<
 • Главная
Статьи

VMPK. Віртуальна MIDI Клавіатура-піаніно

 1. VMPK - це генератор і одержувач подій MIDI VMPK 0.3.0 Вступ
 2. Початок роботи
 3. Прив'язки клавіш і опису інструментів
 4. З'єднання MIDI і віртуальні MIDI кабелі
 5. Часто задавані питання
 6. Немає звуку
 7. Деякі клавіші мовчать
 8. Назви патчів не збігаються з реальними звуками
 9. Який синтаксис у файлів Описаний Інструментів (.INS)?
 10. Чи можу я перевести мої Описи Інструментів для vkeybd в .INS файл?
 11. Завантаження
 12. Установка з вихідних кодів
 13. вимоги
 14. Зауваження для користувачів Windows
 15. Зауваження для користувачів Mac OSX
 16. Зауваження для пакувальників та просунутих користувачів
 17. Подяки

VMPK - це генератор і одержувач подій MIDI

VMPK 0.3.0

Вступ

Віртуальна MIDI Клавіатура-Піаніно - це генератор і приймач подій MIDI. Програма не робить ніякого звуку сама по собі, але може бути використана для управління MIDI синтезатором (апаратним, програмним або зовнішнім). Ви можете використовувати клавіатуру комп'ютера, щоб програвати MIDI ноти, і навіть миша. Ви можете використовувати Віртуальну MIDI Піаніно клавіатуру, щоб відображати програні MIDI ноти з іншого інструменту або програвача MIDI файлів. Щоб зробити це, з'єднайте порт MIDI з вхідним портом VMPK.

Гімнопедія №1, Е. Саті (1866-1925), виповнюється за допомогою MuseScore і VMPK на Linux

VMPK була протестована на Linux, Windows і Mac OSX, але, можливо, ви зможете зібрати її і на інших системах. Якщо ви зробите це, напишіть автору листа.

Virtual Keyboard (vkeybd), написана Takashi Iway, була натхненником для написання цієї програми. Це чудова програма, добре служила нам протягом багатьох років. Дякуємо!

VMPK використовує сучасну графічну бібліотеку: Qt5, чудову за своїми можливостями і функціональності. Drumstick RT надає можливості введення / виведення MIDI. Обидві бібліотеки вільні і платформонезавісимость, доступні для Linux, Windows і Mac OSX.

Алфавітно-цифрові прив'язки клавіш можуть бути налаштовані в самій програмі, c використанням графічного інтерфейсу, і настройки зберігаються в файлах XML. Зроблені деякі схеми прив'язок для іспанських, німецьких і французьких клавіатур, перекладені з тих, що були надані VKeybd.

VMPK може посилати програмні зміни та регулювання на MIDI синтезатор. Описи для різних стандартів і пристроїв можуть бути надані, як .INS файли, у форматі, використовуваному QTractor і TSE3. Він був розроблений Cakewalk і також використовується в Sonar.

Ця програма знаходиться в дуже ранній стадії розробки. Щоб дізнатися про нереалізовані можливості, дивіться список TODO. Будь ласка, пишіть автору, якщо у вас виникають питання, якщо ви зустрінете помилку або бажаєте запропонувати поліпшення. Ви можете використовувати трекер на сторінці проекту на SourceForge .

Copyright (C) 2008-2015, Pedro Lopez-Cabanillas <plcl AT users.sourceforge.net> та інші.

Віртуальна MIDI Клавіатура-Піаніно - це вільне програмне забезпечення, що поширюється по ліцензії GPL v3 .

Початок роботи

принципи MIDI

MIDI - це індустріальний стандарт з'єднання музичних інструментів. Він заснований на пересилання дій, вироблених музикантом, що грає на музичному інструменті, на інший інструмент. Музичні інструменти, оснащені MIDI інтерфейсами, зазвичай мають два DIN роз'єму, позначені MIDI IN і MIDI OUT. Іноді зустрічається третій роз'єм, позначений MIDI THRU. Щоб з'єднати два MIDI інструменту, потрібно з'єднати MIDI кабелем роз'єм MIDI IN інструменту, що посилає події, і MIDI IN приймає. Ви можете знайти більше інформації, а також навчання, як це по всьому Інтернету.

Для комп'ютерів також існують апаратні MIDI інтерфейси з MIDI IN і OUT портами, до яких ви можете підключати MIDI кабелі, щоб з'єднати комьютер з зовнішніми MIDI інструментами. Якщо апаратний інтерфейс не потрібен, комп'ютер може використовувати програмне забезпечення MIDI. Приклад тому VMPK, яка надає MIDI IN і OUT порти. Ви можете підключати до портів VMPK віртуальні MIDI кабелі, щоб з'єднати програму з іншими програмами або з фізичними портами MIDI інтерфейсу комп'ютера. Більше деталей про це буде написано пізніше. Швидше за все ви захочете поєднати MIDI вихід VMPK зі входом якогось синтезатора, який переводить MIDI в звук. Іншим прикладом для з'єднання може бути MIDI монітор, який переводить події MIDI в читається текст. Це допоможе вам зрозуміти, що за інформація надсилається, використовуючи протокол MIDI. У Linux ви можете спробувати KMidimon , А в Windows - MIDIOX .

VMPK не виробляє ніякого звуку сама по собі. Вам буде потрібно програмний синтезатор MIDI, щоб почути програються ноти. Я раджу спробувати QSynth , Графічну оболонку для Fluidsynth . У Windows також можна використовувати «Microsoft GS Wavetable SW Synth», який йде в комплекті з усіма версіями Windows, або кращу альтернативу, наприклад CoolSoft Virtual MIDI Synth . Звичайно, використання зовнішнього MIDI синтезатора буде навіть кращим підходом.

Прив'язки клавіш і опису інструментів

VMPK може допомогти вам змінити звуки в вашому MIDI синтезаторі, але тільки якщо ви спочатку надасте опис для звуків синтезатора. Описи - це текстові файли з розширенням .INS, в тому ж форматі, що використовують Qtractor (Linux) і Sonar (Windows).

Коли ви запускаєте VMPK в перший раз, вам потрібно відкрити діалогове вікно Параметри і вибрати файл описів, а потім вибрати назву інструмента з тих, що надає файл описів. Ви можете знайти такий файл в директорії з даними VMPK (зазвичай «/ usr / share / vmpk» в Linux, і «C: \ Program Files \ VMPK» в Windows). Він називається «gmgsxg.ins» і містить опису для стандартів General MIDI, Roland GS і Yamaha XG. У цього файлу дуже простий формат, і ви можете використовувати текстовий редактор, щоб переглянути, змінити його і створити новий. Ви можете знайти бібліотеку описів інструментів на ftp-сервері cakewalk .

Починаючи з випуску 0.2.5 ви також можете імпортувати файли Sound Font (в форматах .SF2 або DLS), як опису інструментів, використовуючи діалог, доступний через меню Файл → Імпортувати SoundFont.

Інша настройка, яку ви можливо захочете зробити - це прив'язки клавіш. Розкладка за замовчуванням охоплює близько двох з половиною октав для QWERTY клавіатури, але в директорії з даними знаходяться ще кілька описів прив'язок, адаптованих для інших міжнародних розкладок. Ви навіть можете задати власні схеми прив'язки, використовуючи діалогове вікно, доступне через меню Правка → Прив'язки клавіш. Також є опції для завантаження і збереження схем прив'язок, як XML файлів. Остання завантажена схема прив'язок буде відновлена ​​при наступному запуску VMPK. Насправді, всі ваші параметри, обраний банк MIDI і програма, і значення регуляторів будуть збережені при виході і відновлені, коли ви наступного разу запустите VMPK.

З'єднання MIDI і віртуальні MIDI кабелі

У Windows, VMPK автоматично з'єднується з виходом MIDI за замовчуванням, яким зазвичай є «Microsoft GS Wavetable Synth», що йде в комплекті з усіма версія ми Windows. Цей синтезатор MIDI виробляє звук дуже низької якості і страждає болльше затримками. Кращою (і вільної) альтернативою є CoolSoft Virtual MIDI Synth .

Щоб з'єднати два апаратних MIDI пристрою, вам потрібні фізичні MIDI кабелі. Щоб з'єднати MIDI програми, вам потрібні віртуальні MIDI кабелі. У Windows ви можете використовувати такі MIDI кабелі, як MIDI Yoke , Maple, LoopBe1 , Sony Virtual MIDI Router або loopMIDI .

В процесі установки MIDI Yoke будуть встановлені драйвер і аплет панелі управління, в якому можна змінювати доступне кількість MIDI портів (вам буде потрібно перезавантажити комп'ютер після зміни цієї установки). MIDI Yoke працює, посилаючи кожну подію MIDI, записане на OUT порт, на відповідний IN порт. Наприклад, VMPK можна з'єднати з виходом порту 1, а інша програма, наприклад QSynth , Може зчитувати події з порту 1.

використовуючи MIDIOX , Можна додати більше маршрутів між портами MIDI Yoke і іншими системними MIDI портами. Ця програма також надає багато цікавих функцій, наприклад програвач MIDI файлів. Ви можете слухати пісні, що програються MIDI Synth і в той же час бачити програються ноти (тільки один канал) в VMPK. Щоб зробити це, вам потрібно в вікні «Маршрути» в MIDIOX з'єднати вхідний порт 1 з портом Window Synth. Також налаштуйте порт MIDI програвача, щоб він посилав події на MIDI Yoke 1. І налаштуйте вхідний порт VMPK, щоб читати з MIDI Yoke 1. Програвач буде посилати події на вихід 1, який буде перенаправляти їх на вхідний порт 1 і порт Synth одночасно.

У Linux віртуальні кабелі надаються секвенсером ALSA . Порти створюються динамічно, коли ви запускаєте програму, так що їх кількість не фіксоване, як в MIDI Yoke. Утиліта командного рядка «aconnect» дозволяє з'єднувати і роз'єднувати віртуальні MIDI кабелі між будь-якими портами, будь то апаратні інтерфейси або додатки. Є хороша графічна утиліта, яка робить те ж саме - QJackCtl . Головне призначення цієї програми - управління службою Jack (запуск, зупинка і моніторинг стану). Jack надає віртуальні аудіо кабелі, щоб з'єднувати порти аудіо карт з аудіо програмами, подібно до того, як це відбувається з віртуальними MIDI кабелями, але для цифрових аудіо даних.

Jack надає віртуальні аудіо кабелі, щоб з'єднувати порти аудіо карт з аудіо програмами, подібно до того, як це відбувається з віртуальними MIDI кабелями, але для цифрових аудіо даних

З'єднання QJackCtl в Linux

Часто задавані питання

Як відобразити 88 клавіш?

Починаючи з версії VMPK 0.6.0 ви можете налаштувати точну кількість клавіш в діалозі налаштувань.

Немає звуку

VMPK не виробляє ніякого звуку сама по собі. Вам необхідний MIDI синтезатор. Будь ласка, перечитайте документацію.

Деякі клавіші мовчать

Коли ви вибираєте канал 10 на стандартному MIDI синтезаторі, він грає звуки перкусії, призначені на багато клавіш, але не на всі. На мелодійних каналах (не на 10 каналі) ви можете вибирати патчі з обмеженим рядом нот. Це відомо в музиці, як теситура .

Назви патчів не збігаються з реальними звуками

Вам потрібно надати .INS файл, в точності описує набір звуків вашого синтезатора або SoundFont. Включений в програму файл (gmgsxg.ins) містить тільки опису для стандартних GM, GS і XG інструментів. Якщо ваш MIDI синтезатор не збігається ні з одним з них, вам потрібно дістати інший .INS файл або створити його самостійно.

Який синтаксис у файлів Описаний Інструментів (.INS)?

Одне з описів формату INS можна знайти тут.

Чи можу я перевести мої Описи Інструментів для vkeybd в .INS файл?

Звичайно. Використовуйте сценарій AWK «txt2ins.awk». Ви можете навіть використовувати утиліту sftovkb з vkeybd, щоб створити .INS файл з будь-якого SF2 SoundFont, але функція імпорту назв інструментів з файлів SF2 і DLS є і в VMPK.

$ Sftovkb SF2NAME.sf2 | sort -n -k1,1 -k2,2> SF2NAME.txt $ awk -f txt2ins.awk SF2NAME.txt> SF2NAME.ins

Ви можете знайти сценарій AWK «txt2ins.awk» в директорії з даними VMPK.

Завантаження

Ви можете знайти останню версію вихідних кодів, пакетів для Windows і Mac OSX на сайті проекту SourceForge .

VMPK for Android (free) VMPK for Android (free)

Якщо в поширюєте пакети VMPK для якого-небудь дистрибутива, будь ласка, надішліть мені email, і я додам посилання на ваш сайт тут.

Установка з вихідних кодів

Скачайте вихідні з http://sourceforge.net/projects/vmpk/files . Розпакуйте вихідні в вашу домашню директорію, і перейдіть в розпаковану директорію.

$ Cd vmpk-xyz

Ви можете вибирати між складальними системами CMake і Qmake, але qmake передбачається тільки для тестування і розробки.

$ Cmake. або $ ccmake. або $ qmake

Після цього скомпілюйте програму:

$ make

Якщо програма успішно скомпілювати, ви можете встановити її:

$ Sudo make install

вимоги

Щоб зібрати і використовувати VMPK, вам знадобиться Qt версії 5.1 або новіше. (Встановіть пакет -devel для вашої системи або завантажте open source версію з сайту qt-project.org

На всіх платформах потрібно Drumstick RT . Ця бібліотека використовує секвенсор ALSA в Linux, WinMM в Windows і CoreMIDI в Mac OSX, тобто системи MIDI, рідні для кожної з підтримуваних платформ.

Система збирання заснована на CMake .

Вам також буде потрібно компілятор GCC C ++ . MinGW - це його Windows порт .

Опціонально, ви можете зібрати установчу програму Windows, використовуючи NSIS .

Зауваження для користувачів Windows

Щоб скомпілювати исходники в Windows, вам буде потрібно завантажити архів в форматі .bz2 або .gz і розпакувати його, використовуючи будь-яку програму, яка підтримує цей формат, наприклад 7-Zip .

Щоб настроїти вихідні, вам буде потрібно qmake (з Qt5) або CMake. Вам необхідно встановити змінну середовища PATH, щоб вона включала директорії з виконуваними файлами Qt5, MinGW і CMake. Програма CMakeSetup.exe - це графічна версія CMake для Windows.

Деякі поради щодо використання програми в Windows можна дізнатися в розділі з'єднання MIDI .

Зауваження для користувачів Mac OSX

Ви можете знайти прекомпілірованние пакет додатки, що включає бібліотеки Qt5, на сторінці завантажень проекту . Якщо ви віддаєте перевагу встановлювати з вихідних, ви можете використовувати CMake або Qmake, щоб зібрати пакет додатки, скомпонований з встановленими системними бібліотеками. Ви можете використовувати як Qt5 від qtsoftware.com, так і пакет, розповсюджуваний Homebrew .

Система збирання налаштована, щоб виробляти універсальний виконуваний файл (x86 + ppc) в пакеті програм. Вам будуть потрібні інструменти розробника Apple, а так само Qt5 .

Щоб скомпілювати VMPK, використовуючи файли збірки Makefile, згенеровані qmake:

$ Qmake vmpk.pro -spec macx-g ++ $ make опціонально: $ macdeployqt build / vmpk.app

Щоб скомпілювати, використовуючи файли збірки Makefile, згенеровані CMake:

$ Cmake -G "Unix Makefiles". $ make

Щоб створити файли проекту Xcode:

$ Qmake vmpk.pro -spec macx-xcode або $ cmake -G Xcode.

Якщо вам потрібно що-небудь, щоб виробляти шум, можливо ви захочете поглянути на SimpleSynth , FluidSynth (Доступний з Fink). Для маршрутизації MIDI, також є MIDI Patchbay .

Зауваження для пакувальників та просунутих користувачів

Ви можете попросити компілятор виконувати деяку оптимізацію в процесі побудови програми. Є два шляхи зробити це: по-перше, використовуючи зумовлений тип збірки.

$ Cmake. -DCMAKE_BUILD_TYPE = Release

Тип CMake «Release» використовує прапори компілятора: «-O3 -DNDEBUG». Інші зумовлені типи збірки, це «Debug», «RelWithDebInfo», і «MinSizeRel». Другий шлях, це вибрати прапори компілятора самостійно.

$ Export CXXFLAGS = "- O2 -march = native -mtune = native -DNDEBUG" $ cmake.

Вам слід підібрати кращі CXXFLAGS для вашої власної системи.

Якщо ви хочете встановити програму в інше місце, ніж задане за замовчуванням (/ usr / local), використовуйте наступну опцію CMake:

$ Cmake. -DCMAKE_INSTALL_PREFIX = / usr

Подяки

На додаток до вищезазначених інструментів, VMPK використовує роботи з наступних open source проектів.

 • з Qtractor , Від Rui Nuno Capela
  Класи даних описів інструментів
 • Значок і логотип намальовані Терезою Кнотт
 • Ця сторінка використовує вільний шаблон Wordsworth 3 від Lee Baillie
 • Ця сторінка використовує Lightbox2 від Lokesh Dhakar

Величезне вам спасибі!

INS файл?
Який синтаксис у файлів Описаний Інструментів (.INS)?
INS файл?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью