<
 • Главная
Статьи

Водяний знак на фото: що це таке, як його нанести за допомогою сервісів або програм

 1. Навіщо потрібен водяний знак на фото
 2. Кому потрібні водяні знаки
 3. Мінуси нанесення Watermark
 4. Способи нанесення водяних знаків
 5. Adobe Photoshop

Просування в соціальних мережах з упором на рентабельність рекламної кампанії

Просування в соціальних мережах з упором на рентабельність рекламної кампанії

Водяний знак на фото - засіб для захисту авторських прав на фото. Часто це - напівпрозора напис або емблема.

Навіщо потрібен водяний знак на фото

Припустимо, ви - фотограф. Робите класні знімки, викладаєте їх в фотобанку . Деякі люди захочуть вставити фотографію в свій матеріал. Ви працювали і шукали потрібний ракурс, витратили багато сил. І не хочете, щоб ваш матеріал використовували просто так сторонні люди. Щоб вони просто не взяли і не завантажили фото, фотобанк може додати ваш унікальний логотип на фото. І людині або доведеться заплатити за фото без ВОТЕРМАРК, або задовольнятися зображенням, поверх якого накладено ваше ім'я.

Водяний знак так називається не випадково, в ньому криється сама суть явища. За замовчуванням, відповідно до загальноприйнятих стандартів, він повинен бути напівпрозорим, ледве видимим, неначе кола на воді. Сам знак не повинен привертати до себе загострену увагу, адже важливо саме зображення, а не його авторство. Правильно виконана водяна відмітка є непомітний і не яскравий, але цілком помітний значок авторства.


Кому потрібні водяні знаки

Є кілька простих причин, для чого автори і власники веб-сайтів наносять подібні мітки, не завадить розібратися з ними більш докладно.

 • Такі мітки спеціально придумані для того, щоб захистити зображення від злодійства. Навіть якщо автор не буде сильно заморочуватися із захистом, а просто встановить в куточку назву свого сайту, то і це може зупинити тих, хто процес копипаста поставив на потік.
 • З іншого боку, всі користувачі, що все ж завантажать і поставлять фото і картинки на власних ресурсах, по суті зроблять автору безкоштовну рекламу. Таким чином розкрутилися і стали відомими багато фотографів останніх років.
 • Велику роль відіграє брендинг, тобто поширення певної торгової марки через її логотип на зображеннях. Багато хто вважає це найбільшим плюсом водяних знаків, адже це куди корисніше, ніж захист від крадіжки. Картинки з логотипом, особливо, якщо вони відрізняються, оригінальністю, незвичайністю або особливим стилем і красою, швидко розходяться по мережі, популяризуючи ваш бренд (компанію, фірму, ім'я та інше).

Крім того, займаються бізнесом людям, не доведеться турбуватися про збільшення продажів, так як при копіюванні автоматично особистий бренд буде просуватися і популяризується. Ніхто не зможе просто так завантажити ваш малюнок або фото і використовувати його в своїх цілях, наприклад, для створення колажів, принтів або реклами.

Мінуси нанесення Watermark

Про те, як саме нанести водяний знак на фото, ми розповімо нижче, а зараз варто поговорити про те, чому ж багато хто відмовляється від його використання. На це є особливі причини, які не завадило б подумати заздалегідь.

 • Докорінно і головним недоліком водяних марок багато хто вважає те, що зображення не сприймається настільки цілісно і гармонійно, так як знак відволікає вся увага користувача на себе. У багатьох випадках він ще й надає зображенні вид ширвжитку, але тут все залежить від почуття стилю і смаку автора. Існує безліч прикладів того, що грамотне нанесення Watermark тільки прикрашало фотоматеріали.
 • Захисні функції таких знаків досить туманні і назвати їх справжнім «знаряддям» боротьби зі злодюжками контенту ніяк не можна. Варто погодитися, що назва сайту в куточку ніяк не зупинить тих, хто вирішив обзавестися саме вашої картинкою. Так, зловмисникові доведеться витратити час, на те щоб прибрати марку, а може, просто обрізати фото, але це займе не більше декількох хвилин.
 • Ніякої юридичного захисту ВОТЕРМАРК, нанесені на зображення, не несуть і нести не можуть, так як цілком реально відшукати сотні тисяч «чистих» картинок в мережі і позначити їх власними водяними знаками. Звичайно, у випадку з авторської фотографією, домогтися справедливості можна, але доведеться надати більш вагомі докази, ніж підписи на картинках.
 • Одним з факторів, які спонукають людей відмовлятися від нанесення водяних знаків, це значне погіршення шеринга, тобто використання зображень в сторонніх публікаціях, але з зворотними посиланнями на джерело.

Та й користувачі соціальних мереж, наприклад, горезвісного Pinterest або Instagram менш охоче діляться фотографіями, на яких є водяні знаки. Це означає зниження популярності сторінки або блогу, для бізнесу - зменшення валових продажів і тому подібні, малоприємні речі.

Способи нанесення водяних знаків

Watermark

https://www.watermark.ws/

Англомовний сайт досить наочний, а також інтуїтивно простий в застосуванні. Для використання ресурсу не потрібно сідати за вивчення іноземних мов, розібратися буде неважко.

 • Завантажте зображення на сторінку.
 • Завантажте водяну марку.
 • Зіставте обидва зображення.

Логотип можна відредагувати, наприклад, поміняти прозорість зображення, його розмір, розташування і навіть колір. В один клік знак наноситься на зображення, а потім картинка зберігається на ваш пристрій. Слід пам'ятати, що скачати фото потрібно відразу, адже термін його зберігання на ресурсі становить всього тиждень.

Adobe Photoshop

Відмінна програма для нанесення водяних знаків на фото, це всіма улюблений Adobe Photoshop, якого часом, немов вогню, бояться новачки. Насправді, вміти використовувати всі функції для того, щоб оснастити зображення Watermark зовсім не обов'язково, досить базових знань і умінь.

 • Встановіть спеціальний додаток Adobe Watermark panel.
 • Виберіть водяний знак для проставляння на все зображення, який вам подобається найбільше.
 • Налаштуйте наявні настройки на власний розумінню (розмір, прозорість, кількість і розташування символів і так далі).
 • Виберіть якість для збереження (web, jpeg, png).

Причому в програмі є можливість переглядати превью, а також ставити знаки на велику кількість картинок за раз.

З усього вищеописаного можна впевнено робити висновок, що питання нанесення або відмови від водяних знаків далеко неоднозначний. В основному, рішення буде прямо залежати від переслідуваних цілей, а також майданчики, де все це буде розміщено. Наприклад, якщо говорити про інтернет-магазинах або інших торгового типу майданчиках в мережі, той без застосування вотермарок обійтися ніяк не вийде. Адже витративши багато сил і часу на створення унікальних фото, хочеться, щоб їх побачити можна було виключно на вашому сайті.

Якщо говорити про сайтах професійних дизайнерів, фотографів або стилістів, то таке «фарбування» у вигляді логотипу або імені може зіпсувати все враження про фото, картині, зіпсувати правильне сприйняття атмосфери зображення. Багато хто пропонує розміщувати на таких ресурсах аналоги слабкого якості і маленького розміру, щоб конкуренти не могли також використовувати їх.Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью