<
 • Главная
Статьи

Комп'ютер не бачить жорсткий диск - що робити, якщо жорсткий диск не визначається в Windows 7/10

 1. Комп'ютер не бачить жорсткий диск - що робити, якщо жорсткий диск не визначається в Windows 7/10 ...
 2. Диск визначається в БІОС, але система його не бачить
 3. Комп'ютер не бачить зовнішній жорсткий диск, підключений по USB
 4. Комп'ютер не бачить жорсткий диск - що робити, якщо жорсткий диск не визначається в Windows 7/10
 5. Жорсткий диск не визначається в BIOS
 6. Диск визначається в БІОС, але система його не бачить
 7. Комп'ютер не бачить зовнішній жорсткий диск, підключений по USB
 8. Комп'ютер не бачить жорсткий диск - що робити, якщо жорсткий диск не визначається в Windows 7/10
 9. Жорсткий диск не визначається в BIOS
 10. Диск визначається в БІОС, але система його не бачить
 11. Комп'ютер не бачить зовнішній жорсткий диск, підключений по USB

Комп'ютер не бачить жорсткий диск - що робити, якщо жорсткий диск не визначається в Windows 7/10

Жорсткий диск є одним з найважливіших апаратних компонентів комп'ютера, без якого неможливе збереження яких би то ні було даних. Коли користувач включає комп'ютер, насамперед проводиться розпізнавання «заліза» BIOS, в тому числі підключених жорстких дисків, а потім вже визначається завантажувальний запис, після чого управління передається операційній системі. Але буває, що в цьому ланцюжку трапляється збій.

У таких випадках комп'ютер або не бачить жорсткий диск повністю, або він не відображається в Провіднику. Якщо це системний диск, Windows не завантажується, а на екрані висвічується помилка. Найчастіше це «WARNING! HARD DISK NOT FOUND »або« DISK BOOT FALTURE, INSERT DISK AND PRESS ENTER », але можуть бути й інші повідомлення, що вказують на відсутність вінчестера.

HARD DISK NOT FOUND »або« DISK BOOT FALTURE, INSERT DISK AND PRESS ENTER », але можуть бути й інші повідомлення, що вказують на відсутність вінчестера

Причини, за якими жорсткий диск не визначається, можуть носити як апаратний, так і програмний характер, але частіше за все вони пов'язані саме з апаратними неполадками. Що робити, якщо комп'ютер не бачить жорсткий диск? Насамперед необхідно виключити несправності в апаратурі і тільки потім шукати, що не так з програмним забезпеченням.

Жорсткий диск не визначається в BIOS

Вінчестер може бути недоступним у Провіднику або диспетчері пристроїв, але він повинен бути видний в BIOS. Якщо він не визначається в базовій системі вводу / виводу, це може вказувати на проблеми з апаратним забезпеченням. Послідовно перевірте, чи правильно підключено шлейфів, переконайтеся, що вони справні (можна спробувати їх замінити). Особливу увагу зверніть на якість контактів, подивіться, чи немає на них слідів окислення. Несправним може виявитися і сам диск. З'ясувати, чи все з ним в порядку, найпростіше, підключивши його до іншого комп'ютера.

На комп'ютерах з двома фізичними дисками слід звернути увагу на спеціальний роз'єм, розташований на корпусі HDD між роз'ємами живлення і даних. Якщо до нього придивитися, можна побачити чотири пари контактів і особливу перемичку, замикаючу одну з пар. Служить ця перемичка для зміни пріоритету вінчестера. Якщо диск основний, перемичка повинна бути встановлена ​​в положення Master, якщо додатковий, її потрібно встановити в режим Slave. Установка цієї перемички в одне положення на обох носіях напевно призведе до того, що BIOS не зможе правильно їх розпізнати.

Установка цієї перемички в одне положення на обох носіях напевно призведе до того, що BIOS не зможе правильно їх розпізнати

Примітка: перемичка для перемикання між режимами пріоритету присутні не на всіх моделях жорстких дисків.

Все вищесказане здебільшого відноситься до звичайних збірним ПК, а ось з портативними комп'ютерами все трохи складніше. Якщо ноутбук не бачить жорсткий диск, і у вас є підозри, що виною тому апаратні неполадки, можливо, доведеться обмежитися перевіркою контактів диска, відповідних роз'ємів материнської плати і самого диска. Розбирати ноутбук, не володіючи відповідними знаннями та досвідом не рекомендується, в таких випадках пристрій краще віднести в сервісний центр.

Якщо з апаратною частиною все в порядку, перевірте настройки самого BIOS - контролери SATA і IDE повинні бути включені. У різних версіях БІОС назви потрібної вам настройки можуть мати невеликі відмінності, але зазвичай в них завжди згадується слово SATA (ATA) або IDE. Якщо це Ami BIOS, необхідна настройка, швидше за все, буде розташовуватися в розділі Advanced - Onboard Device Configuration. Зайдіть в нього і знайдіть контролер, в назві якого згадується SATA або IDE. Переконайтеся, що він встановлений в положення Enabled.

Переконайтеся, що він встановлений в положення Enabled

У Award BIOS вам потрібно зайти в розділ Integrated Peripherals і переконатися, що параметри On Chip Primary PCI IDE і On Chip Secondary PCI IDE включені (Enabled), а параметр On Chip SATA Mode встановлений в режим Auto.

У Award BIOS вам потрібно зайти в розділ Integrated Peripherals і переконатися, що параметри On Chip Primary PCI IDE і On Chip Secondary PCI IDE включені (Enabled), а параметр On Chip SATA Mode встановлений в режим Auto

В крайньому випадку можна спробувати скинути BIOS до заводських налаштувань. Всього способів скидання шість, але вам будуть доступні тільки два. Ось перший. Повністю відключивши харчування, знайдіть на материнській платі джампер Clear CMOS, переведіть перемичку з контактів 1-2 на 2-3, почекайте секунд 20, а потім поверніть її у вихідне положення.

Повністю відключивши харчування, знайдіть на материнській платі джампер Clear CMOS, переведіть перемичку з контактів 1-2 на 2-3, почекайте секунд 20, а потім поверніть її у вихідне положення

А ось і другий спосіб. Відключивши харчування, знайдіть на материнській платі батарейку CR2032, витягніть її, також почекайте хвилинку і знову вставте. BIOS буде обнулений. Скинути BIOS на ноутбуках можна в розділі Exit - Load Setup Defaults, але це можливо тільки в тому випадку, якщо виробником не встановлена захист паролем, в іншому випадку пристрій доведеться розбирати, щоб можна було витягти батарейку.

Диск визначається в БІОС, але система його не бачить

Дещо по-іншому йдуть справи, коли Windows 7/10 не бачить жорсткий диск, але при цьому він прекрасно визначається BIOS. Якщо це системний диск, Windows, природно, не завантажиться і тут важливо зрозуміти, що саме є причиною неполадки. Це можуть бути проблеми з самим диском, невірні настройками BIOS, а також пошкодження операційної системи. Останнє важливо виключити. Для цього спробуйте отримати доступ до даних вінчестера, завантажившись з LiveCD або флешки.

Якщо у вбудованому файловому менеджері LiveCD диск видно, швидше за все, щось не так із самою операційною системою. В інших випадках в першу чергу зайдіть в BIOS і подивіться, чи правильно у вас виставлені пріоритети завантаження. До речі, помилка Operating System not found може вказувати як раз на збився пріоритет. У Ami BIOS зробити це можна на вкладці Boot - Boot Device Priority, а в Award BIOS - в розділі Advanced BIOS Features - First Boot Device.

У Ami BIOS зробити це можна на вкладці Boot - Boot Device Priority, а в Award BIOS - в розділі Advanced BIOS Features - First Boot Device

Також в адвардовском БІОС потрібно переконатися, що в розділі Standard CMOS Features режим для вінчестера встановлений Auto.

Все вищесказане справедливо по відношенню до додаткових (друге) дисків. Якщо з настройками БІОС все в порядку, але комп'ютер не бачить другий жорсткий диск, перевірте наступні моменти:

- Відкривши через меню Пуск утиліту "Керування дисками", знайдіть в списку свій диск і переконайтеся, що він ініціалізованим першим. Якщо немає, клікніть по ньому правою кнопкою миші, виконайте ініціалізацію, а потім створіть на диску новий том.

Якщо немає, клікніть по ньому правою кнопкою миші, виконайте ініціалізацію, а потім створіть на диску новий том

- Дисковий простір не розподілено. Знову ж створіть новий том.

- Диску не надана буква. Дайте йому вільну букву, інакше в Провіднику він відображатися не буде.

- Файлова система носія визначається як RAW. Відформатуйте диск або виконайте відновлення файлової системи командою chkdsk [буква диска]: / f. Як варіант, для цього можна скористатися спеціальними утилітами начебто TestDisk.

Як варіант, для цього можна скористатися спеціальними утилітами начебто TestDisk

- Пошкоджені або не встановлені драйвера диска. Відкрийте Диспетчер пристроїв, знайдіть в розділі "Дискові пристрої" ваш другий накопичувач і подивіться, чи не відзначений він жовтим знаком. Якщо відзначений, то це може вказувати на відсутність необхідних драйверів. Скачайте драйвера з офіційного сайту виробника диска і встановіть їх.

На окрему увагу заслуговує випадок, коли комп'ютер не бачить жорсткий диск при установці Windows 7/10. Проблема ця досить поширена на ноутбуках з Кешуються SSD, SATA-дисками і масивами RAID. Основна її причина - відсутність специфічних драйверів, що дозволяють працювати з подібними конфігураціями. Це не біда, скачати драйвера можна з офіційного сайту виробника вашої моделі ноутбука або материнської плати. Імена таких драйверів зазвичай містять слова «SATA», «Intel RST» або «RAID».

Скопіюйте драйвер на флешку, з якої ви встановлюєте Windows і завантажити з неї. Коли з'явиться порожнє вікно вибору розділу для установки системи, натисніть «Завантаження», вкажіть шлях до скопійованого драйверу і виконайте його установку.

Коли з'явиться порожнє вікно вибору розділу для установки системи, натисніть «Завантаження», вкажіть шлях до скопійованого драйверу і виконайте його установку

Якщо установка системи виробляється з оптичного диска, файл драйвера також копіюється на флешку, підключити яку до ноутбука / комп'ютера необхідно ще до його включення, інакше переносний носій друку не буде розпізнано. Після інсталяції драйвера диск повинен відобразитися у вікні майстра установки.

Комп'ютер не бачить зовнішній жорсткий диск, підключений по USB

А що робити, якщо комп'ютер не бачить жорсткий диск, підключений через USB? Практично все те ж саме, про що було сказано вище. Різниця лише в тому, що в BIOS ми перевіряємо чи включені USB-контролери. У Award BIOS це USB EHCI controller, USB EHCI controller, USB Keyboard Support, USB Mouse Support і Legacy USB storage detect, в AMI настройки пристроїв USB зазвичай розташовуються в розділі Advanced - USB configuration або Advanced - Peripherals.

Зовнішній жорсткий диск може бути не видно також з причини неполадок з портами USB . Справність їх також необхідно перевірити.

Брак харчування - ще одна причина, по якій зовнішній накопичувач може не розпізнаватися системою. Не використовуйте по можливості подовжувачі, саме ж підключення необхідно проводити через порт на задній панелі. Якщо є така можливість, користуйтеся при підключенні дисків автономним джерелом живлення, це підвищить стабільність роботи накопичувача. І останнє. Зовнішній диск може не розпізнаватися Windows з тих же причин, за якими система не бачить флешки та інші підключаються по USB-пристрої. Пропонуємо Вам ознайомитися з статтею «Комп'ютер не бачить флешку» , Можливо, ви знайдете для себе в ній багато корисного.

Комп'ютер не бачить жорсткий диск - що робити, якщо жорсткий диск не визначається в Windows 7/10

Жорсткий диск є одним з найважливіших апаратних компонентів комп'ютера, без якого неможливе збереження яких би то ні було даних. Коли користувач включає комп'ютер, насамперед проводиться розпізнавання «заліза» BIOS, в тому числі підключених жорстких дисків, а потім вже визначається завантажувальний запис, після чого управління передається операційній системі. Але буває, що в цьому ланцюжку трапляється збій.

У таких випадках комп'ютер або не бачить жорсткий диск повністю, або він не відображається в Провіднику. Якщо це системний диск, Windows не завантажується, а на екрані висвічується помилка. Найчастіше це «WARNING! HARD DISK NOT FOUND »або« DISK BOOT FALTURE, INSERT DISK AND PRESS ENTER », але можуть бути й інші повідомлення, що вказують на відсутність вінчестера.

HARD DISK NOT FOUND »або« DISK BOOT FALTURE, INSERT DISK AND PRESS ENTER », але можуть бути й інші повідомлення, що вказують на відсутність вінчестера

Причини, за якими жорсткий диск не визначається, можуть носити як апаратний, так і програмний характер, але частіше за все вони пов'язані саме з апаратними неполадками. Що робити, якщо комп'ютер не бачить жорсткий диск? Насамперед необхідно виключити несправності в апаратурі і тільки потім шукати, що не так з програмним забезпеченням.

Жорсткий диск не визначається в BIOS

Вінчестер може бути недоступним у Провіднику або диспетчері пристроїв, але він повинен бути видний в BIOS. Якщо він не визначається в базовій системі вводу / виводу, це може вказувати на проблеми з апаратним забезпеченням. Послідовно перевірте, чи правильно підключено шлейфів, переконайтеся, що вони справні (можна спробувати їх замінити). Особливу увагу зверніть на якість контактів, подивіться, чи немає на них слідів окислення. Несправним може виявитися і сам диск. З'ясувати, чи все з ним в порядку, найпростіше, підключивши його до іншого комп'ютера.

На комп'ютерах з двома фізичними дисками слід звернути увагу на спеціальний роз'єм, розташований на корпусі HDD між роз'ємами живлення і даних. Якщо до нього придивитися, можна побачити чотири пари контактів і особливу перемичку, замикаючу одну з пар. Служить ця перемичка для зміни пріоритету вінчестера. Якщо диск основний, перемичка повинна бути встановлена ​​в положення Master, якщо додатковий, її потрібно встановити в режим Slave. Установка цієї перемички в одне положення на обох носіях напевно призведе до того, що BIOS не зможе правильно їх розпізнати.

Установка цієї перемички в одне положення на обох носіях напевно призведе до того, що BIOS не зможе правильно їх розпізнати

Примітка: перемичка для перемикання між режимами пріоритету присутні не на всіх моделях жорстких дисків.

Все вищесказане здебільшого відноситься до звичайних збірним ПК, а ось з портативними комп'ютерами все трохи складніше. Якщо ноутбук не бачить жорсткий диск, і у вас є підозри, що виною тому апаратні неполадки, можливо, доведеться обмежитися перевіркою контактів диска, відповідних роз'ємів материнської плати і самого диска. Розбирати ноутбук, не володіючи відповідними знаннями та досвідом не рекомендується, в таких випадках пристрій краще віднести в сервісний центр.

Якщо з апаратною частиною все в порядку, перевірте настройки самого BIOS - контролери SATA і IDE повинні бути включені. У різних версіях БІОС назви потрібної вам настройки можуть мати невеликі відмінності, але зазвичай в них завжди згадується слово SATA (ATA) або IDE. Якщо це Ami BIOS, необхідна настройка, швидше за все, буде розташовуватися в розділі Advanced - Onboard Device Configuration. Зайдіть в нього і знайдіть контролер, в назві якого згадується SATA або IDE. Переконайтеся, що він встановлений в положення Enabled.

Переконайтеся, що він встановлений в положення Enabled

У Award BIOS вам потрібно зайти в розділ Integrated Peripherals і переконатися, що параметри On Chip Primary PCI IDE і On Chip Secondary PCI IDE включені (Enabled), а параметр On Chip SATA Mode встановлений в режим Auto.

У Award BIOS вам потрібно зайти в розділ Integrated Peripherals і переконатися, що параметри On Chip Primary PCI IDE і On Chip Secondary PCI IDE включені (Enabled), а параметр On Chip SATA Mode встановлений в режим Auto

В крайньому випадку можна спробувати скинути BIOS до заводських налаштувань. Всього способів скидання шість, але вам будуть доступні тільки два. Ось перший. Повністю відключивши харчування, знайдіть на материнській платі джампер Clear CMOS, переведіть перемичку з контактів 1-2 на 2-3, почекайте секунд 20, а потім поверніть її у вихідне положення.

Повністю відключивши харчування, знайдіть на материнській платі джампер Clear CMOS, переведіть перемичку з контактів 1-2 на 2-3, почекайте секунд 20, а потім поверніть її у вихідне положення

А ось і другий спосіб. Відключивши харчування, знайдіть на материнській платі батарейку CR2032, витягніть її, також почекайте хвилинку і знову вставте. BIOS буде обнулений. Скинути BIOS на ноутбуках можна в розділі Exit - Load Setup Defaults, але це можливо тільки в тому випадку, якщо виробником не встановлена захист паролем, в іншому випадку пристрій доведеться розбирати, щоб можна було витягти батарейку.

Диск визначається в БІОС, але система його не бачить

Дещо по-іншому йдуть справи, коли Windows 7/10 не бачить жорсткий диск, але при цьому він прекрасно визначається BIOS. Якщо це системний диск, Windows, природно, не завантажиться і тут важливо зрозуміти, що саме є причиною неполадки. Це можуть бути проблеми з самим диском, невірні настройками BIOS, а також пошкодження операційної системи. Останнє важливо виключити. Для цього спробуйте отримати доступ до даних вінчестера, завантажившись з LiveCD або флешки.

Якщо у вбудованому файловому менеджері LiveCD диск видно, швидше за все, щось не так із самою операційною системою. В інших випадках в першу чергу зайдіть в BIOS і подивіться, чи правильно у вас виставлені пріоритети завантаження. До речі, помилка Operating System not found може вказувати як раз на збився пріоритет. У Ami BIOS зробити це можна на вкладці Boot - Boot Device Priority, а в Award BIOS - в розділі Advanced BIOS Features - First Boot Device.

У Ami BIOS зробити це можна на вкладці Boot - Boot Device Priority, а в Award BIOS - в розділі Advanced BIOS Features - First Boot Device

Також в адвардовском БІОС потрібно переконатися, що в розділі Standard CMOS Features режим для вінчестера встановлений Auto.

Все вищесказане справедливо по відношенню до додаткових (друге) дисків. Якщо з настройками БІОС все в порядку, але комп'ютер не бачить другий жорсткий диск, перевірте наступні моменти:

- Відкривши через меню Пуск утиліту "Керування дисками", знайдіть в списку свій диск і переконайтеся, що він ініціалізованим першим. Якщо немає, клікніть по ньому правою кнопкою миші, виконайте ініціалізацію, а потім створіть на диску новий том.

Якщо немає, клікніть по ньому правою кнопкою миші, виконайте ініціалізацію, а потім створіть на диску новий том

- Дисковий простір не розподілено. Знову ж створіть новий том.

- Диску не надана буква. Дайте йому вільну букву, інакше в Провіднику він відображатися не буде.

- Файлова система носія визначається як RAW. Відформатуйте диск або виконайте відновлення файлової системи командою chkdsk [буква диска]: / f. Як варіант, для цього можна скористатися спеціальними утилітами начебто TestDisk.

Як варіант, для цього можна скористатися спеціальними утилітами начебто TestDisk

- Пошкоджені або не встановлені драйвера диска. Відкрийте Диспетчер пристроїв, знайдіть в розділі "Дискові пристрої" ваш другий накопичувач і подивіться, чи не відзначений він жовтим знаком. Якщо відзначений, то це може вказувати на відсутність необхідних драйверів. Скачайте драйвера з офіційного сайту виробника диска і встановіть їх.

На окрему увагу заслуговує випадок, коли комп'ютер не бачить жорсткий диск при установці Windows 7/10. Проблема ця досить поширена на ноутбуках з Кешуються SSD, SATA-дисками і масивами RAID. Основна її причина - відсутність специфічних драйверів, що дозволяють працювати з подібними конфігураціями. Це не біда, скачати драйвера можна з офіційного сайту виробника вашої моделі ноутбука або материнської плати. Імена таких драйверів зазвичай містять слова «SATA», «Intel RST» або «RAID».

Скопіюйте драйвер на флешку, з якої ви встановлюєте Windows і завантажити з неї. Коли з'явиться порожнє вікно вибору розділу для установки системи, натисніть «Завантаження», вкажіть шлях до скопійованого драйверу і виконайте його установку.

Коли з'явиться порожнє вікно вибору розділу для установки системи, натисніть «Завантаження», вкажіть шлях до скопійованого драйверу і виконайте його установку

Якщо установка системи виробляється з оптичного диска, файл драйвера також копіюється на флешку, підключити яку до ноутбука / комп'ютера необхідно ще до його включення, інакше переносний носій друку не буде розпізнано. Після інсталяції драйвера диск повинен відобразитися у вікні майстра установки.

Комп'ютер не бачить зовнішній жорсткий диск, підключений по USB

А що робити, якщо комп'ютер не бачить жорсткий диск, підключений через USB? Практично все те ж саме, про що було сказано вище. Різниця лише в тому, що в BIOS ми перевіряємо чи включені USB-контролери. У Award BIOS це USB EHCI controller, USB EHCI controller, USB Keyboard Support, USB Mouse Support і Legacy USB storage detect, в AMI настройки пристроїв USB зазвичай розташовуються в розділі Advanced - USB configuration або Advanced - Peripherals.

Зовнішній жорсткий диск може бути не видно також з причини неполадок з портами USB . Справність їх також необхідно перевірити.

Брак харчування - ще одна причина, по якій зовнішній накопичувач може не розпізнаватися системою. Не використовуйте по можливості подовжувачі, саме ж підключення необхідно проводити через порт на задній панелі. Якщо є така можливість, користуйтеся при підключенні дисків автономним джерелом живлення, це підвищить стабільність роботи накопичувача. І останнє. Зовнішній диск може не розпізнаватися Windows з тих же причин, за якими система не бачить флешки та інші підключаються по USB-пристрої. Пропонуємо Вам ознайомитися з статтею «Комп'ютер не бачить флешку» , Можливо, ви знайдете для себе в ній багато корисного.

Комп'ютер не бачить жорсткий диск - що робити, якщо жорсткий диск не визначається в Windows 7/10

Жорсткий диск є одним з найважливіших апаратних компонентів комп'ютера, без якого неможливе збереження яких би то ні було даних. Коли користувач включає комп'ютер, насамперед проводиться розпізнавання «заліза» BIOS, в тому числі підключених жорстких дисків, а потім вже визначається завантажувальний запис, після чого управління передається операційній системі. Але буває, що в цьому ланцюжку трапляється збій.

У таких випадках комп'ютер або не бачить жорсткий диск повністю, або він не відображається в Провіднику. Якщо це системний диск, Windows не завантажується, а на екрані висвічується помилка. Найчастіше це «WARNING! HARD DISK NOT FOUND »або« DISK BOOT FALTURE, INSERT DISK AND PRESS ENTER », але можуть бути й інші повідомлення, що вказують на відсутність вінчестера.

HARD DISK NOT FOUND »або« DISK BOOT FALTURE, INSERT DISK AND PRESS ENTER », але можуть бути й інші повідомлення, що вказують на відсутність вінчестера

Причини, за якими жорсткий диск не визначається, можуть носити як апаратний, так і програмний характер, але частіше за все вони пов'язані саме з апаратними неполадками. Що робити, якщо комп'ютер не бачить жорсткий диск? Насамперед необхідно виключити несправності в апаратурі і тільки потім шукати, що не так з програмним забезпеченням.

Жорсткий диск не визначається в BIOS

Вінчестер може бути недоступним у Провіднику або диспетчері пристроїв, але він повинен бути видний в BIOS. Якщо він не визначається в базовій системі вводу / виводу, це може вказувати на проблеми з апаратним забезпеченням. Послідовно перевірте, чи правильно підключено шлейфів, переконайтеся, що вони справні (можна спробувати їх замінити). Особливу увагу зверніть на якість контактів, подивіться, чи немає на них слідів окислення. Несправним може виявитися і сам диск. З'ясувати, чи все з ним в порядку, найпростіше, підключивши його до іншого комп'ютера.

На комп'ютерах з двома фізичними дисками слід звернути увагу на спеціальний роз'єм, розташований на корпусі HDD між роз'ємами живлення і даних. Якщо до нього придивитися, можна побачити чотири пари контактів і особливу перемичку, замикаючу одну з пар. Служить ця перемичка для зміни пріоритету вінчестера. Якщо диск основний, перемичка повинна бути встановлена ​​в положення Master, якщо додатковий, її потрібно встановити в режим Slave. Установка цієї перемички в одне положення на обох носіях напевно призведе до того, що BIOS не зможе правильно їх розпізнати.

Установка цієї перемички в одне положення на обох носіях напевно призведе до того, що BIOS не зможе правильно їх розпізнати

Примітка: перемичка для перемикання між режимами пріоритету присутні не на всіх моделях жорстких дисків.

Все вищесказане здебільшого відноситься до звичайних збірним ПК, а ось з портативними комп'ютерами все трохи складніше. Якщо ноутбук не бачить жорсткий диск, і у вас є підозри, що виною тому апаратні неполадки, можливо, доведеться обмежитися перевіркою контактів диска, відповідних роз'ємів материнської плати і самого диска. Розбирати ноутбук, не володіючи відповідними знаннями та досвідом не рекомендується, в таких випадках пристрій краще віднести в сервісний центр.

Якщо з апаратною частиною все в порядку, перевірте настройки самого BIOS - контролери SATA і IDE повинні бути включені. У різних версіях БІОС назви потрібної вам настройки можуть мати невеликі відмінності, але зазвичай в них завжди згадується слово SATA (ATA) або IDE. Якщо це Ami BIOS, необхідна настройка, швидше за все, буде розташовуватися в розділі Advanced - Onboard Device Configuration. Зайдіть в нього і знайдіть контролер, в назві якого згадується SATA або IDE. Переконайтеся, що він встановлений в положення Enabled.

Переконайтеся, що він встановлений в положення Enabled

У Award BIOS вам потрібно зайти в розділ Integrated Peripherals і переконатися, що параметри On Chip Primary PCI IDE і On Chip Secondary PCI IDE включені (Enabled), а параметр On Chip SATA Mode встановлений в режим Auto.

У Award BIOS вам потрібно зайти в розділ Integrated Peripherals і переконатися, що параметри On Chip Primary PCI IDE і On Chip Secondary PCI IDE включені (Enabled), а параметр On Chip SATA Mode встановлений в режим Auto

В крайньому випадку можна спробувати скинути BIOS до заводських налаштувань. Всього способів скидання шість, але вам будуть доступні тільки два. Ось перший. Повністю відключивши харчування, знайдіть на материнській платі джампер Clear CMOS, переведіть перемичку з контактів 1-2 на 2-3, почекайте секунд 20, а потім поверніть її у вихідне положення.

Повністю відключивши харчування, знайдіть на материнській платі джампер Clear CMOS, переведіть перемичку з контактів 1-2 на 2-3, почекайте секунд 20, а потім поверніть її у вихідне положення

А ось і другий спосіб. Відключивши харчування, знайдіть на материнській платі батарейку CR2032, витягніть її, також почекайте хвилинку і знову вставте. BIOS буде обнулений. Скинути BIOS на ноутбуках можна в розділі Exit - Load Setup Defaults, але це можливо тільки в тому випадку, якщо виробником не встановлена захист паролем, в іншому випадку пристрій доведеться розбирати, щоб можна було витягти батарейку.

Диск визначається в БІОС, але система його не бачить

Дещо по-іншому йдуть справи, коли Windows 7/10 не бачить жорсткий диск, але при цьому він прекрасно визначається BIOS. Якщо це системний диск, Windows, природно, не завантажиться і тут важливо зрозуміти, що саме є причиною неполадки. Це можуть бути проблеми з самим диском, невірні настройками BIOS, а також пошкодження операційної системи. Останнє важливо виключити. Для цього спробуйте отримати доступ до даних вінчестера, завантажившись з LiveCD або флешки.

Якщо у вбудованому файловому менеджері LiveCD диск видно, швидше за все, щось не так із самою операційною системою. В інших випадках в першу чергу зайдіть в BIOS і подивіться, чи правильно у вас виставлені пріоритети завантаження. До речі, помилка Operating System not found може вказувати як раз на збився пріоритет. У Ami BIOS зробити це можна на вкладці Boot - Boot Device Priority, а в Award BIOS - в розділі Advanced BIOS Features - First Boot Device.

У Ami BIOS зробити це можна на вкладці Boot - Boot Device Priority, а в Award BIOS - в розділі Advanced BIOS Features - First Boot Device

Також в адвардовском БІОС потрібно переконатися, що в розділі Standard CMOS Features режим для вінчестера встановлений Auto.

Все вищесказане справедливо по відношенню до додаткових (друге) дисків. Якщо з настройками БІОС все в порядку, але комп'ютер не бачить другий жорсткий диск, перевірте наступні моменти:

- Відкривши через меню Пуск утиліту "Керування дисками", знайдіть в списку свій диск і переконайтеся, що він ініціалізованим першим. Якщо немає, клікніть по ньому правою кнопкою миші, виконайте ініціалізацію, а потім створіть на диску новий том.

Якщо немає, клікніть по ньому правою кнопкою миші, виконайте ініціалізацію, а потім створіть на диску новий том

- Дисковий простір не розподілено. Знову ж створіть новий том.

- Диску не надана буква. Дайте йому вільну букву, інакше в Провіднику він відображатися не буде.

- Файлова система носія визначається як RAW. Відформатуйте диск або виконайте відновлення файлової системи командою chkdsk [буква диска]: / f. Як варіант, для цього можна скористатися спеціальними утилітами начебто TestDisk.

Як варіант, для цього можна скористатися спеціальними утилітами начебто TestDisk

- Пошкоджені або не встановлені драйвера диска. Відкрийте Диспетчер пристроїв, знайдіть в розділі "Дискові пристрої" ваш другий накопичувач і подивіться, чи не відзначений він жовтим знаком. Якщо відзначений, то це може вказувати на відсутність необхідних драйверів. Скачайте драйвера з офіційного сайту виробника диска і встановіть їх.

На окрему увагу заслуговує випадок, коли комп'ютер не бачить жорсткий диск при установці Windows 7/10. Проблема ця досить поширена на ноутбуках з Кешуються SSD, SATA-дисками і масивами RAID. Основна її причина - відсутність специфічних драйверів, що дозволяють працювати з подібними конфігураціями. Це не біда, скачати драйвера можна з офіційного сайту виробника вашої моделі ноутбука або материнської плати. Імена таких драйверів зазвичай містять слова «SATA», «Intel RST» або «RAID».

Скопіюйте драйвер на флешку, з якої ви встановлюєте Windows і завантажити з неї. Коли з'явиться порожнє вікно вибору розділу для установки системи, натисніть «Завантаження», вкажіть шлях до скопійованого драйверу і виконайте його установку.

Коли з'явиться порожнє вікно вибору розділу для установки системи, натисніть «Завантаження», вкажіть шлях до скопійованого драйверу і виконайте його установку

Якщо установка системи виробляється з оптичного диска, файл драйвера також копіюється на флешку, підключити яку до ноутбука / комп'ютера необхідно ще до його включення, інакше переносний носій друку не буде розпізнано. Після інсталяції драйвера диск повинен відобразитися у вікні майстра установки.

Комп'ютер не бачить зовнішній жорсткий диск, підключений по USB

А що робити, якщо комп'ютер не бачить жорсткий диск, підключений через USB? Практично все те ж саме, про що було сказано вище. Різниця лише в тому, що в BIOS ми перевіряємо чи включені USB-контролери. У Award BIOS це USB EHCI controller, USB EHCI controller, USB Keyboard Support, USB Mouse Support і Legacy USB storage detect, в AMI настройки пристроїв USB зазвичай розташовуються в розділі Advanced - USB configuration або Advanced - Peripherals.

Зовнішній жорсткий диск може бути не видно також з причини неполадок з портами USB . Справність їх також необхідно перевірити.

Брак харчування - ще одна причина, по якій зовнішній накопичувач може не розпізнаватися системою. Не використовуйте по можливості подовжувачі, саме ж підключення необхідно проводити через порт на задній панелі. Якщо є така можливість, користуйтеся при підключенні дисків автономним джерелом живлення, це підвищить стабільність роботи накопичувача. І останнє. Зовнішній диск може не розпізнаватися Windows з тих же причин, за якими система не бачить флешки та інші підключаються по USB-пристрої. Пропонуємо Вам ознайомитися з статтею «Комп'ютер не бачить флешку» , Можливо, ви знайдете для себе в ній багато корисного.

Що робити, якщо комп'ютер не бачить жорсткий диск?
Що робити, якщо комп'ютер не бачить жорсткий диск?
Що робити, якщо комп'ютер не бачить жорсткий диск?


Новости
  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью