<
 • Главная
Статьи

Як вибрати зовнішній жорсткий диск: щоб він виявився потрібним Вам?

 1. Що за звір такий?
 2. Кому потрібне зовнішнє жорсткий диск
 3. Головні вимоги
 4. Скільки пам'яті вам потрібно
 5. види пам'яті
 6. Розмір має значення
 7. спосіб підключення
 8. Додаткові вимоги

Добрий день, шановні читачі мого блогу! Повернувшись до звичних мені тем, поспішаю розповісти, як вибрати зовнішній жорсткий диск, а також ніж він зручніше внутрішнього або флешки.

Нещодавно прийшов до мене сусід: купив накопичувач, недорого, б / у, а як користуватися, навіщо він потрібен - розуму не докладе. Взяв, в общем-то, тому що дешево віддавали. Є така категорія людей, яку легко умовити придбати непотрібну річ. Добре хоч в цій ситуації девайс виявився корисним. Як професіонал, я визнав за необхідне провести великий лікнеп - раптом в подарунок купити захоче, а не знає що. Тому почну з самого початку.

Що за звір такий?

Що за звір такий

Буде правильно в декількох словах дати визначення цьому аксесуару.

Зовнішній жорсткий диск - це накопичувач, який можна підключити до комп'ютера або ноутбука (а деякі моделі - і до смартфону), якщо не вистачає вбудованої пам'яті. Пристрої бувають мобільними і стаціонарними; розрізняються не тільки за обсягом пам'яті, але і багатьма технічними характеристиками, які необхідно враховувати при покупці.

Складається девайс з накопичувального блоку і футляра, куди він поміщений. Аксесуар для роботи набагато зручніше вбудованого жорсткого носія або флешки, у яких, зазвичай, заявлений обсяг не відповідає дійсності. Зовнішній же накопичувач дозволить розширити пам'ять до 2 тб - 2000 Гб, - цілком достатньо для масштабних проектів.

Кому потрібне зовнішнє жорсткий диск

За багато років роботи в магазині техніки я засвоїв такий факт - деякі споживачі купують девайси для комп'ютера тільки тому, що «у всіх є - значить мені теж потрібно». Звичайно, такі клієнти - дар Божий для продавця, зарплата якого залежить від кількості продажів. Але я люблю коли покупець залишається задоволений, обраний товар дійсно виявляється корисним, а людина потім повертається, стаючи моїм постійним клієнтом.

Тому я хочу щоб ви чітко зрозуміли, що девайс вам потрібен. Це можуть бути випадки:

 • Якщо ви часто їздите у відрядження при цьому не маючи ноутбука - не потягти ж з собою робочий або домашній комп. А ось знімний накопичувач в цій ситуації дуже зручний.
 • Ви є відчайдушним меломаном / кіноманом - просто забили пам'ять комп'ютера музикою / фільмами. Взагалі я раджу зберігати на стаціонарному жорсткому диску тільки необхідну інформацію, яка використовується щодня. А всі важливі файли краще дублювати / переносити в знімне сховище. І вже ні в якому разі не довіряйте важливі документи поштових сервісів: по-перше, ящик можна зламати; по-друге, якщо раптом у вас виникне проблема з інтернетом, ви не зможете в потрібний момент скористатися інформацією.
 • Коли немає комп'ютера або ноутбука, а Айпад не здатний вмістити необхідну кількість файлів. До речі, знімний носій дуже зручний для планшета, особливо в подорожах.

Отже, тверде рішення прийнято - приступаємо до скрупульозного аналізу основних критеріїв.

Головні вимоги

Серед продавців існує щось на зразок жарту про те, що справжній консультант сам вирішує, чого хоче клієнт. Якщо ви не бажаєте, щоб вам продали товар, залежаний на складі або просто за принципом найвищої ціни, навчитеся розуміти, що вам потрібно.

Зазвичай, вибір жорсткого диска визначається такими факторами:

 1. Обсяг. Це перше, на що зверне увагу будь-який користувач, навіть безнадійний «чайник». Саме через потребу в додатковій пам'яті купуються зовнішні аксесуари.
 2. Тип пам'яті. Фактор, який відповідає за швидкість передачі даних + збереження файлів.
 3. Форма диска.
 4. Інтерфейс - критерій, за яким визначається сумісність аксесуара з технікою, для якої він купується.

Є ще кілька додаткових факторів, про які я розповім окремо.

Знаючи, за якими параметрами вибирати зовнішній жорсткий диск, ви зможете уникнути обману з боку недобросовісних продавців в мережі Інтернет, особливо, купуючи пристрій б / у.

Знаючи, за якими параметрами вибирати зовнішній жорсткий диск, ви зможете уникнути обману з боку недобросовісних продавців в мережі Інтернет, особливо, купуючи пристрій б / у

Скільки пам'яті вам потрібно

Раджу не брати «карликів» по ​​500 Гб. Місткість, колосальна для флешок, але для зовнішнього диска - сущі дрібниці. Купуючи знімний носій пам'яттю менше 1 тб, ви переплачуєте за одиницю об'єму. Наприклад, моделі з вказаною місткістю коштують від 3 500 рублів, а з удвічі більшою - всього 5 000. Це мінімальна економія на аксесуарах середнього цінового сегмента. У люкс-діапазоні можна зберегти до 5 000 - 6 000 руб. Тому беріть 2 Тб, щоб назавжди забути про брак обсягу.

Виняток можуть становити випадки, якщо ви купуєте зовнішній диск в подарунок і хочете записати на нього чітку кількість інформації. Або ж коли аксесуар потрібен для телевізора, що підтримує певний формат.

Щоб, прийшовши в магазин не розгубитися, якої фірми диск вибрати, орієнтуйтеся по співвідношенню ціни і місткості. Накопичувачі об'ємом 1 Тб знаходяться приблизно в одній ціновій категорії - 3 500 - 5 500 р. А ось серед 2 терабайтових розрив набагато більше - від 5 500 до 19 000 - 20 000. Найбільш надійними вважаються бренди Transcend, ADATA, Western Digital і Seagate.

види пам'яті

види пам'яті

Існує два типи дисків - HDD і SSD. Перші, що вже стали класикою, працюють за рахунок вертящихся елементів. Вони ідеальні для довгострокового збереження файлів. Другі - більш сучасні, - є твердотільними, отже, не мають обертових деталей. В основному, застосовуються для кешування - тобто, збереження інформації в доступному місці, можливо, тимчасове. З натяжкою можна сказати, що технологія SSD виступає в ролі оперативної пам'яті. Не можна з певністю стверджувати, який краще формат. Але в одному я впевнений на 100% - краще не зв'язуватися з гібридними моделями. Вони зустрічаються досить рідко, не приносять особливої ​​користі гаманцю і не особливо позначаються на швидкості скачування.

Тому рекомендую вибирати між дисками HDD і SSD.

 • Перший тип пристрою використовується давно, що дозволило врахувати всі потреби, максимально усунувши недоліки. Крім того, диск HDD доступний і зручний. Єдиний мінус - легкий рівномірний гул при роботі на високих оборотах (обумовлюється швидкістю закачування файлів). Ціни на такі прилади починаються з 3 000 рублів.
 • Твердотільні носії SSD менш схильні до пошкоджень за рахунок відсутності вертящихся елементів. Найчастіше, такі диски використовуються в якості внутрішніх накопичувачів. Головною фішкою аксесуара вважається гранично висока швидкість закачування і компактний розмір. Але висока ціна робить пристрій непопулярним серед споживачів. Якщо ви все-таки зважитеся придбати саме ssd-шник, врахуйте, що дешеві моделі практично не виправдовують номінальних параметрів. Так що доведеться витратити щонайменше 15 000 р.

Так що доведеться витратити щонайменше 15 000 р

Розмір має значення

Якщо ви берете девайс для iPad, логічно буде зупинити вибір на компактній версії. На зорі епохи знімних носіїв для зовнішнього збереження застосовувався звичайний диск, якому був потрібний блок живлення. Вся конструкція була громіздкою, хоча надійної. Сьогодні цей формат ще використовується, але частково зміщений з передових позицій.

Найбільшим розміром і, відповідно, обсягом пам'яті мають носії формату «3,5» ». На них можна записати десятки терабайт інформації. Можуть використовуватися для корпоративних сховищ, однак ніхто не заборонить вам придбати такий девайс додому. Через великий обсяг коштують порівняно недорого.

Найбільш затребуваним вважається розмір «2,5» ». Такі накопичувачі здатні вмістити до 10 тб файлів - цілком достатня пам'ять для зберігання фото і відео в домашніх умовах. Мінусів у цього формату я не виявив, хіба що гігабайт інформації вийде трохи дорожче, ніж у попереднього варіанту.

Революційний форм-фактор «1,8» »поки не завоював довіри споживачів, незважаючи на компактні габарити, пристойну місткість (таку ж, як у« 2,5 »») і використання технології SSD. Можливо, це пов'язано з вартістю, яка на порядок вище, ніж у стандартних дисків.

спосіб підключення

Неможливо вибрати надійний зовнішній диск для ноутбука, не врахувавши інтерфейс: в даному випадку - фактор, що визначає метод з'єднання носія з гаджетом.

Існує кілька способів підключення.

 1. Улюблений користувачами і продавцями USB - застосовується практично на всіх сучасних накопичувачах. Незважаючи на універсальність виходу - в нього можна вставити будь-який штекер, - за швидкістю скачування інтерфейси все ж відрізняються. Найбільш популярним вважається версія 3.0 (до 5 Гб / с), а ось 2.0 (всього 480 Мб \ с) вже застаріла. З просунутим USB 3.1 використовується роз'єм «Type-C», а він сумісний тільки з новими моделями ноутбуків / планшетів.
 2. Інтерфейси SATA, eSATA і FireWire уже практично не використовуються для сучасних зовнішніх дисків. Так що якщо ви хочете купити носій б / у, будьте пильні, щоб вам не продали несумісний з сьогоднішньої технікою девайс.
 3. Thunderbolt розроблений спеціально для Apple. Шанувальники бренду будуть підкорені швидкістю передачі - до 10 Гб / с. Але обмежена сумісність додає ложку дьогтю.

Додаткові вимоги

Читаючи відгуки на форумах, я прийшов до висновку, що для більшості користувачів важливі такі чинники:

 • Формат - стаціонарний або мобільний диск. Перший актуальне для комп'ютера, а також в разі, якщо необхідно розширити пам'ять, але немає потреби кудись носити накопичувач. Другий ідеальний для ноутбука або Айпад.
 • Наявність вбудованого вентилятора для охолодження пристрою. Особливо цього потребують диски HDD форм-фактора 3,5 ".
 • Швидкість обертання, безпосередньо пов'язана з гучністю HHD аксесуарів. Чим вище обороти, тим швидше скачування. Але чим повільніше крутиться диск, тим тихіше він працює. Вирішуйте, що важливіше вам.
 • Додаткові роз'єми - наприклад, для Wi-Fi.

Сподіваюся, стаття допоможе вам вибрати оптимальний зовнішній жорсткий диск. А ось якому бренду варто надати довіру, я розповім в наступній статті . Всього найкращого!

Дякую за увагу! До нових зустрічей на моєму блозі. З повагою, Ростислав Кузьмін.

Що за звір такий?
Що за звір такий?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью