<
 • Главная
Статьи

Чому пальмова олія знищує орангутанів?

 1. Що відбувається?
 2. При чому тут помада?
 3. Чи варто менше використовувати пальмову олію?
 4. Можуть споживачі змінити ситуацію, вибираючи альтернативи пальмової олії?
 5. Що роблять уряду Малайзії та Індонезії?
 6. Яке пальмова олія нешкідливо для навколишнього?

Метт МакГретт Кореспондент з питань навколишнього середовища

Image caption Пальмові плантації витіснять орангутанів

Чи загрожує ваша помада майбутньому одного з найближчих родичів в дикій природі - орангутанам?

Чи варто, наприклад, той апетитний шматочок піци, який ви з'їли ввечері перед телевізором, життя тигра?

Піца, бісквіти і косметика - серед тисяч продуктів, що містять пальмову олію, виробництво якого загрожує цілим видам - ​​через вирубку лісів.

Однак нове дослідження Міжнародного союзу охорони природи стверджує, що виготовлення альтернативних масел може принести дикій природі ще більшу загрозу.

Однак нове дослідження Міжнародного союзу охорони природи стверджує, що виготовлення альтернативних масел може принести дикій природі ще більшу загрозу

Ваш пристрій не підтримує відтворення

Орангутанги видають звуки, схожі на наші приголосні

Що відбувається?

Пальмова олія вважають жахливим продуктом для навколишнього середовища, відповідальним за вирубки тропічних лісів і несе загрозу багатьом видам.

Але нове дослідження говорить, що реальність - не така однозначна.

Глобально виробництво пальмового масла привело до вирубки 0,4% лісів нашої планети, проте деякі регіони Малайзії та Індонезії втратили через це вже 50% своїх тропічних лісів.

Однак, за словами експертів, банальний заборону пальмового масла в цьому не допоможе - адже людство все ще потребує рослинних маслах.

Але найбільше хвилює авторів дослідження то, що до сих пір спроби підвищити попит на нешкідливу для навколишнього середовища пальмове масло - не спрацювали.

При чому тут помада?

Пальмова олія - ​​найбільш поширене рослинне масло на планеті. Вважається, що воно міститься в майже половині всіх товарів в магазинах і супермаркетах.

Олію отримують з м'ясистої частини плодів олійної пальми, зокрема, африканської олійної пальми - відомої як Elaeis guineensis. Два головних виробника пальмового масла - Індонезія і Малайзія, які постачають десятки мільйонів тонн цього продукту на світові ринки щорічно.

Image caption Пальмова олія виготовляють з м'ясистої частини плодів олійної пальми - таких, як на фото

Наприклад, для виготовлення помади це масло - ключовий продукт, адже воно добре утримує колір, не має смаку і не тане при високих температурах.

Його також можна відшукати в шампунях, милі, морозиві і навіть продуктах швидкого приготування.

За останні 20 років зростання попиту на пальмову олію привів до вирубки тисяч гектарів старих тропічних лісів і розсадження на їх місці пальмових плантацій.

Але ці тропічні ліси - будинок для одних з найрідкісніших видів на планеті, включаючи орангутанів.

"Орангутанги живуть на Суматрі, де вирощують олійну пальму", - пояснює автор дослідження Ерік Мейджаард з Міжнародного союзу охорони природи.

"Пальмова олія витісняє орангутанів, їх переміщують в сади, де вони конфліктують з місцевими, і де їх вбивають", - додає він.

"Орангутанги - тварини дуже універсальні, але з чим вони не можуть впоратися - так це з убивством. Вони так повільно розмножуються, що вбивства надають (на їх популяцію. - Ред.) Дуже великий вплив", - відзначає вчений.

У звіті наголошується, що для інших видів тварин виробництво пальмового масла не так згубно - наприклад для змій, які від цього навіть отримують користь.

Чи варто менше використовувати пальмову олію?

Експерти Міжнародного союзу охорони природи кажуть, що справа не в пальмовій олії.

Пальмова олія становить 35% від світових обсягів рослинного масла, але пальмові плантації займають лише 10% площі, що використовується під виробництво масел.

Заміна пальмового на рапсове, соєве або соняшникове масло займе набагато більше земель - майже в 9 разів більше, ніж треба під такі ж обсяги пальмового масла. Можливо, такий крок ще більше нашкодить дикій природі і поставить під загрозу ще більше видів.

"Навіть якби пальмового масла не було, потреба в олії в світі все одно була б такою ж", - пояснює Ерік Мейджаард.

"Якщо припинити проводити масло з пальми, його почнуть виробляти з чогось іншого. Тому замість того, щоб шкодити орангутанам - шкодитимуть ведмедям або ягуари. Це просто перемістить проблему в інше місце, адже попит на масло залишиться тим же", - говорить дослідник.

Можуть споживачі змінити ситуацію, вибираючи альтернативи пальмової олії?

Можливо, і немає, кажуть автори дослідження.

"Я завжди трохи збентежений фокусом на пальмовій олії, - зізнається Ерік Мейджаард. - Люди люблять кокоси, вони люблять їх смак, їх прекрасні тропічні дерева, але між кокосової і олійної пальмою різниці небагато. І те, і інше вимагають вирубки лісів для плантацій, то чому люди люблять одну - і ненавидять іншу? Логіки тут трохи ".

Що роблять уряду Малайзії та Індонезії?

Існує багато ініціатив по збереженню та захисту ділянок лісів в Малайзії та Індонезії, найбільш важливих для біорізноманіття цих країн.

Image caption Плантація олійних пальм

У той же час від цих ініціатив, згідно з дослідженням, не так багато користі.

"Ми подивилися на відмінності в вирубці лісів між плантаціями, які мають сертифікати, і тими, які їх не мають, в індонезійській частині Борнео, і великої різниці не побачили", - говорить Ерік Мейджаард.

"Я не очікував побачити значну різницю, адже ці ініціативи щодо нові, і потрібен час, щоб покращувати такі практики, а також споживчий попит на нешкідливе для навколишнього середовища пальмове масло", - говорить він.

Яке пальмова олія нешкідливо для навколишнього?

Було багато спроб підвищити попит на такий продукт. Однак нове дослідження говорить, що ці зусилля обмежені низьким попитом, труднощами у виробництві і поганими моніторингом і верифікацією такої продукції.

Слідкуйте за нашими новинами в Twitter і Telegram

Що відбувається?
При чому тут помада?
Чи варто менше використовувати пальмову олію?
Можуть споживачі змінити ситуацію, вибираючи альтернативи пальмової олії?
Що роблять уряду Малайзії та Індонезії?
Яке пальмова олія нешкідливо для навколишнього?
Чи варто, наприклад, той апетитний шматочок піци, який ви з'їли ввечері перед телевізором, життя тигра?
При чому тут помада?
Чи варто менше використовувати пальмову олію?
Можуть споживачі змінити ситуацію, вибираючи альтернативи пальмової олії?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью