<
 • Главная
Статьи

Лікуючі інструменти Adobe Photoshop - Оновлення функціоналу - Стаття по постобробці - фотожурнали - Фотошкола Михайла Паніна

 1. Що ж змінилося?
 2. спірний момент

З виходом версії Adobe Photoshop CC 2015 багато користувачів помітили зміни в поведінці ключових інструментів лечащей групи: Healing Brush Tool (Пензель відновлення), Spot Healing Brush Tool (Точковий пензель відновлення) і Patch Tool (Латка). Дана стаття розкриє найбільш значні зміни в поведінці цих інструментів, а також допоможе застосовувати їх з максимальною ефективністю.

На зображенні зверху представлений дефект на високо текстурованою поверхні і результат його ретуші інструментом Healing Brush Tool (Пензель відновлення). Справа вгорі - результат ретуші із застосуванням нововведень Photoshop CC 2015 року, справа знизу - результат роботи інструменту в «старому» режимі (версії Photoshop CC 2014 і більш ранні).

Ретуш проводилася пензлем максимальної жорсткості - в загальному випадку саме її переважно використовувати для досягнення максимальної якості (читайте докладне пояснення в статті «Основи роботи з Штампом і Лікуючий пензлем в Adobe Photoshop» ).

Що ж змінилося?

З виходом Photoshop CC 2015 правій частині панелі налаштувань інструментів Healing Brush Tool (Пензель відновлення), Patch Tool (Латка) і Spot Healing Brush Tool (Точковий пензель відновлення) в режимі Proximity Match (Відповідне наближення) з'явився повзунок Diffusion (Дифузія).

Відомо, що принцип дії інструментів лечащей групи багато в чому схожий з роботою інструменту Штамп (Clone Stamp Tool). Різниця лише в тому, що ділянки зображення з «донорської» зони не просто копіюються безпосередньо, а й «підганяються» за яскравістю і кольором до яскравості і кольору зони навколо ретушіруемой області.

У ранніх версіях Adobe Photoshop можливості будь-яким чином контролювати ступінь цієї «підгонки» не було. Тому при роботі з високо текстурованими поверхнями (мокра штукатурка в нашому прикладі або текстура шкіри в зонах яскравих відблисків) після використання жорстких відновлюють кистей або Латки (Patch Tool) в зображенні могли виникати артефакти.

Причиною виникнення подібних артефактів служила занадто велика чутливість цієї самої «підгонки» яскравості і кольору. У разі, якщо при ретуші темні ділянки пересаджують текстури починали межувати з зі світлими ділянками ретушіруемой області, перші висвітлює до потрібної яскравості, однак це ж відбувалося і з пікселями середньої яскравості навколо них. Їх яскравість в результаті ставала зайвою, утворюючи артефакти. Поява темних артефактів аналогічно і пояснюється зворотною логікою.

Для того щоб уникнути подібних проблем, в ранніх версіях програми необхідно було або використовувати методи ретуші із застосуванням технік частотного розкладу, або зменшувати жорсткість відновлюють кистей (або виробляти растушевку кордонів виділення при роботі латкою). При виборі останнього варіанта доводилося розплачуватися появою замиленості текстури в зонах спаду непрозорості кисті.

З появою повзунка Diffusion (Дифузія) в Adobe Photoshop CC 2015 стало можливим контролювати чутливість або так званий ореол точної «підгонки» яскравості і кольору лікуючих інструментів:

 • при малих значеннях Diffusion (Дифузія) здійснюється лише загальна підгонка яскравості і кольору, що зручно якраз в нашому випадку, тобто при роботі з високо текстурованими поверхнями;
 • при значенні Diffusion (Дифузія) рівному 5 (значення за замовчуванням) поведінка інструментів схоже з їх поведінкою в версіях Adobe Photoshop до CC 2015;
 • при високих значеннях Diffusion (Дифузія) «підгонка» яскравості і контрасту буде відбуватися максимально точно, такі значення краще використовувати при роботі з градієнтами.

Варто окремо відзначити, що далеко не завжди мінімальне значення параметра Diffusion (Дифузія) є оптимальним, так при роботі зі складними градієнтами оптимальний результат дасть, навпаки, максимальне значення параметра.

спірний момент

У «поведінці» відновлюють кистей відбулася ще одна зміна, яке викликало обурення користувачів (і форуми Adobe виявилися завалені проханнями «повернути все, як було»). Йдеться про «моменті спрацьовування» відновлюють кистей.

Раніше користувач спочатку «малював» відновлюють кистями, позначав область необхідного дії інструменту, і лише після того, як кнопка миші була відпущена (або перо відірване від поверхні планшета) відбувалася обробка, і користувач міг побачити результат.

Така поведінка інструменту було обумовлено обмеженою обчислювальною потужністю комп'ютерів, однак давало можливість користувачам переконатися, що «дефект» на поверхні був «зафарбований» повністю.

З виходом версії Adobe Photoshop CC 2015 продовжилася почалася ще з часів пізніших CS пакетів інтеграція обчислювальних потужностей графічних прискорювачів в програму. Це дало можливість показувати результат роботи відновлюють кистей ще в момент малювання, «на льоту».

Така поведінка оновлених інструментів, звичайно, є набагато більш наочним. Але, разом з тим, може трохи бентежити користувачів можливою появою артефактів (розмазаних градієнтів) ще під час «хизування».

Однак цього боятися не варто, при правильному використанні інструментів, тобто, при повному «зафарбовуванні» дефектів і «попаданні в кордону» (як було описано у вищезгаданій статті «Основи роботи з Штампом і Лікуючий пензлем в Adobe Photoshop» ), Результат буде виходити точно таким же, як в попередніх версіях Adobe Photoshop або навіть краще.

© Стів Ласмін, лютий 2016.
© Фотошкола Михайла Паніна, 2016.

Якщо Вам сподобався цей матеріал, то ми будемо раді, якщо Ви поділитеся їм зі своїми друзями в соціальній мережі:


фотожурнали / Уроки ретуші і постобробки / Лікуючі інструменти Adobe Photoshop. оновлення функціоналу
Теги до статті: Adobe Photoshop , Стів Ласмін
Дата: 2016-02-20 | Переглядів: 10207Курси навчання фотографії:

Тематичні уроки по фотографії:

Майстер-класи для фотографів:


Що ж змінилося?
Що ж змінилося?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью