<
 • Главная
Статьи

Відновлюємо інформацію з зовнішнього жорсткого диска (флешки, локального розділу) за допомогою програми Recuva

 1. Післямова

Привіт! Вчора з ранку дзвонить мені друг і каже, що вбив свій зовнішній жорсткий диск Hitachi (HGST) Touro Mobile 1TB. Який він купив приблизно два місяці тому. Мало того, він скинув всі фільми, фотографії, відео та програми тим самим звільнив жорсткий диск комп'ютера. А тепер цей зовнішній жорсткий диск перестав працювати і на ньому залишилося 600 Гб інформації, якою дуже шкода (особливо фотографій).

600 Гб

Але зовнішній HDD у одного перестав працювати не просто так :). Справа була так: жорсткий диск був підключений до комп'ютера і стояв на системному блоці, один захотів розслабитися і поклав ноги на системний блок, точніше на зовнішній жорсткий диск, який стояв на системнике. І як потім виявилося, жорсткий почав свистіти, але Андрій (так друга звати), цього не почув, бо дуже голосно грала музика. Свистів він не просто так, він відразу ж заглючить. Після відключення і підключення відкрити його вже не вийшло. З'являлося повідомлення, що потрібно виконати форматування.

[NEW] Рейтинги F1 на початок 2019 року:
ноутбуки

, роутери для будинку , Power bank , SSD , Smart TV приставки з підтримкою 4K UHD , ігрові відеокарти , процесори для ПК , підсилювачі Wi-Fi , смартфони до 10000 рублів , планшети для інтернет-серфінгу , антивіруси

Повідомлення: "Потрібно відформатувати диск в дисководі G: перед тим, як використовувати його".

Повідомлення: Потрібно відформатувати диск в дисководі G: перед тим, як використовувати його

Але яке там форматування, стільки потрібної інформації. Ми подумали, і прийшли до висновку, що в першу чергу потрібно виконати перевірку на помилки (а вони там явно з'явилися, швидше за все він вже почав сипатися). Стандартна перевірка дисків на помилки в Windows 7 відмовилася перевіряти цей зовнішній HDD. І взагалі, коли натискаєш правою кнопкою на нього, то починалися страшні зависання. Спосіб який описаний в статті Як перевірити жорсткий диск на помилки? не працював.

Тоді в хід пішов завантажувальний диск, на якому є дуже багато програм для тестування і відновлення жорстких дисків. Утиліта chkdsk з завантажувального диска запустилася і навіть пішла перевірка нашого зовнішнього HDD. Але не дійшовши до половини перевірка наглухо зависала.

Ще одна хороша утиліта Victoria з завантажувального диска навіть не визначила проблемне жорсткий диск. Але там проблема була в тому, що він підключався по USB, (тільки зараз згадав, що Victoria є і для запуску під Windows, можна було і так перевірити).

Решта утиліти, якими один намагався перевірити зовнішній жорсткий диск, або не визначали його, або видавали помилки при запуску сканування. А це значить, що ні знайти, ні закрити пошкоджені сектора не вийти.

І тоді було прийнято серйозне рішення, відформатувати зовнішній жорсткий диск. Якщо Windows пише, що потрібно форматувати, то можливо це дасть якісь результати.

Відформатував один цей HDD і як не дивно, він відформатований і почав нормально працювати. Файли копіювалися і зчитувалися з нього. Але інформація то пропав і з цим потрібно було щось робити.

І тут на допомогу прийшла меленькая і безкоштовна утиліта Recuva, яку ми ще помітили на тому завантажувальному диску. Друг скачав її з інтернету і він повернула всю необхідну інформацію, яка була видалена з зовнішнього жорсткого диска в процесі форматування.

Він надав деякі цифри: всього відновив приблизно 200 Гб. 15000 фотографій, 10000 пісень і 250 фільмів (навіщо йому стільки фільмів? :)). А та ще 15 архівів. Відновив він всю основну інформацію. Так як процес цей не дуже швидкий, то непотрібну інформацію не відновляв.

Як виявилося, це маленьке диво під ім'ям Recuva врятувало мого друга від депресії і легких тілесних ушкоджень, які він міг би отримати від родичів і друзів за зниклі фотографії :). Насправді програма хороша і друг умовив мене написати про неї статтю, точніше інструкцію по відновленню даних за допомогою Recuva. Чим я зараз і займуся.

Програма дуже проста і розібратися в ній дуже просто, тим більше, там є майстер, який запускається при відкритті програми і з допомогою цього майстра дуже легко можна відновити втрачену інформацію з зовнішнього жорсткого диска, флешки, або звичайного жорсткого диска на Вашому комп'ютері (можна навіть вказати папку в якій потрібно знайти і відновити файли). Так, як Ви вже зрозумів, можна відновлювати інформацію не тільки з зовнішнього HDD, просто у мене приклад на такому накопичувачі.

Для початку нам потрібно завантажити і встановити програму Recuva. Версію 1.46 можете завантажити за прямим посиланням - клік .

Відкриваємо архів і запускаємо інсталяційний файл. Вибираємо російську мову і кілька разів натискаємо "Далі". Весь процес установки я описувати не буду, він дуже простий. Та й Ви все одно читати його не станете :).

Коли побачите таке вікно, як на скріншоті нижче, натисніть "Готово".

Коли побачите таке вікно, як на скріншоті нижче, натисніть Готово

Повинна запуститися програма Recuva, а разом з нею і майстер, який допоможе Вам відновити потрібну інформацію з Вашого накопичувача.

Коли побачите вікно з привітанням майстра, натисніть "Далі".

Далі нам потрібно вказати тип файлів, які Ви хочете відновити. Наприклад, якщо Вам потрібно відновити тільки фотографії, то відзначаєте "Картинки", якщо музику, то "Музика" і т. Д. Якщо ж Вам необхідно відновити всі файли, то встановіть позначку біля пункту "Усі файли". Думаю, що тут все зрозуміло, натискаємо "Далі".

Вибираємо місце на комп'ютері, флешку, зовнішній жорсткий диск, розділ, папку і т. Д. Простіше кажучи, пристрій, з якого нам потрібно відновити інформацію. Ви можете вибрати кошик, флешку, вказати місце пошуку файлів вручну. Я для прикладу показав, як вибрати локальний диск D. Натискаємо "Далі".

Бачимо вікно, в якому Recuva повідомляє, що вона готова до пошуку файлів. Можете ще встановити галочку біля "Включити поглиблений аналіз" (перевірка може тривати довше, але ефективніше) і натискати кнопку "Почати".

Ви побачите приблизно таке вікно як на скріншоті нижче. У ньому буде відображатися процес аналізу диска і пошуку файлів для відновлення.

Після того, як програма закінчить пошук, Ви побачите список файлів, які можна відновити. Потрібно просто виділити потрібні файли, або все і натиснути кнопку "Відновити". Потім вибрати місце для збереження файлів і натиснути "Ок". Ось і все файли будуть відновлення в вказане Вами місце.

Зверніть увагу, що біля кожного файлу, є кружечок. Він може бути зеленого, жовтого і червоного кольору. Наскільки я зрозумів, то цей знак відображає пошкодження певного файлу. Я пробував відновлювати файл з червоним значком і у мене все відновилося.

Я пробував відновлювати файл з червоним значком і у мене все відновилося

Ось так просто, можна відновити вилучені файли. Якщо Ви хочете відкрити більш просунутий інтерфейс програми, то натисніть на кнопку "Перейти в розширений режим" (я виділив її на скріншоті вище).

У розширеному режимі, можна відкрити настройки програми, можна переглядати файл перед відновленням (якщо це можливо), можна дивитися зведення про фото, запускати повторний аналіз і вибирати інші місця для аналізу.

Післямова

Зовнішні жорсткі диски, пристрої класні і потрібні. Я ось замовив собі кишеню для HDD 2.5, який у мене від ноутбука залишився, теж зроблю собі зовнішній, можливо огляд напишу пізніше. Але не варто забувати, що ці пристрої як і всі інші, можуть виходити з ладу, особливо якщо на них ноги закладати (Андрій привіт) :).

Але якщо вже так сталося, що з'явилися проблеми в роботі зовнішнього HDD і Вам як і в нашому випадку довелося його форматувати, то за допомогою програми Recuva, є шанси відновити Вашу інформацію, а інформація іноді буває дуже дорогий і я зараз не про гроші говорю. Є дуже багато програм для відновлення інформації, але ось нам попалася Recuva і дуже сподобалася, авторам велике спасибі.

Ваші питання, поради та зауваження як і завжди, можна залишити в коментарях нижче. Бережіть свою інформацію. Всього доброго!

Навіщо йому стільки фільмів?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью