<
 • Главная
Статьи

PsShutdown

 1. Основні функції
 2. Блокування і вихід з системи
 3. вибір систем
 4. PsShutdown зсередини
 5. можливо скачати

В кінцевому рахунку всім, хто управляє комп'ютерними мережами, доводиться перезавантажувати певне число комп'ютерів в процесі їх обслуговування. Команда Shutdown в операційних системах Windows Server 2003 і Windows XP, а також утиліта Shutdown з комплекту утиліт систем Microsoft Windows 2000 Server Resource Kit забезпечують основну функціональність, проте часто їх можливостей недостатньо для забезпечення виключення або перезавантаження віддалених машин. Утиліта PsShutdown, розроблена Sysinternal, є однією з програм безкоштовного пакета PsTools компанії Sysinternals. Вона має більшу гнучкість і розширеними можливостями в порівнянні з утилітою Shutdown від Microsoft. На додаток до цього PsShutdown працює на операційних системах, починаючи з Windows NT 4.0 і закінчуючи більш пізніми, хоча деякі параметри вимагають наявності Windows 2000 і пізніших версій. Зацікавлені читачі можуть звернутися до статті «Сценарій дистанційній зупинки настільного комп'ютера» , Опублікованій в першому номері Windows IT Pro / RE за 2005 рік, де розглядаються багато інших програм, які виконують віддалену зупинку комп'ютера.

Основні функції

PsShutdown є утилітою командного рядка, яка працює на локальній або віддаленій системі. При цьому встановлювати будь-яке програмне забезпечення на віддалених системах для запуску інструменту не потрібно.

На екрані 1 показаний синтаксис PsShutdown, який вимагає як мінімум одного аргументу, що визначає тип закінчення роботи системи. Ця вимога оберігає користувача від випадкової перезавантаження локальної системи. Таблиця містить список режимів зупинки системи, що підтримуються необхідні інструменти. Як ми бачимо, PsShutdown має параметри, що підтримують система розподілу ресурсів цього додаток до стандартної зупинці і перезавантаження системи. Якщо при запуску PsShutdown ввести хоча б один з цих аргументів, що визначають тип зупинки системи, PsShutdown відобразить діалогове вікно, представлене на екрані 2, а потім виконає задану операцію після закінчення 20 секунд (затримка виконання команди за замовчуванням).

Такі операції, як зупинка, виключення і перезавантаження, зазвичай дають додатків шанс відмовитися від виконання команди Shutdown. Наприклад, якщо на користувальницької системі є відкриті документи Microsoft Word з незбережених змінами, Word запитує користувача, чи потрібно зберегти файл перед виходом з програми. Після закінчення 5-секундного інтервалу, заданого за замовчуванням (визначається параметром реєстру HKEY_CURRENT_USERCONTROL PANELDesktopHungApp Timeout), Windows відображає діалогове вікно, в якому користувачеві пропонується відмовитися від зупинки системи або вийти з програми і продовжити процес зупинки. За замовчуванням Windows завжди відображає це вікно, але можна ввести команду PsShutdown -f для закриття тих відкритих додатків, які містять незбережені дані.

Виконуючи операцію завершення роботи (особливо на віддалених системах), ви, можливо, захочете оповістити активних користувачів про причини виконання перезавантаження системи і, можливо, навіть дасте їм більше, ніж передбачено за замовчуванням, час для збереження змін і завершення сеансу роботи з системою. Для цього можна використовувати команду PsShutdown з параметром -m і наступним за ним в лапках ( ") сполученням, яке повинно буде з'явитися в нижній частині вікна повідомлення команди shutdown на клієнтському комп'ютері. Можна задіяти перемикач -t для зміни заданого за замовчуванням часу затримки зупинки системи . це час задається в секундах. Якщо бажано, щоб команда PsShutdown була виконана в певний час, необхідно задати цей час, використовуючи 24-годинний формат. Наступна проста команда виконає перезавантаження локальної системи о 22:00 і видасть користувачам повідомлення про причини перезавантаження.

psshutdown -m "The system requires a reboot to
complete hotfix installation "-t 22:00 -r

Якщо ви вважаєте, що деякі користувачі вважають за незручною перезавантаження в заданий час, і ви хочете дати їм можливість відмовитися від неї, використовуйте команду PsShutdown -c, яка додасть кнопку Cancel в вікно оповіщення. Якщо необхідно відмовитися від виконання команди Shutdown, яка вже запущена, скористайтеся перемикачем -а для скасування операції.

Блокування і вихід з системи

На додаток до стандартних операцій завершення роботи системи, PsShutdown підтримує дві операції, відповідні категорії управління робочим столом. Це операції блокування (lock) і завершення сеансу (logoff). Можливо, ви застосовуєте групові політики для того, щоб задати час, коли комп'ютер не буде використовуватися, після закінчення якого мережева робоча станція автоматично блокується. Однак, якщо ви пішли від комп'ютера і не заблокували його консоль вручну, а вам необхідно зробити це негайно, не чекаючи закінчення заданого інтервалу, після якого він заблокується автоматично, і ви не хочете повертатися до цієї системи, на допомогу прийде команда PsShutdown -l, яка негайно заблокує систему.

Параметр logoff, можливо, більш корисний, ніж lock. Деякі призначені для користувача групові політики і установки додатків оновлюються під час процесу перереєстрації в системі. Тому ви, може бути, захочете прискорити перереєстрацію користувачів, які залишилися зареєстрованими після заданого часу. Для перереєстрації користувачів в системі можна задіяти команду PsShutdown -о.

вибір систем

PsShutdown, подібно до більшості утиліт в пакеті PsTools, має кілька способів вибору комп'ютерів, з якими доведеться працювати. Запуск команди без визначення імені комп'ютера поширює дію PsShutdown на локальну систему. Задати ім'я віддаленої системи (наприклад, comp1) можна, включивши подвійний слеш (), наступний перед ім'ям комп'ютера, як показано в прикладі:

psshutdown -r comp1

Ви можете включити в команду кілька комп'ютерів, використовуючи наступний синтаксис: comp1, comp2, comp3

Ви також можете ввести символ зірочки (*) для вибору всіх систем в поточному домені: *

Якщо вам необхідно досить часто виконувати операцію перезавантаження на різних групах комп'ютерів, можна включити імена цих систем в текстовий файл, а потім визначити ім'я файлу після символу @ в команді PsShutdown. Наприклад, команда на перезавантаження систем, визначених у файлі з ім'ям complist.txt, повинна бути наступною:

psshutdown -r @ complist.txt

У текстовий файл потрібно помістити ім'я кожного комп'ютера на окремих рядках без використання перед ім'ям подвійного слеша.

Якщо спробувати застосувати PsShutdown для управління комп'ютером, який вже вимкнений, команда може привести до хвилинному зависання перед припиненням її роботи по тайм-ауту. Це стандартний час затримки в процесі відновлення з'єднань Windows з комп'ютерами, воно може трохи сповільнити операцію перезавантаження, запущену на багатьох комп'ютерах. Для зменшення часу, протягом якого PsShutdown буде встановлювати з'єднання перед запуском операції, слід використовувати перемикач -n, що стоїть перед бажаним часом тайм-ауту, заданим в секундах.

PsShutdown зсередини

PsShutdown розділяє можливості віддаленого доступу з декількома іншими компонентами пакету PsTools, що включає PsExec. PsShutdown встановлює в систему службу Windows, яка буде управлятися через адміністративну системну папку спільного доступу ADMIN $, запускає цю службу, потім посилає їй команду, яка відображає параметри, задані користувачем для цієї команди. Після завершення виконання команди служба видаляється. Тому слід дозволити спільний доступ до файлів на тих віддалених комп'ютерах, на яких належить застосувати PsShutdown. Крім того, необхідна системна папка спільного доступу Admin $ (визначена за замовчуванням), яка повинна бути доступна по протоколам Common Internet File System (CIFS) / Server Message Block (SMB) і Remote Procedure Call (RPC) TCP / IP портів. Обліковий запис, під якою запускається PsShutdown, повинна бути членом адміністративної групи на всіх керованих системах, інакше потрібно використовувати ключ -u, який визначає обліковий запис з відповідними правами.

можливо скачати

Можна взяти PsShutdown з сайту http://www.sysinternals.com , Завантаживши пакет PsTools. Додаткова інформація про інших компонентах пакета є в статтях «PsList і PsKill» (Windows IT Pro / RE № 7 за 2004 рік) та «PsExec» (Windows IT Pro / RE № 6 за 2004 рік), InstantDoc ID 42919.

Редактор Windows & .NET Magazine, автор багатьох популярних утиліт для Windows, в тому числі Process Explorer і Regmon. [email protected]Новости
  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью