<
 • Главная
Статьи

Що таке HDD, жорсткий диск і вінчестер

 1. Для чого потрібен HDD і його функціонал
 2. Поширені назви жорсткого диска, звідки з'явилася назва «Вінчестер»
 3. Основні моменти в роботі HMDD
 4. Так само до важливої ​​внутрішньої складової жорсткого диска відносяться:
 5. Зовнішній і гібридний жорсткий диск
 6. Основні особливості жорстких дисків
 7. 1. Обсяг HDD і швидкість обертання шпинделя
 8. 2. Рамер кеш-пам'яті HDD
 9. 3. Популярний HDD інтерфейси підключення
 10. До іншим інтерфейсів підключення HDD відносяться:
 11. 4. Найбільш популярні форм-фактори жорстких дисків
 12. RAID - це дисковий масив жорсткого диска

Що таке HDD, жорсткий диск і вінчестер - ці слова є різними широко поширеними термінами одного і того ж пристрою, що входить до складу комп'ютера. У зв'язку з необхідністю зберігання інформації на комп'ютері з'явилися пристрої, зберігачі інформації як жорсткий диск і стали невід'ємною частиною персонального комп'ютера.

У зв'язку з необхідністю зберігання інформації на комп'ютері з'явилися пристрої, зберігачі інформації як жорсткий диск і стали невід'ємною частиною персонального комп'ютера

Раніше на перших обчислювальних машинах інформація зберігалася на перфострічках - це картонна папір з пробитими дірками, наступним кроком людини в розвиток комп'ютера з'явилася магнітний запис, принцип роботи якої збережений в нинішніх жорстких дисках. На відміну від сьогоднішніх терабайтних HDD, інформація для збереження поміщається на них налічувала десятки кілобайт, це нікчемні розміри в порівнянні з сьогоднішньою інформацією.

Для чого потрібен HDD і його функціонал

Жорсткий диск - це постійний запам'ятовуючий пристрій комп'ютера, тобто, його основна функція - довготривале зберігання даних. HDD на відміну від оперативної пам'яті не рахується енергозалежною пам'яттю, тобто, після відключення живлення від комп'ютера, а потім як наслідок і від жорсткого диска, вся інформація, раніше збережена на цьому накопичувачі, обов'язково збережеться. Виходить, що жорсткий диск служить найкращим місцем на комп'ютері для зберігання особистої інформації: файли , Фотографії, документи та відеозаписи, явно будуть довго зберігатися саме на ньому, а збережену інформацію можна буде використовувати і в подальшому в своїх потребах.

Операційна система , Найчастіше це саме Windows , Теж встановлюється в розділ жорсткого диска.

Сама інформація, збережена на комп'ютерному жорсткому диску зовсім не обов'язково повинна зберігатися на ньому вічно, а навіть навпаки, у міру її непотрібності, HDD потрібно від неї очищати, шляхом її видалення.

Поширені назви жорсткого диска, звідки з'явилася назва «Вінчестер»

Відповідь на питання що таке HDD можна сформулювати як накопичувач на жорстких магнітних дисках, мабуть, сама профільна формулювання, але також цей накопичувач правильно називати: HMDD (hard magnetic disk drive від англ.), Жорсткий диск, вінчестер і різними похідними.

 1. HDD або HMDD - тут все просто, переклад з англійської мови - накопичувач на жорстких магнітних дисках.
 2. Ж yoсткій диск і чому не м'який, все просто всередині жорсткого диска є пластини, вони тверді, приблизно в один час з ним з'явилися дискети, у цього носія інформації, складником були гнучкі (м'які) магнітні диски - флоппі. Тому сміх, викликаний через фразу: чому жорсткий диск не м'який абсолютно не обгрунтований, хіба тільки у незнаючого людини.
 3. Сама назва вінчестер ближче вже до професійного сленгу, поява даного назви напевно, невідомо, але існує найбільш популярна трактування, яку розглянемо нижче.

Знову для розуміння появи іншого імені жорсткого диска як комп'ютерного вінчестера, потрібно звернутися до історії. Вінчестери раніше мали трохи більший розмір ніж в наш час. У 1973 році вив випущена моделлю HDD 3340, що сам диск ж для стислості позначався інженерами, які розробили його "30-30", що позначало 2 модуля по 30 мегабайт, що дало привід знайти співвідношення з американської гвинтівкою Winchester, у якій патрони мали співзвучне назву 30- 30 Winchester, звідси і його назва - вінчестер.

Основні моменти в роботі HMDD

Основні моменти в роботі HMDD

HDD - це пристрій зберігання інформації за принципом магнітного запису. Інформація записується на пластини, покриті феррімагнітном матеріалом, які розташовані на одній осі. Пластини називають магнітними дисками, а в самому вінчестері можуть використовуватися кілька магнітних пластин.

Запис рівно так само, як і читання здійснюється за допомогою частин рухомий голівки, що зчитує. Хорошим і наочним прикладом роботи HDD буде порівняння з роботою грамофона і його пластинками, але на відміну від його голки, яка стикається з грамплатівки, головка жорсткого диска робить свою роботу на відстань. Саме відстань дуже мало, що крізь повітряний зазор можуть пройти частинки пилу або навіть тютюнового диму.

На думку експертів, в прокурених і запилених приміщення жорсткі диски виходять з ладу набагато частіше.

Головка ширяє під час роботи, а точніше її частини для запису і зчитування даних, але під час відключення вона повертаються до місця закінчення роботи і її ж почала, паркувальної зони.

Так само до важливої ​​внутрішньої складової жорсткого диска відносяться:

Двигуни, призначені для обертання магнітних пластин HDD і блок керуючої електроніки - керівний усіма процесами.

Для зберігання інформації HDD форматують, тобто він розбитий на рівні доріжки, які розбиваються на сектори свою чергу утворюють кластери.

Необхідно знати, що сам жорсткий диск не герметичний, а герметичний його гермоблок, розтин якого неодмінно призведе до непрацездатності всього жорсткого диска.

Зовнішній і гібридний жорсткий диск

Зовнішній і гібридний жорсткий диск

Зовнішні HDD ще називають переносними, самі по собі такі носії інформації є звичайними жорсткими дисками, але в їх основі лежить низьке електроспоживання, адже вони підключаються до інтерфейсів USB і IEEE 1394, а їх розміри повинні бути меншими, це: 1.8 і 2.5 дюйма. Такі переносні пристрої найчастіше мають ударозахисний корпус і виконують роль мобільних пристроїв зберігання даних. Як же це зручно, коли необхідності взяти всю потрібну інформацію з собою.

До гібридним HDD відносяться ті накопичувачі до складу якої входить флеш пам'ять. Такі жорсткі диски можна назвати більш швидкими в обміні даних: під час запису і читання інформації.

Основні особливості жорстких дисків

Існує досить багато особливостей HDD, але для вибору або роботи необхідні лише деякі:

1. Обсяг HDD і швидкість обертання шпинделя

Розмір пам'яті жорсткого диска - зі збільшенням обсягів інформації, потрібно місце для її зберігання, тому розмір вважається однією з найважливіших основоположних HDD. Необхідно розуміти, що виробники жорстких дисків трохи не чесні до покупців, округляючи значення розміру пам'яті: 1 кілобайт дорівнює 1000 байт, хоча насправді 1024 байти, тому заявлений розмір пам'яті відрізняється від того, який є насправді.

Швидкість обміну даними залежить від обертання шпинделя, на якому кріпляться магнітні пластини з даними, прийнято вважати обороти обертання в хвилину:

5400 оборотів в хвилину - жорсткі диски з такими оборотами обертання використовуються найчастіше в деяких моноблоках і ноутбуках , Низька швидкість обертання обумовлює велику ймовірність безвідмовної роботи і більш низькі енерговитрати, знижені шумовиделеніе і тепловиділення.

7200 оборотів в хвилину - найбільша кількість комп'ютерних систем обладнані саме HDD з такою швидкістю обертання шпинделя, більш продуктивні ніж вінчестери з більш низькою швидкістю обертання шпинделя. Так як ПК мають постійне джерело харчування на відміну від ноутбуків, енергоспоживання не є головною характеристикою при виборі, але їх продуктивність буде вище при великих оборотах обертання все того ж шпинделя. Такі носії інформації є оптимальними для більшості комп'ютерів.

10000 і 15000 оборотів в хвилину - такі вінчестери мають найбільшу продуктивність, але їх надійність ставиться під сумнів, адже такі великі обороти обертання обумовлюють зайвий нагрів пластин, механічний знос, підвищене енергоспоживання і рівень шуму швидше за все буде вище.
Існують і інші швидкості обертання, але вони не настільки популярні ніж описані вище або вже зовсім не використовуються в сучасних комп'ютерних системах.

2. Рамер кеш-пам'яті HDD

Кеш-пам'ять (cache memory англ.) Працює за принципом оперативної пам'яті (буфера пам'яті), використовується для зберігання часто використовуваних даних і зберігання інформації яка поки ще не передана жорсткого диска, але ось-ось буде на ньому.

У сучасних вінчестерах кеш-пам'ять має розмір 8, 16, 32 і 64 мегабайта, що обумовлює продуктивність жорсткого диска, хоча не завжди використовується повною мірою, тому кеш-пам'ять може бути 16 мегабайт, а в роботі різниці від пам'яті 32 мегабайта можна зовсім і не помітити.

3. Популярний HDD інтерфейси підключення

Інтерфейс необхідний для забезпечення взаємодії HDD і системної плати ПК.

ATA / PATA (IDE) - цей паралельний інтерфейс служить не тільки для підключення жорстких дисків, але і пристроїв для читання дисків - оптичних приводів . Ultra ATA є найбільш просунутим представником стандарту і має можливу швидкість використання даних інформації до 133 мегабайт в секунду. Зазначений спосіб передачі даних вважається сильно застарілим і в сьогоднішні дні використовуються в застарілих комп'ютерах, на сучасних системних платах роз'єму IDE уже знайти не вийде.

Зазначений спосіб передачі даних вважається сильно застарілим і в сьогоднішні дні використовуються в застарілих комп'ютерах, на сучасних системних платах роз'єму IDE уже знайти не вийде

SATA (Serial ATA) - вдає із себе послідовний інтерфейс, який став гарною заміною для застарілого PATA і на відміну від нього є можливість для підключення тільки одного пристрою, але на бюджетних системних платах, є кілька роз'ємів для підключення. Стандарт поділяється на ревізії, що мають різні швидкості передачі / обміну даних:

Стандарт поділяється на ревізії, що мають різні швидкості передачі / обміну даних:

 • SATA має швидкість обміну даних можливу до 150 Мб / с. (1.2 Гбіт / с);
 • SATA rev. 2.0 - у цій ревізії швидкість обміну даними в порівняння з першим SATA інтерфейсом виросла в 2 рази до 300 МБ / с (2,4 Гбіт / с);
 • SATA rev. 3.0 - обмін даних у ревізії став ще вище до 6 Гбіт / с (600 МБ / с).

Всі вищеописані інтерфейси підключення сімейства SATA взаємозамінні, але підключивши, наприклад, жорсткий диск з інтерфейсом SATA 2 в роз'єм материнської плати SATA, обмін даних з жорстким диском буде проходить на основі найстаршій ревізії, в даному случає SATA ревізії 1.0.

USB ( Universal Serial Bus ) - цей інтерфейс і служить він для обміну / передачі даних з різних підключаються до комп'ютера пристроїв, в тому числі і переносних жорстких дисків. На відміну від роботи жорсткого диска в інших інтерфейсах, даний, підтримує вилучення пристрою під час роботи ПК, виключаючи можливість втрати вже збереженої інформації. У USB rev 3.0 швидкість обміну даних зросла до 380 Мб / с, а це 4,8 Гбіт / с.

До іншим інтерфейсів підключення HDD відносяться:

SCSI - стандарт має, а можливо і ще має застосування в серверних версія обчислювальних пристроїв.

SAS - стандарт є заміною SCSI і має відповідність стандарту SATA, але тут важливо розуміти, що підключити вінчестер SATA інтерфейсу можна нього, але ніяк не навпаки.

IEEE 1394 (FireWire) - використовується для підключення різних пристроїв мультимедіа і як правило рідше для переносних жорстких дисків.

Також існують такий стандарт як Thunderbolt - можливість обміну даних доступна до 10 Гбіт / с, так само можливо одноразове з'єднання з безліччю пристроїв, за підтримки різних протоколів і гаряче відключення.

4. Найбільш популярні форм-фактори жорстких дисків

Найбільш популярні форм-фактори жорстких дисків

Технології постійно вдосконалюються, то ж відбувається і з жорсткими дисками, і на момент публікації статті широке застосування мали жорсткі диски з форм-факторами (габаритами) 2.5 і 3.5 дюйма. Фактором для застосування є місце їх установки, в ноутбуці встановлюються більш менші за габаритами HDD, а в домашньому комп'ютері, де розміри не обмежуються корпусом і енергоспоживанням 3.5 дюйма.

Так само існують і інші розміри вінчестерів, але вони мулу вже застаріли, такі як 5.25 і 8 дюймів або ще не набули широкого застосування. Для зовнішніх жорстких дисків підійде краще саме HDD з розміром корпусу 2.5 або 1.8 дюйма, менш енерготребовательни і більш компактні.

До особливостей HDD також відносяться: час напрацювання на відмову, ударостійкість і рівень шуму.

RAID - це дисковий масив жорсткого диска

Встановивши в комп'ютер 2, 4 - кілька HDD, працювати вони будуть незалежно один від одного, але якщо скористатися можливостями RAID, можна забезпечити або більш високу швидкість обміну даних або ж більш високу надійність зберігання інформації, а також існує можливість об'єднати ці переваги.

 1. RAID 0 - дисковий масив, службовець для збільшення швидкості читання і запису, дозволяє об'єднати в собі до чотирьох жорстких дисків, які будуть одним цілим простором, сама інформація розбивається на частини і записується на різні вінчестери практично одночасно, тому при виході з ладу хоча б одного HDD, інформація може пропасти назавжди. Даний недолік компенсується високою швидкістю обміну даних.
 2. RAID 1 - дзеркальний дисковий масив, орієнтований на високу надійність зберігання даних, важливо, щоб пари вінчестерів були ідентичні, втім, як і при RAID 0, адже після запису інформації на одному диску, вона дублюється і на інших. Тут вже поломка якого-небудь одного жорсткого диска не зможе вплинути на втрату важливої ​​інформації.
 3. Обидва масиву використовуються зазвичай у великих організаціях, в яких важливі швидкість і висока надійність, але найкращим варіантом буде RAID 0 + RAID 1, відповідний як для дублювання інформації, так і розподілу її по пам'яті інформаційних носіїв. Для такого масиву потрібно не менше двох пар ідентичних жорстких дисків, і додаткове охолодження, що ще більш збільшить рівень шуму.

Що таке HDD - в матеріалі статті описано досить чітке поняття цього терміна, основи роботи і його пристрій. Жорсткий диск з кожним роком модернізується і вдосконалюється: збільшуються розміри пам'яті, знижується енергоспоживання і швидкість обміну даними так само збільшується, а хорошим прикладом служить гібридний вінчестер. Альтернативним варіантом для зберігання інформації на комп'ютері є твердотільний накопичувач , Який можна встановити на один комп'ютер разом з жорстким диском забезпечивши переваги SSD і HDD .Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью