<
 • Главная
Статьи

Як перевірити сайт на биті внутрішні і зовнішні витікаючі посилання

Доброго часу доби, шановні читачі. Більшість з вас, хто читає мій блог, ведуть свої власні блоги. Багато з вас качають шаблони з мережі, в яких можуть бути зайві зовнішні посилання. Часто ми посилаємося на різні ресурси, на якісь файли в мережі, які з часу можуть бути видалені власниками. Природно, нас ніхто ніколи не попередить, якщо сторінка, на яку ми посилаємося буде видалена. Таким чином на нашому сайті виникають биті посилання. Що таке бита посилання?

Що таке бита посилання

Битий посилання - це посилання, що веде на неіснуючу сторінку або файл. Це як раз той випадок, коли ми переходимо по посиланню і отримуємо сторінку про помилку 404.

Часто ми власними руками створюємо биті посилання всередині свого ж сайту. Наприклад, коли видаляємо статтю, на яку вже десь посилалися у своєму ж блозі.

Нерозумно говорити про те, що бита посилання на сайті - це погано, це і так очевидно. По-перше, це погано для наших відвідувачів, які читають наші статті і переходять по посиланнях на рекомендовані ресурси. По-друге, велика кількість внутрішніх битих посилань можуть ускладнити індексацію вашого сайту пошуковими роботами. Адже бот завжди буде катувати перейти по посиланню і отримувати відповідь сервера 404.

Тому треба взяти собі за правило періодично перевіряти свій сайт на наявність битих посилань. І тут постає питання, як перевірити десятки, сотні, а у кого-то і тисячі сторінок? Якщо необхідно перевірити тільки внутрішні посилання, то досить відвідати будь-який з інструментів для веб-майстрів від пошукових систем.

Яндекс Вебмайстер - розділ Індексування сайту - Виключені сторінки - по типу. Переходимо по посиланню HTTP-статус: Ресурс не найден (404), отримуємо список всіх посилань, які були знайдені Яндекс всередині сайту.

Або Google - розділ Діагностика - Помилки сканування - не знайдено
Або Google - розділ Діагностика - Помилки сканування - не знайдено. Буде список посилань, які ведуть на неіснуючі сторінки вашого ж сайту.

Але, як ви вже зрозуміли, пошукові системи показують тільки посилання, які знаходяться на вашому сайті і ведуть на сторінки вашого ж сайту або посилання, які ведуть на ваш сайту з інших сайтів і ви не можете їх виправити
Але, як ви вже зрозуміли, пошукові системи показують тільки посилання, які знаходяться на вашому сайті і ведуть на сторінки вашого ж сайту або посилання, які ведуть на ваш сайту з інших сайтів і ви не можете їх виправити. Але ми ж посилаємося не тільки на свої статті, і не тільки на нас посилаються, часто ми самі посилаємося на чужі матеріали. Чому пошукові системи не повідомляють нам, що у нас є зовнішні биті посилання? І як тепер вирішити цю проблему? Рішення є.

Коли я поставила перед собою завдання знайти рішення для перевірки битих посилань, то мені траплялися різні платні програми, рекомендації найняти фрілансера, який це зробить невідомо як, а також умовно безкоштовні, а на ділі платні онлайн інструменти для перевірки битих посилань. Але на щастя, пошуки мої були не довгими, і мені попалося опис однієї програми - Xenu. Це було як раз те, що я шукала. Тепер я ділюся своєю знахідкою з вами.


Це іноземна розробка, тому єдиний мінус програми - це англійський інтерфейс, але в цілому вона дуже проста і зрозуміла. Офіційна сторінка програми знаходиться тут , а це посилання на скачування .
Встановлюємо програму на свій комп'ютер, відкриваємо. Заходимо File - Check URL.

З'являється вікно налаштувань, в яке ми повинні вписати умови пошуку битих посилань
З'являється вікно налаштувань, в яке ми повинні вписати умови пошуку битих посилань.

В поле під номером 1 вказуємо адресу сайту, який хочемо перевірити
В поле під номером 1 вказуємо адресу сайту, який хочемо перевірити. Можна вказувати як головну сторінку, так і будь-яку внутрішню, головне, адреса повинна починатися з протоколу http: // і закінчуватися слешем /. Якщо нам потрібно перевірити зовнішні посилання, куди ми посилаємося, то обов'язково ставимо галочку Check external links.

У другому полі вказуємо адреси, які відносяться до нашого сайту, це можуть бути піддомени.

У третьому вказуємо адреси, які не потрібно перевіряти. До них відносяться адреси рейтингів і лічильників, які встановлені у вас на сайті, адреса RSS стрічки.

Якщо у вас блог на Blogger або будь-який інший безкоштовній платформі, то варто вказати адресу платформи, тому що в шаблоні або в коментарях може бути багато посилань на платформу.

Я в своєму прикладі на зображенні вказала адресу http://blogger.com/ без www, насправді потрібно вказати з www.
Але також варто сказати, що в коментарях у вас можуть бути посилання на профіль користувача і якщо цей профіль видалено, то виходить бита посилання. Виключивши адреса платформи з пошуку, ми позбавляємося можливості дізнатися, чи є на блозі биті посилання на віддалені профілі.

URL адреси вказуються по одному у верхньому рядку і додаються в список кнопкою Add.

Після цього можна перейти до більш докладним налаштувань - кнопка More options ...

Але я не буду на них зупинятися
Але я не буду на них зупинятися. Особисто я взагалі туди не залазила і нічого не змінювала, залишивши стандартні параметри.

Залишилося тільки натиснути OK і програма почне перевіряти всі URL адреси сайту, які зустріне. Після закінчення перевірки з'явиться вікно з повідомленням:

Програма пропонує підключитися до сайту по ftp, щоб перевірити, чи немає на сервері таких сторінок, на які не варто жодного посилання
Програма пропонує підключитися до сайту по ftp, щоб перевірити, чи немає на сервері таких сторінок, на які не варто жодного посилання. Якщо вам це не потрібно або у вас блог на безкоштовній платформі, то відмовляємося від цього. Після цього програма збереже звіт, який відкриється в вашому браузері за замовчуванням.

Починається рутинна робота, перебрати всі посилання на наявність битих посилань.

Я зробила скрін звіту, автоматично перекладеного браузером, щоб вам було простіше розібратися, що є що.

Як бачите, у мене виключений піддомен domen
Як бачите, у мене виключений піддомен domen.amateurblogger.ru, програмою знайдено 66 посилань.

Нижче йде список адрес, які ви виключили з пошуку. У мене з цієї налаштуванням не зрослося, тому що крім посилання на форум все інше я вказала неправильно. Тому будьте уважні і вказуйте адреси правильно! Не беріть з мене приклад.

Але найцікавіше починається нижче, зі слова Зміст, а точніше, якщо не переводити, то зі слів Table of contents.

Я не буду розписувати кожен пункт Змісту, залишу найсолодше вам для самостійного вивчення. Зараз у нас тема статті - як перевірити биті посилання на сайті. Відповідь на це питання нам дають перші два пункти Змісту.

Broken links, ordered by link / Непрацюючі посилання, впорядковані за посиланням - спочатку показаний URL адресу, на яку ви посилаєтеся і він не знайдений, а потім перераховані сторінки вашого сайту, на яких знайдено посилання на цей ресурс.

Broken links, ordered by page / Непрацюючі посилання, впорядковані по сторінці - вказана ваша сторінка, на якій стоїть бита посилання, а під нею адреса сторінки, на яку посилається ваша сторінка.
На мій погляд перший варіант зручніше.

Знайшовши биту посилання, не поспішайте відразу її видаляти з блогу, тим більше, якщо ви обмінювалися постовими або розмістили посилання за гроші. Необхідно спочатку особисто переконатися в тому, що сторінка, на яку ви посилаєтеся дійсно вилучена. Адже може бути і таке, що в момент перевірки сайт був тимчасово недоступний, або просто стався обрив зв'язку. Тому ...

 1. Спочатку намагаємося відкрити сайт в браузері.
 2. Потім перевіряємо статус сторінки через спеціальний інструмент. Я користуюсь цим інструментом. Тут вам потрібно розуміти, що таке код відповіді сервера. Я трохи писала про це в передостанній статті Як створити сторінку помилки 404 від 26 квітня.
 3. Якщо є можливість, зв'язатися з власником ресурсу (для випадків, якщо ви обмінювалися постовими або розміщували посилання за гроші).

Про всяк випадок попереджу, в деяких випадках програма видає посилання, які нібито належать вашому сайту, хоча адреса мають зовсім інший. У моєму випадку це були посилання на файли, розташовані в документах Google.

Взагалі програма має більш широким функціоналом і є ряд можливостей, про які хотілося б розповісти. Але я не буду це робити зараз.
На цьому все. Бажаю успіхів.

Що таке бита посилання?
І тут постає питання, як перевірити десятки, сотні, а у кого-то і тисячі сторінок?
Чому пошукові системи не повідомляють нам, що у нас є зовнішні биті посилання?
І як тепер вирішити цю проблему?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью