері. Залиште мінімум 512 Мб, але не більше 50% від розміру наявної фізичної пам'яті.

У Порядку завантаження зніміть прапорець з Гнучкого диска, але залиште його для Оптичного диска і Жорсткого диска. Як Маніпулятора курсора виберете PS 2 / Миша, в Додаткових можливості збережіть прапорець навпроти Включити I / O APIC.

Вкладку Процесор залиште без змін.

Вкладка Прискорення неактивна, якщо процесор вашого фізичного комп'ютера не підтримує функцію апаратної віртуалізації. Якщо підтримка присутня, встановіть прапорці навпроти всіх пунктів Апаратної віртуалізації.

У Дисплей -> Екран виберете Включити 3 D -прискорення і Включити 2 D -прискорення. Для Відеопам'яті виділіть 128 Мб.

У розділі Мережа відзначте прапорцем Включити мережевий адаптер, а як Типу підключення виберете NAT.

У розділі USB відзначте прапорець Включити контролер USB.

У розділі Загальні папки натисніть на значок створити нову папку і введіть повний шлях до спільної папки. Тут обов'язково відзначте пункт Авто-підключення - загальна папка з'явиться у вікні Комп'ютер гостьовий ОС після її завантаження.

При першому запуску гостьової ОС необхідно буде активувати її, підключившись до Інтернету. У більшості випадків активація відбувається автоматично через кілька хвилин після запуску системи. Якщо цього не відбулося, то можна зробити це за допомогою команди slmgr / ato, яку слід ввести в командний рядок Windows. Активація дає можливість безкоштовно користуватися віртуальною машиною 90 днів.

Інтерфейс встановленої гостьовий ОС буде повністю англомовним. Його можна русифікувати за допомогою служби Windows Update.
Для цього клацніть по меню Start (Пуск) і виберете Control Panel (Панель керування) -> S ystem and Security (Система та безпека) -> Windows Update (Оновлення Windows). Серед видів оновлень знайдіть Optional updates are available (Доступні необов'язкові оновлення).

Малюнок 4. Важливі і необов'язкові оновлення Windows

У списку мовних пакетів поставте прапорець навпроти Russian L anguage Pack (Пакет для російської мови) і виберете ОК -> Install updates (Встановити оновлення), після чого Windows самостійно завантажить і встановить файли для вибраної мови. По завершенні скачування оновлень ВМ перезавантажиться. Після цього натисніть Start (Пуск) -> Control Panel (Панель керування) -> Change keyboards or other input methods (Зміна розкладки клавіатури та інших методів вводу). У пункті Choose a display language (Вибір мови відображення) виберете Русский -> ОК. Після цього з'явиться напис про необхідність виходу з облікового запису для вступу в силу змін. Натисніть Log off now (Вихід з облікового запису). Для входу в обліковий запис введіть пароль Passw0rd!

Русифікація Windows 7 успішно виконана. Система готова до використання.

Теги: віртуальні середовища , інструменти , досвідНовости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью