<
 • Главная
Статьи

VDS - це що? А VPS? Усуваємо плутанину в визначеннях

У мережі можна знайти кілька думок про відмінності VDS і VPS, однак ми вважаємо, що це одне і те ж. VDS - Virtual Dedicated Server або VPS - Virtual Private Server, все це означає віртуальний сервер, тільки в першому випадку його називають виділеним, а в другому приватним.

В обох випадках VDS / VPS протиставляється віртуальному хостингу і фізичному сервера.

Віртуальний (shared) хостинг надає обмежені можливості налаштування і управління, а користувачеві виділяється ємність на заздалегідь підготовленому сервері. Він не може змінювати виділені ресурси, встановлювати додаткове ПЗ, змінювати налаштування сервера. Ваш сайт знаходиться на одному сервері з безліччю інших сайтів, при цьому ресурси для вас повністю не ізолюються і під час пікових навантажень працездатність може просідати через «захоплення» потужностей «сусідами». Ви не маєте повного доступу до системи, прав root користувача (адміністратора), не можете встановлювати будь-яке ПЗ, це може робити тільки провайдер. Реалізується такий варіант провайдером за допомогою програмних засобів, клієнту через панель управління є лише управління контентом і відправка запитів провайдеру. Підійде такий варіант в основному для НЕ високонавантажених проектів зі стандартним функціоналом, що не вимагає налаштувань.

Фізичний сервер володіє певними характеристиками потужності, які можуть значно перевищувати потреби певного проекту. При покупці такого обладнання, яке зазвичай коштує від 2000 доларів, будуть потрібні значні капітальні вкладення, також неминучий частковий простий обладнання через неповного завантаження. Розмістити сервер можна як в приміщенні своєї компанії, що може негативно відбитися на безпеці і ефективності роботи обладнання, або скористатися послугою оренди стійки в ЦОДі (Colocation), який візьме на себе відповідальність за охорону і створення оптимальних для роботи сервера умов. Також існує послуга оренди виділеного сервера (bare metal), але вона є менш поширеною.

Як ми бачимо, фізичний сервер і віртуальний хостинг є двома крайнощами в сфері IT-інфраструктури. Для того, щоб більш точно задовольняти потреби клієнтів, провайдери пропонують оренду VDS / VPS-серверів. В цьому випадку фізичний сервер за допомогою програмного забезпечення ділиться на ізольовані віртуальні сервери, характеристики кожного з яких настроюються відповідно до потреб клієнтів.

Деякі вважають, що VPS позначає віртуалізацію на рівні операційної системи, а VDS - апаратну віртуалізацію. Однак відмінності в словах «приватний» і «виділений» не відповідають такої думки. Ми дотримуємося думки про те, що виділення певної частини пучка прав власності відповідає за значенням слову приватний, і, отже, VDS і VPS синоніми. VDS / VPS не має обмежень по кількості розміщуваних сайтів, баз даних, доменів, а його власник має право працювати з ним як з реальним повноцінним фізичним сервером. Кожен віртуальний сервер має власний IP-адреса, яка не поділяється з ким-небудь ще, а при необхідності він може бути не один. У підсумку, VDS / VPS - це настроюється під ваші потреби, ізольований від «сусідів», програмно-який визначається сервер, який доступний через інтернет і по функціоналу відповідає фізичній з такими ж характеристиками.

Розвиток технології віртуалізації призвело до створення хмарної моделі надання IT-послуг. Цей підхід відрізняється гнучкістю і легкою масштабністю. Хмарний провайдер Cloud4Y використовує рішення від VMware. Завдяки надійності свого програмного забезпечення, технологія віртуалізація VMware є найпопулярнішою в корпоративному середовищі. Наступним за VDS / VPS кроком розвитку стали хмарні сервери . Завдяки порталу самообслуговування vCloudDirector клієнти отримують можливість зручно і швидко змінювати обсяг споживаних послуг, самостійно створювати віртуальні машини (хмарні сервери) з потрібними характеристиками, встановлювати на них програмне забезпечення як на фізичні машини, налаштовувати будь-яку мережеву топологію в кілька кліків, пов'язуючи ВМ між собою в єдину і унікальну інфраструктуру .

Хмарні сервери за ціною можуть бути дорожче ніж VDS / VPS. Однак порівнювати з потрібно саме з відповідними по характеристикам.

У випадку з Cloud4Y

1) Хмарний сервер може бути надано за тарифом pay-as-you-go з пост оплатою. Ви платите тільки за час, коли віртуальна машина (хмарний сервер) працює, у решту часу оплата тільки за обсяг зберігання. Якщо видалити ВМ, то за зберігання платити не потрібно;
2) Віртуалізація на базі рішень VMware, апаратна частина корпоративного рівня - блейд-сервери HP, AllFlash (SSD) СГД;
3) 100% виділення ресурсів, автоматична резервна копія, відмовостійкість з VMware HA;
4) Канал зв'язку 5 Мбіт безкоштовний;
5) тех. підтримка 24 * 7, базовий sla 99,95% з юридичними гарантіями;
6) Знижки надаються за обсяг споживання.

Щоб зрозуміти відмінності хмарного сервера від VDS / VPS, рекомендуємо вам скористатися безкоштовним тестовим доступом протягом 10 днів .Новости
 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью