<
 • Главная
Статьи

Як додати сайт в пошуковик Яндекс: реєстрація в Яндекс Вебмастер, підтвердження прав, настройка

 1. Що таке індексація сайту в Яндексі
 2. Що таке Яндекс Вебмайстер і навіщо він потрібен
 3. Як додати новий сайт в Яндекс Вебмастер
 4. Як підтвердити права на сайт в Яндекс Вебмастер
 5. Мета тег Яндекс Вебмайстер
 6. Попереднє налаштування Яндекс Вебмайстер
 7. Додайте посилання на sitemap
 8. перевірте robots.txt
 9. Задайте регіон сайту
 10. Чим ще корисний Веб-майстер?

Досить часто новий сайт не виходить знайти в Яндексі. Навіть якщо набрати в пошуковому рядку його назву. Причини цього можуть бути різні. Іноді пошуковики просто ще не знають про те, що з'явився новий ресурс. Щоб розібратися, в чому справа і вирішити проблему, потрібно зареєструвати сайт в Яндекс вебмайстрів.

Що таке індексація сайту в Яндексі

Спочатку розберемося, як пошукові системи взагалі дізнаються про нові сайтах або зміни на них. У Яндекса є спеціальна програма, яка називається пошуковим роботом. Цей робот гуляє по інтернету і шукає нові сторінки. Іноді він заходить на старі - перевіряє, чи не з'явилося на них щось нове.

Коли робот знаходить корисну сторінку, він додає її в свою базу даних. Ця база називається пошуковим індексом. Коли ми шукаємо щось в пошуку, ми бачимо сайти з цієї бази. Індексування - це коли робот додає туди нові документи.

Робот не може щодня обходити весь інтернет. Йому на це не вистачить потужності. Тому йому потрібно допомагати - повідомляти про нові сторінках або зміни на старих.

Що таке Яндекс Вебмайстер і навіщо він потрібен

Яндекс.Вебмайстер - це офіційний сервіс від Яндекса. У нього потрібно додати сайт, щоб робот дізнався про його існування. З його допомогою власники ресурсів (веб-майстра) можуть довести, що це саме їх сайт.

Ще в вебмайстрів можна подивитися:

 • коли і куди заходив робот;
 • які сторінки він проіндексував, а які - ні;
 • за якими ключовими словами приходять люди з пошуку;
 • чи є технічні помилки.

Через цей сервіс можна налаштувати сайт: задати регіон, ціни товарів, захистити свої тексти від злодійства. Можна попросити робота заново зайти на сторінки, на яких ви внесли зміни. Яндекс Вебмайстер спрощує переїзд на https або інший домен.

Як додати новий сайт в Яндекс Вебмастер

Зайдіть в панель вебмастера . Натисніть «Увійти». Логін і пароль можна ввести ті, які ви використовуєте для входу на пошту Яндекса. Якщо у вас ще немає облікового запису, доведеться зареєструватися.

Після входу ви потрапите на сторінку зі списком доданих ресурсів. Якщо ви раніше не користувалися сервісом, то список буде порожній. Для додавання нового ресурсу натисніть кнопку «+».

На наступній сторінці введіть адресу вашого сайту і підтвердіть його додавання.

На останньому етапі потрібно підтвердити права - довести Яндексу, що ви є власником. Є кілька способів це зробити.

Як підтвердити права на сайт в Яндекс Вебмастер

Найпростіший спосіб підтвердження прав в Яндекс Вебмастер - додати файл на сайт. Для цього натисніть на вкладку «HTML-файл».

Натисніть на посилання, виділену червоним прямокутником на скріншоті нижче:

Скочується невеликий файл. Цей файл зараз знадобиться, тому збережіть його куди-небудь на чільне місце. Наприклад, на Робочий стіл. Чи не перейменовувати файл! У ньому нічого змінювати не потрібно.

Тепер завантажте цей файл на ваш сайт. Зазвичай для цього використовують файлові менеджери, але для користувачів InSales нічого цього робити не потрібно. Просто зайдіть в бек-офіс, натисніть «Файли». Потім нагорі сторінки - «Додати файл». Виберіть скачаний раніше файл.

Виберіть скачаний раніше файл

Потім поверніться в панель Яндекс.Вебмайстер і натисніть кнопку «Перевірити». Після успішного підтвердження прав доступу ваш сайт з'явиться в списку доданих. Таким чином, ви повідомили в Яндекс Вебмастер про новий сайт.

Мета тег Яндекс Вебмайстер

Іноді описаний вище спосіб не спрацьовує, і власники не можуть підтвердити права на сайт в вебмайстрів. В такому випадку можна спробувати інший спосіб: додати рядок коду в шаблон.

У вебмайстрів перейдіть на вкладку «Мета-тег». Ви побачите рядок, яку потрібно додати в HTML-код.

Ви побачите рядок, яку потрібно додати в HTML-код

Користувачі InSales можуть звернутися в техпідтримку і попросити вставити цей код. Це буде виконано в рамках безкоштовної доопрацювання.

Коли вони зроблять це, в вебмайстрів натисніть кнопку «Перевірити». Вітаємо, ви зареєстрували сайт в пошуковій системі!

Попереднє налаштування Яндекс Вебмайстер

Сайт доданий в пошук, тепер робот точно зайде до вас і проиндексирует його. Зазвичай це займає до 7 днів.

Але що робити далі? Пропонуємо ознайомитися з короткою інструкцією про те, як налаштувати Веб-майстер, що робити в першу чергу.

Додайте посилання на sitemap

Для того щоб робот швидше індексував ресурс, додайте в Веб-майстер файл sitemap.xml. У цьому файлі містяться адреси всіх сторінках ресурсу.

У інтернет-магазинів на InSales цей файл вже налаштований і повинен додаватися в Веб-майстер автоматично. Якщо цього не відбулося, додайте посилання на sitemap.xml в розділі «Індексування» - «Файли Sitemap».

перевірте robots.txt

У файлі robots.txt вказують сторінки, на які роботу заходити не потрібно. Це кошик, оформлення замовлення, бек-офіс та інші технічні документи.

InSales за замовчуванням створює robots.txt, в який не потрібно вносити зміни. Про всяк випадок рекомендуємо перевірити, чи немає помилок в Роботс. Для цього треба зайти в «Інструменти» - «Аналіз robots.txt».

Задайте регіон сайту

На сторінці «Інформація про сайт» - «Регіональність» ви можете задати регіон сайту. Для інтернет-магазинів це ті міста, регіони і країни, по яких доставляються куплені товари. Якщо у вас не магазин, а довідник або блог, то регіоном буде весь світ.

Задайте регіон продажів як показано на скріншоті:

Задайте регіон продажів як показано на скріншоті:

Чим ще корисний Веб-майстер?

На сторінці «Пошукові запити» можна бачити фрази, за якими потрапляють до вас з пошуку.

У розділі «Індексування» виводиться інформація про те, коли робот був на сайті і скільки сторінок він знайшов. Підрозділ «Переїзд сайту» допоможе вам, якщо ви вирішили встановити SSL сертифікат і перейти на https. Також вкрай корисний підрозділ «Переобход сторінок». У ньому ви можете вказати роботу сторінки, на яких змінилася інформація. Тоді при наступному візиті робот проиндексирует їх в першу чергу.

На сторінці «Товари і ціни» розділу «Інформація про сайт» можна надати інформацію про ваш інтернет-магазині. Для цього на ресурсі повинна бути налаштована вивантаження даних про товари і ціни в форматі YML. При правильному налаштуванні в пошуковій видачі сторінок товарів будуть відображатися ціни і інформація про доставку.

Якщо ви хочете поліпшити видимість вашої компанії в сервісах Яндекса, слід скористатися розділом «Корисні сервіси». В Яндекс.Довіднику можна вказати телефон та адресу вашого магазину, години роботи. Ця інформація буде відображатися прямо у видачі Яндекса. Також це додасть вас на Яндекс.Карти.

Яндекс.Метрика - ще один важливий інструмент власника інтернет-ресурсу, який показує дані про відвідуваність. Статистика та динаміка відвідуваності сайту відображається в зручних для аналізу таблицях, діаграмах і графіках.

Після підключення до сервісів Яндекс.Вебмастер і Яндекс.Метрика ви будете отримувати достатню кількість інформації для управління позиціями сайту і його відвідуваністю. Це незамінні інструменти для власників сайтів, які бажають просунути свої ресурси в найпопулярнішому в Росії пошуковику.

Наступний крок в просуванні сайту - додати його в Гугл через аналогічний сервіс Search Console.

Але що робити далі?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью