<
 • Главная
Статьи

Правила повернення квитків РЖД: необхідні документи і порядок дій

 1. Про вартість
 2. Де здійснити?
 3. Які документи необхідні?
 4. Отримання грошей
 5. особливі випадки
 6. підсумки

Бувають такі ситуації в житті, коли куплені залізничних проїзних документів (квитки) доводиться здавати.

Існує безліч причин, через які квитки повертаються в каси.

Найчастіше пасажири несподівано змінюють свої плани і відкладають поїздку на інше число, рідше - подорож неможливо через хворобу, а іноді пасажири просто спізнюються на потяг.

Витрачені гроші за непотрібний вже проїзний документ можна повернути!

Давайте розбиратися, як це зробити.

Про вартість

Але перш за все потрібно роз'яснити деякі «залізничні» терміни.

Вартість проїзду - це вся сума, яка була заплачена в касі вокзалу. У неї входить вартість плацкарти і окремо - вартість квитка.

Вартість квитка - це ціна безпосередньо Вашої перевезення, яка прописується в першому рядку (грубо кажучи - вартість того, що поїзд в принципі рухається в потрібному Вам напрямку).

Вартість плацкарти є платою за займане спальне місце, вона вказана в проїзному документі близько вартості квитка.

Де здійснити?

На деяких залізничних вокзалах (станціях) існують спеціальні каси повернення - в них слід звернутися в першу чергу На деяких залізничних вокзалах (станціях) існують спеціальні каси повернення - в них слід звернутися в першу чергу.

Якщо у Вашому випадку каси повернення немає, то будь-яка каса далекого прямування повинна допомогти Вам з поверненням квитка (місце його покупки в даному випадку ролі не грає!).

Якщо планували слідувати за маршрутами міжнародного сполучення (інша назва - далеке зарубіжжя), то проїзний документ можна буде повернути виключно в міжнародних квиткових касах.

У разі запізнення пасажира на поїзд, повернення здійснюється тільки на станції, з якої в квитку прописано відправлення.

Які документи необхідні?

Буде потрібно:

 1. Безпосередньо квиток.
 2. Документ, за яким куплений даний проїзний документ (реквізити, які вказані в квитках і в документі, обов'язково повинні збігатися).
 3. Якщо збираєтеся повернути квиток іншої людини, крім перерахованого вище знадобляться:
 • паспорт того пасажира, на якого здійснювалося оформлення квитка (НЕ ксерокопія!);
 • доручення на повернення проїзного документа;
 • довіреність на отримання грошових коштів;
 • довіреність для отримання квитка (потрібна в разі, коли квиток електронний, і він ще не був отриманий на бланку).

Пред'являти довіреності слід в оригіналі, також вони повинні бути завірені нотаріусом.

Будь пасажир має право повернути квиток (и) іншого пасажира (наприклад, члена сім'ї), за однієї умови - якщо буде здійснений повернення свого власного квитка з аналогічним маршрутом і номером поїзда, такий же датою відправлення і при пред'явленні паспорта члена родини (наприклад батько сімейства може повернути проїзні документи за всю сім'ю).

Отримання грошей

У справі повернення залізничних квитків потрібно діяти оперативно, так як  повертається грошова сума  безпосередньо залежить від часу, який залишився до відправлення поїзда У справі повернення залізничних квитків потрібно діяти оперативно, так як повертається грошова сума безпосередньо залежить від часу, який залишився до відправлення поїзда.

Відразу обмовимося, що отримати назад повну суму за проїзд в більшості випадків, на жаль, не вийде.

Отже:

 1. > 8 годин до відправлення поїзда - повернуть повну вартість мінус збір за повернення.
 2. > 8 годин, але 50% вартості плацкарти мінус збір за повернення.
 3. 100% вартості плацкарти мінус збір за повернення.
 4. Протягом 3-х годин з моменту відправлення - повну вартість мінус 100% вартості плацкарти мінус збір за повернення.
 5. Комісійні збори - збори за оформлення залізничних квитків, а також сума, що є платою за послуги агентства з оформлення замовлення, не повертаються.
 6. Якщо була замовлена така послуга, як постільна білизна, то гроші за неї будуть повернуті.

Збір за повернення проїзних документів зараз - 141 р. 40 коп. (Ця вартість періодично змінюється).

У випадку з електронним квитком , Його теж можна здати, але спершу потрібно отримати його на руки. Знаючи номер замовлення і захопивши власний паспорт, сміливо вирушайте в будь-яку з / д каси. Тепер в цій же касі можете обміняти тільки що отриманий квиток на гроші, або вирушайте в касу повернення, якщо вона є на вокзалі.

Якщо Ви відзначилися у провідника, але з якоїсь причини передумали їхати, або зійшли на станції, що передує кінцевій станції, зазначеної у квитку, то грошове відшкодування неможливо.

Отже, гроші Ви зможете отримати тільки за невикористаний ж / д квиток. Для цього зверніться до відповідної касу вокзалу, пред'явіть необхідні документи, далі касир розрахує суму повернення і видасть гроші на руки.

При оплаті квитків банківською картою, повернення грошових коштів після здачі квитків в касу, здійснюватиметься на цю ж банківську карту і ніяк інакше.

особливі випадки

У разі, якщо з пасажиром стався форс-мажор (нещасний випадок, хвороба) і він не потрапив на поїзд, і якщо при цьому не пройшло п'ятеро діб з моменту відправлення складу, то здача проїзних документів можна здійснити У разі, якщо з пасажиром стався форс-мажор (нещасний випадок, хвороба) і він не потрапив на поїзд, і якщо при цьому не пройшло п'ятеро діб з моменту відправлення складу, то здача проїзних документів можна здійснити.

Грошові кошти можуть бути отримані в касі при пред'явленні описаних вище документів, а також документів, що підтверджують трапився непередбачений випадок.

Будьте уважні - для поїздів, що рухаються маршрутами у внутрішньому сполученні (по території РФ) діють одні правила повернення, а для міжнародного сполучення - інші.

Якщо повернення квитка здійснюється за кордоном, то покладені грошові кошти Ви зможете отримати тільки у себе на батьківщині і тільки при пред'явленні квитанції про повернення, отриманої за кордоном.

За втрачений квиток гроші повернути не вийде. Залізничні квитки, на яких є додаткові написи або виправлення, вважаються недійсними. Такі квитки повернути не вдасться.

Проїзний документ, який був якимось чином пошкоджений, може бути відновлений за умови збереження на ньому достатньої кількості інформації для ідентифікації. Тільки після цього можна здійснити повернення.

Якщо поїздка не здійснилася з вини перевізника (в Росії це РЖД), то Ви отримаєте назад повну вартість квитка, або зможете обміняти проїзний документ на іншу дату.

підсумки

На закінчення необхідно уточнити, що у всіх описаних вище ситуаціях панують «Правила повернення проїзних документів ВАТ« РЖД ». Слід ознайомитися з ними, якщо ви повертаєте ж / д квиток назад до каси.

При наявності претензій з приводу будь-якого з етапів здачі квитка, то письмову скаргу можна скласти безпосередньо в касі, в якій і здійснювався повернення.

Зрозуміло, ситуації бувають різними Зрозуміло, ситуації бувають різними.

Найбільш докладні роз'яснення з різних питань, що виникають Вам зможуть дати в касах залізничного вокзалу.

Приємних поїздок!

Які документи необхідні?
Де здійснити?
Які документи необхідні?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью