<
 • Главная
Статьи

Як правильно вибрати зовнішній жорсткий диск

 1. Вибираємо зовнішній жорсткий диск
 2. Швидкість обертання шпинделя
 3. інтерфейс підключення
 4. Обсяг і файлова система
 5. Додаткове програмне забезпечення
 6. корпус HDD
 7. Трохи про дизайн

Цифровий світ розвивається широкими кроками, з'являються нові можливості, нові стандарти. Сьогодні ми поговоримо про зовнішніх жорстких дисках, як правильно його вибрати.

Сьогодні ми поговоримо про зовнішніх жорстких дисках, як правильно його вибрати

Практично для будь-якого пересічного власника ПК / ноутбука, або, особливо актуально для компаній, рано чи пізно постає питання додаткового сховища свіх даних або резервного копіювання важливих файлів, з метою запобігання їх втрати в результаті виходу з ладу носія, від чого ніхто не застрахований. Звичайні вбудовані HDD колись заповнюються в результаті скупчування файлів. Це може бути як сімейні фото / відео, так і важливі робочі дані.

Найпростіший приклад використання зовнішнього жорсткого диска - домашній архів фото, відеотека.

Вибираємо зовнішній жорсткий диск

Зараз на швидко зростаючому ринку зовнішніх HDD дійсно є велика різноманітність моделей, а для людини не стикаються з ним раніше, може бути трохи важко зробити правильний вибір.

У чому полягає різниця зовнішні HDD?

У чому полягає різниця зовнішні HDD

Одне з найголовніших відмінностей - форм фактор, в якому виконаний зовнішній жорсткий диск. Від нього ж залежить розмір пристрою, можливий обсяг даних, зручність користування.

Сам зовнішній жорсткий диск являє собою звичайний HDD, як вбудовані в ПК / ноутбуки, тільки захищений корпусом, що має інтерфейс для підключення.

Можна виділити три форм - фактора. 1.8 дюйма - супер компактні. Не дивлячись на це не завоювали велику популярність. Практично весь ринок складають два наступних. 2.5 дюйма - компактні. Чи не великі, важать до 200 грам, цілком зручно носити з собою в кишені, вміщають досить великий обсяг інформації. Зовнішні HDD 3.5 дюйма - настільні. Мають вагу до 1.5 кг і в кишеню не помістяться. Являють собою пристрій з кількома HDD, що має власну систему охолодження, зазвичай вимагають живлення від розетки 220 В. Дозволяють вмістити максимальний обсяг даних.

Дозволяють вмістити максимальний обсяг даних

Швидкість обертання шпинделя

Як при роботі з любимо носієм даних дуже важлива швидкість передачі даних. Особливо, коли потрібно передавати великі обсяги. Одним з факторів, що впливають на її є швидкість обертання шпинделя. Чим більше швидкість обертання, тим швидше жорсткий диск реагує і надає потрібну інформацію. Для дисків 2.5 обертання шпинделя зазвичай становить 5400 об / хв. Для дисків 3.5 більш характерна швидкість 7200 об / хв.

Хоча, від швидкості обертання і залежить швидкодія диска, вирішальну роль в швидкості передачі даних на практиці він не грає - її обрізає інтерфейс підключення, про який трохи пізніше.

Розмір буфера обміну

Оскільки доступ до даних на диску відбувається нерівномірно, на допомогу приходить буфер обміну. Він згладжує затримки між доступом до різними даними - різних ділянок на диску. Мінімальною нормою є буфер в 8 Мб, так само бувають 16, 32, 64 Мб. Чим більше тим краще.

Чим більше тим краще

інтерфейс підключення

Пропускна здатність інтерфейсу підключення, як правило, і впливає на швидкість пристрою в цілому. Сьогодні, ще поширені HDD c USB 2.0, але їх популярність стрімко падає, і купувати жорсткий диск з ним bestBuy1.ru не рекомендує. Більш новим і повністю сумісним є USB 3.0 - покращений стандарт в 10 разів, здатний передавати дані на швидкості до 4.8 Гбіт / с.

Так само існують такі стандарти, як eSATA (до 3 Гбіт / с), FireWire400 або 800 і Ethernet. Сфера застосування даних портів значно вужчими, ніж USB, тому, як правило, виробники комбінують їх.

Відносно швидкості роботи, потрібно враховувати як форм фактор (2.5 повільніше 3.5, так і стандарт підключення, при цьому USB 3.0 повинен бути присутнім і на ПК / ноутбуку).

Дуже часто ці пристрої купують для телевізора, що б переглядати свою відеотеку безпосередньо не ньому. В цьому випадку, простежте, що б у Вашому ТВ були інтерфейси USB, або Ethernet, так само підключення може відбуватися через Wi-Fi по локальній мережі.

Обсяг і файлова система

Для зовнішніх жорстких дисків у форм-факторі 2.5 характерний обсяг до 3 Тб. Для 3.5 - більше, до 8 Тб. Що б вибрати, визначитеся, які файли збираєтеся зберігати. Домашні фото - підійде до більш мобільний 2.5 дюйма варіант до 3Тб, фільми в хорошій якості - краще підійде 3.5 зовнішній диск до 8 Тб.

Прийнято розрізняти і файлову систему, в якій форматувати диск. Зазвичай це FAT32 або NTFS. FAT32 встановлюється практично на всіх флешках, підтримується практично всіма операційними системами. Головний недолік - немає підтримки файлів в розмірі від 4 Гб. Сьогодні на її заміну приходить поліпшена exFAT - підтримує великі файли, має ряд інших доробок. При роботі з NTFS, для Mac ОС буде потрібно додаткове програмне забезпечення, інакше диск буде доступний тільки для читання.

У будь-якому випадку, файлову систему можна відформатувати в іншу.

Додаткове програмне забезпечення

Дуже часто в комплекті із зовнішніми жорсткими дисками поставляється додаткове ПО. Наприклад, для резервного копіювання файлів в заданий час або в певних проміжках часу, що буває досить корисно. Так само дані можна захистити, задавши пароль, а якщо Ви будете довго не використовувати HDD, він «засне» для економії електроенергії.

корпус HDD

Корпус грає важливу роль, особливо для переносного 2.5 зовнішнього HDD. Адже, його можна упустити, вдарити десь і т.д. Якщо Ви плануєте активно використовувати пристрій в дорозі, на природі або якось по-іншому, де його можна легко пошкодити, зверніть увагу на моделі з міцними корпусами: з алюмінієвими елементами, повністю алюмінієві, прогумовані. Є моделі, усередині яких знаходиться спеціальний матеріал, що приглушує вібрації між корпусом і HDD, роблячи пристрій максимально надійним.

Для звичайного акуратного використання цілком підійдуть з пластиковим корпусом.

Для звичайного акуратного використання цілком підійдуть з пластиковим корпусом

Трохи про дизайн

Звичайно ж, виробники подбали про наявність різний варіантів дизайну, адже найчастіше покупець вибирає те, що красивіше зовні. Рекомендуємо в першу чергу звертати свою увагу на технічні характеристики, а вже потім, при рівних умовах, можна підібрати модель виходячи з особистих переваг. Є багато стильних варіантів, які можуть підкреслити індивідуальність будь-якого користувача.

Відомими виробниками зовнішніх HDD є компанії Transcend , Silicon Power , A-Data , Western Digital, Toshiba , Hitachi .

З повагою, команда BestBuy1.ru

У чому полягає різниця зовнішні HDD?


Новости
 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью