<
 • Главная
Статьи

Установка Windows 10 на віртуальну машину

 1. установка Virtualbox
 2. образ Windows
 3. Створення віртуальної машини.
 4. Запускаємо і ... отримуємо помилку 0x0000005d.
 5. ... і Установка Windows 10
 6. Після установки windows 10 на Virtualbox немає мережі.

Так вже вийшло, що Windows 8 (8 Так вже вийшло, що Windows 8 (8.1) якось тихо і непомітно пройшла повз. Зараз намічається випуск Windows 10 і місцевий автор вирішив, що не можна цього пропускати. Оскільки є передчуття, що саме ця версія стане повноправним послідовником популярної Windows 7. Як-то повелася традиція у софтверного гіганта з Редмонда - випускати юзабельние версії своєї операційної системи через одну. На нашому сайті заплановано кілька статей з оглядами Windows 10 і логічно, що перша з них буде про встановлення Windows 10 ...

На даний момент остання версія ОС від Microsoft знаходиться в стадії Techincal Preview. Простіше кажучи, це тестова версія і до випуску релізу пройде ще близько півроку. Тому використовувати її на своєму комп'ютері не рекомендується. Але якщо дуже хочеться, то можна. На свій страх і ризик. Місцевий автор же вирішив не піддавати свій комп'ютер такому ризику, тому розглядати Windows 10 ми будемо там, де і належить розглядати тестовий софт - в тестовому середовищі. В якості такої відмінно підходить віртуальна машина. Ну і найпростішим і безкоштовним рішенням для запуску віртуальної машини є VirtualBox від Oracle. Створимо в ньому віртуальну машину і встановимо туди Windows 10.

установка Virtualbox

Для початку знадобиться завантажити і встановити сам Віртуалбокс. Я думаю це ні у кого не викличе труднощів, тому дам лише посилання на офіційну сторінку Oracle, звідки його можна отримати. заходимо на https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads , Вибираємо зі списку версію для вашої ОС і встановлюємо. Швидше за все вам знадобиться перша посилання зі списку на тій сторінці - версія для windows-хоста.

Тут варто зазначити, що для успішності всієї цієї затії необхідно, щоб процесор вашого комп'ютера підтримував технології PAE і NX, інакше при установці отримаємо помилку 0x0000005d. Я не буду розписувати як перевірити чи підтримує ваш CPU ці штуки - мануали на цю тему легко знайти в Мережі. Однак, практично всі сучасні процесори ці технології підтримують.

образ Windows

Тепер потрібно отримати образ самої Windows 10. Взагалі, його можна безперешкодно взяти на офіційному сайті Майкрософт, зі сторінки http://windows.microsoft.com/ru-ru/windows/preview-download . Якщо не брати до уваги перешкодою реєстрацію або наявність аккаунта Microsoft. У мене ж аккаунта не виявилося, а реєстрацію проходити бажання теж не було. Тому я не довго думаючи скачав образ Windows 10 з торрента, наприклад звідси . Там лунає повний комплект - 32-бітний і 64-бітний образи Windows 10 Technical Preview, однак якщо вам потрібен тільки один з них - будьте уважні і виберіть при запуску торрента тільки потрібний. Тут ми розглянемо 64-бітну версію, оскільки ресурсів машини для її запуску достатньо, а 32-бітний софт вже відживає свій вік.

Отже, VirtualBox встановлений, образ Windows 10 отримано, можна приступати.

Створення віртуальної машини.

Запускаємо VirtualBox, в головному вікні тиснемо «Створити», вводимо будь-яке ім'я для нової віртуальної машини і вибираємо версію.

З версією виникла невелика проблема, про яку трохи далі
З версією виникла невелика проблема, про яку трохи далі. Поки що логічно припустити, що нам потрібно вибрати «Other Windows 64-bit».

Поки що логічно припустити, що нам потрібно вибрати «Other Windows 64-bit»

Тут виставляємо кількість оперативної пам'яті, яку ми готові виділити нашій віртуальній машині. Для 64-бітової версії за описом потрібно 2Гб RAM - саме стільки і ставимо (Якщо ви ставите 32-бітну версію - то можете спробувати обійтися 1Гб оперативки)

Для 64-бітової версії за описом потрібно 2Гб RAM - саме стільки і ставимо (Якщо ви ставите 32-бітну версію - то можете спробувати обійтися 1Гб оперативки)

Створюємо віртуальний HDD для машини. Його формат для нас не важлива, оскільки це має значення тільки якщо вам знадобиться перенести віртуальну машину в інший гипервизор, наприклад в VMWare. Та й то, образ HDD легко конвертується з одного формату в інший. Я вибрав VMDK, чого і вам раджу.

Тут потрібно задати максимальний розмір віртуального жорсткого диска.

Важливо розуміти, що у вас повинно бути досить вільного місця на тому розділі, де його образ буде зберігатися. Хоча в основній системі файл образу зростає тільки в міру заповнення даними гостьової системи (в нашому випадку гостьова ОС - це Windows 10 яку ми будемо встановлювати), все ж він виросте приблизно до 15Гб відразу після установки ОС в нашу виртуалку. Тому перевірте, звільніть місце на розділі або виберіть таке місце на вашому комп'ютері, де досить дискового простору. Розмір віртуального диска немає сенсу робити сильно великим, якщо ви хочете просто подивитися на Windows 10. 20Гб які вказані за умовчанням цілком достатньо, я ж про всяк випадок додав ще 3.

Перший етап створення віртуальної машини на цьому завершено.

Тепер потрібно задати додаткові налаштування. Тиснемо кнопку «Налаштування» і в розділі «Система» дивимося вкладку «Процесор».

Рекомендую додати віртуальній машині ще хоча б одне ядро ​​CPU, бо за замовчуванням там вказано лише одне. Також тут можна побачити галочку «Включити PAE / NX». За замовчуванням вона включена, проте варто переконатися, саме про це гововорім вище, що без підтримки цих технологій Windows 10 встановити на віртуальну машину не вийде.

Далі відкриваємо розділ «Носії», вибираємо привід і вказуємо шлях до попередньо викачали образу Windows 10.

Далі відкриваємо розділ «Носії», вибираємо привід і вказуємо шлях до попередньо викачали образу Windows 10

Після чого настройку можна завершити і запустити віртуальну машину.

Запускаємо і ... отримуємо помилку 0x0000005d.

отримуємо помилку 0x0000005d

Та сама помилка про яку говорилося раніше. Але PAE / NX включений. Загалом, методом тику і перебору налаштувань було виявлено, що вся справа у виборі версії Windows на найпершому етапі створення віртуальної машини. Пам'ятайте, там було вибрано здавалося б логічне «Other Windows 64-bit»? Так ось, логіка підвела.

Помилка 0x0000005d при установці Windows 10 на Virtualbox валиться саме через обрану версії. Вимикаємо виртуалку, відкриваємо налаштування і в розділі «Загальні» вибираємо версію «Windows 2012 (64-bit)».

Закриваємо, запускаємо ...

... і Установка Windows 10

Яка, втім, нічим кардинально не відрізняється від установки Windows 8 / 8
Яка, втім, нічим кардинально не відрізняється від установки Windows 8 / 8.1 або Windows 2012 (серверна версія). Все той же самий інсталятор, ті ж самі перемикачі та галочки.

Тиснемо установку і приймаємо ліцензійну угоду.

Тиснемо установку і приймаємо ліцензійну угоду

Вибираємо варіант повної установки ( «Custom ...»)

»)

Розбивати диск вручну немає необхідності, всі потрібні розділи інсталятор створить автоматично.

Розбивати диск вручну немає необхідності, всі потрібні розділи інсталятор створить автоматично

Після цього почнеться копіювання та розпакування файлів. Це займе деякий час, залежне від продуктивності вашої основної системи. Можна встигнути сходити налити чаю, наприклад.

Коли ці операції будуть виконані, віртуальна машина піде в перезавантаження і запуститься вже не з образу «вставленого» в віртуальний DVD-ROM, а з віртуального HDD.

До речі, поки вона запускається у вікні виртуалки можна помітити ось таке повідомлення, в якому говориться про те, що гостьова ОС (це встановлюється нами Windows 10) підтримує інтеграцію покажчика миші.

Це особливість роботи з віртуальними машинами. У старих операційних системах такої підтримки немає, і якщо ви перекладете курсор всередину вікна віртуальної машини, то щоб його вивести назад в основну систему потрібно буде натиснути хост-клавішу. У віртуалбоксе такою є права клавіша Ctrl. Її індикатор можна побачити в рядку стану в правому нижньому кутку вікна віртуальної машини.

Так ось, при роботі з Windows 10 в цьому просто немає необхідності, тому що інтеграція миші вже підтримується, в той час як для старих ОС для її включення необхідно встановити Додатки Гостьовий ОС. Але про них трохи пізніше.

Тим часом процес установки дійшов до етапу персоналізації Тим часом процес установки дійшов до етапу персоналізації. Який, втім, можна пропустити, вибравши «Use Express settings». Але я рекомендую все ж вибирати «Customize». Оскільки, по-перше, я в інших своїх статтях вже говорив, що при установці будь-якого софта варто бути уважним і переглядати абсолютно всі налаштування, пропоновані інсталяторами, замість бездумного натискання «next-next ... done». Хоча б тому, що настройки, які ви можете легко змінити зараз, після установки знайти і поміняти буде набагато складніше. А часто саме так і виявляється, тим більше у випадку з ПО від Microsoft. По-друге - якщо вже ми вирішили подивитися ОС, так треба дивитися повністю. І натискати настройки в інсталятор це найперша можливість яку нам пропонує windows 10.

І натискати настройки в інсталятор це найперша можливість яку нам пропонує windows 10

І ось, будь ласка, то про що я говорив.

Я не буду вам дослівно перекладати ці опції, але сенс їх в тому, що ваша Windows буде відправляти статистику в Microsoft - історію запитів браузера, історію пошуку, встановлювати додатки з магазину під вашим ім'ям і «отримувати кращий захист відсилаючи інфо і файли в яку- то службу захисту Майкрософт коли включений Захисник Windows ». Мені таке не подобається, тому я просто вимикаю всі ці штуки. Чого і Вам бажаю.

Задаємо логін і пароль ІІІ «Finish»!

Ще трохи чекаємо. І ось свіженька Windows 10 TP стоїть біля нас у віртуальній машині.

Пропоную вашій увазі відеоогляд windows 10.

Тут було б логічним завершити всі це розповідь і продовжити вже в іншій статті з оглядом самої «десятки». Але є дещо ще, без чого цей мануал буде неповним. Тим більше хтось однозначно зіткнеться з цією проблемою, бо у мене вона виникла.

Після установки windows 10 на Virtualbox немає мережі.

Якщо ми почнемо діагностувати всю цю справу, то виявимо, що мережева карта в віртуальній машині не працює тому що в windows 10 не виявилося для неї драйвера.

Найперше що прийшло в голову - для вирішення цієї проблеми потрібно встановити Додатки Гостьовий ОС (Virtualbox Guest Additions) Найперше що прийшло в голову - для вирішення цієї проблеми потрібно встановити Додатки Гостьовий ОС (Virtualbox Guest Additions). Це невеликий образ який монтується в нашу віртуальну машину точно так же, як ми монтували образ windows і з нього встановлюється софт в гостьову ОС, який мав би вирішувати будь-які проблеми з драйверами на будь-який виртуалке. Завантажити його можна з http://download.virtualbox.org/virtualbox/. Там потрібно вибрати папку з ім'ям, яке збігається з версією Virtualbox, і взяти файл VBoxGuestAdditions_xx.xx.x.iso.

Я саме цим і зайнявся, в процесі чого натрапив на ще одну проблему - встановлення додатків валилася з помилкою. Виявилося, що в моєму випадку там потрібно було прибрати галочку з опцією 3D, тільки після цього додаток встановилося. І все б добре, якби це вирішило проблему з мережею.
Але цього не сталося. Тому я і не описую докладно установку доповнень, бо не бачу для чого вони там можуть знадобитися.

Проблема з мережею вирішується таким чином. Вимикаємо віртуальну машину, в її настройках в розділі «Мережа» розкриваємо «Додатково» і в полі «Тип адаптера», міняємо його на який-небудь з Intel (у мене за замовчуванням було PCnet-FastIII).

Крім того, якщо ви хочете щоб ваша віртуальна windows була в одному сегменті мережі з вашою основною системою та іншими комп'ютерами в тій локальної (домашньої або робочої) мережі, де ви знаходитеся, то рекомендую в поле «Тип підключення» змінити NAT на «Мережевий міст »(bridge). Якщо ви не розумієте про що йде мова - то, грубо кажучи: якщо у вас IP-адреса 192.168.0.xx, то якщо задано NAT - у віртуальної машини буде щось на зразок 10.10.xx.xx і будуть деякі проблеми з доступом до мережі до вашої віртуальній машині. Щоб була можливість задати ip як у вас в основній системі, скажімо, виду 192.168.0.xx - для цього і потрібно ставити «мережевий міст». Якщо вам і зараз незрозуміло - просто не чіпайте це поле - доступ до інтернету у вас буде, чого для користування нової ОС буде досить :).

Після цього дійства запускаємо машину і бачимо, що з мережею відразу стало все добре - мережева картка знайшлася.

Ось тепер точно все - готова до роботи і більш докладного розгляду Windows 10 (Technical Preview) коштує на віртуальній машині.

Ось тепер точно все - готова до роботи і більш докладного розгляду Windows 10 (Technical Preview) коштує на віртуальній машині

Пам'ятайте, там було вибрано здавалося б логічне «Other Windows 64-bit»?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью