<
 • Главная
Статьи

Віртуальний диск: створення, застосування, особливості

 1. Віртуальний оптичний дисковод і його області застосування
 2. Створення образу лазерного диска
 3. Віртуальний жорсткий диск
 4. Використання VHD диска в віртуальній машині
 5. підсумок
 6. Відео по темі

Дуже багато користувачів персональних комп'ютерів на платформі Windows часто задаються питаннями - що таке віртуальні диски і як створити віртуальний диск. Для збільшення поінформованості наших читачів в цих питаннях, в цій статті ми постараємося повністю розкрити тему на конкретних прикладах.

Також в нашій статті ми розглянемо, що таке віртуальні жорсткі диски і де їх застосовують. Ознайомившись з матеріалом, наші читачі зможуть без проблем створювати віртуальні жорсткі диски і image disk в форматі ISO, а також без проблем їх монтувати на віртуальний пристрій і записувати на DVD.

Віртуальний оптичний дисковод і його області застосування

Основне призначення віртуального дисковода - це монтування образів оптичних дисків. Щоб детально розібратися, навіщо він потрібен, ми розглянемо приклад, де image диска в форматі ISO буде змонтований на virtual DVD-ROM. Для цього прикладу ми будемо використовувати операційну систему Windows 10.

Приємним моментом для власників комп'ютерів з операційною системою Windows 10 буде те, що в ній вже встановлено віртуальний DVD-ROM. Тому власникам Windows 10 не доведеться використовувати сторонні програми для монтування образів.

Щоб змонтувати образ оптичного диска у віртуальний DVD-ROM, нам знадобиться сам образ. Для прикладу ми будемо використовувати image з операційною системою Linux Ubuntu. Завантажити образ цієї операційної системи можна на її офіційному сайті http://www.ubuntu.com. У нашому прикладі ми будемо використовувати образ 64-х бітної Ubuntu версії 15.10, який має розмір 1.1 Гб.

Завантаживши image, можна приступати до його безпосереднього монтування. Для цього кликнемо на файлі образу правою кнопкою миші, щоб відкрити контекстне меню.

Для цього кликнемо на файлі образу правою кнопкою миші, щоб відкрити контекстне меню

У цьому меню перейдемо по посиланнях «Відкрити за допомогою / Провідник». Після цих дій наш ISO-образ «ubuntu-15.10-desktop-amd64.iso» монтується в DVD-дисковод.

iso» монтується в DVD-дисковод

Змонтований «virtual disk» можна відкрити і скопіювати весь його вміст.

Як видно з прикладу, ми монтували образ з ОС Ubuntu на virtual DVD-дисководі. По суті, ми змогли зробити практично те, що робимо зі звичайним і оптичним диском, коли вставляємо його в DVD-привід і відкриваємо його, тільки в нашому варіанті все компоненти віртуальні.

Створення образу лазерного диска

У попередньому прикладі ми розглянули, як відкрити image disk в віртуальному DVD-привід. Тепер розберемося з ситуацією, коли вам потрібно створити image оптичного диска. Для створення образу нам знадобиться програма DAEMON Tools Lite, яку необхідно завантажити та встановити . Також варто відзначити, що крім створення різних форматів образів, DAEMON Tools Lite також може монтувати величезна кількість форматів в власний virtual DVD-привід. Після установки програми DAEMON Tools Lite в Провіднику можна помітити новий привід з ім'ям «Дисковод BD-ROM»

Цей «Дисковод BD-ROM» якраз і є приводом даної програми DAEMON Tools Lite. У цьому прикладі ми створимо image оригінальний DVD-диска з операційною системою Windows 10. Щоб зробити з інсталяційного DVD з десяткою образ, вставимо його в DVD-привід. Тепер запустимо утиліту і перейдемо в розділ «Новий образ».

У вікні утиліти знаходимо кнопку «Створити образ з диска» і натискаємо її. Ці дії перенесуть нас до вікна створення образу.

В цьому вікні можна вибрати DVD-привід, з якого буде створюватися ISO-образ, а також вибрати місце його збереження.

Також виберемо формат image ISO і підтвердимо створення, натиснувши кнопку Старт, що запустить створення образу DVD-диска з Windows 10.

Після створення ми отримаємо ISO-файл образу з ім'ям «J_CCSA_X86FRE_RU-RU_DV5.iso», який можна змонтувати або записати на звичайну болванку і встановити з її допомогою нову Windows.

З прикладу видно, як легко записати image для віртуального DVD-ROM за допомогою DAEMON Tools Lite. Таким же чином можна записувати образи для всіх ліцензійних дисків Windows, будь то XP або Vista. Крім цього можна записувати образи ігор або ПО, які без диска не запускаються. Крім програми DAEMON Tools Lite хочеться порадити інші популярні утиліти, які можуть створювати і дозволяють відкрити image оптичних дисків:

 • Alcohol 120%;
 • Gizmo Drive;
 • WinCDEmu.

Особливо актуально використовувати ці утиліти на ОС, де немає вбудованих віртуальних DVD-приводів, наприклад, в OS Windows XP. Крім підтримки XP, кожна з цих програм, включаючи DAEMON Tools Lite, зможе записати образи ISO на DVD disk. Крім підтримки формату ISO, ці утиліти можуть монтувати інші формати, в тому числі і свої власні, їх можна записати на звичайні болванки.

Віртуальний жорсткий диск

Віртуальний жорсткий диск досить часто застосовується у IT фахівців, так як дозволяє вирішувати безліч завдань з бекапу, віртуальними машинами і тестуванням різних ОС. Віртуальний жорсткий диск являє собою файл-контейнер, який імітує файлову структуру жорсткого диска.

Оскільки такий disk є файлом, тому він, як правило, зберігається на фізичному HDD або SSD. Починаючи з Windows 7, у користувачів з'явилася можливість створювати і монтувати жорсткий disk безпосередньо в операційній системі.

Розглянемо приклад створення віртуального жорсткого диска засобами ОС Windows 10. Для початку перейдемо в утиліту «Виконати» за допомогою комбінації клавіш Win + R і наберемо в ній таку команду: diskmgmt.msc

Ця команда перекине нас в панель управління дисками.

Щоб створити новий virtual HDD, необхідно перейти в меню «Дія / Створити віртуальний жорсткий диск», яке відкриє вікно, щоб створити такий disk.

Починаючи з Windows 10, з'явилася можливість створювати disk з формату «VHDX». На відміну від формату «VHD», формат «VHDX» може створювати контейнери, які мають розмір до 64 терабайт. Зробимо наш віртуальний жорсткий диск на 100 Гб в новому форматі «VHDX», а також поставимо перемикач в динамічний режим створінь, при якому наш disk буде збільшуватися в міру його заповнення.

Після виставлення параметрів нашого жорсткого диска натискаємо кнопку OK, що дозволить записати його в зазначену папку на гвинті. Після створення на виході, ми отримаємо віртуальний жорсткий диск з ім'ям «virtual disk.vhdx». З зображення нижче видно, що наш disk автоматично змонтувати, але його все одно не видно в системі.

З зображення нижче видно, що наш disk автоматично змонтувати, але його все одно не видно в системі

Щоб система побачила наш VHDX disk, його необхідно ініціалізувати. Зробити це можна c допомогою натискання на VHDX disk правою кнопкою миші і вибору в контекстному меню пункту «Ініціалізувати диск».

Зробити це можна c допомогою натискання на VHDX disk правою кнопкою миші і вибору в контекстному меню пункту «Ініціалізувати диск»

У вікні нічого не змінюємо і натискаємо кнопку OK.

У вікні нічого не змінюємо і натискаємо кнопку OK

Тепер залишилося найпростіше, вибрати для нашого диска файлову систему і букву. Для цього перейдемо до нього і в контекстному меню виберемо пункт «Створити простий том».

Для цього перейдемо до нього і в контекстному меню виберемо пункт «Створити простий том»

Після цього запуститься майстер, в якому необхідно призначити букву диска і вибрати файлову систему. Після завершення роботи майстра, віртуальний жорсткий диск з'явиться в Провіднику.

З прикладу видно, що створити virtual HDD засобами ОС дуже просто, тому сподіваємося, що у вас не буде більше виникати питання - як же створити віртуальний жорсткий диск. Також хочеться відзначити, що з створеним VHDX диском ви можете робити такі операції як:

 • Шифрувати його за допомогою BitLocker;
 • Встановлювати на нього додаткову ОС;
 • Переміщати і відкривати його на іншому комп'ютері;
 • Підключати його до віртуальної машини.

У комп'ютерів на базі операційної системи Windows XP, яка ще не втрачає своєї популярності, немає підтримки VHD дисків. Але не варто засмучуватися, адже в розглянутої нами раніше утиліті DAEMON Tools Lite є підтримка VHD дисків і вона повністю сумісна з Windows XP.

Використання VHD диска в віртуальній машині

Створимо за допомогою програми VirtualBox віртуальну машину на базі операційної системи Windows XP. На етапі створення virtual machine для XP буде запропоновано створити або приєднати віртуальний жорсткий disk, який буде використовуватися для установки Windows XP на нього.

На цьому етапі ми можемо приєднати VHD disk, який ми створимо за допомогою Windows 10. Тому ми спробуємо приєднати наш VHD контейнер на 30 Гб, який ми зробили в десятці. Після створення виртуалки, в її налаштуваннях можна переглянути приєднаний VHD disk.

Якщо в virtual machine на XP буде мало місця, то ви завжди зможете приєднати новий VHD віртуальний жорсткий диск. Крім цього, можна підключати до virtual machine для XP контейнери з різними файловими даними. Таким же чином можна використовувати virtual machine від інших програмних продуктів. Наприклад, контейнери VHD можна встановити в продукти VMware Workstation.

підсумок

З розглянутого матеріалу видно, що використання віртуальних приводів і жорстких дисків набагато краще допомагає вирішити безліч завдань, тим більше з їх створенням розбереться навіть початківець користувач ПК. Сподіваємося, що наш матеріал допоможе нашим читачам краще розібратися з питанням - як створити віртуальний диск і як його використовувати для роботи.

Відео по темі

гарна рекламаНовости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью