<
 • Главная
Статьи

Запуск і вимикання Windows

 1. Регламентні роботи при виключенні
 2. Зупинка автоматично завантажуваних додатків

для цього файлу в папку «Автозавантаження» (C: Documents and SettingsІмя пользователяГлавное менюПрограммиАвтозагрузка) і вказати опцію «Створити ярлики». Коли ви наступного разу запустите Windows, обрана програма буде завантажуватися автоматично. Але ось як бути з перевіркою на віруси, створенням резервних копій, дефрагментацією жорсткого диска і іншими регулярно виконуваних завдань з підтримки комп'ютера в порядку? Ви ж не захочете чекати завершення їх роботи при кожному запуску Windows? для цього файлу в папку «Автозавантаження» (C: Documents and SettingsІмя пользователяГлавное менюПрограммиАвтозагрузка) і вказати опцію «Створити ярлики»

Наявна в Windows функція «Призначені завдання» може запускати перераховані вище процеси в той час, коли ви не користуєтеся комп'ютером, - правда, лише за умови, що він постійно включений. Якщо ж ви віддаєте перевагу для економії електроенергії щодня вимикати ПК, то дайте Windows вказівку виконувати всі ці рутинні роботи перед відключенням комп'ютера. А ще краще - зробіть спеціальну «виключательную» папку, вміст якої ви будете змінювати на свій розсуд, знаючи, що програми з неї Windows запустить при відключенні.

До речі, таким чином ви «відвадити» додатка, не спитавшись початківці працювати при кожному запуску системи, постійно вставляючи себе до Реєстру Windows. Так що спочатку я розповім, як додати до Windows «виключательную» папку, не купуючи ніякого додаткового ПЗ, а потім як створити файл Реєстру, що дозволяє вичищати небажані елементи всякий раз, коли ви виключаєте систему.

Спершу створіть «виключательную» папку. Причому майте на увазі, що запуск програм з будь-якої папки при виключенні системи відбувається тільки при роботі в середовищі Windows 2000 і XP, і тому користувачі Windows 98 і Me можуть пропустити цей етап і відразу звернутися до наступним інструкціям, що належать до запуску програм при виключенні.

Щоб розмістити «виключательную» папку разом з папкою «Автозавантаження», клацніть правою кнопкою миші на кнопці «Пуск», а потім на позиції «Відкрити». Двічі клацніть на папці «Програми», після чого вкажіть «Файл? Створити папку". Дайте новоствореної папці ім'я «Вимкнення» (або Shutdown) і натисніть. Потім знову натисніть, щоб відкрити цю папку, і заповніть її ярликами тих програм, які ви хотіли б бачити виконуваними при виключенні. Для цього, утримуючи праву кнопку миші перетягніть в неї значки відповідних програм з будь-якого меню або вікна папки, а потім вибирайте опцію «Створити ярлики» (в Windows XP) або «Копіювати» (в 2000).

Оскільки програми будуть запускатися безпосередньо перед відключенням живлення комп'ютера, то вводите в папку лише ті утиліти і виконувані файли, які автоматично відключаються або припиняють виконання завдань після закінчення роботи (рис. 1).

Щоб домогтися такого від утиліт обслуговування диска, вам, мабуть, буде потрібно встановити кілька спеціальних перемикачів в командних рядках (див. Подробиці за адресою find.pcworld.com/41270 ). Загляньте також на find.pcworld.com/41273 , Де наведено поради щодо автоматизації утиліти «Очищення диска». Ще можна додати виконуваний файл, створює резервну копію вашої роботи, або ярлик, який виконує перевірку на віруси. В останньому випадку з'ясуйте, чи не вимагає антивірусна програма додавання будь-яких вказівок в програмних рядках.

Імена ярликів в папці «Вимкнення» не повинні містити пробілів, і значить, якщо такий є, то виділіть його, натисніть клавішу, вкажіть для нього нове ім'я без пробілів і натисніть.

Регламентні роботи при виключенні

Тепер створіть виконуваний файл для запуску цих програм і виключення комп'ютера. Для цього виберіть "Пуск? Програми (« Усі програми »в Windows XP)? Стандартні? Блокнот ». Перші три рядки виконуваного файлу, які будуть запускати додатки, зазначені в папці «Вимкнення», відносяться лише до Windows 2000 і XP. У початковій рядку вкажіть dir / b і приведіть шлях до папки «Вимкнення» (з лапками, якщо цей шлях містить прогалини або довгі імена папок). Потім в ній же поставте пробіл і знак> (символ «більше»), після чого вкажіть шлях до тієї папці, де буде зберігатися виконуваний файл, і, нарешті, наберіть ім'я виконуваного файлу, що містить перелік додатків, які виконуються при виключенні системи. Щоб дізнатись, просто відкрийте відповідну папку в Провіднику і загляньте в рядок «Адреса». (Якщо ж такої рядки не виявиться, задайте в Провіднику опції «Сервіс? Властивості папки? Вид? Виводити повний шлях в рядку заголовка».) Ключ / b в команді dir змушує її перераховувати тільки імена файлів, без будь-якої додаткової інформації. В результаті перший рядок у вашому файлі, що виконується буде виглядати, наприклад, наступним чином: dir / b «C: Documents and SettingsВаше ім'я в сістемеГлавное менюПрограммиВиключеніе»> «c: atch un_it.bat» (де run_it.bat - можливе ім'я виконуваного файлу; шляху, звичайно, можуть бути і іншими).

У другому рядку введіть cd / d і знову ж вкажіть шлях до каталогу, який містить папку «Вимкнення». (Ключ / d гарантує, що в екранному запрошенні буде вказана правильна диск.) Другий рядок може виглядати, зокрема, так: cd / d «C: Documents and SettingsВаше ім'я в сістемеГлавное менюПрограмми Вимкнення».

Наступний рядок запускає виконуваний файл; наприклад, вона приймає такий вигляд: call c: atch un_it.bat - знову ж таки, можливо, з іншим шляхом.

У всіх версіях Windows додайте по рядку для кожної утиліти, яку ви хочете запускати і для якої у вашій папці «Вимкнення» немає відповідного ярлика. У Windows 98 і Me подібне вказівку є взагалі єдиним способом змусити програми запускатися безпосередньо перед закриттям Windows. Так, в виконуваному файлі може бути рядок на зразок c: windowsscandisk.exe c: d: / n (природно, додатки і варіанти командних рядків можуть відрізнятися). Якщо ви вносите в виконуваний файл утиліти Windows, автоматично закінчують роботу по завершенні програми, то додайте на початку відповідних рядків команду start / w, особливо якщо рішення задачі вимагає відчутного часу. Ключ / w означає, що в виконуваному файлі перед переходом до наступного рядка буде зроблена пауза, і вона триватиме до тих пір, поки запущене застосування не закінчить роботу.

Тепер внесіть в виконуваний файл рядок, завершальну роботу Windows. Відправляйтеся за адресою find.pcworld.com/41282 і прокручуйте екран до появи розділу One-Click Exits and Reboots (Виключення і перезавантаження одним клацанням), де міститься повний опис необхідних дій. Якщо ви маєте намір використовувати Windows 2000 або XP для запуску додатків шляхом розміщення їх в папці «Вимкнення», то змініть параметр -t (timeout, тобто «таймаут»), щоб дати відповідними програмами достатньо часу, щоб закінчити роботу до відключення Windows . Для цього надрукуйте в рядку -t з подальшим пропуском і потім вкажіть, на скільки секунд повинен бути затриманий процес відключення. Наприклад, команда -t 9999 змусить Windows чекати майже 3 ч перед тим, як завершити свою роботу.

Після закінчення створення виконуваного файлу вікно Блокнота буде виглядати приблизно так, як це зображено на рис. 2.

Тепер виберіть «Файл? Зберегти», вирушайте до папки, де зберігаєте виконувані файли, і дайте створеному файлу яке-небудь ім'я з розширенням .bat - наприклад, Shutdwn.bat. Потім відкрийте цю папку в Провіднику і перетягніть значок для файлу, який ви тільки що зберегли, в меню кнопки «Пуск». Натисніть кнопку «Пуск», клацніть правою кнопкою миші на новій команді і відзначте «Перейменувати» (якщо хочете змінити її назву) або «Властивості» (якщо бажаєте налаштувати значок команди за допомогою кнопки "Змінити значок» на закладці «Програма» або «Ярлик »). Коли ви наступного разу вирішите вийти з Windows і автоматично запустити ваші «виключательние» додатка, то застосуєте цей новий значок в меню «Пуск» замість звичайних команд.

Зупинка автоматично завантажуваних додатків

«Виключательную» папку зручно використовувати ще і для того, щоб вичищати з Реєстру всякі нав'язливі «витребеньки». Справа в тому, що багато програм намагаються зберегти себе або якісь свої модулі працюють навіть тоді, коли ви ними не користуєтеся, про що повідомляють значки в Системному лотку (частина панелі завдань, що примикає до годинника). Більшість цих утиліт при первинній установці відповідної програми розміщуються в папці «Автозавантаження». Якщо вони потрібні вам лише від випадку до випадку, то можете заборонити їм запускатися автоматично, застосувавши для цього який-небудь підходящий безкоштовний інструмент на зразок програми Майка Ліна Startup Control Panel - переписати її можна за адресою find.pcworld.com/41285 .

На жаль, окремі додатки (такі як QuickTime for Windows) відновлюють свої команди автоматичного завантаження щоразу при модернізації або навіть просто запуску програми. Щоб вичищати їх автоматично, вам треба спершу відредагувати відповідний ключ в складі Реєстру Windows. Виберіть «Пуск? Виконати», введіть команду regedit і натисніть. Відправляйтеся до папки (ключем на жаргоні Реєстру називається папка), що містить команду, яка запускає додаток. Програма Startup Control Panel може показати, де цю папку шукати, але найбільш вірогідні місця - HKEY_ CURRENT_USERSoftware MicrosoftWindowsCurrentVersionRun і HKEY _LOCAL_MACHINESOFTWARE MicrosoftWindowsCurrentVersionRun. Модуль QuickTime Task, наприклад, використовує останній ключ.

Виділивши ключ в дереві, що відображається на лівій стулці, виберіть опції «Реєстр? Експорт файлу реєстру» або «Файл? Експорт» (в залежності від версії Windows). Відправляйтеся до своєї папці резервних копій, переконайтеся в тому, що в розділі «Діапазон експорту» вказана «Обрана гілку», дайте експортного файлу яке-небудь ім'я і клацніть на кнопці «Зберегти» (рис. 3).

Повернувшись назад до Реєстру, знову виберіть команду «Експорт», але на цей раз вкажіть папку для збереження модифікованої версії, яку ви зможете використовувати для видалення небажаних програм з папки «Автозавантаження». Якщо ви плануєте робити це за допомогою виконуваного файлу (типу описаного вище), то можете зберегти цю версію файлу Реєстру в тій же папці, де лежать ваші виконувані файли. Знову ж переконайтеся, що вказана «Обрана гілку», і клацніть на «Зберегти».

Відкрийте Провідник і знайдіть значок щойно створеного експортного файлу. Клацніть на ньому правою кнопкою миші і виберіть опцію «Змінити». Не вносьте жодних змін у верхній рядок, порожній рядок під нею і наступну заголовну рядок, де буде вказана гілка Реєстру в квадратних дужках. Під цим заголовком у верхніх лапках будуть перераховані імена додатків. Знайдіть рядок, що відповідає тому з додатком, команду автозавантаження якого ви збираєтеся видалити. Залиште цей рядок недоторканою до знака рівності (=), а після нього все видаліть і відразу ж за знаком рівності надрукуйте дефіс. Наприклад, якщо ви знищуєте команду автозавантаження QuickTime Task, то вийде рядок виду «QuickTime Task» = -. Повторіть такі дії для всіх додатків, чий запуск спільно зі стартом Windows ви збираєтеся запобігти.

Нарешті, видаліть всі інші рядки, розташовані під заголовком в квадратних дужках. Коли ви все закінчите, то повинні залишитися тільки дві заголовні рядки нагорі (відображають версію Реєстру та гілка в квадратних дужках) і по одному рядку для кожної програми, поведінка якого ви вирішили модифікувати (рис. 4). Виберіть «Файл? Зберегти» для збереження свого відредагованого REG-файлу.

Двічі клацніть на значку отриманого файлу експорту Реєстру та дотримуйтесь екранним вказівок, щоб запобігти запуск небажаних програм разом з Windows. Для створення автоматично реагує ярлика правою кнопкою миші всередині потрібної папки (на зразок папки «Вимкнення», організованої вами на попередньому етапі) і виберіть «Створити? Ярлик». В першу графу Майстра створення ярликів введіть послідовність regedit / s з подальшим пропуском і зазначенням шляху до вашого модифікованому REG-файлу. Так, якщо ви зберігаєте цей файл в C: Windows Batch, то рядок в першій графі повинна виглядати наступним чином: regedit / s «C: WindowsBatchStartup Stopper.reg» (шлях може бути і іншим). Лапки необхідно використовувати тоді, коли шлях містить прогалини або довгі імена. Клацніть на кнопці «Далі», введіть ім'я для ярлика і клацніть на «Готово».

Scott Dunn. Make Windows Start and Stop the Way You Want. PC World, червень 2004 року, с. 160.

Але ось як бути з перевіркою на віруси, створенням резервних копій, дефрагментацією жорсткого диска і іншими регулярно виконуваних завдань з підтримки комп'ютера в порядку?
Ви ж не захочете чекати завершення їх роботи при кожному запуску Windows?
Двічі клацніть на папці «Програми», після чого вкажіть «Файл?
Для цього виберіть "Пуск?
Програми (« Усі програми »в Windows XP)?
Стандартні?
Якщо ж такої рядки не виявиться, задайте в Провіднику опції «Сервіс?
Властивості папки?
Вид?
Виберіть «Пуск?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью