<
 • Главная
Статьи

Водяний знак на фото - як створити, плюси і мінуси

 1. Мінуси і нюанси водяних знаків
 2. Плюси використання водяних знаків на фото
 3. Як зробити водяний знак на фото
 4. Використання водяних знаків блогерами
 5. Висновки про watermark

Побачив водяні знаки (ВОТЕРМАРК) у деяких наших блогерів і задався питанням - а чи не зробити собі такий? Тим більше, що останнім часом пишу досить об'ємні статті з безліччю ілюстрацій, наприклад, про новий Яндекс Вебмайстер . Прикро буде, коли все це автоматично скопіпастят під чисту нехороші люди, нехай хоч помучаться. Щоб розглянути всі точки зору прочитав з десяток статей на цю тему в англомовних блогах. Думки авторів розділилися: хтось бачить в такому підході більше плюсів, кому-то він здається марним.

Ось так міг би виглядати скріншот головної сторінки блогу, якби я вирішив поставити водяний знак на фото:

«Безболісно» скопіювати його для своїх потреби навряд чи б вийшло, хоча у цього методу є свої недоліки (так само як і при відключенні правого кліка миші на сайті).

Розглянемо основні нюанси:

 1. мінуси використання .
 2. Плюси ВОТЕРМАРК на фото .
 3. Як створити водяний знак .
 4. Використання захисту топ-блогерами (+ Опитування).
 5. Висновки про ВОТЕРМАРК .

Мінуси і нюанси водяних знаків

Використання ВОТЕРМАРК особливо актуально для фотографів, фотоблоггеров і всіх, хто розміщує свої фотороботи в мережі. Дана категорія користувачів найбільш часто застосовує такий захист зображень, тому активно ділиться своїм досвідом в мережі. Основні нюанси і недоліки методу:

 1. ВОТЕРМАРК заважають сприйняттю зображення

Втрачається композиція, атмосфера фотки, плюс водяний знак практично завжди відволікає увагу на себе. У деяких випадках він може надавати зображенні трохи дешевий, аматорський вид. Хоча тут, звичайно, все залежить від реалізації захисту. Ось гарний приклад розміщення.

 1. Тимчасові витрати на створення

Для реалізації захисту своїх картинок доведеться витратити певний час на створення водяних знаків в фотошопі. Тут все залежить від складності реалізації, кількості фото і ваших навичок.

Якщо автоматизувати процес додавання водяного знака на фото через програму, то це заощадить трохи часу. Але чи не краще витратити його на якісь інші завдання: поліпшення якості зображень, створення нових ілюстрацій і т.п.? Більш того, чому замість watermark'а не додав МЕТА дані в фотографію через Photoshop?

 1. Слабкий захист

Насправді, якщо ви розміщуєте на зображенні назву свого сайту або якусь невелику картинку в кутку, то це досить слабкий варіант захисту. Від нього можна легко позбутися просто обрізавши фото в будь-якому графічному редакторі. Так, зловмисникові доведеться трохи попрацювати, але в кінцевому підсумку ні невеликий вортермарк, ні заборона виклику контекстного меню правою кнопкою мишки досвідченого злодюжку не зупинить.

Виникає певний парадокс - для реального захисту водяні знаки на фото повинні бути досить великі. Однак при цьому вони будуть відволікати користувача. Потрібно, коротше кажучи, шукати певний компроміс в цьому питанні.

Також багато сходяться на думці, що ВОТЕРМАРК не несе ніякої юридичної захисту. Зустрівши незаконне використання вашої фотографії в комерційних цілях, вам доведеться доводити авторство даного фото якось серйозніше.

 1. погіршення шеринга

В одному з блогів я читав, що після додавання водяних знаків, фотографії автора стали рідше використовувати в сторонніх публікаціях. І це було серйозною проблемою, так як раніше він розміщувався в великих ЗМІ, які (увага!) І так ставили на нього зворотні посилання (вказуючи як джерело). На жаль, у нас таке зустрінеш набагато рідше, навіть солідні видання іноді не соромляться запозичувати чужі роботи.

Також, існує думка, що картинками з водяними знаками користувачі рідше діляться в соціальних мережах, наприклад, в Pinterest. Тому, якщо у вас досить багато трафіку залучається подібним чином, потрібно подумати як краще вчинити.

Плюси використання водяних знаків на фото

Що ж, розглянемо тепер плюси.

 1. Часткова захист від крадіжки

Незалежно від того як саме ви вирішили поставити водяний знак на фото, зловмисникові доведеться постаратися щоб його прибрати. Навіть якщо це звичайний текст з адресою сайту, автоматизувати процес копіювання контенту не вийде. Можливо, злодюжка навіть пройде повз вашого сайту щоб не витрачати час на обробку фото. Або ж його насторожить наявність захисту - хто знає, може ви будете відстоювати авторство матеріалів і іншими способами .

 1. Підпис - звична справа

На картинах художників, пам'ятається, завжди ставилася підпис автора. По суті, це певний вид водяного знака.

Для деяких типів зображень watermark надає більш закінченого вигляду.

 1. брендинг

Взагалі, як на мене, брендинг є куди більшим плюсом ніж захист від копіювання. Ваші картинки можуть розійтися по мережі, і всюди на них буде посилання на сайт джерело або логотип. Це може залучити нових відвідувачів на ваш проект, клієнтів і т.п. Розвиток бренду в мережі і в деяких сферах - штука вкрай важлива.

Не дарма ж фотосервіси, стоки і інші агентства ставлять watermark. Варіант Getty Images ви вже могли бачити вище. Потрібно сказати, виглядає вона досить круто, відмінний приклад реалізації захисту, що не псує професійне фото.

 1. Збільшення продажів / заробітку

Якщо ви займаєтеся створенням фотографій на продаж, то додавання ВОТЕРМАРК виключить можливість безкоштовного завантаження картинки з вашого сайту. Ніхто не зможе «просто запозичити» роботу для принта, реклами і іншого варіанту комерційного використання.

Як зробити водяний знак на фото

Самий тривіальний варіант додавання водяного знака на фото - програма фотошоп. Суть методу полягає в тому, що ви створюєте файл з ВОТЕРМАРК, а потім вручну вставляєте його на кожне потрібне зображення.

Алгоритм дій приблизно такий:

1. Завантажуєте в фотошоп або створюєте з нуля картинку з логотипом / адресою вашого сайту.

2. Для неї потрібно задати параметр «непрозорості» (opacity) і прибрати фон. Зберігаєте в форматі PNG-24.

Зберігаєте в форматі PNG-24

3. Відкриваєте фотографію, для якої потрібно додати захист, і «перетаскуєте» на неї зображення, створене на другому кроці.

Як бачите, нічого складного в цьому немає. Зберігати файл з водяним знаком (КРОК 2) потрібно щоб потім його можна було оперативно завантажувати в фотошоп і додавати на необхідні ілюстрації. Замість логотипу допускається просте (але помітне) використання назви сайту або його адреси (домену). Головне пам'ятати третій недолік і постаратися розмістити захисний елемент максимально ефективно.

До речі, для сайтів на WordPress можна значно спростити процес захисту - за допомогою плагіна Easy Watermark.

До речі, для сайтів на WordPress можна значно спростити процес захисту - за допомогою плагіна Easy Watermark

Детальний опис модуля і як з ним працювати можете почитати тут . В принципі, нічого складного немає, потрібно лише один раз уважно розібратися. Основні плюси:

 • використання різних типів зображень для водяних знаків (jpg, gif, png);
 • підтримка альфа прозорості в gif і png форматах, а також можливість завдання параметра «непрозорості» (opacity) для jpg і gif файлів;
 • створення текстових ВОТЕРМАРК за допомогою ttf шрифтів, для яких ви можете задавати колір, розміри, повороти і оступився;
 • автоматична проставновка захисту фото при завантаженні і можливість створення резервної копії оригінальної картинки для подальшого видалення watermark.

Налаштування модуля задаються у відповідному розділі адмінки вордпресс.

Дозволяється поставити два водяні знаки на фото - зображення і тексту. Після вказівки всіх налаштувань ви можете запустити простановку watermark всім картинкам сайту, попередньо обравши їх типи для обробки (мініатюри, середні, великі, оригінальні розміри).

Особисто я додаю ВОТЕРМАРК для конкретних файлів. Це можна зробити в «медіабібліотеки», вибравши один або кілька потрібних об'єктів. Весь процес займає кілька секунд.

Використання водяних знаків блогерами

Пам'ятається був якось пост про популярних блогерів рунету , Давайте подивимося їх досвід використання водяних знаків:

 • Shakin - на деяких картинках присутній адреса сайту.
 • Блог Димка - немає, та й графіки в постах мало.
 • Bablorub - не використовує.
 • Devaka - watermark'а немає, хоча скріншотів і зображень вистачає.
 • Maulnet - не використовує, картинок в постах небагато і всі вони дивні :)
 • Terehoff - немає захисту.
 • 9SEO - графіки мало, ВОТЕРМАРК немає.
 • Seoprofy - в останніх постах водяних знаків немає, але раніше точно бачив (більш того, захотів собі такі зробити саме після перегляду їх в блозі Seoprofy).
 • SEO Aspirant - не використовує, хоча ілюстрацій вистачає.
 • Sosnovskij - немає.
 • Adne.info - на картинках були додані адреси сайту, хоча вони не є авторськими.
 • Vovka - немає, хоча графіки вистачає.
 • Ktonanovenkogo - тобто у вигляді адреси сайту.
 • Wildo - немає.

Разом - лише 4 з 14-ти ставлять захист зображень, і то не в кожному пості і не особливо складну. Найефективніше реалізовано у Ktonanovenkogo, де хоч і використовуються адресу сайту, розміщується він у «незручних» для видалення місця. У Seoprofy, пам'ятається, був водяний знак у вигляді логотипу, виглядало непогано вельми.

У зв'язку з цим вирішив також запустити невелике опитування щоб уточнити вашу думку.

Увага, мова йде саме про блогах (особистих, тематичних, фото). Це не питання захисту професійних фотографій в цілому і під продаж.

Висновки про watermark

В цілому, питання використання водяних знаків на фото дуже неоднозначний. В принципі, він залежить від майданчика розміщення і переслідуваних цілей. Якщо говорити про інтернет магазинах, то тут однозначно потрібно використовувати ВОТЕРМАРК. Особливо, коли ви витратили багато часу і грошей на створення якісних зображень своїх товарів. Розміщувати захисний елемент можна по різному: хтось додає його центр щоб гарантовано не змогли вкрасти, хтось акуратно збірку, але з потрапляємо на «головні елементи» картинки, щоб навіть її «обробка» не дозволила б отримати повноцінне фото.

Для сайту ресторану або блогу фотографа може виникнути перший недолік, описаний на початку статті (по сприйняттю ілюстрацій). Якщо вам важливо передати якість фото, атмосферу, то водяний знак може перешкодити. Деякі фотографи пропонують розміщувати картинки слабкого якості і невеликих розмірів, щоб можна було використовувати їх в комерційних цілях. Також радять звернути увагу на додавання МЕТА даних в зображення за допомогою фотошопу.

Що ж стосується блогерів, то тут все суб'єктивно і залежить від побажання автора. Хочете розвивати свій бренд, захистити себе від копіювання контенту і графіки? - водяні знаки цілком підходящий інструмент. Всі мінуси при цьому стають мало значущими: ефектність не потрібно, за допомогою плагінів час на ВОТЕРМАРК взагалі не витрачається, шерят відвідувачі зазвичай весь пост, а не картинки. Єдине, важливо знайти оптимальний варіант розміщення - щоб захист ефективно працювала і сприймати інформацію з картинки можна було без проблем.

Що думаєте про watermark'і в блогах? Голосуйте і залишайте коментарі.

Більш того, чому замість watermark'а не додав МЕТА дані в фотографію через Photoshop?
Хочете розвивати свій бренд, захистити себе від копіювання контенту і графіки?
Що думаєте про watermark'і в блогах?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью