<
 • Главная
Статьи

Як відновити вилучені файли з флешки або карти пам'яті: програма

 1. Що робимо в першу чергу?
 2. Коли видалені файли можна відновити, а коли - ні?
 3. Які програми найкраще допомагають відновити дані з флешок?
 4. Корисна інформація

Сьогодні флешками користуються мільйони людей. Адже на такому носії інформації можна зберігати будь-які файли - фільми, фото, документи, музику та багато інших. ін. Крім того, флешки встановлюються в самі різні пристрої - планшети, фотоапарати, смартфони (як на андроїд, так і на віндовсі) та ін., розширюючи обсяг пам'яті таких гаджетів. Природно, періодично користувач стирає з мапи непотрібну йому інформацію. При цьому іноді випадково видаляються і важливі відомості. Що робити в такій ситуації? Чи можна їх якось відновити вилучені файли з флешки? Давайте розберемося в цьому.

Давайте розберемося в цьому

Що робимо в першу чергу?

Отже, з флешки телефону, фотоапарата або будь-якого іншого девайса пропали файли. Або ви їх самі видалили, але тепер зрозуміли, що даремно і вони вам потрібні. Що ж робити? Запам'ятайте, в першу чергу необхідно:

 1. Нічого більше не записуйте на флешку. Це завадить відновити вилучені файли з карти пам'яті.
 2. Не створюйте нові папки. Інакше без втрати будь-яких даних інформацію не повернути.
 3. Нічого більше не видаляйте.

Чим менше маніпуляцій з флешкою, тим простіше потім відновлювати дані. Як це пояснити? Насправді при видаленні файлу з карти пам'яті відразу він не видаляється. Ось такий от каламбур. Видаляється лише запис про нього. Але для системи це означає одне - в майбутньому, коли користувач почне записувати нові файли, їх можна розташувати на те місце, де зберігалися старі і віддалені. До речі, тому копіювання або переміщення того ж фільму займає десятки секунд, а то і пару хвилин, тоді як його видалення здійснюється миттєво.

Так що тепер ви знаєте, куди видаляються дані з флешки. Вони просто перезаписувати. Ну а при видаленні в файлової таблиці просто позначається місце як вільний.

Крім того, перш ніж почати відновлення видалених файлів з флешки, рекомендуємо, щоб переглянути її антивірусним софтом. Якась шкідлива програма запросто може «заховати» інформацію від користувача. Не завадить і подивитися приховані файли карти пам'яті. Для цього:

 1. Через Пуск зайдіть в Панель управління.
 2. Потім перейдіть в розділ «Оформлення та персоналізація» (в залежності від версії ОС такого пункту може не бути). Після чого відкрийте «Параметри папок».
 3. Виберіть вкладку «Вид».
 4. Зробіть неактивним пункт «Приховувати захищені системні файли і папки» і, навпаки, поставте галочку навпроти «Показувати приховані файли, папки і диски».
 5. Потім вставте флешку. Зайдіть в неї через папку «Комп'ютер». Якщо серед напівпрозорих значків будуть і ваші видалені файли, то просто скопіюйте їх в безпечне місце.
 6. Перевірте і комп'ютер, і карту пам'яті на наявність вірусів.

Для довідки! Деякі віруси видаляють файли з флешки так, що їх вже не відновити. Справа в тому, що такі шкідливі програми ще й перезаписують файли, а не просто стирають наявну на носії інформацію.

Коли видалені файли можна відновити, а коли - ні?

З тим, що потрібно зробити в першу чергу, а що не можна ні в якому разі, ми розібралися. Тепер поговоримо про те, які шанси на успішне відновлення видалених з карти пам'яті файлів.

Скажемо чесно, вони невеликі. Набагато простіше і ефективніше відновлювати дані зі стаціонарних накопичувачів - тобто жорстких дисків ПК і ноутбуків. З флешок (будь це SD карта або USB-накопичувач) - складніше. Справа в тому, що на них стерті файли часто виявляються перезаписати. А перезапис, по суті, ставить хрест на всіх спробах повернути інформацію.

Так що шанси на відновлення мінімальні, якщо:

 • Сама флешка несправна. Наприклад, вона не читається на різних пристроях або розпізнається як невідомий пристрій. Вихід з ладу носія може виражати і в тому, що замість Гб пам'яті система бачить лише кілька КБ. У будь-якому випадку з несправною флешки відновити вилучену папку або всього лише один невеликий файл практично неможливо.
 • Файли були видалені за допомогою так званих «програм-шредерів». Найпопулярніша з них - File Shredder.
 • Флешка була переписана. Або вона піддав низкорівневому форматування. Адже при такій процедурі всі дані знищуються. Видаляється навіть таблиця розділів.

При цьому відновити вилучені файли з флешки (повністю або частково) можна, якщо:

 • Флешку отформатировали засобами ОС.
 • Користувач вручну видалив дані.
 • Інформація стала недоступна після атаки вірусів (але не всіх, адже деякі трояни здатні перезаписувати файли).
 • Дані пропали після спроби розбити флешку на розділи.
 • Стався збій файлової системи накопичувача (флешка не розпізнає пристроєм або розпізнається, але записати щось на неї неможливо).

Які програми найкраще допомагають відновити дані з флешок?

Існують різні програми для відновлення видалених з флешок файлів. Причому як безкоштовні, так і платні. Нам довелося випробувати з десяток подібних утиліт. У всіх є і плюси, і мінуси. Але, наш погляд, найбільш ефективними і зручними є:

 • DMDE;
 • saver;
 • PhotoRec;
 • Wise Data Recovery;
 • Disk Drill;
 • Recuva.

Розповімо, як користуватися деякими з цих утиліт.

DMDE

Завантажити програму можна тут http://dmde.ru/download.html . Причому є версії для різних ОС. Так що уважно вибирайте інсталятор перед завантаженням. Як тільки скачаєте архів, відкривайте його і запускайте DMDE. Нічого встановлювати не треба. Що робити далі?

 1. У самому першому вікні вибираємо пункт «фізичні пристрої». Також натискаємо на флешку.
 2. Після чого починається пошук видалених файлів.
 3. Відкриється вікно «Розділи». У ньому виділяємо мишкою флешку і тиснемо на кнопку «Відкрити тому».
 4. Справа натискаємо на «Все знайдені + реконструкція». Система запропонує зробити віртуальну реконструкцію файлової системи. Погоджуємося і натискаємо «Ок».
 5. У правій частині і відобразяться знайдені програмою файли. Якщо нічого немає, то розкрийте ще й папку $ Root.
 6. Знайшли віддалений раніше файл? Клацніть по ньому двічі мишкою. Потім виберіть «Відновити об'єкт». Вкажіть папку, в яку необхідно зберегти відновлені дані. Все, файл відновлений.

Єдиний нюанс - безкоштовна версія програми не дозволяє проводити відновлення цілої папки. Вилізе помилка. Тому доведеться або купувати прогу, або відновлювати все по одному файлу.

Recuva

Досить популярна програма відновлення файлів. Її розробники - автори і іншого відомого всім софта, яким ми часто користуємося. Наприклад, CCleaner, Speccy і ін. Recuva - нітрохи не складніше в управлінні, ніж ці утиліти. До того ж, вона повністю русифікована.

При цьому Recuva дозволяє легко і швидко відновлювати файли з будь-яких флешок (в тому числі і мікро сд) і жорстких дисків. Нижче наведемо невелику інструкцію, в якій розповімо, як користуватися програмою:

 1. Запускаємо утиліту. Перший крок - це вітання. Тому просто натискаємо «Далі».
 2. У наступному вікні вибираємо, що саме хочемо відновити. Рекомендуємо клікнути на самий останній пункт «Інше». Це дозволить відновити різні файли без обмежень.
 3. Тиснемо «Далі» і «Огляд». Вибираємо флешку з якої будемо відновлювати файли. Переконайтеся, що карту пам'яті підключена до комп'ютера - через спеціальний кабель, роз'єм або картрідер.
 4. Продовжуємо дії по відновленню видалених даних - в вікні ставимо галочку навпроти «Включити поглиблений аналіз». Таким чином, знайдеться більше файлів.
 5. Тиснемо кнопку «Почати». Запасаємося терпінням. Кілька хвилин програмі точно буде потрібно.
 6. Результат буде представлений у вигляді списку. При цьому не всі зазначені файли можна відновити. Необхідно орієнтуватися на колір гуртка. Якщо він зелений, то все в порядку. Файл не пошкоджений. З більшою часткою ймовірності, він відновитися і відкриється без помилок. Жовтий кружок означає, що відновленню файл підлягає лише частково. Якщо гурток червоний, то такого файлу вже немає. Є лише «згадка» про нього. Відновити не вийде.
 7. Виділяємо галочками файли і тиснемо кнопку «Відновити». Вказуємо папку, куди і збережуться відновлені дані. Вона може розташовуватися в будь-якому місці, але тільки не на флешку.
 8. У висновку з'явиться вікно статистики. У ньому можна подивитися, скільки файлів відновлено - повністю або частково.

Корисна інформація

 • якщо відновити вилучену інформацію на флешці за допомогою якоїсь програми не виходить, то не впадайте у відчай. Спробуйте скористатися якою-небудь іншою утилітою.
 • Не забувайте, що проблему простіше запобігти, ніж потім витрачатися час і сили на її рішення. Тому робіть резервну копію даних з флешки.
 • До речі, можна відновлювати з карт пам'яті і такі файли, які були видалені рік, два або навіть кілька років тому. Час ролі не грає. Головне, це сам факт перезапису. Якщо ніякі нові дані не записувалися «поверх» старих, то їх можна спробувати повернути. Причому, швидше за все, успішно.

Що робимо в першу чергу?
Коли видалені файли можна відновити, а коли - ні?
Які програми найкраще допомагають відновити дані з флешок?
Що робити в такій ситуації?
Чи можна їх якось відновити вилучені файли з флешки?
Що робимо в першу чергу?
Що ж робити?
Як це пояснити?
Коли видалені файли можна відновити, а коли - ні?
Які програми найкраще допомагають відновити дані з флешок?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью