<
 • Главная
Статьи

Вплив шуму на живий організм - людини чи тварини

Люди можуть сприймати  коливання звуку  від 10 герц до 20 кілогерц Люди можуть сприймати коливання звуку від 10 герц до 20 кілогерц. Це досить великий діапазон, який включає в себе звук від шелесту трави до дуже потужного землетрусу. Якщо шум досягне верхньої межі, то людина може оглухнути або нервово захворіти .

А як впливає шум на тварин? Вчені думають, що тварини краще сприймають звуки, ніж людина. Припустимо, дельфіни можуть чути звук до 200 кілогерц.

У США співробітники управління з охорони навколишнього природного середовища виявили, що щури після довгого впливу шуму дороги і звуків навколишнього середовища були більш уразливі для гримучих змій, ніж ті, які жили в зоні, відокремленої від міських шумів. Також, вони помітили, що бики ставали агресивнішими, якщо їх деякий час турбували повз проїжджають машини або пролітають літаки.

Через шумів на дорогах змінюється і поведінка лісових мешканців. Наприклад, багато разів люди помічали, що лисиці, куниці, лосі поводяться якось дивно. Ці тварини неодноразово намагалися перейти трасу з одного боку на іншу. Деякі вчені припускають, що це все через стрес: це сильна напруга, що виникають при впливі на організм тварини, людини. Тут був винен шум, що вторгається в фон мешканців лісу. Ці звуки перекривали природні звуки шелесту трави, листя, шелестіння, потріскування, які дозволяли тварині розпізнати ситуацію: йде небезпека або ж можна податися на пошук видобутку.

Кінологи кажуть, що собаки, найчастіше бійцівських порід не завжди виконують команди господарів і навіть можуть напасти на них, якщо в квартирі або будинку завжди голосно грає радіоприймач, магнітофон, і т.д.

У чиказькому цирку відомий сумний випадок, коли величезний ведмідь грізлі помер через те що над його кліткою дуже довго не вимикалася пожежна сигналізація.

Таким чином, вплив шуму на живий організм - людини чи тварини, може мати дуже негативні наслідки.

А як впливає шум на тварин?


Новости
 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью