<
 • Главная
Статьи

IP адреса: онлайн визначення, що це таке, різновиди

 1. IPv4
 2. NAT
 3. IPv6
 4. Визначення внутрішнього IP в ОС Windows
 5. Центр управління мережами
 6. Командний рядок
 7. Визначення IP в інших ОС
 8. macOS
 9. Linux
 10. висновок
 11. Відео по темі

Ми вже визначили ваш IP-адресу, ось він:

46.4.130.245

Цифрова послідовність, яку ви зараз бачите на екрані, називається IP-адреса і дозволяє ідентифікувати будь-які об'єкти в комп'ютерній мережі. Завдяки унікальності він дозволяє пакетам даних не «заплутатися» і знаходити конкретного одержувача. Як дізнатися IP-адресу, що це таке і які вони бувають, ми розповімо в цьому матеріалі.

IPv4

Скорочення IP утворено від англійського Internet Protocol. Це один з основних протоколів, на якому побудована «глобальна павутина». Першою версією, що отримала повсюдне поширення, стала IPv4. Специфікація четвертої версії протоколу була опублікована у вересні 1981 року. Адреса в ній має довжину 32 біта і розбитий на чотири октету. Ієрархічна адресація передбачає, що три перших октету є мережевий частиною, а останній - номером конкретного вузла. Загальноприйнятою формою запису адреси вважається точково-десяткова, хоча формально вона в стандарті не описана.

Через кілька років після виходу основної специфікації виявилася головна проблема існуючого протоколу. З урахуванням закритих і зарезервованих під спеціальні потреби діапазонів унікальних IP-адрес з використанням 32-х бітної адресації можна створити трохи більше ніж 4,2 мільярда. Таким чином, задати унікальний ідентифікатор кожному пристрою в мережі виявилося фізично неможливо. Для тимчасового вирішення проблеми використовується наскрізна безкласова адресація і технологія NAT.

NAT

Network address translation дозволяє використовувати декількох комп'ютерів один IP-адреса для виходу в інтернет. Завдяки їй з'явився поділ на «білі» (зовнішні, глобальні, публічні) і «сірі» (внутрішні, локальні, приватні) адреси. З NAT щодня стикається кожен користувач. Саме за таким принципом працюють провайдери та домашні роутери. Пристрої у внутрішній мережі отримують адреси з локального діапазону, а для виходу в інтернет використовується один наданий провайдером IP, який має «білий» адреса.

Таким чином, досягається економія адресного простору. Приватні мережі можуть використовувати повторювані адреси, оскільки не мають прямого виходу в глобальний інтернет. Продаються тисячами Wi-Fi роутери стандартно використовують один діапазон 192.168.0.1-192.168.0.254. За допомогою кожного організовується невелика приватна мережа з різною кількістю клієнтів, але всі вони не віднімають дефіцитні IPv4.

IPv6

Рішенням проблеми стала нова - шоста версія протоколу інтернету, скорочено іменована IPv6. Специфікація була описана і затверджена в 1996 році. У ній довжина адреси збільшена з 32 до 128 біт. Таким чином, кількість можливих унікальних комбінацій зросла в 1028 разів. Нові IP складаються з восьми октетів і записуються в шістнадцятковому форматі.

Протоколи мають зворотну сумісність, завдяки чому провайдери можуть використовувати новий діапазон, роздаючи клієнтам адреси звичного формату. Повсюдне використання IPv6 обмежується старим обладнанням, і перехід на нього виконується поступово. Наприклад, у мобільному зв'язку стандарту LTE підтримка нового протоколу є обов'язковою умовою.

Визначення внутрішнього IP в ОС Windows

Трохи розібравшись в термінології і теоретичних засадах, можна зайнятися практикою. Розглянемо, як обчислити свою адресу IP в локальній мережі. Зробимо це на прикладі найпоширенішою ОС Windows.

Центр управління мережами

У першому випадку скористаємося графічним інтерфейсом операційної системи:

 1. В треї знаходимо значок мережевого підключення і натискаємо на нього, викликаючи контекстне меню.
 2. У нижній частині вікна розташована гіперпосилання, що відкриває настройки.
 3. У Центрі управління під загальною схемою з'єднання розташована область перегляду активних мереж. У правій її частині натискаємо на гіперпосилання «Підключення до мережі».
 4. Відкриється ще одне вікно, що містить загальну статистику. В вірніше його частини, в області «Підключення», є кнопка Відомості. Натискаємо на неї, щоб відкрити детальні дані про поточний час встановлення зв'язку.
 5. Шукаємо рядок «Адреса IPv4». У ній бачимо стандартну точково-десяткову запис присвоєного комп'ютера ідентифікатора.

Командний рядок

Другий спосіб позбавляє від стомлюючого переміщення по пунктах меню і дозволяє дізнатися IP набагато швидше:

 1. Скористаємося командним рядком Windows. Адміністративні права для виконання цієї операції не потрібні.
 2. Вводимо команду «ipconfig / all», як показано на малюнку.
 3. Система видасть дані про всі доступні з'єднання. У нашому випадку використовується Ethernet. Знаходимо у висновку відповідну область. Тут нам також потрібна рядок «IPv4-адрес».

Визначення IP в інших ОС

У менш поширених ОС подивитися ідентифікатор в локальній мережі набагато простіше. Можна обійтися графічним інтерфейсом без переміщень по меню.

macOS

У верхньому рядку меню знаходимо іконку підключення. Затиснувши на клавіатурі кнопку Option (Alt), натискаємо на неї і бачимо свою локальну адресу.

Linux

Дистрибутивів Linux існує досить багато, але ми зупинимося на досить популярному Ubuntu або створеному на його основі Mint. Тут нам треба натиснути на іконку мережею та вибрати пункт «Відомості». Поточний адреса вказана в блоці даних IPv4.

висновок

Ознайомившись з даним матеріалом, ви отримали загальне уявлення про те, що таке IP-адреса, для чого він потрібен, і як його можна визначити.

Відео по темі

гарна рекламаНовости
  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью