<
 • Главная
Статьи

Віртуальна машина. Що це таке і навіщо вона потрібна? Блог Ільдара Мухутдінова

 1. Що таке віртуальна машина?
 2. Навіщо потрібна віртуальна машина?
 3. Віртуальна машина VirtualBox.
 4. Віртуальна машина VMware.
 5. Віртуальна машина Microsoft Virtual PC.
 6. Установка віртуальної машини VirtualBox.
 7. Створення віртуальної машини VirtualBox.
 8. Налаштування віртуальної машини VirtualBox.

Вітаю, дорогі друзі Вітаю, дорогі друзі!
У сьогоднішній статті ми поговоримо з вами про те, що таке віртуальна машина і навіщо вона потрібна. Іноді виникає необхідність отримати другий комп'ютер, на якому можна встановити іншу операційну систему або безпечно протестувати програми. З цим завданням вам якраз допоможе впоратися віртуальна машина. І в цій статті я розповім вам про те, що таке віртуальна машина, навіщо вона потрібна, а також як встановити та налаштувати віртуальну машину.

Що таке віртуальна машина?

Віртуальна машина - це програма, яка емулює реальний (фізичний) комп'ютер з усіма його компонентами (жорсткий диск, привід, BIOS, мережеві адаптери і т.д.). На такий віртуальний комп'ютер можна встановити, наприклад, операційну систему, драйвери, програми і т.д. Таким чином, ви можете запустити на своєму реальному комп'ютері ще кілька віртуальних комп'ютерів, з такою ж або іншою операційною системою. Ви можете без проблем здійснити обмін даними між вашим реальним і віртуальним комп'ютером.

Навіщо потрібна віртуальна машина?

Не кожному користувача ПК потрібна віртуальна машина, але просунуті користувачі досить часто використовують її. Віртуальну машину використовують для різних цілей і завдань:

 • Установка другої / іншої операційної системи;
 • Тестування програмного забезпечення;
 • Безпечний запуск підозрілих програм;
 • Емуляція комп'ютерної мережі;
 • Запуск додатків, які не можна запустити з вашої операційної системи.

Наприклад, на вашу реальну комп'ютер може бути встановлена ​​операційна система Windows 7, а на віртуальну машину можна поставити і протестувати інші операційні системи, такі як Windows XP / 8/10 або Linux, а також встановлювати і тестувати різні програми і утиліти.

Віртуальна машина - це дуже зручно, тобто можна тестувати різні незнайомі програми у віртуальному середовищі, щоб не наражати на небезпеку і не захаращувати основний фізичний комп'ютер.

Існує велика кількість різних програм для створення і управління віртуальними комп'ютерами. У цій статті я розповім вам про три найпопулярніші програми.

Віртуальна машина VirtualBox.

VirtualBox - це безкоштовна віртуальна машина, на яку можна встановити всі найпопулярніші операційні системи. VirtualBox підтримує роботу з Windows, Linux, FreeBSD, Mac OS.

VirtualBox підтримує як 32-х, так і 64-розрядні версії операційних систем. VirtualBox підтримує роботу з віртуальними комп'ютерами, створеними в платній програмі VMware Workstation.

Налагодження та робота з VirtualBox дуже зручна і проста. Програма задоволена продуктивна і стабільна. Вона володіє широким функціоналом, питомою інтерфейсом і абсолютно безкоштовна.

VirtualBox - це найкраща віртуальна машина для домашнього використання.

Віртуальна машина VMware.

VMware - це найбільш відома і поширена віртуальна машина. VMware, як правило, використовують для роботи великі майданчики або корпорації.

Віртуальна машина VMware поставляється в двох видах: Workstation і Player. VMware Workstation відмінна і потужна машина, але платна. VMware Player - безкоштовна урізана версія VMware Workstation.

VMware Workstation підтримує роботу з 32 і 64-бітними системами, USB 3.0, установку різних операційних систем.

VMware Workstation безумовно краща віртуальна машина, якою користуються великі компанії, але її вартість знижує популярність серед рядових користувачів.

Віртуальна машина Microsoft Virtual PC.

Microsoft Virtual PC - це ще одна безкоштовна віртуальна машина. Вона володіє широким функціоналом і зручним інтерфейсом, але у неї є один великий недолік - вона працює тільки з операційними системами Windows. На ній не можна запустити Linux або Mac OS.

Підбивши підсумок, хотілося б відзначити, що все-таки для домашнього використання краще всього підходить VirtualBox. І далі я розповім вам, як встановити та налаштувати цю віртуальну машину.

Отже ...

Установка віртуальної машини VirtualBox.

Для початку завантажуємо «свіжу» версію програми VirtualBox з офіційного сайту ( скачати програму ).

Запускаємо інсталятор і бачимо вітальне вікно.

Запускаємо інсталятор і бачимо вітальне вікно


На другому етапі установки можна побачити всі компоненти програми, які будуть встановлені і директорія, в яку буде встановлена ​​програма. Директорію для установки ви можете поміняти, а ось компоненти я рекомендую встановлювати все. Може не всі компоненти будуть потрібні вам зараз, але якщо в майбутньому вони вам знадобиться, то потрібно буде знову встановлювати віртуальну машину.

Далі потрібно зазначити, куди ви хочете помістити ярлики програми.

На наступному етапі з'явиться попередження, що під час установки відбудеться тимчасове відключення вашого комп'ютера від мережі. Якщо ви завантажуєте щось важливе з інтернету, то дочекайтеся закінчення завантаження і тільки потім натисніть кнопку «Yes» у вікні установки.

Далі вам скажуть, що якщо ви готові почати установку, то натисніть кнопку «Install», а якщо хочете змінити будь-які параметри, то поверніться назад. Тиснемо на кнопку «Install» і чекаємо, коли завершиться установка.

В процесі установки можуть з'являтися спливаючі вікна, з написом «Встановити програмне забезпечення для цього пристрою?», Тиснемо на кнопку «Встановити».

Усе! Установка закінчена. Натискаємо кнопку «Finish». Віртуальна машина автоматично запуститься після закінчення установки.

Віртуальна машина автоматично запуститься після закінчення установки

Тепер переходимо до створення і налаштування.

Створення віртуальної машини VirtualBox.

Щоб створити віртуальну машину потрібно у вікні програми VirtualBox натиснути на кнопку «Створити» (в лівому верхньому куті).

На першому етапі потрібно ввести ім'я створюваної машини і вибрати тип операційної системи. Для прикладу створимо віртуальну машину з операційною системою Windows 7.

На другому етапі необхідно встановити кількість оперативної пам'яті, яка буде виділена для віртуальної машини. Вибирати потрібно виходячи з потреб операційної системи. У системних вимогах до Windows 7 зазначено, що потрібно не менше одного гігабайта оперативної пам'яті. У моєму випадку зазначено 1,5 ГБ.

Для Windows XP потрібно менше оперативної пам'яті. Загалом, беремо мінімум, який вказаний в системних вимогах до операційної системи + невеликий запас.

При цьому врахуйте, що не можна давати віртуальній машині більше половини оперативної пам'яті комп'ютера, якщо у вас не дуже потужний комп'ютер, у якого менше 8 ГБ оперативної пам'яті.

До віртуальної машині можна підключити віртуальний жорсткий диск. Для його створення відзначаємо пункт «Створити новий віртуальний жорсткий диск» і натискаємо на кнопку «Створити».

Далі потрібно вказати тип жорсткого диска. Якщо ви не знаєте форматів, які там описані, залишаємо як є і натискаємо на кнопку «Next».

Далі потрібно вказати формат зберігання даних на віртуальному жорсткому диску. Динамічний віртуальний жорсткий диск може розширюватися, а фіксований має строго певний розмір. Дивіться, як вам буде зручніше.

Вказуємо ім'я віртуального жорсткого диска і його розмір. Натискаємо на кнопку «Створити».

Налаштування віртуальної машини VirtualBox.

Тепер познайомимося з настройками віртуальної машини. Для цього натисніть кнопку «Налаштувати» в лівому верхньому кутку програми.

Далі з'явиться вікно налаштувань. За допомогою зміни налаштувань можна змінити різні параметри віртуальної машини (наприклад, кількість оперативної пам'яті, порядок завантаження пристроїв, включення 2D-прискорення і т.д.).

)

Всі налаштування розділені на кілька розділів. У поточній версії програми 9 розділів. Я не буду розглядати детально кожен розділ, розповім про них лише коротко. Ви і самі розберетеся з цими настройками. При цьому, навівши на будь-який пункт налаштувань з'явиться віконце, в якому буде описано, навіщо потрібен той чи інший параметр.

Основні настройки по розділах:

 • Загальна - ім'я машини, тип ОС, буфер обміну, змінні носії;
 • Система - основні настройки апаратного забезпечення віртуальної машини: оперативна пам'ять, чіпсет, процесор, прискорення, порядок завантаження пристроїв;
 • Дисплей - настройки відеопам'яті, кількість моніторів, 2D і 3D прискорення, підключення до віддаленого дисплею, захоплення відео;
 • Носії - контролери жорстких дисків і їх налаштування;
 • Аудіо - аудіодрайвер і контролер;
 • Мережа - настройка мережевих адаптерів;
 • Com-порти - включення та налаштування COM-портів;
 • USB - включення контролера USB та налаштування USB-фільтрів;
 • Загальні папки - створення і управління загальними папками.

Якщо раптом ви помилитеся в настройках, то програма проінформує вас про це. В низу вікна налаштувань з'явиться напис «Виявлені неправильні настройки». Навівши курсор на знак оклику, ви побачите спливаючу панель, в якій дізнаєтеся, що зробили не так і як це можна виправити.

Звичайному користувачеві досить перших 3-х розділів налаштувань. Якщо віртуальна машина буде працювати повільно, то можна збільшити обсяг оперативної пам'яті або задіяти більшу потужність процесора.

Завершивши всі налаштування, натискаємо на кнопку «ОК». Щоб запустити (включити) створену віртуальну машину потрібно натиснути на кнопку «Запустити».

Тепер вставляємо в DVD-привід інсталяційний диск з операційною системою, встановлюємо і налаштовуємо операційну систему. Після цього ваш віртуальний комп'ютер готовий до використання.

На цьому поки все! Сподіваюся, що ви знайшли в цій замітці щось корисне і цікаве для себе. Якщо у вас є якісь думки або міркування з цього приводу, то, будь ласка, висловлюйте їх у своїх коментарях. До зустрічі в наступних замітках! Успіхів! 😎
Рекомендую також почитати:

Що таке віртуальна машина?
Навіщо потрібна віртуальна машина?
Що таке віртуальна машина?
Навіщо потрібна віртуальна машина?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью