<
 • Главная
Статьи

Як відформатувати жорсткий диск

 1. Як відформатувати зовнішній жорсткий накопичувач
 2. Швидке або повне форматування?
 3. Що важливо зробити перед початком форматування
 4. Як відформатувати не системний розділ диска
 5. Як відформатувати HDD при установці Windows XP
 6. Як відформатувати жорсткий носій при установці Windows 7
 7. Як відформатувати через DOS
 8. Як відформатувати через командний рядок

При повсякденній роботі на комп'ютері, після багаторазових установок і видаленні різних програм ми помічаємо, що операційна система працює все повільніше і повільніше, а в свою чергу, виникають попередження про відсутність тієї чи іншої бібліотеки DLL, заважають належному її функціонуванню. Якщо навіть спеціальні програми очищення не дозволяють повернути систему до нормального функціонування, то єдине, що нам залишилося зробити, провести форматування жорсткого диска, перш ніж встановлювати операційної системи.
При повсякденній роботі на комп'ютері, після багаторазових установок і видаленні різних програм ми помічаємо, що операційна система працює все повільніше і повільніше, а в свою чергу, виникають попередження про відсутність тієї чи іншої бібліотеки DLL, заважають належному її функціонуванню
Форматування не представляє собою складний процес, але вимагає суворого дотримання певних правил, щоб не втратити важливі дані. Постараємося повністю розкрити тему, як відформатувати жорсткий диск.

Як відформатувати зовнішній жорсткий накопичувач

Кілька слів про те, як відформатувати зовнішній жорсткий диск. Зовнішній жорсткий диск, як і «внутрішній» (той, що встановлений в системному блоці) форматируются подібним чином. Тому описані нижче кроки застосовні до форматування як зовнішнього, так і внутрішнього жорсткого диска.

Швидке або повне форматування?

Для виконання операції форматування, крім файлової системи fat32 або ntfs, можна вибрати швидке або повне форматування.

Швидке форматування очищає тільки зміст розділу, тоді як в повному затираються повністю всі збережені на диску дані, після чого їх неможливо відновити. Тому якщо у вас новий вінчестер або ви не хочете, щоб раніше збережену інформацію після форматування можна було відновити спеціальними програмами, виберіть «Повне форматування».

Що важливо зробити перед початком форматування

Пропонуємо кілька рекомендацій перед форматуванням жорсткого накопичувача, включаючи запобіжні заходи, щоб уникнути будь-яких проблем:

 1. В першу чергу, не забудьте перенести на інший вінчестер або флеш-накопичувач всі дані, які не хочете втратити: документи, зображення, фотографії, відео та інше.
 2. Також буде корисно зберегти групи адресної книги Outlook. Копії адресної книги зберігаються в файлах з розширенням wab.
 3. На зовнішньому USB-носії або на другому диску підготуйте всі необхідні драйвери і програми, особливо, антивірусне ПЗ, яке потрібно встановити до першого підключення до Інтернету на знов встановлену операційну систему.
 4. Не забудьте записати найважливіші для вас файли і папки!
 5. Всі дані, що не були раніше збережені, будуть абсолютно втрачені після того, як отформатіруете жорсткий носій інформації !!!

Щоб уникнути неприємних сюрпризів, рекомендується також заздалегідь підготувати завантажувальний носій з інсталяцією Windows і інших допоміжних програм.

Як відформатувати не системний розділ диска

Для того, щоб відформатувати розділ не містить систему Windows XP, перейдіть в меню Пуск, Програми, Адміністрування, Управління комп'ютером.

У лівій частині вікна виберіть «Керування дисками». Потім клікніть правою кнопкою миші на диску і виберіть пункт «Форматувати». У цьому вікні є можливість відформатувати тільки не системні розділи, в системних цей пункт не активний.

Як відформатувати HDD при установці Windows XP

Пропонований метод дозволяє відформатувати жорсткий накопичувач під час установки Windows XP, а це значить, що, по-перше, заощадите час, по-друге, установник зробить форматування, якщо плануєте перевстановити Windows XP.

Для початку підготуйте компакт-диск з Windows XP. Потім в БІОС змініть пріоритет для завантаження з компакт-диска. Перезавантажте комп'ютер і виберіть відповідний процес установки: спочатку натисніть «Встановити», потім погодитеся з ліцензійною угодою, натиснувши F8, і виберіть диск, який хочете відформатувати.

Якщо на накопичувачі раніше була встановлена ​​Windows, натисніть С. Після вибору файлової системи (FAT32 або NTFS), встановлення про відформатувати диск.

Як відформатувати жорсткий носій при установці Windows 7

У початкових кроках установки Windows 7, завантажувач запросить вибрати розділ диска, в якому буде встановлена ​​система. Потім позначте жорсткий носій і виберіть пункт «Налаштування диска».

З'явиться додатковий набір інструментів, за допомогою яких можна створювати і видаляти розділи, змінювати їх розміри, а також їх відформатувати. З переліку виберіть «Форматувати» і користуйтеся підказками системи.

Як відформатувати через DOS

Незважаючи на те, що операційна система MS-DOS вже не настільки затребувана, проте, вона як і раніше необхідна для оновлень БІОС.

Щоб відформатувати жорсткий накопичувач можна використовувати дискету з DOS. Для її створення зайдіть в «Мій комп'ютер", правою кнопкою миші на диск A, з меню, що випадає виберіть «Форматування». У цьому вікні, відзначте прапорцем «Створення завантажувального диска MS-DOS».

Крім того, можна зробити завантажувальну флешку з DOS за допомогою утиліти WinToFlash. Для цього, в «Розширеному режимі» виберіть пункт «Створити накопичувач з MS-DOS», а потім вкажіть на накопичувач, який хочете зробити завантажувальним.

Отже, після завантаження DOS з дискети або накопичувача досить ввести наступну команду: format C: (або D або E, в залежності від розділу для форматування).

Як відформатувати через командний рядок

За допомогою цієї команди можна відформатувати носій через командний рядок. Для цього в Windows 7 натисніть на «Пуск» і в рядку пошуку введіть cmd. Потім в відкрилася консолі командного рядка введіть format C: або іншого розділу, який хочете відформатувати.

Швидке або повне форматування?


Новости
  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью