<
 • Главная
Статьи

VirtualBox - як створити, налаштувати і користуватися віртуальною машиною

 1. Установка VirtualBox для Windows
 2. Створення та базове налаштування віртуальної машини
 3. Налаштування мережі Інтернет і загальних папок
 4. Запуск ВМ і установка операційної системи
 5. Основні проблеми при роботі з VirtualBox

Установка на комп'ютер програмного забезпечення, особливо маловідомого, завжди пов'язана з певним ризиком. Програма може містити впливають на стабільність роботи системи помилки, вбудовані рекламні або стежать модулі та інші небажані елементи. До того ж будь-який софт залишає в системі сліди, які можуть надавати на її роботу не найкраще вплив. Що стосується експериментів з Windows, то тут все ще більш ризиковано, адже часом навіть незначне на вигляд зміна даних реєстру або модифікація системних файлів можуть привести до самих неприємних наслідків.

Запитайте, як їх уникнути? Дуже просто, використовуйте системи віртуалізації, наприклад, віртуальну машину VirtualBox - спеціальну програму, що дозволяє встановлювати, запускати і тестувати різні операційні системи в ізольованому середовищі. З такими віртуальними комп'ютерами можна робити що завгодно - встановлювати на них програми, налаштовувати, модифікувати системні файли, працювати з дисками і розділами, одним словом, робити будь-які експерименти. Якщо віртуальна ОС буде пошкоджена, ви зможете її відновити з знімка або взагалі видалити - на хостовую, тобто основну робочу систему, це не матиме ніякого впливу.

Установка VirtualBox для Windows

Можливо, комусь все це може здатися складним, але насправді в роботі з Віртуалбокс немає нічого такого, з чим би не впорався досвідчений користувач. Отже, як користуватися VirtualBox? Як завжди, все починається з установки. Йдемо на сайт розробника www.oracle.com/virtualization/virtualbox/index.html і викачуємо останню версію програми.

Установка VirtualBox на Windows 7/10 майже нічим не відрізняється від інсталяції більшості інших програм, потрібно просто слідувати вказівкам майстра і нічого не міняти в його параметрах. По завершенні процедури ви отримаєте готову платформу віртуалізації.

Створення та базове налаштування віртуальної машини

Як і установка VirtualBox, створення та налаштування віртуального комп'ютера не представляє особливої ​​складності, програма автоматично вибирає найкращу конфігурацію в залежності від встановлюваної операційної системи. Контроль з боку користувача, однак, не завадить.

Створимо для прикладу віртуальну машину для Windows 10 32-біт. Запускаємо VirtualBox і тиснемо на панелі інструментів кнопку «Створити». У віконці даємо машині ім'я (може бути довільним), у випадних списках вибираємо операційну систему і її версію.

У віконці даємо машині ім'я (може бути довільним), у випадних списках вибираємо операційну систему і її версію

На наступному етапі буде запропоновано вказати обсяг виділеної віртуальної машині оперативної пам'яті. Строгих правил щодо виділеної ОЗУ не існує, для 32-бітних Windows бажано резервувати не менше 1 Гб пам'яті, для 64-бітних - не менше 1.8-2 Гб.

8-2 Гб

На третьому етапі створюється віртуальний жорсткий диск, тут все залишаємо за замовчуванням. Тиснемо «Створити», тип диска вибираємо VDI або VHD.

Тиснемо «Створити», тип диска вибираємо VDI або VHD

Що стосується формату зберігання, краще вибрати «Динамічний», так ви заощадите час і місце на фізичному диску, втративши, правда, трохи в продуктивності.

Розмір віртуального диска встановлюємо за бажанням, але не менше, ніж зазначено у вимогах операційної системи. Тиснемо «Створити».

Віртуальна машина створена і тепер можна швидко пробігтися по її налаштувань. Насамперед, однак, зайдіть в налаштування самої програми VirtualBox і на вкладці «Загальні» змініть шлях до каталогу зберігання віртуальних машин. Найкраще виділити для них папку на диску D, де місця найбільше.

Тепер зайдіть в налаштування створеної ВМ і перевірте наступні параметри:

 • У розділі «Загальні» на вкладці «Додатково» змініть при необхідності шлях до файлів знімків ВМ (бажано розміщувати в папці з основним файлом-контейнером ВМ). Тут же ви можете включити загальний буфер обміну для хостовой і віртуальної машин.
 • Якщо ви хочете встановити систему в режимі EFI / GPT, в розділі «Система» обов'язково поставте галочку в чекбоксі «Включити EFI (тільки спеціальні ОС)».
 • Щоб мати можливість запускати на віртуальній машині 3D-додатки, в розділі «Дисплей» відзначте пташкою чекбокс «Включити 3D-прискорення».

Щоб мати можливість запускати на віртуальній машині 3D-додатки, в розділі «Дисплей» відзначте пташкою чекбокс «Включити 3D-прискорення»

Налаштування мережі Інтернет і загальних папок

Далі переконаєтеся, що в розділі «Мережа» у вас включений мережевий адаптер і тип підключення обраний «NAT».

Якщо ж ви плануєте надати доступ до ВМ іншим користувачам локальної фізичної мережі, в настройках мережі VirtualBox слід вибирати тип підключення «Мережевий міст». Для забезпечення взаємодії між різними віртуальними машинами використовується режим «Віртуальний адаптер хоста», для підключення гостьових ОС до єдиної внутрішньої мережі - режим «Внутрішня мережа». Є ще тип підключення «Універсальний драйвер», але він використовується набагато рідше.

Особливий інтерес представляють собою загальні папки в VirtualBox, завдяки яким користувач може обмінюватися між хостовой і віртуальної машинами будь-якими файлами. Підключити такий каталог можна в розділі «Загальні папки». Для цього натискаємо по плюсик навпроти пункту «Папки машини», вибираємо через огляд папку на жорсткому диску і підчіплюємо її, не забувши встановити пташку в чекбоксі «Авто-підключення».

Для цього натискаємо по плюсик навпроти пункту «Папки машини», вибираємо через огляд папку на жорсткому диску і підчіплюємо її, не забувши встановити пташку в чекбоксі «Авто-підключення»

Запуск ВМ і установка операційної системи

Тепер ви знаєте, як налаштувати VirtualBox і створену ВМ. Далі подивимося, як встановити на неї операційну систему. Процедура установки ОС на Віртуалбокс практично нічим не відрізняється від її установки на фізичний комп'ютер, хіба що замість завантажувального флешки або DVD-диска тут використовується інсталяційний образ ISO. Запустіть створену віртуальну машину і вкажіть в віконці шлях до завантажувального ISO-образу з системою.

Розпочнеться стандартна процедура установки, в ході якої буде запропоновано прийняти ліцензійну угоду, зробити розбивку диска, а по завершенні копіювання системних файлів створити обліковий запис користувача.

Гостьова операційна система встановлена, але деякі функції, зокрема, загальні папки і буфер обміну, працювати не будуть, поки ви не встановите спеціальний плагін - доповнення гостьовий ОС. Крім того, без цих доповнень ви не зможете налаштовувати дозвіл екрана, підключати до віртуальної машини флешки і т.д. Завантажувати, на щастя, нічого не потрібно, доповнення гостьовий ОС поставляються разом з VirtualBox. Все, що вам необхідно зробити, це вибрати в меню віртуальному операційному середовищі опцію Пристрої - Підключити образ диска доповнень гостьовий ОС.

Все, що вам необхідно зробити, це вибрати в меню віртуальному операційному середовищі опцію Пристрої - Підключити образ диска доповнень гостьовий ОС

Перейдіть в розділ «Цей комп'ютер» у віртуальній ОС, відкрийте дисковод VirtualBox Guest Additions і, якщо система не запропонує цього зробити сама, запустіть виконуваний файл VBoxWindowsAdditions.exe.

exe

Встановіть доповнення як звичайну програму, прийнявши угоду безпеки, і перезавантажте віртуальний комп'ютер.

Гостьова система готова до використання, залишилося тільки перевірити роботу мережі. Зупинятися докладно на тому, як налаштувати інтернет в VirtualBox ми не будемо. Якщо ви вибрали NAT, ВМ підключиться до інтернету автоматично. З іншими типами підключень, швидше за все, доведеться трохи повозитися. Пам'ятайте головне, якщо IP-адреса для вашого основного комп'ютера видається роутером автоматично, ті ж самі настройки повинні бути виставлені в параметрах мережевого адаптера віртуальної системи. Якщо настройки призначаються вручну, то і в параметрах мережевого адаптера гостьової системи вони також повинні бути призначені вручну.

Якщо настройки призначаються вручну, то і в параметрах мережевого адаптера гостьової системи вони також повинні бути призначені вручну

Основні проблеми при роботі з VirtualBox

VirtualBox - стабільний і якісний програмний продукт, і якщо користувачам доводиться стикатися з проблемами в процесі його експлуатації, то причинами останніх найчастіше стають помилки самих користувачів. Так, з помилкою «Не вдалося відкрити сесію для віртуальної машини» (код E_FAIL 0x80004005) доведеться зіткнутися тим, хто спробує запустити віртуальні машини на VirtualBox при активному Hyper-V. Причина полягає в несумісності цих платформ віртуалізації. Якщо ви зібралися користуватися VirtualBox, будьте ласкаві відключити Hyper-V і навпаки.

Втім, до тієї ж помилку може привести відключена функція віртуалізації в BIOS. На це буде вказувати недоступність опцій апаратної віртуалізації в налаштуваннях віртуальних машин (VT-x / AMD-V і Nested Paging в розділі Система - Прискорення). До речі, дані опції повинні бути включені навіть при активній віртуалізації в BIOS, в іншому випадку ВМ також не запуститься.

До речі, дані опції повинні бути включені навіть при активній віртуалізації в BIOS, в іншому випадку ВМ також не запуститься

Падіння ВМ в BSOD при запуску - поширена проблема, яка викликається браком виділяються гостьовою операційною системою ресурсів фізичного комп'ютера. При створенні віртуальної машини в VirtualBox потрібно стежити, щоб виділені ресурси відповідали вимогам операційної системи.

При створенні віртуальної машини в VirtualBox потрібно стежити, щоб виділені ресурси відповідали вимогам операційної системи

Синій екран смерті також може бути викликаний включеної в хостовой системі Hyper-V і невідповідністю типів контролера. Якщо раніше віртуальний диск був підключений до SATA, а потім ви підключили його до IDE, робота гостьовий ОС завершиться критичною помилкою з падінням в BSOD. Вирішується питання створенням нового сумісного контролера і з'єднуватися з ним файлу-контейнера з гостьової системою.

До неможливості запуску ВМ може привести випадкове видалення користувачем файлів знімків. Видаляти снапшоти потрібно правильно - через розділ «Знімки», в іншому випадку вам доведеться повністю перевстановлювати гостьову систему. Якщо ж у вас не запускається сам VirtualBox або при його запуску видається помилка «Can not access the kernel driver!», Швидше за все, програму доведеться видалити, а потім заново встановити.

Запитайте, як їх уникнути?
Отже, як користуватися VirtualBox?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью