<
 • Главная
Статьи

Порівняння Fat32, NTFS, exFAT на флешках і зовнішніх жорстких дисках

 1. FAT32
 2. NTFS
 3. Як перетворити FAT32 в NTFS без втрати даних
 4. exFAT
 5. загальні рекомендації
 6. Отримуйте анонси нових статей прямо на пошту

В даній статті піде мова про використання різних файлових систем на зовнішніх носіях даних: флешках, картках пам'яті, зовнішніх жорстких дисках і т В даній статті піде мова про використання різних файлових систем на зовнішніх носіях даних: флешках, картках пам'яті, зовнішніх жорстких дисках і т. Д. Отже, на сьогоднішній день для накопичувачів використовуються наступні файлові системи:

Пройдемося детально по кожній з них і розглянемо переваги, недоліки і особливості використання на різних пристроях.

FAT32

Файлова система, створена компанією Microsoft на заміну вмираючої FAT16. На даний момент найпоширеніша система. Б про більша частина карток пам'яті і флешок поставляється в FAT32. Крім того, у разі форматування носія в побутовому влаштуванні, наприклад фотоапараті, він буде працювати саме в цій файлової системи. У цьому полягає головний плюс - сумісність. Вставивши такий накопичувач у побутовій ДВД-плеєр, медіапрогравач або принтер, ви будете впевнені, що всі файли доступні і можуть нормально прочитав. На цьому плюси закінчуються.

Найголовнішим недоліком даної системи є обмеження на розмір файлу в 4 Гб. Тому записати великий файл (наприклад, резервну копію системного диска або переписане з камери відео) не вийде - система видасть помилку "Недостатньо дискового простору", хоча місця ще повно. Крім того, в Windows є обмеження на розмір розділу в 32 Гбайт. Обійти останнє обмеження можна скачавши утиліту HP USB Disk Storage Format Tool , Яка дозволить відформатувати в FAT32 хоч зовнішній жорсткий диск.

Втім, якщо у вас немає потреби записувати і переносити такі великі файли, а також якщо у вас невеликий розмір носія: 4, 8 або навіть 16 Гбайт, можете не роздумуючи форматувати в FAT32.
До речі, компанія Transcend , Що випускає мобільні носії даних, свої зовнішні жорсткі диски форматує саме в FAT32.

NTFS

Сучасна надійна файлова система, що бере початок з Windows NT.
У стаціонарних комп'ютерах і ноутбуках замінила FAT32. Перевірте, якщо у вас все ще встановлена FAT32 (клацніть правою кнопкою по диску в Моєму комп'ютері і виберіть пункт Властивості), настійно рекомендую замінити її на NTFS.

Як перетворити FAT32 в NTFS без втрати даних

Зробити це можна в такий спосіб. У командному рядку (Пуск-Виконати) наберіть

convert e: / fs: ntfs

Замість e: можна підставити необхідний диск. Це дозволить змінити файлову систему на NTFS без втрати даних.

Однак на флешках і зовнішніх жорстких дисках NTFS працює дещо своєрідно. При копіюванні на такий накопичувач Windows включає механізм кешування, коли файли копіюються спочатку в спеціальну пам'ять (так званий кеш), а потім на кінцевий носій. У стаціонарних жорстких дисках це дозволяє отримати виграш в швидкості копіювання і згладити затримки. У мобільних пристроях це буде виглядати наступним чином. Спочатку швидкість копіювання буде дуже високою і може досягати 100 Мбайт / с (теоретично дорівнює швидкості читання жорсткого диска, з якого ви копіюєте), потім, коли пам'ять кеша закінчиться, швидкість впаде до критично малу величину.

Більш того, перед тим як перейти до копіювання наступного файлу система повинна дописати поточний з кешу. Тому може здатися, що копіювання зависло на 99 відсотках, хоча індикатор жорсткого диска буде показувати активність. Якщо порівняти швидкість копіювання з кешем і без нього, то виявиться, що вона майже ідентична. Тобто при використанні NTFS ми майже нічого не втрачаємо, крім невірної швидкості копіювання та інформації про час його закінчення. Хоча деяким така «інформативність» може попсувати нерви.

З іншого боку NTFS вкрай надійна файлова система, що витримує не один раптовий ресет. Така надійність забезпечується журналированием. Це призведе до того, що система буде частіше звертатися до певних областях накопичувача. Для флешок і карт пам'яті такий підхід є критичним. Вони будуть зношуватися швидше.

exFAT

Нова файлова система від Microsoft. Призначена в першу чергу для флеш-накопичувачів. Перебільшуючи, можна сказати, що це FAT32 зі знятими обмеженнями. Розміри файлів і розділів можуть досягати космічних величин, та й кількість файлів в одній папці тепер не обмежена. На мою думку, ідеально підходить для флешок і карт пам'яті.

Але і у цій системи є недолік. Її не підтримують багато побутові пристрої, а комп'ютери з Windows XP такий носій теж не побачать. Однак компанія Microsoft випустила патч KB955704 , Що дозволяє використовувати exFAT в Windows XP. Windows Vista і Windows 7 дружать з даною системою без жодних додаткових маніпуляцій.

Але якщо ви часто використовуєте флеш-накопичувач на різних комп'ютерах, що використовують Windows XP, то доведеться тягати додаткову флешку з драйверами. Це вже просто смішно.

А от у випадку, якщо у вас тільки комп'ютери з Windows 7 або ви носите флешку / диск всього в 2-3 місця, де є можливість поставити вищевказане оновлення, то exFAT підійде ідеально.

загальні рекомендації

На закінчення приведу декілька загальних рекомендацій щодо вибору найбільш підходящої файлової системи. Якщо у вас флеш-накопичувач невеликого обсягу, форматуйте його в FAT32. Флешки великого обсягу форматуйте exFAT, так як «стрибки швидкості» на них будуть особливо помітні. Зовнішні жорсткі диски зазвичай мають великий обсяг і високу продуктивність (особливо ті, які мають роз'ємами USB 3.0), тому їх краще форматувати в NTFS.

Отримуйте анонси нових статей прямо на пошту


Схожі матеріали:Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью