<
 • Главная
Статьи

7 кращих програм для відновлення видалених файлів з флешки

 1. Коли видалені файли можна відновити, а коли - не можна
 2. Як збільшити ймовірність успіху
 3. 7 кращих програм для відновлення даних з флешок
 4. R.saver
 5. PhotoRec
 6. Wise Data Recovery
 7. Disk Drill
 8. RS File Recovery
 9. Ontrack EasyRecovery
 10. Active UNDELETE

USB-флешка - не найкращий пристрій для постійного зберігання файлів, але в житті буває всяке. І ситуації, коли цінні дані, що знаходилися тільки на ній, були випадково стерті, трапляються регулярно. Однак приблизно в половині випадків горю можна допомогти - відновити вилучені файли з флешки. За яких обставин це можливо і як це зробити, читайте далі.

Коли видалені файли можна відновити, а коли - не можна

Даремно обнадіювати Не буду: шанси на успішне відновлення даних з USB-флешок нижче, ніж зі стаціонарних накопичувачів - жорстких дисків ПК і ноутбуків і постійної пам'яті мобільних пристроїв. Причина в тому, що флешки зазвичай використовують для перенесення файлів з одного девайса на інший. І випадково видалені дані найчастіше виявляються просто перезаписані, іноді навіть не по одному разу. А перезапис, на жаль, знищує інформацію безповоротно.

При повному або частковому відновлення файлів власними силами можливо в наступних випадках:

 • Користувач видалив їх вручну.
 • Накопичувач був відформатований засобами операційної системи.
 • Файли стали недоступні після атаки вірусу.
 • Файли пропали після розбивки флешки на розділи.
 • Стався логічний збій файлової системи: вона стала визначається як RAW - невідома, або Windows і програми вважають весь простір девайса нерозмічену.

Шанси на відновлення вкрай низькі або дорівнюють нулю, якщо:

 • Флешка фізично несправна - не визначається комп'ютером взагалі або розпізнається як невідомий пристрій, доступ до її пам'яті або відсутній повністю, або розмір останньої становить кілька КБ замість десятків Гб. Виняток - відносно прості поломки, що не торкаються контролер і пам'ять девайса.
 • Файли були видалені за допомогою програми-шредера.
 • Флешка була відформатована низькорівневими (по суті - переразмечена і переписана) або перепрошита (піддалася перезапису микрокода контролера).
 • Файли зашифровані, а ключа для розшифровки немає. Може бути наслідком атаки вірусу-шифрувальника або дій користувача (зашифрував, а ключ втратив). У першому випадку відновити файли іноді вдається, якщо є відповідний дешифратор.

При фізичних і складних логічних несправності відновлення даних з флеш-накопичувачів іноді можливо, але найчастіше обходиться власнику дуже дорого - до декількох десятків тисяч рублів (стільки може коштувати навіть не результат, а спроба відновлення). Тому в таких ситуаціях багато хто воліє попрощатися з файлами назавжди. При фізичних і складних логічних несправності відновлення даних з флеш-накопичувачів іноді можливо, але найчастіше обходиться власнику дуже дорого - до декількох десятків тисяч рублів (стільки може коштувати навіть не результат, а спроба відновлення)

Як збільшити ймовірність успіху

Навіть якщо ваш випадок відноситься до категорії простих, щоб збільшити шанси на успішне відновлення, дотримуйтеся наступних правил:

 • Чим менше операцій проводилося з файлової системою накопичувача, тим краще результат. Тому приступайте до відновлення відразу, як тільки помітили пропажу файлів.
 • Відновлені дані зберігайте тільки на інший фізичний носій (жорсткий диск комп'ютера, другу флешку і т. П.).
 • Намагайтеся відновити все за один сеанс. Не завершуйте його без крайньої необхідності.
 • Якщо не допомагає одна програма відновлення, використовуйте інші. Іноді прості безкоштовні утиліти виявляються ефективнішими дорогих платних. Що допоможе у вашому випадку - заздалегідь дізнатися неможливо, тому пробуйте все, що є.
 • Якщо програма відновлення здатна створювати і зберігати образи файлових систем накопичувачів, обов'язково використовуйте цю можливість. У разі несподіваного виходу флешки з ладу або випадкового перезапису до закінчення зчитування ви зможете відновити дані з образу.

7 кращих програм для відновлення даних з флешок

Деякі з програм відновлення даних з запам'ятовуючих пристроїв вам, можливо, вже знайомі. Наш сайт розповідав про них в статті про відновлення інформації з жорстких дисків . Сьогодні наша колекція поповниться ще сімома додатками такого ж призначення. Може бути, саме якесь із них і виявиться для вас рятівним.

R.saver

R.saver - проста в застосуванні, безкоштовна утиліта російського виробництва, створена «на основі повнофункціональних алгоритмів професійних версій» комерційного продукту Recovery Explorer (згідно з авторським опису). Призначена для допомоги в складних випадках, коли програми-аналоги виявляються безсилі.

R.saver працює без установки - досить розпакувати його виконуваний файл з архіву і запустити на комп'ютері з Windows (в списку підтримуваних систем - все, починаючи від Windows XP SP 3 і закінчуючи Windows 10). Додаток підтримує практично будь-які типи накопичувачів, включаючи USB-флешки, і відновлює дані з файлових систем NTFS, FAT16-32 і ExFAT.

Додаток підтримує практично будь-які типи накопичувачів, включаючи USB-флешки, і відновлює дані з файлових систем NTFS, FAT16-32 і ExFAT

Як користуватися утилітою R.saver:

 • Уважно прочитайте інструкцію, яка відкривається в самій програмі при першому запуску. Підтвердіть, що ви ознайомилися з правилами роботи з нею, і натисніть кнопку «Давайте почнемо».
 • Виберіть носій, на якому знаходяться видалені файли. Натисніть «Продовжити».
 • Відзначте об'єкти, які хочете повернути. Після сканування вони відобразяться в списку доступних.
 • Натисніть «Відновити вбрання».

За замовчуванням дані зберігаються в папку «Відновлено», розміщену в кореневому каталозі одного з розділів жорсткого диска, але ви можете вказати іншу.

У правій частині основного вікна утиліти є панель підказок, де пояснюється суть того чи іншого дії. Внизу панелі - посилання на довідкові матеріали на сайті розробника.

PhotoRec

На відміну від R.saver, який розрахований на зовсім початківців користувачів, PhotoRec довгий час вважали утилітою для просунутих і професіоналів, оскільки спочатку вона існувала тільки в консольному варіанті. І крім навичок роботи з командним рядком вимагала хоча б поверхневі знання структури файлових систем. Останній випуск PhotoRec для Windows - сьомий, вже не лякає новачків своєю складністю, оскільки існує не тільки в консольної, але і в графічній версії.

Назва утиліти - PhotoRec, вказує на її первісне призначення - відновлення видалених даних з карт пам'яті фотокамер. Це не означає, то вона відновлює тільки фото і відео: в списку підтримуваних - понад 200 типів файлів і різні файлові системи.

Додаток поширюється по безкоштовній ліцензії. Крім Windows воно працює в Mac OS X, системах Unix / Linux / BSD і DOS. Всі його компоненти - для всіх підтримуваних операційних систем, викачуються в одному архіві.

Файл графічної версії PhotoRec для Windows - qphotorec_win.exe. Він, як і R.saver, не вимагає установки на комп'ютер. Досить розпакувати і запустити.

Досить розпакувати і запустити

Як користуватися PhotoRec в графічному форматі:

 • Вийміть вміст програми з архіву і двічі клікніть файл qphotorec_win.exe.
 • У верхньому полі основного вікна виберіть носій, з якого потрібно вважати видалені файли.
 • У рядку «Please select a destination to save ...» вкажіть місце збереження відновленого.
 • Якщо вам потрібно відновити об'єкти тільки конкретних типів, натисніть «File Formats» і вкажіть їх розширення. Це скоротить час сканування.
 • Для запуску процесу пошуку і відновлення натисніть кнопку «Search».

Як показує практика, PhotoRec справляється з відновленням даних (в тому числі після форматування) не гірше багатьох платних аналогів. Іноді навіть краще.

Інструкція по роботі з консольної версією утиліти знаходяться тут .

Wise Data Recovery

Wise Data Recovery - ще одне гідне засіб відновлення інформації зі стаціонарних і переносних накопичувачів. Випускається тільки в Windows-версії. Як і попередники, працює без установки на жорсткий диск. Відрізняється високою швидкістю сканування і відображає можливість відновлення кожного знайденого об'єкта.

Якщо біля файлу варто:

 • Червоний кружок - дані повністю перезаписані, відновити їх не вдасться.
 • Жовтий кружок - перезапис часткова, успіх не гарантований.
 • Зелений кружок - файл не перезаписан і придатний до відновлення.

При кліці по «зеленим» файлів, якщо це картинка або документ, програма показує їх мініатюри (якщо збереглися). Також в ній є функція пошуку певних типів даних за ключовими словами: картинки (imagies), аудіо (audios), відео (videos), документи (documents), архіви (compressed files) і пошта (emails).

Wise Data Recovery - повністю безкоштовний додаток і, до речі, з підтримкою російської мови.

Wise Data Recovery - повністю безкоштовний додаток і, до речі, з підтримкою російської мови

Як користуватися Wise Data Recovery:

 • Розпакуйте архів з програмою в будь-яку папку і запустіть виконуваний файл WiseDataRecovery.exe.
 • Виберіть зі списку потрібний носій і натисніть «Scan» (Сканувати).
 • Перейдіть до кожної файли, які хочете відновити. Натисніть кнопку «Recover».
 • Вкажіть місце збереження файлів на жорсткому диску.

Disk Drill

утиліта Disk Drill , Добре знайома багатьом користувачам Mac OS X, деякий час назад з'явилася і в Windows-версії. Точніше, в двох: безкоштовної - free, і платній - pro. Безкоштовна дозволяє відновити до 1 Гб інформації, платна - без обмежень.

На відміну від трьох попередніх програм, Disk Drill вимагає обов'язкової установки на комп'ютер (за що отримує мінус, так як ця нехитра операція може призвести до перезапису даних, які користувач як раз і зібрався відновити). Але зате має ряд корисних речей, яких немає у інших.

При постійному використанні Disk Drill веде облік віддалених файлів, а також створює їх резервні копії, що підвищує шанси на їх відновлення навіть через час. Крім того, він підтримує будь-які типи запам'ятовуючих пристроїв і практично всі файлові системи (йому відомо більше 300 унікальних сигнатур файлів).

Disk Drill не має російськомовної локалізації, але користуватися ним досить просто.

Disk Drill не має російськомовної локалізації, але користуватися ним досить просто

Як відновити вилучені файли за допомогою Disk Drill:

 • Встановіть додаток на ПК і запустіть з правами адміністратора.
 • Виберіть зі списку носіїв USB-флешу з віддаленими даними.
 • Відкрийте список, що випадає поруч до кнопкою Recover, яка знаходиться навпроти флешки, і клікніть бажаний тип сканування: «Run all recovery methods» (використовувати всі методи пошуку і відновлення), «Quick scan» (швидка перевірка), «Deep scan» (глибока перевірка ) або «Load last scanning session» (завантажити результат останньої перевірки). Натисніть кнопку «Recover» (або «Continue», якщо ви вже почали працювати з носієм).
 • У наступному вікні, яке відкриється після сканування, виберіть зі списку потрібні файли, вкажіть місце їх збереження і ще раз клацніть «Recover».

У наступному вікні, яке відкриється після сканування, виберіть зі списку потрібні файли, вкажіть місце їх збереження і ще раз клацніть «Recover»

RS File Recovery

RS File Recovery - платне російськомовне додаток. Крім основного - відновлення інформації з фізичних накопичувачів, воно здатне зберігати і в подальшому працювати з їх образами. Після створення образу фізичне пристрій з даними можна відключити, так як весь його вміст програма вже «запам'ятала». Крім того, в додатку є вбудований HEX-редактор для ручної побайтовой корекції файлів, а також клієнт FTP для вивантаження відновленого на мережеві ресурси.

Після аналізу запам'ятовує RS File Recovery виводить інформацію про дані на ньому - коли створені, коли змінені, чи можна відновити. Ці відомості відображаються в нижній панелі вікна.

На жаль, в безкоштовній демо-версії утиліти функція відновлення не працює, доступний тільки перегляд. Вартість ліцензії починається від 999 рублів.

Як і Disk Drill, RS File Recovery вимагає установки на комп'ютер.

Як і Disk Drill, RS File Recovery вимагає установки на комп'ютер

Як користуватися RS File Recovery:

 • Відкрийте програму. Виберіть зі списку носіїв флешку, просто клікнувши по ній. Всі її вміст, включаючи видалені файли, відобразиться в середній частині вікна.
 • Клацніть по об'єкту, який хочете відновити. Інформація про нього, включаючи прогноз, буде показана на панелі знизу.
 • Перетягніть потрібні файли в список відновлення в правій частині вікна і натисніть кнопку «Відновити».
 • Виберіть метод збереження: на жорсткий диск, на CD / DVD, в Інтернет по FTP або перетворення в віртуальний образ ISO.

Виберіть метод збереження: на жорсткий диск, на CD / DVD, в Інтернет по FTP або перетворення в віртуальний образ ISO

 • Вкажіть кінцеву папку на жорсткому диску. При виборі інших методів збереження дотримуйтесь інструкцій помічника.

Ontrack EasyRecovery

Ontrack EasyRecovery - одна з найбільш функціональних та ефективних програм відновлення інформації, основний конкурент лідера індустрії R-Studio. Вона успішно витягує дані навіть з сильно пошкоджених носіїв, підтримує всі типи файлових систем і більше 250 форматів файлів, створює віртуальні образи фізичних запам'ятовуючих пристроїв, може завантажуватися з DVD і USB-флешок, а також володіє масою інших корисних речей.

EasyRecovery випускається в декількох платних редакціях з різним набором функцій. Найдешевша - домашня, обійдеться користувачеві в $ 79 в рік. Професійні, корпоративні та спеціалізовані (для серверів) коштують від $ 299 до $ 3000 за річну ліцензію.

Незважаючи на грандіозність можливостей, скористатися цією програмою зможе навіть початківець користувач, так як кожен етап роботи супроводжує вбудований помічник. Помилитися неможливо ще й тому, що вона повністю переведена на російську мову.

Як користуватися Ontrack EasyRecovery:

 • Відкрийте програму (воно випускається в настановної, портабельной і, як уже говорилося, завантажувального версіях). Вкажіть тип носія, на якому знаходяться видалені дані.
 • Виберіть те для сканування (якщо це флешка, то на ній, як правило, всього один том).
 • Виберіть сценарій відновлення. Відновити об'єкти після видалення і форматування - різні сценарії. Для початку спробуйте застосувати перший - він працює швидше, а якщо не допомогло - другий.
 • Якщо дані постраждали в результаті логічного збою, вкажіть один або декілька типів файлових систем, які можуть бути на носії.

Якщо дані постраждали в результаті логічного збою, вкажіть один або декілька типів файлових систем, які можуть бути на носії

 • Ще раз перевірте правильність умов і підтвердіть вибір. Після цього програма почне сканування флешки.
 • Після закінчення сканування виділіть в списку потрібні об'єкти (щоб виділити декілька, натисніть і утримуйте Ctrl). Натисніть кнопку «Зберегти» у верхній панелі головного вікна і вкажіть кінцеву папку на жорсткому диску.

Щоб створити образ запам'ятовує і надалі працювати з ним, після запуску програми виберіть девайс в списку носіїв, відкрийте меню «Файл» і клацніть «Створити файл образу».

Active UNDELETE

Active UNDELETE - ще одна платна утиліта, яка успішно справляється з відновленням окремих віддалених об'єктів і цілих розділів диска. Підтримує будь-які види носіїв, все файлові системи і понад 200 різних форматів файлів. Крім основою завдання дозволяє вирішувати супутні - виправляти помилки таблиці розділів і завантажувальних записів, створювати, форматувати і видаляти томи диска і т. Д. Як і основна маса платних аналогів, Active UNDELETE підтримує створення віртуальних образів накопичувачів.

Демонстраційна версія програми, доступна для безкоштовного скачування, володіє повним набором функцій, але не дозволяє відновлювати файли більше 1 Mb.

Інтерфейс Active UNDELETE виключно англомовний, проте користуватися утилітою легко, так як кожна дія супроводжує майстер.

Портабельной версії у неї, на жаль, немає. Тільки установча.

Тільки установча

Як працювати з Active UNDELETE:

 • Запустіть програму. Клікніть в першому вікні «Recover deleted files» (відновити видалені файли). Цим ви запустите майстер відновлення.
 • Перше вікно майстра - коротка довідка про роботу програми англійською мовою. Для переходу до наступного кроку натисніть «Next».
 • Далі виберіть одне або кілька пристроїв, на яких знаходяться потрібні файли. Натисніть «Next» і в наступному вікні - «Scan».
 • Після сканування відзначте об'єкти, які хочете відновити, і перейдіть до наступного кроку.
 • Задайте параметри збереження - папку, імена файлів, перейменування в разі збігів і т. Д. Чи можете залишити все за умовчанням.

Чи можете залишити все за умовчанням

 • Останній крок-безпосередньо відновлення. Щоб його запустити, натисніть кнопку «Recover files and folders».

Якщо хочете створити віртуальний образ флешки, відкрийте в головному вікні розділ «Disk image management» і запустіть майстер «Create disk image».Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью