<
 • Главная
Статьи

Як відновити вилучені з жорсткого диска файли

 1. Відновлення видалених файлів засобами Windows
 2. Відновлення файлів за допомогою спеціальних програм
 3. R-Studio
 4. Ontrack EasyRecovery
 5. Recuva
 6. Про це потрібно знати

Зберігання інформації в цифровому вигляді має безліч переваг, серед яких найбільш значущим є той обсяг даних, який може бути записаний в мінімальну одиницю пам'яті цифрового пристрою. Але є у цього способу зберігання і свої недоліки. При виході пристрою, що запам'ятовує з ладу, збої операційної системи або помилкові дії користувача дані можуть виявитися втраченими. На щастя, в більшості випадків ненавмисне видалення файлів не є остаточним і при правильному і своєчасному підході їх можна відновити.

Відновлення видалених файлів можливо завдяки самому алгоритму запису інформації на жорсткий диск. Нові файли записуються не в порожні сектора або осередку, а поверх раніше віддалених, фізично зберігаються на диску до моменту їх повної перезапису. Тобто при видаленні файли не знищуються відразу. Замість цього система стирає перший символ імені файлу і позначає займане ним місце як вільне, при цьому сам файл залишається на диску. Виняток становлять SSD-диски з активним з'єднанням TRIM, осередки таких носіїв очищаються повністю, тому відновлення випадково видалених файлів стає практично нездійсненним завданням.

Отже, чи можна відновити вилучені з комп'ютера файли? Так, цілком, якщо тільки вони не були перезаписані іншими даними. Для цих цілей краще всього використовувати спеціальні програми, так як сама Windows не володіє скільки-небудь виразними засобами. Відновити файли за допомогою штатних інструментів можна, тільки якщо вони були переміщені в Корзину, а також якщо в системі включена функція тіньового копіювання і / або історія файлів. Для початку давайте розглянемо приклад відновлення файлів, видалених з жорсткого диска, не використовуючи сторонні програми.

Відновлення видалених файлів засобами Windows

У Windows 7 і 10, якщо відкрити властивості будь-якої папки або файлу, можна побачити вкладку «Попередні версії», а в ній - список резервних копій об'єктів. Навіть якщо файли були видалені повз Кошики, досить вибрати потрібну версію бекапа і натиснути кнопку «Відновити» або «Відкрити».

Але не все так просто. Справа в тому, що вкладка «Попередні версії» у вас, швидше за все, буде порожня, по крайней мере, в властивості каталогів на диску користувача. Щоб копії могли створюватися, у властивостях системи для відповідного розділу повинна бути включена захист, тобто створення контрольних точок відновлення .

Примітка: повернути вилучені файли за допомогою функції «Попередні версії» можна тільки в тому випадку, якщо вони розташовувалися в папках, а не в корені диска.

Дуже бажано, щоб в системі також була задіяна функція «Історія файлів», що забезпечує періодичне резервне копіювання вмісту призначених для користувача бібліотек і робочого столу.

Дуже бажано, щоб в системі також була задіяна функція «Історія файлів», що забезпечує періодичне резервне копіювання вмісту призначених для користувача бібліотек і робочого столу

Це, перш за все, стосується систем Windows 8 і 8.1, в яких вкладка «Попередні версії» у властивостях об'єктів відсутня. Важко сказати напевно, що спонукало розробників Microsoft її видалити з восьмої версії, а потім повернути в десятій, втім, сама технологія створення точних копій була незаймана.

Як відновити вилучені з комп'ютера файли, отримавши безпосередній доступ до тіньових копій, буде сказано трохи нижче, а поки скажемо пару слів про «Історії файлів». Опція ця з'явилася в Windows 8 як альтернатива функції «Попередні версії», які були прив'язані до створення системних точок відновлення. Функція «Історії файлів» є незалежною, але щоб нею скористатися, до комп'ютера повинен бути підключений додатковий фізичний диск або флешка або, як варіант, мережевий диск.

Відновити видалені дані з її допомогою дуже просто. Для цього потрібно клікнути по посиланню «Відновити особисті файли», вибрати у вікні папку або розташований в ній файл і натиснути кнопку із закругленою стрілкою.

Для цього потрібно клікнути по посиланню «Відновити особисті файли», вибрати у вікні папку або розташований в ній файл і натиснути кнопку із закругленою стрілкою

Тепер що стосується відновлення файлів з тіньових копій в Windows 8 і 8.1. Як вже було сказано, вкладка «Попередні версії» в цих версіях системи відсутня. Так як бути, якщо потрібно відновити конкретний файл, невже для цього потрібно відкочуватися до попередньої контрольної точки відновлення? Зовсім необов'язково.

Відкрийте від імені адміністратора командний рядок і виконайте в ній команду vssadmin list shadows.

В результаті ви отримаєте список всіх точок відновлення. Зверніть увагу на параметр «Вихідний тому», в ньому буде вказана літера диска, з якого ви збираєтеся відновлювати дані. Потім, визначивши номер резервної копії (він вказаний в кінці значення параметра «Том тіньової копії»), виконайте команду такого вигляду:

mklink / d% SystemDrive% / shadow //? / GLOBALROOT / Device / HarddiskVolumeShadowCopy7 /

/ GLOBALROOT / Device / HarddiskVolumeShadowCopy7 /

В даному прикладі точка відновлення має номер 7, у вас значення буде іншим. В результаті виконання команди в корені диска С з'явиться символічна посилання shadow.

В результаті виконання команди в корені диска С з'явиться символічна посилання shadow

Перейшовши по ній, ви потрапите точно в тіньову копію!

Перейшовши по ній, ви потрапите точно в тіньову копію

Цей спосіб однаково добре працює в Windows 7, 8, 8.1 і 10, але знову ж таки потрібно пам'ятати, що вдаватися до нього є сенс, якщо тільки в системі включена функція створення системних точок відновлення.

Відновлення файлів за допомогою спеціальних програм

Вище ми докладно розглянули, як відновити файли, видалені з Корзини при її очищенні або втрачені з інших причин, засобами самої системи. Як було показано вище, всі ці способи мають істотні обмеження. Щоб мати можливість відновлювати дані безпосередньо з диска, а не з резервних копій, слід використовувати спеціальні програми, серед яких є як платні, так і безкоштовні.

R-Studio

R-Studio - потужна професійна програма для відновлення видалених файлів з самих різних цифрових пристроїв, починаючи від жорстких дисків і закінчуючи CD / DVD-дисками та картами пам'яті. Додаток підтримує роботу з усіма популярними файловими системами, масивами RAID, може створювати образи фізичних дисків і окремих томів. Незважаючи на те, що орієнтована R-Studio на досвідчених користувачів, процедура відновлення даних в ній не відрізняється складністю.

Запустивши програму, виділіть в лівій колонці цільової диск або розділ і натисніть на панелі інструментів кнопку «Показати вміст диска».

Запустивши програму, виділіть в лівій колонці цільової диск або розділ і натисніть на панелі інструментів кнопку «Показати вміст диска»

При цьому зліва відобразиться список віддалених каталогів, а праворуч - їх вміст, позначене червоними хрестиками.

При цьому зліва відобразиться список віддалених каталогів, а праворуч - їх вміст, позначене червоними хрестиками

Відзначте галочками об'єкти, які хотіли б відновити і виберіть в головному меню опцію «Відновити помічені». Далі у вікні, вам потрібно буде вказати папку для збереження файлів, задати при необхідності додаткові параметри відновлення і натиснути «OK».

Далі у вікні, вам потрібно буде вказати папку для збереження файлів, задати при необхідності додаткові параметри відновлення і натиснути «OK»

Якщо файли були втрачені внаслідок пошкодження файлової системи або форматування, диск бажано відсканувати, вибравши в головному меню відповідну опцію.

Якщо файли були втрачені внаслідок пошкодження файлової системи або форматування, диск бажано відсканувати, вибравши в головному меню відповідну опцію

Попереднє сканування носія дозволяє виконати більш цілісний і глибокий аналіз, а значить збільшити шанс на відновлення втрачених даних.

Попереднє сканування носія дозволяє виконати більш цілісний і глибокий аналіз, а значить збільшити шанс на відновлення втрачених даних

По завершенні процедури в списку дисків з'явиться новий елемент «Знайдені по сигнатурам».

По завершенні процедури в списку дисків з'явиться новий елемент «Знайдені по сигнатурам»

Виділіть її мишкою, клікніть в правій колонці по посиланню «Файли, знайдені за інформацією про типові особливості структури їх даних», відзначте в наступному вікні потрібні елементи і відновите їх.

Виділіть її мишкою, клікніть в правій колонці по посиланню «Файли, знайдені за інформацією про типові особливості структури їх даних», відзначте в наступному вікні потрібні елементи і відновите їх

Ontrack EasyRecovery

Ще один професійний комерційний продукт, що дозволяє швидко і ефективно відновити видалені файли. Ontrack EasyRecovery має зручний інтерфейс у вигляді покрокового майстра, що істотно полегшує роботу з програмою. Додаток підтримує відновлення інформації з жорстких, ZIP- і CD / DVD-дисків, флешок, карт пам'яті, RAID-масивів, а також різних пристроїв з flash-пам'яттю.

Процедура відновлення в Ontrack EasyRecovery складається з декількох етапів. На першому етапі вам буде запропоновано вибрати тип носія, на другому потрібно вказати конкретний диск або розділ, на третьому буде потрібно вибрати операцію (в даному прикладі це відновлення).

На першому етапі вам буде запропоновано вибрати тип носія, на другому потрібно вказати конкретний диск або розділ, на третьому буде потрібно вибрати операцію (в даному прикладі це відновлення)

Далі програма запропонує переконатися в правильності вибраної опції, нарешті, на п'ятому етапі можна буде приступати до самого відновленню.

Для цього в деревовидному списку виділіть каталог з віддаленими файлами (він буде відзначений зеленим кольором), клікніть по ньому ПКМ і виберіть в меню опцію «Зберегти як».

Також ви можете відновити окремі файли, виконавши те ж саме в правій колонці вікна програми. Якщо ж перейти на вкладку «прев'юшки», можна буде переглянути мініатюри відновлюваних файлів, правда, доступний такий перегляд тільки для зображень.

Recuva

З безкоштовних програм для відновлення видалених файлів можна порекомендувати Recuva. Цей простий і разом з тим ефективний інструмент дозволяє відновлювати будь-які типи даних з різних цифрових носіїв, підтримує перегляд превью зображень і шістнадцятирічного коду файлів різних форматів.

Користуватися Recuva дуже просто. Після запуску програми в випадаючому списку потрібно вибрати те і натиснути кнопку «Аналіз». Програма виконає сканування носія і виведе список віддалених файлів.

Програма виконає сканування носія і виведе список віддалених файлів

Відзначте потрібні вам елементи галочками, натисніть кнопку «Відновити» і вкажіть каталог для їх збереження.

Відзначте потрібні вам елементи галочками, натисніть кнопку «Відновити» і вкажіть каталог для їх збереження

Також можна скористатися контекстним меню, вибравши в ньому опцію «Відновити виділені».

Також можна скористатися контекстним меню, вибравши в ньому опцію «Відновити виділені»

У програмі є простий пошук по імені файлу і його формату, доступний перегляд основної інформації - стан, дата створення і модифікації, розмір і повний шлях.

У програмі є простий пошук по імені файлу і його формату, доступний перегляд основної інформації - стан, дата створення і модифікації, розмір і повний шлях

Про це потрібно знати

Отже, ми докладно розглянули, що робити, якщо ти видалив потрібний файл. Використання сторонніх програм в даному випадку має свої переваги, так як дозволяє відновлювати файли навіть при видаленні розділу і пошкодженні файлової системи, але є те, про що слід пам'ятати. Якщо ви випадково видалили або втратили файли, ні в якому разі не записуйте в розділ, в якому вони перебували, будь-які дані, оскільки є ризик перезаписати містять їх сектора.

З цієї причини програму для відновлення слід встановлювати на «вільний» розділ, відмінний від того, з якого збираєтеся робити відновлення. В ідеалі необхідно зняти жорсткий диск, підключити його до іншого комп'ютера і запускати сканування з нього. Зберігати відновлені файли на той же самий розділ також не можна, в цьому випадку ви ризикуєте втратити їх остаточно. Тобто якщо ви відновлюєте файли з диска D, слід зберегти їх на диск С або флешку.

Отже, чи можна відновити вилучені з комп'ютера файли?
Так як бути, якщо потрібно відновити конкретний файл, невже для цього потрібно відкочуватися до попередньої контрольної точки відновлення?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью