<
 • Главная
Статьи

Непереможний SMS-спам

Всупереч зусиллям наглядових органів і заявами стільникових операторів користувачі мобільних телефонів продовжують отримувати несанкціоновані рекламні розсилки - SMS-спам. Багатотисячні штрафи не лякають ні авторів таких відправлень, ні самих сотовиков, часом навмисно надають спамерам бази абонентів. У списки розсилок автоматично включаються і багато користувачів, які мали необережність заплатити за телефон через термінал. Експерти переконані, що «порятунок потопаючих» - в їх власних руках: користувачам потрібно бойкотувати рекламовані таким чином послуги. Всупереч зусиллям наглядових органів і заявами стільникових операторів користувачі мобільних телефонів продовжують отримувати несанкціоновані рекламні розсилки - SMS-спам

shiza.com.ua

Всупереч зусиллям наглядових органів і заявами стільникових операторів користувачі мобільних телефонів продовжують отримувати несанкціоновані рекламні розсилки - SMS-спам. Багатотисячні штрафи не лякають ні авторів таких відправлень, ні самих сотовиков, часом навмисно надають спамерам бази абонентів. У списки розсилок автоматично включаються і багато користувачів, які мали необережність заплатити за телефон через термінал. Експерти переконані, що «порятунок потопаючих» - в їх власних руках: користувачам потрібно бойкотувати рекламовані таким чином послуги.

За чинним законодавством, відправляти рекламу можна тільки на адресу або номер, володар якого дав згоду на отримання подібної інформації. Будь-яке, навіть формальне і одноразове, порушення карається штрафом до півмільйона рублів. Так, на минулому тижні Федеральна антимонопольна служба наклала стотисячний штраф на освітній центр «ІФ Інгліш Фест СНД», викритий в розсилці реклами своїх послуг за допомогою SMS-повідомлень.

Але на практиці застосувати жорсткі санкції виявляється дуже не просто. Адже, самі того не відаючи, переважна більшість абонентів російських стільникових мереж давно підписали згоду на отримання будь-якої реклами. А злісні спамери найчастіше користуються спеціальним шлюзами, що утрудняють виявлення порушників.

Холодна війна

Всі мобільні оператори в один голос заперечують свою провину і готові, «не шкодуючи живота свого», боротися зі спамом. Наприклад, в прес-службі «МТС» «Фонтанку» запевнили, що ще в минулому році впровадили систему фільтрації вхідного SMS-трафіку з мереж інших операторів для виявлення вірусних спам-розсилок. «Зокрема, система« Антиспам »припиняє більшу частину небажаного і шахрайського спам-трафіку з зовнішніх мереж зв'язку - до півмільйона повідомлень в день», - стверджують в компанії.

Схожу технологію обіцяє запустити і ВАТ «Вимпел-Комунікації» (торгова марка «Білайн»), але провину за відправку спаму тут також покладають на користувачів інших мереж, а для вирішення проблеми пропонують дозволити операторам блокувати вхідні повідомлення. У «Мегафоні» і TELE2 більш пасивні і вважають за можливе втручатися тільки за фактом «здійснення шахрайських дій».

Крім того, більшість операторів вважають, що в спам винні і самі абоненти. Так, за словами Вероніки БЯЛКОВСЬКИЙ з «МТС», номери в бази спамерів потрапляють через те, що користувачі залишають їх в магазинах для отримання дисконтних карт і розміщують в соціальних мережах.

Схожої позиції дотримуються і в «Білайні»: «Потрібно обережно поводитися зі своїми контактними даними при заповненні різних анкет та інших документів», - рекомендує прес-секретар петербурзької філії оператора Марія Георгіївська.

У TELE2 для блокування спаму пропонують включати номера відправників в «чорний список» (хоча про те, що дана послуга платна, в повідомленні прес-служби нічого не говориться) або - «самостійно зв'язатися з компанією, яка рекламує свої послуги, і попросити виключити номер з розсилки ».

Мовчання знак згоди

Хоча претензій до найчастіше дійсно санкціонованим самими користувачами розсилок емітентів дисконтних карт (магазинів, торгових мереж) ніхто не пред'являє. Так само як немає жодного доведеного випадку, щоб хтось «обдирав» номери мобільних телефонів зі сторінок користувачів соціальних мереж для подальшого включення їх в спам-списки.

Тоді як співучасть стільникових операторів в організованих і масштабних розсилках часом досить сумнівних послуг підтверджується вступили в силу судовими рішеннями. Так, як мінімум двічі в таких неправомірних діях http://www.fontanka.ru/2011/06/22/122 викриває «Білайн», який надав організаторам лотереї можливість розіслати свої повідомлення по абонентам, причому без отримання їх згоди. Схожі рішення виносилися і проти ВАТ «МТС», яке, за договором із замовниками реклами «романтичних знайомств», надало можливість в ручному режимі вибирати необхідних рекламодавцю одержувачів (в тому числі, за статтю, віком і іншим суто персональних даних).

Неабияке невдоволення викликають і власні розсилки операторів. Наприклад, пропозиції підключити нібито дуже потрібні платні послуги кожен абонент отримує в повідомленнях про баланс або вході в режим роумінг. Причому формально такі і будь-які інші розсилки цілком легальні - типові договори всіх стільникових компаній, умови яких абоненти акцептовані (підтверджують) при підключенні, включають його згоду на отримання будь-яких рекламних розсилок.

«Незгодні» повинні, в кращому випадку, поставити «галочку» у відповідному пункті форми (розгледіти його часом дуже складно, а в банку «МТС» вона взагалі відсутня). У гіршому - писати окрему заяву і везти його в офіс стільникової компанії. Причому така практика, на думку наглядового відомства, цілком легітимна. «Згода може бути виражено при підписанні договору, - вважає Тетяна Нікітіна, заступник начальника управління контролю реклами та недобросовісної конкуренції ФАС. - Тому якщо в договорі присутній згоду на отримання реклами, то така реклама не порушує закон ».

Які не бажають отримувати розсилки чиновники ФАС рекомендують самостійно звертатися до своїх операторам, і тільки не отримавши в місячний термін позитивної відповіді, подавати скаргу в наглядовий орган. Причому до неї необхідно додати копію договору з оператором, поданої заяви, а також фотографії «рекламних повідомлень з екрану мобільного телефону» і їх роздруківку, «отриману від оператора зв'язку».

Безрукий «бандит»

Формально «приголосними» на отримання реклами можуть виявитися і абоненти, які скористалися для поповнення свого (чи чужого) рахунки платіжним терміналом. Наприклад, така згода є умовою здійснення операції через мережу «Елекснет» (хоча знайти публічну оферту на терміналі не так просто). «Спамом це не можна назвати, - переконані в рекламній службі компанії. - Людині завжди можна сказати, що оферта є, ви попереджені і прийняли згоду на отримання подібних повідомлень ». Схожу політику проводить і «Новоплат», в якій також не приховують, що збирають дані про платників і пропонують розіслати по ним рекламу будь-яких товарів і послуг, причому таргетіруя повідомлення по регіону, оператору, сумі платежів.

Юристи вважають ситуацію спірною. «Інформація для споживача повинна бути ясною і недвозначною. Якщо оферта «захована» недобросовісним рекламораспространителем і оплачує послуги не очевидно, що своїми діями він дає згоду на отримання SMS-розсилок, його не можна вважати отриманим. У будь-якому випадку користувачеві повинна бути надана можливість реалізувати право на відмову від такої розсилки », - вважає Євгенія Станіславська, юрист практики судових спорів компанії Rightmark group.

Так зване «SMS-інформування» проводить і мережу QIWI, причому, за запевненням компанії, 64 відсотки одержувачів «відзначають корисність SMS», хоча відгукується тільки кожен сотий. Правда, QIWI висилає рекламу тільки користувачам, які по завершенню платежу висловили бажання отримувати повідомлення натисканням відповідної кнопки.

Рога@копыта.спама.net

При цьому в ФАС вказують на організаційно-технічні труднощі боротьби з незаконними розсилками. «Встановити фактичного розповсюджувача реклами за реквізитами, вказаними в повідомленнях, часто не представляється можливим, в зв'язку з відсутністю у антимонопольних органів повноважень на ведення оперативно-розшукової діяльності та отримання персональних даних про власників телефонних номерів відправників. У разі відправки SMS через Інтернет припинення поширення реклами без залучення правоохоронних органів не представляється можливим », - пояснюють в наглядовому відомстві.

Основний обсяг SMS-спаму на сьогоднішній день дійсно розсилається через спеціальні шлюзи, відстежити які ФАС не може, а оператори, мабуть, і не прагнуть. Стати відправником будь-якої кількості повідомлень будь-якого змісту може кожен бажаючий: при реєстрації не потрібно ніяких підтверджень особистості, а вартість самих розсилок становить від 7 копійок за «есемеску».

За словами Станіслава Моргун, начальника профільного відділу оперативно-розшукової частини кримінального розшуку ГУ МВС Росії по Санкт-Петербургу і Ленінградської області, короткий номер може купити також будь-який бажаючий. «Наприклад, ми пред'явили претензії до ТОВ« РМ-Інвест »(одному з найбільших контент-провайдерів - партнерів« МТС ». - Прим. Ред.), Але у них укладений договір з таким-то, і що він там робить, їх не хвилює. Хоча самі вони пропонують відправку яких завгодно SMS », - заявив Станіслав Моргун на прес-конференції в ІА« БалтІнфо ».

Фахівці в галузі маркетингових комунікацій вважають найперспективнішим способом боротьби зі спамом його бойкотування. «Попит завжди народжує пропозицію - якщо самі абоненти реагують на спамерські розсилки (користуються послугами рекламованих фірм), то такий спосіб просування буде ефективним, а тому затребуваним і рекламодавцем, - констатує Галина Гусєва, директор агентства Red Line Media. - Не дивлячись на відсутність таргетингу (спамери, кажучи артилерійським мовою, «стріляють по площах»), вартість одного контакту при масових розсилках залишається дуже низькою. У той же час думають про свою репутацію компанії навряд чи будуть замовляти таку рекламу, бо грамотним споживачам очевидна її незаконність ».

Поки активну боротьбу зі спамом ведуть лише окремі ентузіасти, а тому вона не призводить до результату. Наприклад, в кінці січня припинити розсилки від свого оператора ( «Мегафона») зажадав глава адміністрації Фрунзенського району Терентій Мещеряков. «Поки перемагає спам», - відповідаючи на питання «Фонтанки» в Твіттері, констатував він майже місяць тому.

Павло Нетупскій,
«Фонтанка.ру»


© Фонтанка.РуНовости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью