<
 • Главная
Статьи

Віртуальної машина для Windows 10 і її можливості

 1. установка
 2. Початок роботи

Бувають ситуації, коли на комп'ютер потрібно поставити не одну операційну середу, а кілька. Наприклад, коли хочеться на власному досвіді перевірити роботу систем Ubuntu або Mandriva, а на комп'ютері вже стоїть нова Windows 10. Установка другої операційної системи на жорсткий диск - далеко не завжди раціональне рішення, адже це може відбитися на працездатності однією з ОС. Виникає питання - що ж робити в такому випадку? Можна, звичайно, скористатися інструментом LiveCD, але такий варіант підходить тільки для поверхневого знайомства з емуліруемой середовищем. У тому випадку, коли потрібен доступ до повного функціоналу, варто вдатися до допомоги віртуальної машини.

У тому випадку, коли потрібен доступ до повного функціоналу, варто вдатися до допомоги віртуальної машини

Основна функція, яку виконує віртуальна машина - це емуляція програмного середовища комп'ютера. У даній статті мова піде про програму Virtualbox, про те, як здійснюється її установка на Windows 10, і як вона працює.

Додаток Virtualbox не відрізняється вимогливістю до апаратних ресурсів комп'ютера. Вам буде потрібно переконатися в тому, що ваш комп'ютер відповідає таким вимогам:

 • Процесор, побудований на архітектурі x86;
 • 200 Мб вільного простору на жорсткому диску;
 • Для Windows 10 буде потрібна підтримка апаратної візуалізації. Без такої програма на комп'ютер просто не встановиться.

Однак слід врахувати один істотний момент - основне навантаження на комп'ютер несе не сама віртуальна машина Virtualbox. В основному комп'ютер стануть навантажувати гостьові операційні середовища і віртуальні пристрої, які будуть на ній встановлені.

Наприклад, розмір віртуальних жорстких дисків у багатьох випадках складе не менше кількох десятків Гб. А якщо в якості гостьової системи йде Windows 7, то для неї буде потрібно близько 16 Гб вільного місця (не кажучи вже про те, що на саму Windows 10 потрібно від 16 до 20 Гб дискового простору). При плануванні установки віртуальної машини все це необхідно враховувати.

установка

Отже, основні особливості та вимоги віртуальної машини Virtualbox обговорені, тепер можна розглянути питання установки продукту на систему Windows 10. Інсталяція Virtualbox (як, втім, і їй подібних віртуальних машин) цілком зрозуміла для будь-якого користувача. Установчий пакет викачується з офіційного сайту. Після подвійного клацання миші по виконуваного файлу з'явиться звичне вікно установки програм.

Для того щоб продовжити установку Virtualbox для Windows 10, натискаємо «Далі». У наступному вікні можна вибрати, які саме компоненти будуть встановлені. Можна встановити підтримку USB, мережеве середовище Python, підтримку виходу в мережу.

При бажанні можна створити ярлик на робочому столі Windows 10 і панелі швидкого доступу. Безпосередньо перед початком процесу установки з'явиться вікно з попередженням про те, що під час інсталяції віртуальної машини доступ в Інтернет буде закритий. Користувачеві доведеться погодитися з цим, в зворотному випадку установка машини Virtualbox буде неможлива.

Все, залишається тільки натиснути на кнопку «Встановити», після чого почнеться процес інсталяції Virtualbox. Під час установки програма запропонує додатково поставити деякі компоненти, а саме:

 • Мережеву службу;
 • Мережеві адаптери;
 • USB-контролери.

Мережеву службу;  Мережеві адаптери;  USB-контролери

Як тільки установка Virtualbox завершиться, на екрані з'явиться стандартне віконце з повідомленням про це і пропозицією запустити віртуальну машину. Можна зробити це відразу, так як для коректної роботи потрібно ще і установка плагіна Virtualbox Extension Pack, який дозволить працювати з високошвидкісним інтерфейсом сучасних флеш-накопичувачів, веб-камерами, а також здійснювати управління віддаленим робочим столом.

Щоб встановити плагін, потрібно виконати наступну послідовність дій:

 • У віконці програми відкриваємо пункт меню Файл - Налаштування.
 • На екрані з'являться доступні настройки програми.
 • Вам буде потрібно вкладка Модулі.
 • Як тільки ви натиснете на неї, відкриється вікно, в якому відображається доступна плагіни.
 • Список поки порожній, так як віртуальна машина була тільки недавно встановлена.

Список поки порожній, так як віртуальна машина була тільки недавно встановлена

Вибрати потрібне розширення можна, натиснувши на кнопку праворуч від списку. Ви вибираєте необхідний плагін, програма розпізнає його і пропонує здійснити установку. Перед тим як почнеться установка, потрібно погодитися з умовами ліцензії.

Перед тим як почнеться установка, потрібно погодитися з умовами ліцензії

Початок роботи

Отже, Virtualbox поставлений на систему Windows 10 і готовий до роботи. Залишається розібратися, як же працює ця віртуальна машина. У головному вікні програми присутній кнопка «Створити». Вам потрібно натиснути на неї, після чого відкриється майстер створення віртуальної машини. Можна задати ім'я машині, а також визначити тип і версію емуліруемой системи. Далі за допомогою майстра встановлюються наступні параметри віртуальної системи:

 • Визначається обсяг оперативної пам'яті;
 • Вибирається віртуальне завантажувальний HDD-пристрій (в цій іпостасі можна визначити вже існуючий жорсткий диск);
 • Встановлюються параметри дисплея, аудіо- та відео-виходів, мережі та інше.

Після всіх маніпуляцій з'явиться вікно з параметрами віртуальної системи, яка буде працювати на базі реальної Windows 10. Інсталяція віртуальному операційному середовищі не має ніяких відмінностей від установки ОС на реальний комп'ютер. Після завершення установки тієї віртуальної системи, яка підходить саме вам, можна починати роботу в ній.

(Visited 13 278 times, 1 visits today)

Виникає питання - що ж робити в такому випадку?


Новости
  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью