<
 • Главная
Статьи

Безкоштовна пошта від Яндекс - за і проти

 1. вартість створення
 2. Обмеження і недоліки
 3. Відсутність технічної підтримки
 4. Даремні настройки SPF
 5. Ліміт розміру повідомлення всього 41 Мб
 6. відсутність DKIM
 7. Вердикт - придатне лише для початківців

Популярний поштовий сервіс Яндекс.Пошта, що безкоштовно надає всім бажаючим особисті ящики в зоні @ yandex.ru, намагається вийти на ринок надання професійних послуг хостингу пошти для організацій.

Однак, є принципові відмінності в наданні сервісу невимогливому приватному користувачеві і корпоративному замовнику, який має свої уявлення про набір необхідних функціональних можливостей і звиклому до певного якості обслуговування. Розглянемо цей продукт ближче, без рекламної мішури і гучних заяв самого сервісу. наскільки корпоративна пошта Яндекс придатна для застосування за прямим призначенням самим бізнесом, які користувачів послуги чекають обмеження і недоліки?

наскільки  корпоративна пошта  Яндекс придатна для застосування за прямим призначенням самим бізнесом, які користувачів послуги чекають обмеження і недоліки

вартість створення

Ціна важлива завжди. Пошта від Яндекс дозволяє безкоштовно створити до 1000 ящиків. Якщо безкоштовність розглядати як перевагу, то на цьому переваги хостингу пошти від Яндекс і закінчуються. Можливе надання і понад 1000 ящиків, для цього Яндекс вимагає «високу відвідуваність, високу і стабільну активність користувачів в веб-інтерфейсі Яндекс.Пошти». Воно і зрозуміло, безкоштовність надання послуги вельми уявна - монетизація кожного користувача відбувається показом йому нав'язливої ​​контекстної і банерної реклами під час користування поштою через веб-інтерфейс.

Обмеження і недоліки

списки розсилок

Обмеження на групові розсилки, що накладаються поштою Яндекс, не дозволяють вносити в списки масової розсилки зовнішні адреси - тільки адреси всередині домену. Таким чином Яндекс намагається протидіяти поширенню спаму з своїх адрес, але на ділі значно ускладнює життя компаніям, необачно довершили цього сервісу хостинг своєї корпоративної пошти.

Масові розсилки по електронній пошті для багатьох компаній є потужним і зручним засобом щоденної роботи і бізнес-комммунікацій не тільки всередині компанії, але і з постачальниками, партнерами, клієнтами. Обмеження в розсилці тільки адресами свого домену відразу робить пропозицію від Яндекс непридатним для переважної більшості компаній, які активно використовують групові розсилки.

Відсутність технічної підтримки

Серед інших недоліків присутній характерне для подібного роду сервісів повна відсутність технічної підтримки. У разі будь-яких проблем і труднощів користувач залишиться один на один зі своєю проблемою і формою зворотного зв'язку, на яку, як втім чесно обіцяють, що відповіді може й не бути. Номерів телефонів технічної підтримки ви на сайті не знайдете - їх просто там немає.

Даремні настройки SPF

На відміну від аналогічного сервісу Gmail пошта Яндекс дозволяє і навіть призводить інструкцію по створенню та налагодженню SPF-записи для поштового домену. SPF (Sender Policy Framework - структура політики відправника) є потужним засобом припинення розповсюдження спаму від імені захищається їй домена і підробки повідомлень з нього. Налагодження та використання прості і надійні, так як дозволяють вказати в явному вигляді список SMTP-сервера або серверів, з яких може відправлятися легітимна пошта цього домену , А всі інші адреси в інтернеті для відправки заборонити.

Інструкція Яндекс рекомендує наступний запис:

@ IN TXT "v = spf1 redirect = _spf.yandex.ru"
Конструкція "redirect" означає перенаправлення запиту на SPF-політику сервера _spf.yandex.ru, що цілком логічно. Однак, ось що на будь-який перенаправлений в його сторону запит відповість цей сервер:

"V = spf1 include: _spf-ipv4.yandex.ru include: _spf-ipv6.yandex.ru ~ all"

Зверніть увагу на оператор "~ all" в кінці рядка. Він означає, що всі повідомлення з інших адрес, що не перераховані до рядку раніше, повинні пропускати антиспамом-фільтром сервера одержувача, а це на корені губить саму логіку SPF - адже якщо не забороняти до прийому повідомлення з явно нелегітимних для відправки IP-адрес, то навіщо користуватися нею взагалі ?! Таким чином, практика застосування SPF у Яндекс марна, тому що не дозволяє приймають поштових серверів на базі пропонованої політики достовірно відсіяти явний спам вже на етапі початку SMTP-сесії.

Ліміт розміру повідомлення всього 41 Мб

Обсяг прийнятого до обробки SMTP-повідомлення у поштового сервера Яндекс трохи більше ніж у такого ж безкоштовного сервісу корпоративної пошти Gmail (У того ліміт взагалі 34 Мб) і становить рівно 41 Мб або 42991616 байт, що наочно видно з балки SMTP-сесії:

<- 220 mxfront7j.mail.yandex.net
-> EHLO mail.tendence.ru
<- 250-mxfront7j.mail.yandex.net
<- 250-8BITMIME
<- 250-PIPELINING
<- 250 SIZE 42991616
<- 250-DSN
<- 250 ENHANCEDSTATUSCODES

Це досить невеликий за нинішніми часами обсяг і він означає що більш ємкі ніж 41 Мб повідомлення через пошту Яндекс буде неможливо відправити за жодних умов. А якщо врахувати те, що при вкладенні файлів в поштове повідомлення відбувається його перекодування зі збільшенням розміру до 30%, то стає зрозуміло - сервіс Яндекс до щоденних потреб бізнесу в пересиланні великих вкладень (відскановані документи, наприклад, або дизайн-макети і т.д .) придатний мало.

відсутність DKIM

DKIM (Domain Keys Identified Mail - пошта, ідентифікована доменними ключами) це сучасне і дуже дієвий криптографічне засіб засвідчення справжності електронних листів і захисту повідомлень від підробки зловмисниками. DKIM обчислює і додає в кожне вихідне повідомлення його індивідуальний відбиток, а приймаюча сторона перевіряє цей відбиток справжність. При успішній перевірці листа, підписаного DKIM, має дуже мало шансів на потрапляння в папку «Сумнівні» або «Спам» і успішніше проходить спам-фільтри. Крім практичної щоденної цінності по сприянню більш високою вивозили повідомлень DKIM несе і репутаційну функцію - від імені домена, захищеного DKIM спамери не зможуть розіслати рекламу віагри або іншим способом підмочити імідж компанії.

Для ящиків сервісу пошти з ім'ям сайту на Яндекс підписання доменними ключами DKIM недоступно.

Вердикт - придатне лише для початківців

Висновок з викладеного вище однозначний, безкоштовна пошта Яндекс може зацікавити лише невелике коло компаній самого малого бізнесу з типовим кількістю email-адрес 5-10 максимум і вкрай невимогливих до якості сервісу хостингу. Явна скрутність в засобах не дозволяє таким організаціям (очевидно, стартапам, індивідуальним підприємцям і т.п.) не тільки містити службу ІТ або хоча б системного адміністратора для підтримки власного поштового сервера, але і навіть платити невелику абонентську плату за користування послугами спеціалізованих провайдерів хостингу корпоративної пошти .

Очевидно, що будь-яка компанія більшого розміру і пред'являє більш високі до якості функціонування, зручності управління і можливостям пошти вимоги не задовольниться пропонованою послугою і буде шукати професійні хостинг-рішення.Новости
 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью