<
 • Главная
Статьи

Як вибрати зовнішній жорсткий диск?

 1. обсяг
 2. Розмір
 3. корпус
 4. інтерфейс
 5. Фірма виробник
 6. підсумок
 7. Seagate GoFlex Ultra-Portable
 8. Integral 512 GB SSD
 9. Seagate FreeAgent Desk
 10. Western Digital My Passport
 11. WD MyBook 4 ТБ

Багато користувачів ПК знають, що рано чи пізно незалежно від обсягів жорсткого диска настає момент коли на ньому не залишається вільного місця. Це було актуально коли середні обсяги жорсткого диска були 80 ГБ, це актуально і коли середні обсяги вже перевищують 1 ТБ.

На вінчестерах збирається купа інформації яку не хочеться видаляти. У таких випадках відмінно допомагають зовнішні накопичувачі.

Крім того що зовнішні HDD дозволяють додатково зберігати значні обсяги інформації, вони ще й мобільні, що дозволяє запросто могли переміщати значні обсяги інформації. Нижче ми розповімо, як вибрати зовнішній жорсткий диск, на які параметри і характеристики необхідно звернути основну увагу.

Багато користувачів ПК знають, що рано чи пізно незалежно від обсягів жорсткого диска настає момент коли на ньому не залишається вільного місця

Зовнішній жорсткий диск Seagate

обсяг

Залежно від того що ви збираєтеся зберігати на зовнішньому жорсткому диску і необхідно вибирати обсяг. Якщо ви збираєтеся зберігати на диску великі бази даних або створювати величезну колекцію фільмів у відмінній якості. Та й взагалі працювати з великими обсягами інформації, вам необхідний диск об'ємом 3-4 ТБ.

На сьогоднішній день це найбільш оптимальні варіанти з великих обсягів. Можна звичайно придбати диск об'ємом 8 або навіть 18 ТБ тільки варто розуміти що в такому випадку середня ціна за мегабайт буде на порядок вище.

Якщо ж у вас немає необхідності в таких великих обсягах, то оптимальним варіантом буде диск на 1 ТБ. Зараз це найпопулярніший обсяг. Купувати диск меншого обсягу не зовсім доцільно. Жорсткий диск в двоє меншого розміру може коштувати всього на кілька сот рублів менше.

Розмір

Розмір або як його ще називають форм-фактор буває 2,5 або 3,5 дюйма.

Форм-фактор 2,5 застосовується для виготовлення жорстких дисків для ноутбуків і портативних пристроїв, тому вінчестери 2,5 дюйма дуже компактні, можуть працювати тільки від USB без додаткового живлення. Найбільш стійкі до зовнішнього впливу. Мають найбільшу мобільністю. Але вінчестери 2,5 дюйма зазвичай повільніше, ніж вінчестери 3,5 дюйма.

Накопичувач розміром 2.5 дюйма

Форм-фактор 3,5 дюйма застосовується для виготовлення дисків для стаціонарного комп'ютера. Такі вінчестери мають меншу ціну за одиницю інформації, мають більшу швидкістю. Зустрічаються екземпляри об'ємом до 18 ТБ, але найчастіше в магазинах є вибір вінчестерів до 8 ТБ.

Мінуси - 3,5 дюймові зовнішні накопичувачі зазвичай сильно більше, ніж їх 2,5 дюймові родичі. Але найголовніше їм необхідно додаткове харчування, і тому з собою потрібно носити адаптер харчування, які включається в розетку. Це сильно знижує мобільність.

Це сильно знижує мобільність

Накопичувач розміром 3.5 дюйма

Якщо ви збираєтеся носити з собою зовнішній накопичувач, для вас важлива мобільність - однозначно 2,5 дюйма, то що вам потрібно.

Якщо для вас першочергове значення мають обсяги, ви збираєтеся використовувати зовнішній вінчестер як додатково сховище інформації для стаціонарного ПК і не будете постійно тягати диск з собою, найкращим рішенням буде 3,5 дюйма.

корпус

Корпус є основним захистом для зовнішнього вінчестера. Він може бути виготовлений з металу, металу з прогумованими ставками або з пластика. Пластик добре захищає від подряпин і дрібних пошкоджень. Чудово підходить для настільних ПК. Мобільні диски найчастіше виготовляються в металевому корпусі.

Зовнішній накопичувач володіє хорошим захистом, якщо він відповідає 2-х стандартів:

- захист від вібрацій і ударів MIL-STD 810

- водонепроникність за стандартом IP 57 і вище

Якщо фірма виробник сертифікувала свій вінчестер відповідно до цих стандартів, то можна не побоюватися що диск зламається навіть при падінні з великої висоти. Якщо звичайно ж мова йде про вимкненому диску. Удар для працюючого вінчестера може виявитися згубним.

Якщо ви пред'являєте підвищені вимоги до захисту вінчестера, то необхідно звернути увагу на спеціальні захищені зовнішні накопичувачі або використовувати спеціальні чохли.

Стаціонарні HDD, які більшість часу будуть проводити вдома, на робочому столі, можуть не мати гарного захисту. Зате вони дуже вимогливі до хорошої вентиляції. Звичайно ж необхідно звернути увагу на дизайн, який буде мати гарний вигляд на робочому столі і радувати око.

Звичайно ж необхідно звернути увагу на дизайн, який буде мати гарний вигляд на робочому столі і радувати око

Захищений зовнішній накопичувач

інтерфейс

USB 2.0 - забезпечує швидкість передачі до 480 Мбіт / сек. Даний інтерфейс поступово відходить в минуле і в магазинах HDD з подібним інтерфейсом можна зустріти все рідше. Купувати такі диски недоцільно.

USB 3.0 - теоретично може забезпечувати швидкість передачі до 5 Гбіт / сек, на практиці цифра звичайно ж скромніше. На сьогоднішній день вважається найпопулярнішим інтерфейсом, саме з таким інтерфейсом рекомендується купувати зовнішні вінчестери. Варто відзначити, що USB 3.0 сумісний з USB 2.0. Тому якщо вам комп'ютер не підтримує USB 3.0, накопичувач просто буде працювати на швидкості 2.0.

eSata - даний інтерфейс призначається тільки для підключення зовнішніх вінчестерів. Забезпечує швидкість до 150 Мб / сек. Але, до такому диску необхідно додатково харчування і дуже ймовірно що інший комп'ютер не підтримує даний інтерфейс.

LAN (Ethernet 100/1000) - використовується в настільних зовнішніх вінчестерах. Плюсом такого пристрою є те, що його можна підключати не безпосередньо до комп'ютера, а до мережі. Такий вінчестер можна використовувати як центр зберігання даних, до якого можна одночасно підключитися з декількох пристроїв однієї локальної мережі (з комп'ютера, ноутбука, планшета, телефону).

Thunderbolt - перекладається як «удар блискавки». Досить новий інтерфейс, анонсований в 2011 році. На даний момент це найшвидший інтерфейс, який забезпечує швидкість передачі даних до 10 Гбіт / сек. Дозволяє живити мобільні девайси аналогічно шині USB.

У магазинах девайси з таким інтерфейсом ще мало популярні і коштують вони дорого. Але без сумніву даний інтерфейс буде набирати все більшої популярності.

Накопичувач з інтерфейсом Thunderbolt

Фірма виробник

Якщо ви ставите питанням який зовнішній жорсткий диск вибрати? Те, ми радимо диски наступних фірм -,,,.

підсумок

У цій статті ми відповіли на питання як вибрати зовнішній жорсткий диск. Давайте підіб'ємо підсумки:

 • Сучасні мобільні вінчестери мають форм-фактори 2,5 і 3,5 дюйма
 • Найпоширенішим інтерфейсом є USB 3.0.
 • Варто відзначити появу нового інтерфейсу Thunderbolt, який встановлює нові стандарти пропускної здатності для зовнішніх накопичувачів.

Тепер давайте розглянемо конкретні моделі накопичувачів:

Seagate GoFlex Ultra-Portable

Компанія Seagate залишається однією з найпопулярніших і надійних. Дана модель має захист від чужих людей за допомогою пароля. Володіє функцією автоматичного резервного копіювання при підключенні. Даний диск доступний в різних колірних гамах. Вартість накопичувача об'ємом 500 ГБ близько 3500 рублів.

Вартість накопичувача об'ємом 500 ГБ близько 3500 рублів

Seagate GoFlex Ultra-Portable

Integral 512 GB SSD

Дана модель зовнішнього накопичувача досить популярна. Незважаючи на свої досить малі розміри, даний девайс має доволі пристойною ціною, але він того вартий. Накопичувач підійде всім, кому потрібна максимально висока швидкість передачі інформації. Також диск дуже надійний і оснащений міцним корпусом. Середня ціна даного накопичувача складає близько 450 Євро.

Головні характеристики диска:

 • інтерфейс підключення USB 3.0
 • відрізняється простотою настройки для здійснення відновлення інформації
 • має вбудований портом Thunderbolt
 • може передавати інформацію зі швидкістю до 10 ГБ в секунду

Integral 512 GB SSD

Seagate FreeAgent Desk

Даний накопичувач має обсяг пам'яті від 1 ТБ до 4 ТБ. Накопичувачі FreeAgent призначаються для настільних ПК, тому краще зайвий раз не смикати дану модель. FreeAgent мають USB 2.0, хоча модель BackPlus підтримує USB 3.0.

Накопичувач ємністю в 500 ГБ коштує 37 доларів, накопичувач ємністю 1 ТБ коштує 60 доларів. На даний момент є оновлені версії, які призначені для більш інтенсивного використання.

Seagate FreeAgent Desk

Western Digital My Passport

Всі накопичувачі даної серії мають функцію автоматичного копіювання даних з комп'ютера на диск. Накопичувачі доступні в декількох кольорах і відомі своїми маленькими розмірами. мають інтерфейс USB 3.0 або 2.0, функцію захисту паролем і харчуються від USB. Ціна даних накопичувачів коливається в районі 60 доларів за 500 ГБ.

Ціна даних накопичувачів коливається в районі 60 доларів за 500 ГБ

Western Digital My Passport

WD MyBook 4 ТБ

Фірма Western Digital презентувала свою нову модель зовнішнього накопичувача. Торговий центр - чудовий варіант для зберігання важливих даних. Даний вінчестер відрізняється довговічністю, відмінним зовнішнім виглядом і надійністю. Стильний алюмінієвий корпус, який розсіює тепло і не допускає перегріву диска. Накопичувач має інтерфейс USB 3.0. Ціна даного девайса близько 7000 рублів.

Ціна даного девайса близько 7000 рублів

WD MyBook 4 ТБ

Відео:

Схожі статтіНовости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью