<
 • Главная
Статьи

Претензія на повернення товару: зразок і рекомендації з написання

 1. Коли слід писати претензію на повернення товару в магазин?
 2. Рекомендації з написання відповіді на претензію покупця

В Росспоживнагляд надходить досить багато скарг на товари неякісного або несправного стану придбані в різного роду магазинах. І щоб повернути такий товару продавцю (у разі його відмови на претензії в усній формі), необхідно скласти документ під назвою «претензія на повернення товару», а ось про те, як потрібно оформити даний документ і яких правил треба дотримуватися дізнаєтеся з нашої статті.

Коли слід писати претензію на повернення товару в магазин?

Дуже часто можна зіткнуться з тим що після покупки будь-якої речі, прийшовши додому покупець з'ясовує що вона бракована або ставитися до категорії товару неналежної якості. В цьому випадку у споживача є законне право повернути її, і щоб це зробити потрібно заявити свою претензію магазину. Але пам'ятайте, що краще це робити в письмовому вигляді, а не по телефону, тому що практика показує, що телефонні вимоги будуть безглуздими.

Фраза, «покупець завжди правий», не завжди має належний вплив на продавця, і тому потрібно звернутися до статті 18 закону № 2300-1 «Про захист прав споживачів» від 07.02.1992, де сказано, що якщо після продажу покупцю товару (наприклад : телефон, ноутбук і т.д.), в наслідку на ньому були виявлені недоліки, він має право повернути таку річ в магазин. При цьому є два варіанти повернення:

 • повне відшкодування вартості товару на момент покупки;
 • обмін товару на аналогічний товар належної якості.

повне відшкодування вартості товару на момент покупки;  обмін товару на аналогічний товар належної якості

Безсумнівно, закон буде на боці покупця якщо в придбаної речі, були знайдені недоліки, за винятком випадку, коли продавець повідомив про ці недоліки до покупки товару або в момент її здійснення. Споживач повинен поставити свій підпис на відповідному документі, про те, що він заздалегідь ознайомлений з тим що товар, що купується має недоліки. Зазвичай такі позначки робляться на платіжних або гарантійних документах.

Якщо зі сказаного вище, покупець вирішить, що його права порушені, і потрібно писати претензію на повернення товару. Те потрібно складати її за правилами ділового листа у вільній формі, потрібно взяти на замітку важливі рекомендації і відповідально поставитися до внесення всієї інформації, тому що продавці товарів можуть відмовити в прийманні несправного вироби назад. У правовій практиці зустрічається багато випадків, коли процес повернення супроводжується конфліктами, незаконними діями продавців і відмовах у виконанні ваших вимог по прийому бракованої речі під різними приводами.

до змісту ↑

Рекомендації з написання відповіді на претензію покупця

Рекомендації з написання відповіді на претензію покупця

Щоб максимально збільшити вихід із ситуації по безконфліктному поверненню неякісної продукції в магазин в позитивну сторону, важливо врахувати наступні рекомендації при складанні претензії:

 1. Претензія на повернення товару, оформляється в двох примірниках, один з них потрібно передати продавцю, а на другому поставити відмітку про отримання і покласти на зберігання.
 2. Перед тим як викладати проблему і висувати вимоги потрібно описати обставини покупки товару, вказавши місце (наприклад, адреса магазину), дату і приблизний час.
 3. При описі вироби, потрібно відповідно до документами (наприклад, чеком ККМ), вказати його найменування, а також марку, модель, серійний номер виробу, колір, габарити, комплектацію та іншу відому інформацію про товар.
 4. У мотивувальній частині претензії необхідно в деталях описати всі знайдені недоліки і як вони виявилися. Тут же варто вказати на те що через виявленого шлюбу використання продукту за призначенням неможливо через виявлених дефектів.
 5. Щоб вказати на серйозність ваших намірів, і правову обізнаність, в претензії потрібно нагадати продавцеві про його обов'язки проводити експертизу товару на встановлення фактів виникнення недоліків. У доповненні потрібно привести статті з законодавчої бази, які регулюють правовідносини між продавцем і покупцем і дають законні підстави повернути куплену річ з вадами:
  • стаття 18 закону РФ «Права споживача при виявленні в товарі недоліків»;
  • ГК РФ Стаття 309 «Загальні положення»;
  • ГК РФ Стаття 310 «Недопустимість односторонньої відмови від виконання зобов'язання»;
  • ГК РФ Стаття 503 «Права покупця у разі продажу йому товару неналежної якості».
 6. У разі відсутності товарного або касового чека, наприклад, з причини його втраті варто в тексті претензії зробити виноску на п.5 ст.18 Закону «Про захист прав споживачів», в якому зазначено що наявність платіжних документів не повинно бути причиною для відмови покупцю у поверненні товару неналежної якості. Якщо ж документи є, то вкажіть про них інформацію в претензії.
 7. Якщо повертається річ ставитися до категорії великогабаритних (вага більше 5 кг), в документ потрібно внести спосіб її доставки до магазину. Пункт 7 ст. 18 «ТЗПС» стверджує, що тут доставка товару неналежної якості лягати на плечі продавця, отже, якщо товар довелося доставляти своїми силами варто вказати вимогу про відшкодування даної статті витрат.
 8. Гранично чітко формулюйте фрази в тексті претензії, вносите всі факти і обгрунтування вимоги, не допускайте граматичних помилок, в кінці претензії повинна стояти обов'язкова дата і підпис (з розшифровкою) заявника.

Увага! Доказом покупки товару, повинен бути чек ККМ, товарний чек або інший документ (бланк суворої звітності), який відповідно до статті 493 ЦК України, буде вважатися підтвердженням факту укладення договору роздрібної купівлі-продажу товарів, послуг, робіт. У чеку повинні міститися реквізити продавця (повне найменування, місце знаходження, ІПН, ОГРН і т.д.).
Якщо ж товар куплений в місці де за умовами торгівлі такі документи не видаються (наприклад, ринок), стаття 493 ЦК України, на підтвердження покупки можна вдатися до показань свідків.

Важливо розуміти, що винуватцем даної обставини (реалізації товару неналежної якості), є не конкретна людина (продавець), який здійснив продаж, а організація (завод виробник, IP, ТОВ і т.д.), тому потрібно дізнатися точну назву організації, а також ПІБ керівника (якщо можливо). Зазвичай дані відомості знаходяться або в самому магазині, або на сайті компанії.

Схожі записи

Коли слід писати претензію на повернення товару в магазин?
Коли слід писати претензію на повернення товару в магазин?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью