<
 • Главная
Статьи

Створення водяного знака і його накладення в пакетному режимі за допомогою програм Paint.NET і FastStone Image Viewer

 1. 0. Зміст:
 2. 1. Яким повинен бути водяний знак
 3. 2. Створення водяного знака в програмі Paint.NET
 4. 3. Накладення водяного знака в програмі Paint.NET
 5. 4. Пакетне накладення водяного знака за допомогою FastStone Image Viewer
 6. Дивіться також:

Сьогодні у авторів зображень, що викладаються в Інтернеті, по суті, немає більш практичного способу захистити свої матеріали, ніж налагоджувати на них водяні знаки Сьогодні у авторів зображень, що викладаються в Інтернеті, по суті, немає більш практичного способу захистити свої матеріали, ніж налагоджувати на них водяні знаки. Боротися зі злодійством фотоконтентом активними способами можна, але це займе багато сил, а результати можуть виявитися незначними. Головне завдання водяного знака - це вказівка ​​першоджерела зображення, конкретного сайту, де те чи інше зображення в оригіналі викладено його власником. Водяний знак може грати і другорядну роль, адже це ще й додатковий логотип проекту, а, отже, і пасивний спосіб роздобути впізнаваність масами.

Як створити водяний знак, як налагодити роботу з його накладенням на зображення в пакетному режимі, за допомогою яких програм це зробити найпростіше - у всіх цих питаннях будемо розбиратися нижче.

0. Зміст:

 1. Яким повинен бути водяний знак
 2. Створення водяного знака в програмі Paint.NET
 3. Накладення водяного знака в програмі Paint.NET
 4. Пакетне накладення водяного знака за допомогою FastStone Image Viewer

Але перш ніж приступити до конкретних інструкцій по створенню водяного знака, кілька слів про те, яким він повинен бути.

1. Яким повинен бути водяний знак

Водяний знак веб-проекту повинен містити адресу сайту. Рідше водяним знаком може бути ім'я, прізвисько, нікнейм, якщо мова йде про авторів, які роблять ставку на впізнаваність себе як публічної персони, а не веб-проектів, в рамках якого здійснюється їх діяльність. В якості водяного знака можна використовувати впізнаваний логотип, але, природно, це більш підійде розкрученим веб-ресурсів.

Присутність водяного знака на зображенні має бути непомітним, із застосуванням ефекту прозорості. Не можна, щоб напис перешкоджала перегляду зображення, в той же час напівпрозора заливка дасть можливість прочитати адресу ресурсу-першоджерела, якщо користувач захоче відвідати останній.

Ідеальне розміщення водяного знака - внизу або в правому кутку, або в лівому з горизонтальною орієнтацією написи.

2. Створення водяного знака в програмі Paint.NET

Створимо водяний знак для нашого сайту - Tavalik.Ru, а процес його створення доручимо програмі Paint.NET. Це растровий графічний редактор, і це безкоштовна альтернатива платним програмним продуктам для роботи з зображеннями, зокрема, відомому Adobe PhotoShop. За допомогою Paint.NET можна створювати цілі шедеври образотворчого мистецтва: програма облаштована різними ефектами, фільтрами, інструментами стилізації, спотворення, розмиття, корекції, створення візерунків і іншими функціями для художньої обробки зображень. Функціональність Paint.NET можна збільшити за рахунок додаткових плагінів. Програма також працює з зовнішніми пристроями - сканером і камерою. Важливу роль при виборі програми для створення водяного знака зіграла не тільки безкоштовність, але також юзабельность і простота програми.

Але головним критерієм вибору Paint.NET все ж стала підтримка роботи з шарами. Так, водяний знак - це, по суті, шаблонне накладення, яке в подальшому буде застосовуватися до зображень. Тому у написи або логотипу водяного знака повинен бути прозорий фон, що забезпечується багатошарової обробкою малюнків в Paint.NET.

Що ж, приступимо. Викачуємо Paint.NET з офіційного сайту розробника, встановлюємо і запускаємо.

У вікні програми відкриється новий файл зображення з передвстановленим білим фоном. Для створення налагоджувати об'єктів, як в нашому випадку написи для водяного знака, фон якого-б то не було кольору нам не потрібен. Тому вибираємо інструмент переміщення виділеної області, натискаємо на полотно і тиснемо клавішу Delete.

Що з'явилося біло-сіре полотно з візерунком в шаховому порядку - це прозорий фон нашого майбутнього водяного знака.

Тепер тиснемо кнопку тексту. В поле параметрів цього інструменту необхідно вибрати шрифт, його розмір, можливо, жирне накреслення. У нашому випадку для напису «tavalik.ru» обраний шрифт Verdana, який вважається найбезпечнішим і оптимальним для сприйняття людським оком. Додамо тексту жирне накреслення, а розмір виберемо 72. Чорний колір, виставлений в програмі за умовчанням, залишимо.

Після всіх дій перемикається з інструменту для роботи з текстом назад на інструмент переміщення виділеної області.

Напівпрозорий вигляд написи можна зробити спочатку при створенні шаблону. Для цього необхідно вибрати властивості шару і в графі настройки прозорості за допомогою повзунка встановити оптимальне значення.

Для цього необхідно вибрати властивості шару і в графі настройки прозорості за допомогою повзунка встановити оптимальне значення

Однак в нашому випадку таку операцію ми проводити не будемо і залишимо шаблон в вихідному чорному кольорі. Напівпрозорий вигляд водяному знаку можна задати і в процесі його накладення. В цьому випадку ті зображення, де стандартна прозорість буде або занадто непомітна, або занадто кидатися в очі, можна обробити окремо від загальної маси, застосувавши до них інший, більш відповідний рівень прозорості.

Процес створення об'єкта для накладення, як в нашому випадку, в плані прояву творчого потенціалу буде сильно обмежений рамками специфіки використання водяного знака, якщо це адреса веб-ресурсу - нагадаємо, напис повинен бути непомітною, але при необхідності читається. Тут, на жаль, особливо ні талант не проявити, ні розкрити можливості Paint.NET. А ось для процесу створення інших налагоджувати об'єктів, наприклад, логотипів, штампів, емблем, інших бренд-символів можна сміливо експериментувати з ефектами програми.

Нашу ж аскетичну напис «tavalik.ru» обрізаємо і збережемо в файл. Виділяємо напис інструментом прямокутної області, тиснемо меню «Зображення», в ньому - «Обрізати по виділенню».

Водяний знак готовий.

Для його збереження тиснемо меню «Файл», далі - «Зберегти як» і зберігаємо в виставленому за замовчуванням форматі «.png».

Тепер це зображення можна налагоджувати на фото і картинки.

3. Накладення водяного знака в програмі Paint.NET

Програма Paint.NET - ідеальний варіант для створення водяного знака, а ось для процесу його накладення на зображення надалі - це, на жаль, не зовсім вдалий інструмент в силу природних причин. Так, менеджери зображень в плані пакетної роботи з малюнками, зокрема, це стосується автоматизації накладень, будуть вигравати у будь-якого графічного редактора. Точно так же, як і будь-який менеджер зображень буде поступатися будь-якому графічному редакторові в можливостях малювання. Проте, для разових операцій по накладенню водяного знака на зображення можна використовувати і Paint.NET.

Щоб накласти водяний знак на зображення, відкриваємо його в програмі Paint.NET. Тиснемо меню «Шари», далі - «Імпорт з файлу» і вибираємо збережений раніше файл водяного знака.

Тиснемо меню «Шари», далі - «Імпорт з файлу» і вибираємо збережений раніше файл водяного знака

Перетягуємо напис в потрібне місце і у властивостях шару написи виставляємо оптимальний рівень прозорості.

Перетягуємо напис в потрібне місце і у властивостях шару написи виставляємо оптимальний рівень прозорості

Зберігаємо файл в потрібному форматі.

4. Пакетне накладення водяного знака за допомогою FastStone Image Viewer

Налагоджувати водяний знак на кілька картинок, безумовно, набагато зручніше в пакетному режимі. Така функція - буденна річ для будь-якого більш-менш стоїть менеджера зображень. Але в нашому випадку для пакетного накладення водяного знака буде використовуватися не більше-менш стоїть програма, а досить функціональний продукт - FastStone Image Viewer. Це безкоштовний менеджер зображень, який дозволяє проводити редакцію картинок в автоматичному режимі - міняти їх розміри, обрізати, перейменовувати, змінювати глибину кольору, яскравість, контрастність, насиченість, застосовувати накладення і рамки, конвертувати в інші формати та ін.

Викачуємо FastStone Image Viewer з офіційного сайту розробника і встановлюємо програму.

Викачуємо FastStone Image Viewer з  офіційного сайту  розробника і встановлюємо програму

Для пакетної роботи з накладенням водяного знака всі зображення необхідно помістити в одну папку і відкрити її у вікні FastStone Image Viewer. Тиснемо меню «Сервис», потім - «Пакетне перетворення / перейменування».

Тиснемо меню «Сервис», потім - «Пакетне перетворення / перейменування»

Додаємо всі зображення папки або окремі, на які потрібно накласти водяний знак. Вибираємо формат і папку, куди будуть поміщені зображення на виході з уже накладеним водяним знаком. Краще призначити відмінну від вихідної папки, в цьому випадку оригінали зображень залишаться без змін, а картинки з накладеним водяним знаком будуть збережені з тими ж іменами файлів, але в окремій папці.

Краще призначити відмінну від вихідної папки, в цьому випадку оригінали зображень залишаться без змін, а картинки з накладеним водяним знаком будуть збережені з тими ж іменами файлів, але в окремій папці

Ставимо галочку на опції «Змінити настройки (розміри)» і тиснемо кнопку, що з'явилася «Додатково».

Ставимо галочку на опції «Змінити настройки (розміри)» і тиснемо кнопку, що з'явилася «Додатково»

Переходимо на вкладку «Водяний знак» і виставляємо активної опцію «Додати водяний знак». Вказуємо шлях до збереженому файлу зображення водяного знака, виставляємо позицію, рівень прозорості і тиснемо «ОК».

Вказуємо шлях до збереженому файлу зображення водяного знака, виставляємо позицію, рівень прозорості і тиснемо «ОК»

Повернувшись в загальне меню перетворення зображень, можемо запускати процес накладення водяного знака - тиснемо кнопку «Старт».

Повернувшись в загальне меню перетворення зображень, можемо запускати процес накладення водяного знака - тиснемо кнопку «Старт»

Все - зображення з уже накладеним водяним знаком можемо шукати в зазначеній папці.

Все - зображення з уже накладеним водяним знаком можемо шукати в зазначеній папці

Дивіться також:

 • Установка драйверів за допомогою програми DriverPack Solution

  Незважаючи на те, що ручна установка драйверів комп'ютерних комплектуючих вважається правильною, з фактом зручності автоматичної установки за допомогою менеджерів драйверів важко посперечатися. Менеджери драйверів - це спеціальні програми, які при ...Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью