<
 • Главная
Статьи

У чому відмінність "білого" і "сірого" IP-адреси?

 1. Публічні "білі" IP-адреси
 2. Приватні "сірі" IP-адреси
 3. Як перевірити, чи є мій IP-адреса "білим"?

Всі IP-адреси протоколу IPv4 діляться на публічні / глобальні / зовнішні (їх називають "білі") - вони використовуються в мережі Інтернет, і приватні / локальні / внутрішні (їх називають "сірі") - використовуються в локальній мережі.

Публічні "білі" IP-адреси

В мережі Інтернет використовуються саме публічні глобальні адреси. Публічним IP-адресою називається IP-адреса, що використовується для виходу в Інтернет. Публічні (глобальні) IP-адреси маршрутизируются в Інтернеті, на відміну від приватних адрес.
Наявність публічного IP-адреси на вашому роутере або комп'ютері дозволить організувати власний сервер (VPN, FTP, WEB та ін.), Віддалений доступ до комп'ютера, камерам відеоспостереження, і отримати до них доступ з будь-якої точки глобальної мережі.
З "білим" IP-адресою можна організувати будь-який власний домашній сервер для публікації його в мережі Інтернет: веб (HTTP), VPN (PPTP / IPSec / OpenVPN), медіа (аудіо / відео), FTP, мережевий накопичувач NAS, ігровий сервер і т.д.

TIP: Примітка: Всі публічні сервери і сайти в мережі Інтернет використовують "білі" IP-адреси (наприклад, сайт google.com - 172.217.22.14, DNS-сервер Google - 8.8.8.8, сайт yandex.ru - 213.180.204.11, DNS сервер яндекс.dns - 77.88.8.8).
Всі публічні IP-адреси в мережі Інтернет унікальні і не можуть повторюватися.

Для домашніх користувачів провайдер може надавати лише один або кілька публічних IP-адрес (як правило, це платна послуга).

Маршрутизатор (роутер, інтернет-центр) дозволяє пристроям домашньої мережі використовувати для виходу в Інтернет один публічний IP-адресу, встановлений на WAN-інтерфейсі пристрою, через який здійснюється підключення до Інтернету. Саме цей зовнішній публічний IP-адреса може бути використаний для доступу з Інтернету до комп'ютера домашньої мережі, але для цього необхідно використовувати кидок портів на роутері (приклад наведено в статті: «Переадресація портів» ).

У зв'язку з тим що "білих" IP-адрес існує обмежена кількість, а зростання числа користувачів Інтернету збільшується, інтернет-провайдери все частіше використовують приватні ( "сірі") IP-адреси, які призначаються абонентам.

Приватні "сірі" IP-адреси

Приватні внутрішні адреси не маршрутизируются в Інтернеті і на них не можна відправити трафік з Інтернету, вони працюють тільки в межах локальної мережі.
До приватним "сірим" адресами відносяться IP-адреси з наступних підмереж:

 • Від 10.0.0.0 до 10.255.255.255 з маскою 255.0.0.0 або / 8
 • Від 172.16.0.0 до 172.31.255.255 з маскою 255.240.0.0 або / 12
 • Від 192.168.0.0 до 192.168.255.255 з маскою 255.255.0.0 або / 16
 • Від 100.64.0.0 до 100.127.255.255 з маскою підмережі 255.192.0.0 або / 10; дана підмережа рекомендована згідно rfc6598 для використання в якості адрес для CGN (Carrier-Grade NAT)

Це зарезервовані IP-адреси. Такі адреси призначені для застосування в закритих локальних мережах, розподіл таких адрес ніким не контролюється.
Безпосередньо доступ до мережі Інтернет, використовуючи приватний IP-адреса, неможливий. У цьому випадку зв'язок з Інтернетом здійснюється через NAT (трансляція мережевих адрес замінює приватний IP-адреса на публічний). Приватні IP-адреси в межах однієї локальної мережі повинні бути унікальні і не можуть повторюватися.

NOTE: Важливо! Якщо ваш інтернет-провайдер надає вам IP-адреса з вищенаведеного списку, то ви не зможете налаштувати підключення з Інтернету комп'ютерів і серверів вашої домашньої мережі, тому що приватні IP-адреси не маршрутизируются (невидимі) в мережі Інтернет. При необхідності доступу до комп'ютерів вашої домашньої мережі з Інтернету потрібно звернутися до інтернет-провайдера для отримання публічного "білого" IP-адреси.
Але тим не менш, з "сірим" IP-адресою ви можете налаштувати віддалений доступ до веб-конфігуратору інтернет-центру та ресурсів (сервісів) домашньої мережі або інтернет-центру через наш сервіс доменних імен KeenDNS . Наприклад, такий пристрій із веб-інтерфейсом - мережевого накопичувача, веб-камері, серверу, або до інтерфейсу торрент-клієнта Transmission, що працює в інтернет-центрі.

Що стосується безпеки в Інтернеті, то використання "сірого" IP-адреси більш безпечно, ніж використання "білого" IP-адреси, тому що "Сірі" IP-адреси не видно безпосередньо в Інтернеті і знаходяться за NAT, який також забезпечує безпеку домашньої мережі. При використанні "білого" IP-адреси необхідні заходи для забезпечення додаткової безпеки комп'ютера або сервера (наприклад, використання брандмауера для блокування портів і протоколів, які не використовуються сервером; застосування сегмента мережі DMZ для відділення загальнодоступних сервісів від локальної мережі і т.п. ).

Повний список опису мереж для протоколу IPv4 представлений в документі RFC6890 .

Як перевірити, чи є мій IP-адреса "білим"?

Щоб самостійно перевірити, чи є ваш IP-адреса публічним "білим", можна скористатися сервісом myip.ru , myip.net (Або будь-яким подібним). Вам буде показаний IP-адреса, під яким був зроблений запит на сайт; якщо він збігається з IP-адресою, виданими інтернет-провайдером на WAN-інтерфейсі інтернет-центру, значить, вам видано публічний "білий" IP-адреса. наприклад:

IP-адреса на WAN-інтерфейсі інтернет-центру можна подивитися в його веб-конфігураторі . На стартовій сторінці "Системний монітор" в інформаційній панелі "Інтернет" натисніть "Докладніше про з'єднання". В поле "IP-адреса" ви побачите адресу інтернет-центру, який використовується для виходу в Інтернет.

У нашому прикладі IP-адреси збігаються і ця адреса не входить в діапазон приватних підмереж, значить зовнішній WAN IP-адреса інтернет-центру є публічним "білим".

Якщо ви побачите, що IP-адреси не збігаються, і зовнішній WAN IP-адреса Keenetic в веб-конфігураторі належить до одного з діапазонів приватної мережі, значить роутер має "сірий" IP-адреса.

Як перевірити, чи є мій IP-адреса "білим"?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью